Zaginiona Gramota – Głagolica

Zaginiona gramota

Istnieje „oficjalny pogląd”, że Cyryl I Metody przynieśli Słowianom gramoty i piśmiennictwo. Ale czy to prawda? Okazuje się, że nie. Słowianie w chwili przybycia braci do Słowian już mieli swoje pismo. W wielu rękopisach zeskrobano Głagolicę i zapisano nowy tekst Cyrylicą.

W żywocie „świętego” Cyryla jest mowa o tym, że jechał przez Chersonez-Korsuń Taurydzki w składzie poselstwa do Chazarów, Konstantyn widział tam Ewangelię i Psałterz, napisane „ruskim pismem”.

Młody Konstantyn porównał pismo ze zwykłym znanym mu i odróżnił samogłoski i zgodne litery, a wkrótce szybko nauczył się czytać w nowym dla niego języku czemu dziwili się pozostali, i uznali to jako cud boży. W ten sposób już na samym początku życia Cyryla, Rysy posiadali pismo.

Co to za pismo posiadali Słowianie? Głagolicę.

Cyryl Metody wymyślili Cyrylicę, biorąc Głagolicę i dostosowując Słowiańskie pismo do alfabetu greckiego –  tak, aby nie utrwalać i nie przepisywać Judeo-chrześcijańskiej biblii na niewygodne dla Greka pismo.

Natychmiast powstaje pytanie – a może Głagolica jest młodsza od Cyrylicy?

Całkowicie nie. Przeprowadzone badania w tej dziedzinie (na szczęście Głagolicą pisze się do tej pory w niektórych wsiach w Chorwacji) wykazały, że nie ma żadnego faktu wskazującego na to, że cyrylica jest starsza od głagolicy. Z datowania zachowanych listów słowiańskich, najstarszy zapisany jest głagolicą. Istnieją rękopisy Cyryla, które bez wątpienia noszą oznaki wzorowane na oryginałach z Głagolicy. Język na zabytkach, na których jest Głagolica jest o wiele starszy niż archaiczny język z Cyrylicą.

Cyrylica została stworzona około 863 roku przez Cyryla i jego brata Metodego na rozkaz cesarza bizantyjskiego greka Michała III, fanatycznego Judeo-chrześcijanina. Ponieważ przekład na nowy dla nich język (Słowiańska Głagolica) i przepisywanie ogromnej księgi ręcznie mogło zajmować do 20 lat, to aby było prościej kopiować, rozpowszechniać i czytać tekst biblii w swoim imperium, cesarz Michał III uchwalił dekret o zrobieniu porządku z pismami narodów słowiańskich wchodzących w skład imperium Bizantyjskiego. Łatwiej przeprowadzić kulturowe ludobójstwo gdy Słowianom zabierze się własne pismo i nakaże pisać w nowym obcym języku…

Istnieje bezpośrednia zależność Cyrylicy od Głagolicy: Cyryl z Metodym zastąpili litery w Głagolicy na znane mu i bliskie pod względem dźwiękowym greckie a część niezrozumiałych dla nich liter po prostu wyrzucili. W sumie w Cyrylicy pozostało zaledwie ponad 30 liter, natomiast pierwotna Głagolica miała ponad 46 symboli.

Słowianie, w tym wschodni, osiągnęli wysoki rozwój ustroju plemiennego już w pierwszej połowie I tysiąclecia n. e. Do tego czasu należy prawdopodobnie przypisać również powstanie słowiańskiego pisma typu :czerty i rezy”.

Wniosek ten potwierdzają również dane lingwistyczne. Jak podkreśla wielu badaczy, słowa ‚pisać’, ‚czytać’, ‚pismo’, ‚książka’ jest wspólne dla języków słowiańskich. W konsekwencji te słowa jak i samo słowiańskie pismo powstały prawdopodobnie przed podzieleniem języka ogólnosłowiańskiego  na gałęzie, tzn. nie później jak w połowie 1 tysiąclecia n.e.

Dowód ten odnosi się nawet nie do Głagolicy, a do pierwotnego pisma piktograficznego. Znaczy to, że Słowianie posiadali pismo już przed 500 rokiem n.e. i to minimum, a w rzeczywistości o wiele wcześniej.

W 1848 roku ojczysty filolog I. I. Srezniewski napisał: „Właściwość wielu liter Głagolicy od dawna prowadzą do wniosku, że głagolica jest starożytnym pismem pogańskich Słowian a zatem jest starsza od cyrylicy … „

W 1766 r. hrabia Klemens Grubisich wydał w Wenecji książkę o bardzo ciekawej nazwie „In originem et historiam alphabet Slavonic Glagolitici, vulgo Hieronymiani disquisitio” (Pochodzenie i historia Słowiańskiej Głagolicy, badanie Wulgaty Hieronima). Grubisich twierdził, że Głagolica została utworzona na długo przed narodzeniem Chrystusa, stanowiła podstawę Geckich Run (Geci — wschodni Goci, Słowianie, nazwa Drewlanie).

Około 1640 r. Rafał Lenakowicz (Raphael Lenakovich) napisał dialog „De litteris antiquorum Illyriorum”, w którym mówi prawie to samo co Grubisich, ale prawie 125 lat wcześniej. Uwzględniając to, co pisali Herodot, Grubisich i Lenakowich wynika, że Głagolica została utworzona na długo przed narodzeniem Chrystusa, czyli jest o wiele starsza niż cyrylica.

Z powyższego jasno wynika, że historia Głagolicy jest całkowicie inna niż ją przedstawiają historycy. Ale z jakiegoś powodu te i wiele innych powyżej przedstawionych faktów całkowicie ignorują historycy Judeo-chrześcijańscy.

Jeszcze w 972 r. niektóre oficjalne dokumenty na Rusi były pisane Głagolicą, ponieważ Światosław był zagorzałym wrogiem Judeo-chrześcijaństwa, a Cyrylica była właśnie takim pismem.

Wilhelm Postyll w dziele „Linguarum XXII characteribus dinerentium alphabetum” do tego wszystkiego dodał, że I. von Hahn znalazł u Albańczyków alfabet, przypisywany Albańczykowi Buthakukycowi, bardzo podobny do Głagolicy. Sądząc, że ten alfabet został wprowadzony w II w. w czasach chrystianizacji Albańczyków.

W przedmowie do rękopisu Nowogrodzkiego, przepisanego ze starszego rękopisu pisanego Głagolicą z 1047 roku napisano: „Jakoż spodobi napisać mnie książki w kuriloce (Cyrylicy)”. Podpis — „prorok Upir Lichoj”. Co jest bardzo wymowne, pokazujące stosunek piszącego do cyrylicy.

Na większą starożytność Głagolicy wskazują również palimpsesty — rękopisy na pergaminie lub papirusie, na których starszy tekst był zmyty albo zeskrobany, a na nim spisano nowy. Na wszystkich zachowanych palimpsestach została zeskrobana Głagolica i wprowadzony nowy tekst napisany Cyrylicą. Nie ma ani jednego palimpsestu, w którym byłaby zeskrobana cyrylica a na niej głagolica.

Teksty przepisane z Głagolicy na Cyrylicę, mają błędy chronologiczne w datach, ponieważ wartość liczbowa liter Głagolicy i Cyrylicy nie zgadza się. Wartości liczbowe Cyrylicy zorientowane są na alfabet grecki…

Tę wersję potwierdza również znaleziony manuskrypt biblijny z V wieku, pochodzenie którego nie jest znane. Rękopis ten został pierwotnie napisany w Głagolicy, następnie Głagolica została zeskrobana i na wielu arkuszach tego manuskryptu zapisano przekład 38 homilii św. Efraim Sirinai w języku greckim.

Tak więc dokument otrzymał nazwę „Przepisany kodeks Efraima” i zaczęto go uważać za grecki.

Nawiasem mówiąc, sens przestronnych Ruskich przysłów „co jest napisane piórem, to nie to co wyciąć siekierą”, zrozumiały był tylko dla tego, kto miał do czynienia z palimpsestami i wiedział jak trudno wywabić z pergaminu tekst początkowy i jakie w tym celu zastosować środki.

Wszystkie te fakty wskazują, że „święci” Cyryl i Metody dokonali celowego aktu ludobójstwa kulturowego na Słowianach. Było to zniszczenie RODnoj pisma, zniszczenie kronik, zamiana wszystkich pojęć, zamierzone zniszczenie RODowej pamięci Słowian…

Słowian zamieniono na Iwanów nie pamiętających swojego pokrewieństwa, nie pamiętających swojego czytania i pisania, swoich liter, swojego Rodu, swojej kultury… I robi się to do tej pory.

Źródło: https://treborok.wordpress.com/zaginiona-gramota/?preview=true
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Cywilizacja Słowiańska, dźwięk, Głagolica, historia, treborok, świadomość, Źródło i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Zaginiona Gramota – Głagolica

 1. Ktoś pisze:

  Jedyną POPRAWNĄ gramatykę głagolicy napisał ten pan

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Panini_(gramatyk) (i mu współcześni)

  • BasiaB. pisze:

   W ogóle się z Tobą nie zgodzę – to oczywiście dotyczy podważania i wiarygodności pracy TM.
   Natomiast Panini pisał o sanskrycie, nie o głagolicy.
   A teraz poruszamy temat GŁAGOLICY.
   Następnie dojdziemy do tego co było pierwsze sanskryt czy Głagolica, a mnie jest bliższa jest ta druga.

   • BasiaB. pisze:

    Tekst z Treboroka pokrywa się z wiedzą TM, a ten o Gramocie został opublikowany teraz wieczorem jako tłumaczenie z rosyjskiego.
    tu masz źródło, które nota bene zostało opublikowane też 9 maja o 17;04
    http://www.kramola.info/vesti/letopisi-proshlogo/211

    • BasiaB. pisze:

     Tekst u Treboroka ukazał sie o 21;37 – 9 maja br.
     W wikipedii jest taka sama ilość prawdy jak w pisaniu Kiary, część jest prawdą reszta ich prawdą.
     Taka sama „prawda” jest zawarta w baśni o ludu AnuEli, pisał ją TRUTEŃ, więc jak zwykle prawda jest pomieszana z CELOWYM zafałszowaniem.
     Mnie wiki służy jedynie za wskazówki, kiedy usłyszę jakiś termin, a nie wyznacznik.

    • Ktoś pisze:

     Doktryną polityczną ruskich jest ZROBIĆ SIEBIE (kremlowskie kacykowo) JEDYNĄ PRAWOWITĄ NASTĘPCZYNIĄ SŁOWIAŃSKIEJ LECHII….. By to osiągnąć BĘDĄ KŁAMAĆ ILE WLEZIE…. jak chociażby o ROZCZYTANIU ETRUSKIEGO jakie dokonał POLAK w OPARCIU o WŁASNY nie kacapski (cyrylicowo głagoilicowy) język…..

     Cyryl i Metody to PRAWOSŁAWNI popi… kremlowskie kacykowo chce w oparciu o nich TWORZYĆ WŁASNĄ historyczną narrację DOBREGO WUJA IWANA CYWILIZUJĄCEGO BIEGAJĄCE PO DRZEWACH MAŁPY czyli Słowian….. A takie wszy jak prusak mroziński MU W TYM WYBITNIE POMAGAJĄ KŁAMIĄC ILE WLEZIE NA TEMAT PRAWDZIWEGO POCHODZENIA tych znaków.

     Na tym polega…. istota kreciej działalności PRUSACKIEJ WSZY zwanej mroziński.

   • Ktoś pisze:

    To masz problem…..

    Głagolica o PRZERYSOWANY w inne symbole (znaki) Sanskryt (DEVANAGARI konkretnie),

    każda NORMALNIE INTELIGENTNA osoba jest w stanie to dostrzec w 15 min z wyjątkiem prusackiego oszołoma mrozińskiego jaki na Głagolicowych „Baśniach” postanowił zrobić swoje KASIASTE ELDORADO…..

    Ponieważ zaś GŁAGOLICA to SANSKRYT to w jednej i drugiej OBOWIĄZUJĄ TAKIE SAME zasady pisania później wraz z cyrylicą BEZPOWROTNIE UTRACONE. I możesz się o to dowolnie kłócić i dowolnie długo własną twarzą zaświadczać KŁAMSTWA tego prusackiego oszołoma….. Ty na tym kłamaniu tracisz. I nawet nie masz pojęcia jak wiele. ;D

    • LETO pisze:

     Nastepny syf leci.

    • BasiaB. pisze:

     Rozumiem Adasiu Twoją wściekłość, nie zaistniała bez powodu, jednak znasz mnie bardzo dobrze i wiesz że nigdy nie kłamię.

     Twoja furia na TM wypływająca po raz kolejny spowodowała, że zaczęłam szukać przyczyny – już wczoraj wieczorem, poprosiłam o pomoc w jej odszukaniu moją zawsze siostrę, oczywiście nie z tego wcielenia.

     Zupełnie odrębnymi kanałami otrzymałyśmy identyczne wieści, które po skonfrontowaniu ułożyły się w spójną całość, okraszoną wieloma łzami i bólem serca.
     Wiem, że nie zaglądasz w te przestrzenie, ale ja nigdy nie zostawiam spraw nie rozwiązanych bez znalezienia przyczyny.
     A teraz Ci coś przypomnę.

     Mieszkałeś wraz z rodzicami i kochającym się nawzajem rodzeństwem w Polskiej wsi – drewnianej, położonej w okolicach dzisiejszych Prus, gdzie po dziś dzień stoją zamki z Atlantydy zawłaszczone wraz z terenami przez germańców zwanych Krzyżakami.

     Twój ojciec nauczał Głagolicy swoje dzieci i dzieci z okolicznych wiosek.
     Jednak już były to czasy bardzo niespokojne, a germańcy jak zwykle-po dziś dzień, napadali na wsie i rodziny niszcząc doszczętnie kulturę, a tym samy charyzmę Polan czyli Słowian, ich dziedzictwo i artefakty.

     Do takiej bandy oprawców germańskich dotarła wiadomość o skromnym nauczycielu znaków Polan mających nadprzyrodzoną i boską moc.

     Ci nikczemnicy, łupieżcy, a przede wszystkim orionidzi szykowali się do rzezi i okrutnego mordu.
     Twój ojciec został o tym powiadomiony, proszono by przestał nauczać, wziął swoją rodzinę i uciekał.

     On jednak za wszelka cenę chciał dokończyć nauczanie. Na nic się zdały prosby by przestał nauczać i zniknął wraz z rodziną.
     Germańcy napadli na niego w trakcie nauczania.
     Wywlekli jego, jego żonę, a Twoja matkę i na oczach tych dzieci poćwiartowali go i zabili w okrutny sposób matkę – wcześniej na oczach zgromadzonych okrutnie gwałcąc.

     Dziewczynki zostały porwane, a Ty zdołałeś uciec wraz z dwójką braci.
     Siostry zostały wywiezione do ślężańskiej wsi, tam znęcając się nad nimi okrutnie nakazano im nauczyć ich Głagolicy, zapisywać znaki wraz z objaśnieniami.
     Jedna z nich głównego, naczelnego Okrutnika nazwała germańskim grafomanem za co zapłaciła okrutną śmiercią.
     Ten grafoman do dziś sprawuje nadzór nad Dolnym Śląskiem, to jego zadanie, a on sam należy do najniebezpieczniejszych Nadzorców, których nazywam Trutniami.
     Kazdy z trutni ma podział obszarów i miejsc „swojego” nadzorowanego ” królestwa” czyli enklaw czasowych wraz z liniami czasowymi i sprawuja piecze nad skradzionymi nam niecnie atrybutami i artefaktami.
     Zawsze powtarzam – nie wolno nie doceniać wroga, nie wolno go lekceważyć !
     Spokojnie śledzić jego zakodowane ruchy i wyciagać z nich wnioski – tylko dla siebie !

     Wracam teraz do Ciebie Adasiu.
     Całe to okrutne wydarzenie odbiło się takim piętnem na Twojej psychice, że poprzysiągłeś zemstę za te bestialskie czyny.
     Niemniej największy żal o te wydarzenia miałeś i masz do swojego ojca za to że nie posłuchał przestróg i zamiast uciekać, chroniąc rodzinę, doprowadził do tych wydarzeń, a Ty zostałeś sam jak palec.
     Musiałeś sobie radzić w bardzo trudnych warunkach, przestałeś ufać każdemu, nikomu nie wierzysz, ponieważ największy autorytet i szacunek oraz miłość jaką darzyłeś ojca i matkę został bestialsko zamordowany.

     Od tej pory uważasz, że tylko TY SAM jesteś w stanie zniszczyć zło, że nie możesz liczyć na pomoc, że nikt nie pracuje i działa tak skutecznie jak TY.
     Ta skaza związana z tamtymi wydarzeniami funkcjonuje do dziś i do dzis ma pretensje do ojca że nie uchronił swojej rodziny, przedkładając naukę Głagolicy ponad życie swojej rodziny.

     Na samej Ślęży natomiast odbył się makabryczny rytuał na porwanych dziewczynkach – świat stanął w miejscu i zalał się krwią.

    • BasiaB. pisze:

     Z jedną z sióstr miałeś wyjątkowe, przyjacielskie relacje. Bardzo rozpaczałeś też po tej stracie.

     Uważam, że mimo wojny – nadszedł czas, by rozwiązać i ten aspekt Nadzorcy i Głagolicy, bo ta jest naszym kolejnym orężem i ja nie tracę czasu na umieszczanie artykułów dla zapełniania strony, lecz w konkretnym celu.
     Tak jak nie piszę nawet najdrobniejszego komentarza bez określonego celu, bowiem nie uznaję paplania dla paplania po próżnicy, bo mi szkoda na to czasu i cennej energii.

    • Ktoś pisze:

     ŻEBY ZNISZCZYĆ NARÓD TRZA GO NAJPIERW ODCIĄĆ OD JEGO KORZENI

     BY NIE POZWOLIĆ SIĘ ODRODZIĆ NARODOWI TRZA PILNOWAĆ BY NIE ODNALAZŁ SWOICH KORZENI (odzyskał pamięci o nich

     i można dorabiać sobie dowolne ilości bajek ale takie wszy, sprzedajne wszy PILNUJĄ swoimi KŁAMSTWAMI by Polacy SWOICH KORZENI NIE ODZYSKALI.

     Bo o Narodzie jego tradycji świadczy
     –JĘZYK — obecnie NON STOP przez różnego rodzaje projewrejskie wszy niszczony jako „archaiczny” i nie projewrejopejski
     –HISTORIĘ — jaką wszy z tytułami profesorów od dawna zakłamują
     –RELIGIĘ – jakiej pilnuje wsza kondomiasta (od nakryć głowy)….

     A wszystko po to by POLACY ZMARNOWALI DANĄ IM OD LOSU SZANSĘ NA WYZWOLENIE Z OKOWÓW NAZIZMÓW I JEGO SIEPACZY (żydów i innych usłużnych im wszy)…..

     BY TE SZANSĘ UKRADLI IM ICH WROGOWIE….

     Znaczenie głagolicy jako NASTĘPCZYNI SANSKRYTU jest takie iż te korzenie narodowi PRZYPOMINA….

     wiec wynajduyje coraz to nowe CUDAKI, by nie napisać PRAWDY

     tak samo jak kremlowskie wszy nie napiszą PRAWDY iż ETRUSKI to ET RUS’ki – czyli język ŚWIĘTYCH RUSÓW znanych z Egiptu jako HORUSI… jacy z kacapią kremlowską i jej ruskim jidisz (cyrylicą) NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO. Ale polityka jest taka iż kremlowska kacapia hitlerowska (judejska) widzi siebie w roli KONTYNUATORKI LECHII więc prawdziwych potomków LECHII czyli Polaków trza wcześniej WYMORDOWAĆ (co czyni) czy TRZYMAĆ W MENTALNEJ NIEWOLI i NIEPAMIĘCI O WŁASNYCH KORZENIACH.

    • Ktoś pisze:

     Inna glizda miała pod nazistowskie osadnictwo przejąc tereny gdzie kiedyś BOGOWIE ZSTĄPILI NA ZIEMIĘ…

     i kudłata menda wykonała to zadanie KAPUJĄC na policję na dziadki i ich pochowane po stodołach sztucery… BYLE TYLKO MOŻNA BYŁO TYM MYKIEM TANIO POKRAŚĆ ICH ZIEMIE….

     Wszystko po to by naziści mieli pod swoją kontrolą WSZELKIE TERENY Z JAKICH SŁOWIAŃSTWO (CHRZEŚCIJAŃSTWO – w rozumieniu BUDDYZM MAHAJANY A nie tego katolskiego hitlerjudejstwa) MOGŁOBY SIĘ ODRODZIĆ.

 2. Mar... pisze:

  Moim zdaniem symbolika zapisu ma znaczenie wtórne – więc może zawierać manipulacje konwertujące. Najistotniejszą sprawą jest dźwięk!!!! poszczególnych zgłosek i samogłosek a właściwie ich częstotliwość i wibracje, które poruszają bardzo konkretne partie ciała!!!

  • BasiaB. pisze:

   Dokładnie tak i o tym mówie pisząc o częstotliwościach. Kazdy symbol Głagolicy ma swoja niepowtarzalna wibrację, stad wiele znaków zostało bezczelnie wykorzystanych do patronowania koncernom nazi.
   A TE HIENY JAK ZWYKLE SIĘGNĘŁY I UKRADŁY, NIECNIE PRZYWŁASZCZAJąC SOBIE NASZE PISMO BOGA !!!

   Wystarczy zapoznać się z wygladaem znaków Głagolicy, a juz na pierwszy rzut oka można swobodnie skojarzyć to z wieloma firmami, nie mówiąc o znaczku EURO czy DOLARA.

 3. Mar... pisze:

  Energia wibrując wydaje Dźwięk i odwrotnie; wydając dźwięk w odpowiedniej tonacji można wywołać pożądaną wibrację energii….

  • BasiaB. pisze:

   Energia to FIZYKA:
   natężenie,napięcie = moc,
   amplituda, częstotliwość, magnetyka, polaryzacja = elektryka
   RAZEM USTANAWIAJĄ TZW WIBRACJE CZYLI POTOCZNIE ENERGETYKĘ, ENERGIĘ.

   • BasiaB. pisze:

    jest używany, dlatego należy zakleić sobie kamerki w komp. i telefonach, ja tak zrobiłam już dawno.

    • Wojwit pisze:

     Zakleić – to jedno, Basiu, ale w tej technologii to nie działa przez kamerę kompa, której zakrycie jest banalne – tylko na zasadzie podobnej (w przybliżeniu) do rentgena i radaru w jednym…

   • BasiaB. pisze:

    zgadza się – dlatego napisałam, żeby używać obrazowania wg Anastazji Megre, bo syntetyzatory mowy zostały przypisane każdemu Arya, stad problem z materializacja kreacji za pomocą słów. To właśnie te konwersje.
    To są programy binarne-cyfrowe i należy namierzyć centralę.

    • Wojwit pisze:

     „Energia wibrując wydaje Dźwięk i odwrotnie; wydając dźwięk w odpowiedniej tonacji można wywołać pożądaną wibrację energii (…) Najistotniejszą sprawą jest dźwięk!!!! poszczególnych zgłosek i samogłosek a właściwie ich częstotliwość i wibracje, które poruszają bardzo konkretne partie ciała!!!”
     Dodam od siebie, że jest stronka, na której twierdzą, że portale (czyli „gwiezdne wrota” i „windy”) istniejące od praczasów na Ziemi da się uruchomić przez odtworzenie (specyficznej a zarazem odrębnej dla każdego z nich) sekwencji tonów o ściśle określonej wysokości.

    • BasiaB. pisze:

     Widziałam i czytałam, ale to w chwili obecnej nie działa dla nas. Każdy kto z tego korzysta nie należy do naszego rodu, bowiem częstotliwości tych bram i wind są na opak – separują nas od możliwości korzystania z nich, ale chyba jasne dlaczego ? 🙂

 4. Głagolicuś pisze:

  Może trochę nie w tym miejscu, co powinienem, ale chcę, aby było to zauważone.
  Tekst, czyli SŁOWA są do Ktosia. I nie będę pisał w Głagolicy, czy Sanskrycie – wybaczcie 🙂
  Ktosiu męczą chyba większość tu zaglądających osób Twoje ciągłe ataki. Ja wiem, że sytuacja jest napięta, ale wojownik, jakim też jesteś, powinien w głebi serca roważać wszelkie problemy. Używanie do tego „placu publicznego” nie jest miejscem dobrym.
  Zapominasz o tym, że totalna ablucja serca, umysłu itp. daje dopiero w miarę jasne widzenie problemu. Myślę, że masz już odpowiedni wiek, aby temu podołać.
  Zauważ jak zachowują się prawdziwi mistrzowie walk np. kung fu na filmach. ???
  Są łagodni. Przede wszystkim. Choć potem łoją skórę złym istotom.
  Nie chcę kogokolwiek krytykować, a tym bardziej Ciebie, ale zauważ tych parę moich SŁÓW. Pisanych tylko polską łaciną niestety. Pozdrawiam
  PS. Mrozińskiego też lubię 🙂

  • BasiaB. pisze:

   Rozmawiałam z Ktoś.
   Jest jedna jedyna sprawa, o którą jest to olbrzymie nieporozumienie.
   Mianowicie – TM gdyby przyznał, że Głagolica pochodzi od Sanskrytu to odwróciło by to całą historię, zapiski.
   Wywróciło by na pysk, a w obecnym stanie zapisy historyczne służą Rosjanom i innym,
   a nie nam.

   • BasiaB. pisze:

    Przypomniało mi się w trakcie dzisiejszej rozmowy z Ktoś:
    w jakieś 3 miesiące po otwarciu tej strony otrzymałam przekaz: Sanskryt – Pismo Boga.
    Co w nieudolny sposób, jak na nowicjuszkę internetową przystało opisałam tu:
    https://mistykabb.wordpress.com/2014/05/01/sanskryt-pismo-boga/
    Być może to sformułowanie przyszło do mnie w taki sposób – Sanskryt, ponieważ moja percepcja wówczas mogła nie odebrać słowa : Głagolica.
    Jednak w tej chwili, rozważając to, sadzę że NIE.

  • Ktoś pisze:

   Polaków Lechitów Polahów
   na przełomie VI- X wiek ODCIĘTO OD KORZENI

   –FIZYCZNIE dokonując ZORGANIZOWANEJ WIELOSTRONNEJ NAPAŚCI na kraj…. napaści z PRZYNAJMNIEJ 4 stron co się SKOŃCZYŁO RZEZIĄ I WYLUDNIENIEM TERENU na ponad 100 lat

   –odcięto POLITYCZNIE wymazując pamięć o sprzedjudaszowych władcach, ich sukcesji i powiązaniu z inaczej nazwanymi nimi samymi

   –odcięto historycznie WYMAZUJĄC PAMIĘĆ o historii rodu – dynastia Ashina Klan Dulo

   –odcięto RELIGIJNIE wymazując pamięć o ich religii czy czyniąc ich bogów jarmarcznymi wygłupami

   –odcięto RELIGIJNIE BESTIALSKO MORDUJĄC KAPŁANÓW jak i ówczesną INTELIGENCJĘ

   –odcięto KULTUROWO WYMAZUJĄC informację o POCHODZENIU własnego języka

   Obecnie nad dalszym trwaniem w NIEPAMIĘCI w każdej tej dziedzinie nadzorowane jest przez filojudejskie WSZE ze wszelkich siła ZAKŁAMUJĄCE rzeczywistość jak niejaki gross odnośnie Jedwabnego gdzie CELOWO ZAKAZANO WSZELKICH PRAC ARCHEOLOGICZNYCH by się żydowska chucpa o polskim antysemityzmie nie rypsła….

   Tak samo jest odnośnie mroziewicza i jego bełkotu o głagolicy…. to jego działka w ZAKŁAMYWANIU polskich korzeni….

   Nie moja wina iż MAM AWERSJĘ NA SZUJE kalające własne gniazdo.

   • Ktoś pisze:

    … takim mnie stworzyły byty starsze niż wszystko co kiedykolwiek istniało.

   • jaga pisze:

    ..pierwszy raz jak wgłębiłam się w głagolicowe tematy TM to, wewnętrznie odczułam to o czym mówisz..może robi to nieświadomie, ale na dobre chyba nam to za bardzo nie wychodzi..odkąd białczyński pokazał swoje banderowskie oblicze, i pierdzieli o wielkiej zmianie, to z nieufnością podchodzę już do wszystkiego…etrusków to chyba Pietraszewski odczytał…..dzisiaj za póżno spostrzegłam, bus z pejsami i nie zdołałam, odpalić wirtualnego kałacha, zwykle z wdziękiem celuję ze strzelby duży kaliber używam, więc ma spory odrzut, miny onych są bezcenne…mamcia twierdzi, że mi korba odbija i po kim ja tak mam…ja tłumaczę jej, że niechybnie po niej:))) i tylko spełniam marzenia onych o antys..na zasadzie mówisz masz….małżonek mówi nie machaj tak bo spiszą numery i mnie zamkną. Ja na to, zapomniałeś jak byłeś pnięnkny i mlody i na mieście darłeś gębę na widok stad pejsów..cytuję: judenferfuchtenbannnditen!!!!!..raaaaaauus!!!!! ……czego nam wszystkim rodowym z całego serca życzę.

    • BasiaB. pisze:

     Jaguś – opanuj NADMIAROWE emocje, bo tym sama sobie szkodzisz, a możesz faktycznie przynieść kłopoty.
     Autor „baśni” napisał:

     ” i potrzeba było stworzyć „nową rasę”; bardziej głupią i korną (podatną emocjonalnie).”

     Wtedy odwrócili przepływ energii i każda nadmiarowa emocjonalność napędzała im zbiorniki, właściwie każda nasza, a nadmiarowa to bonusy, premia !
     Nic w przyrodzie nie ginie tylko zmienia właściciela.
     Ile sama stracisz tyle oni maja więcej.

    • jaga pisze:

     Aaale jakie emocje 🙂 małżowinek sobie kpiny ze mnie robi zwłaszcza gdy przeoczę onych, to jest moja majowa tradycja. Od czasu gdy zamykano pół miasta, bo une swojego kacyka kurde flaczek nawiedzały i do chaty normalnie dojechać nie mogłam, więc w ramach rekompensaty też im humor poprawiałam. Ostatnimi czasy już miasta nie zamykają, czyli króle wszechświata są u siebie i sie nie bojomm. Ale, łażą po drodze jak krowy po pastwisku, więc siłą rzeczy moją tradycję podtrzymują…po za tym Basiu jestem chodzącym oceanem spoookooojuu i nawet na burzowe pieruny nie reaguję.. może przez to, że do snu słucham 🙂 i się przy nich odprężam…………od dziś piszę tylko poważnie, na prawdę

    • BasiaB pisze:

     Jagus – pisz jak chcesz, mnie odpowiada Twój styl 🙂
     Natomiast powyżej to z troski o Ciebie, byś sobie nie strzeliła w kolano 🙂
     Pamietaj – pycha gubi. Nie raz tu pisali by mi powygrażać, a ja chętnie słuchałam co takiego maja mi do powiedzenia czego nie wiem ? 🙂
     Zawsze to jakaś podpowiedź.
     A potem, jak się już za bardzo rozbujali, a konkretów żadnych – do kosza wędrowali 🙂

    • jaga pisze:

     No to dobrze, bo chyba jednak umarłabym z nudów 🙂 pielęgnuję swoje przemądrzalstwo bo mnie ono bawi, zwykle robię to w gronie najbliższych, żeby niezorientowanych nie gorszyć.. I tak mi przyszło do głowy, że wśród mistykowiczów czuję się jak u siebie, bo samo mi wychodzi….wiem, że to z troski 🙂 bo właściwie, to nie wiadomo co za waryjot siedzi po drugiej stronie 🙂 unikam robienia sobie krzywdy jak mogę, ale co tam……dzisiaj zaczynamy naszą nową erę, więc jak to mówią trzej rycerze-szable w dłoń

    • BasiaB. pisze:

     ” pielęgnuję swoje przemądrzalstwo bo mnie ono bawi,
     mnie też 😀

     ” dzisiaj zaczynamy naszą nową erę..”
     może nieświadomie, ale w PUNKT ! 🙂

 5. BasiaB. pisze:

  ARTEMIDA ( ŁADA ? ) – Adasiu – sprostuj jeżeli to błąd utożsamianie Artemidy z Ładą !

  ” Artemida (łac. Diana ) – w mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności; wielka łowczyni.
  Uważana również za boginię płodności, niosącą pomoc rodzącym kobietom.
  Podobnie jak Apollo był bogiem słońca i życia, tak Artemidę uznawano za boginię księżyca i śmierci. […]
  Była córką Zeusa i Leto (Latony), siostrą bliźniaczką Apollina.
  Należała do grona 12 bogów olimpijskich. Bogini-dziewica.”

  Najbardziej zastanowiło mnie :
  AR – Temida
  Temida – całkowite bezprawie. Sądzę, ze to lustrzane odbicie Artemidy, do cna fałszywe.
  Potrzebuje jednak potwierdzenia Ktoś, czy Artemida to Łada, by snuć dalszą opowieść, a nie wyciągnąć fałszywych wniosków.

  • Ktoś pisze:

   GRAMOTA czyli GRA.MOTA… GRA-MOTA

   czyli GRA na ZAMOTANIE….
   czyli GRA na kolejne ponowne POMIESZANIE JĘZYKÓW….
   czyli CELOWA ROBOTA…. odpowiedzialnej za to wszy na PODTRZYMYWANIE NARODOWEJ NIEPAMIĘCI KOLEJNYM HITLEROWSKIM JADEM w postaci pisaniny tej….

   2.ŁADA to ŁA.DA — Ła to OMEGA znana też jako ALFA i OMEGA choć poprawnie to ŚWIĘTA OMEGA… czyli LUCYFER bo OMEGA to SZCZĘŚCIE podobnie jak LUCK w słowie LUCYFER o czym … itd

   3.ARTEMIDA pomimo sądowej wstawki (patrz niżej) to AR.TEM.I.DA. co w wolnym tłumaczeniu pamiętając o różnych sposobach pisania oznacza RA TYM DA…..

   którym TYM RA DA?

   ANO TYM PRZESTRZEGAJĄCYM PRZYKAZAŃ bo dla tych WSZOWATYCH ma RÓZGI czyli KIJE SAMOBIJE czyli WALKIRIE o czym zjudaizowane zaprzedańce ZAPOMNIAŁY….

   4.Ła… to też znany z wierzeń św Mikołaj…. gdyż ta nazwa jest WTÓRNA do jego wcześniejszych…. jest to także arch Michał, arch Jerzy ale także św JAN – JAN bo JAŚNIEJĄCY co ma uzewnętrznienie w słowie LUCYFER…. oznaczający też SAMOJAŚNIEJĄCEGO….

   5.Ła to też ENKI…. PAN KI… KI ma wiele różnych przełożeń… oznacza albo ESENCJĘ ŻYCIA albo DUSZĘ więc Ła to PAN ŻYCIA w jednym tłumaczeniu albo WŁADCA DUSZ w innych takich bardziej „ezo”

   6.W innych kulturach KI to QI (chiny)( czy KA (w egipcie) czyli ENKI czyli Ła to też KALI jako LI KA PAN KA z czego zrobiono „żeńską energię”….

   KALI choć to nadal jest mowa o Ła

   KALI to MAKALA bądź inaczej MAHAKALA….. WŁADCA czy tez STRAŻNIK RÓWNOWAGI ŚWIATA dlatego katonazizm arch Michała rysuje z waga……

   8.innymi słowy Ła to PAN ŻYCIA I ŚMIERCI….. jako SĘDZIA DUSZ…. czyli ANUBIS

   9.czyli ten KOMU CHRYSTUS (ANU) POWIERZYŁ OPIEKĘ NAD ŚWIATEM

   10.co się zakończyło dzisiaj ROZBŁYŚNIĘCIEM SŁOŃCA o czym będziecie wiedzieć (albo i nie) za jakieś dwa dni…. jak fala zejdzie.

   • Ktoś pisze:

    Za brakującą numerację podziękujcie przygłupom z ameryki i ich zjebanemu parserowi tekstów pisanych na wordpresie….

   • Ktoś pisze:

    ARTEMIDA i św MIKOŁAJ mają tę samą dziedzinę DAWANIE

    ale to też

    MARZANNA ….. od SPEŁNIANIA MARZEŃ [tylko tym NIEZAWSZONYM żydowskim hitleryzmem znanym jako judaizm dowolnej także sekciarskiej odmiany]

    czy

    JARYŁO czyli TEN JAKI SWOJĄ OBECNOŚCIĄ SPRAWIA IŻ WSZYSTKO SAMO ROŚNIE JAK W RAJU…..

    czyli MNOŻY SIĘ W OCZACH……

    czyli GDZIE STĄPNIE tam PLENI…..

   • BasiaB. pisze:

    No i fajnie – znowuż mamy cały zestaw energii męskiej, jakiś szowinizm występuje wśród tych bóstw, bo chyba czegoś nie rozumiem ? 🙂
    Gdzie nie spojrzeć tam faceci 😀
    a już myślałam, że może tym razem zobaczyłam kobietę, ale widać nie miała farta, bo powinna być mężczyzną.
    https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/11/11/bogini-lada/

    • Ktoś pisze:

     Jest Mikołaj i Śnieżynka czyli Dziadek Mróz i…. król Artur i Pani z Jeziora itd

     nie mnie pytaj co z czym wiązać być może ta para/ rodzeństwo znaczeniowo i płciowo pozlewali się i pozamieniali ze sobą.

    • BasiaB. pisze:

     na pytanie czym sa Słowiano-aryjskie wedy – znany nam już autor „baśni”odpowiedział:

     ” nie wiadomo czym są, bo od kilku tysięcy lat nikt ich nie widział.
     stare devany spalono; ustny przekaz vedrussow zaś zatrał się.”

     Dlatego odsyłam do tej informacji:
     https://mistykabb.wordpress.com/2017/04/25/apoptoza-smierci/#comment-31490

    • Ktoś pisze:

     Są CELOWYM RAMIENIEM ŻYDOWSKIEGO/ KACAPSKIEGO IMPERIALIZMU

     bo jak wiadomo nowym uSSa ma być roSSija czego dowodem jest nachalne spraszanie pejsatej szarańczy przez putina…. do jego a BUDOWANEGO TAM IM jerusalem

     Ale plan nazi to nie tylko władanie roSSją, oni chcą władać całą Eurazją używając ruskich trepów tak jak to czynią obecnie z gringowskimi jako BEZMYŚLNYCH acz USŁUŻNYCH PROPAGATORÓW ich siły.

     Z drugiej strony narody mają naturalną tendencję do grupowania się wokoło tzw CENTRÓW CYWILIZACYJNYCH…. roSSija też próbuje swoich sił na tym polu próbując wejść w PIÓRA SPADKOBIERCZYNI TRADYCJI WIELKIEJ LECHII….

     Fałszerstwo wed, podobnie jak „twórczość dr sally” podobnie jak artykuł o „głagolicy” podobnie jak „odkrycia prusackiej wszy chcącej zostać kacapką… są tylko PRZEDŁUŻENIEM TEJ POLITYKI… IMPERIALNEJ POLITYKI NAZI zwanych żydy…. czyniących tak sobie MUTACJĘ z jednej ziemi obiecanej w inną….. czyli GRUBY PRZEWAŁ.

    • BasiaB. pisze:

     ” Naród bez korzeni to naród łatwy do wydziedziczenia. I to jest FAKT.”

    • Wojwit pisze:

     W tym się z Toba. Ktosiu zgadzam. Faktycznie wiele wskazuje w tym na GRUBY PRZEWAŁ. Choć u maluczkich może to być wcale nie koniunkturalna a szczera zmiana światopoglądu – po otwarciu oczu – OBUDZENIU SIĘ.

   • BasiaB. pisze:

    Gra – mota – no popatrz jak ruskie zrobiły myk używając tego słowa ?

    • Ktoś pisze:

     mroziński to kacap?

     ostatnio się chwalił swoim szwabskim /prusackim pochodzeniem

    • BasiaB. pisze:

     Artykuł pt.” Zaginiona Gramota-Głagolica” jest Treboroka tłumaczona z rosyjskiego, do czego podałam oba linki.
     Prusy- Z tego co wiem , te tereny dawniej należały do Lechii, sam podawałes mapki.

  • Tomasz pisze:

   Jap zgadza się ostatnio pomogła upolować jakąś wielką modliszkę z oriona.

 6. Ktoś pisze:

  Ad „efektu (przydzwonienia w … z) patelnii”

  „Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury…. nie wyszedł naszym tajnym nadzorcom kataklizm w 2012, nie udało się zniszczyć cywilizacji i rozpocząć nowej, to usiłują przekodować ludziom mózgi fałszywymi informacjami.
  To jest akcja na wielką skalę zestrojenie mózgów ludzi przez neurony z centralnym komputerem w Belgii i zmiany info w polu energio, informacyjnym…

  Dla każdego istnieje TO…. w co jest w stanie uwierzyć, co akceptuje jako swoja prawdę, jak nie wierzy to go nie rusza NIC…

  Oczywiście że Mandela umarł w ubiegłej epoce, ale co za problem wstawić inne informacje na ten temat.

  Socjologiczny eksperyment prania mózgu z uwiarygodnieniem go przez CERN.. który dał ciała.. też nic nie wyszło.

  Ilu jest oszustów, którzy wprowadzają info . o płaskiej ziemi, a ilu bezmyślnych powtarzaczy cudzych kłamstw dało się na to nabrać?

  To samo jest z efektem Mandeli… nie dajcie sobie robić wody z mózgu… TO JEST USIŁOWANIE PRZENIESIENIA LUDZKIEJ ŚWIADOMOŚĆ W WYMYŚLONĄ RZECZYWISTOŚĆ. … kto chce niech tam idzie , potrzebne są baterie biologiczne do zasilenia tego systemu.

  Nasz wszechświat jak był tak jest na swoim miejscu…. z zderzak z CERN…. co to za urządzenie, które może byle myszka zniszczyć bezpowrotnie…. 😆 😆 😆 by się nie kompromitowali chociaż … i dziecko wyrocznia naukowa….. 😯 😆 :lol:”
  (http://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=24&p=69544#p69544)

  • BasiaB. pisze:

   ” To samo jest z efektem Mandeli… nie dajcie sobie robić wody z mózgu… TO JEST USIŁOWANIE PRZENIESIENIA LUDZKIEJ ŚWIADOMOŚĆ W WYMYŚLONĄ RZECZYWISTOŚĆ. … kto chce niech tam idzie , potrzebne są baterie biologiczne do zasilenia tego systemu.

   Nasz wszechświat jak był tak jest na swoim miejscu…. z zderzak z CERN…. co to za urządzenie, które może byle myszka zniszczyć bezpowrotnie…. 😆 😆 😆 by się nie kompromitowali chociaż … i dziecko wyrocznia naukowa….. 😯 😆 :lol:”


   i z tym się zgadzam.
   Kto odczuwa tzw. efekt mandeli – ten powinien się odinstalować od tego programu, bo ja bym tak zrobiła. To jest program syntetyczny mający zrobić z mózgu czyli percepcji totalny kisiel.
   Miałam podobną sytuacje kilka tygodni temu i w te pędy jak się zorientowałam co mi zapodają, uruchomiłam wirus niszczący to okablowanie i oprogramowanie.

   Co do płaskiej Ziemi, nie, bo wiem jak wygląda Kwazar Ziemski. Jednak jest jeden myk – Kwazar nie oznacza PŁASKIEJ ZIEMI – lecz Galaktykę, a te na pewno nie są całkiem płaskie jak naleśnik.
   I nic mnie nie przekona, że Ziemia wygląda inaczej.

  • Wojwit pisze:

   Znaczy, Ktosiu napisz SWOIMI słowami (chyba że te z cytatu kiary są cytatem z samego siebie) i wytłumacz logicznie CZEMU część ludzi PAMIĘTA (a N I E WYDAJE IM SIĘ, że pamięta) inaczej niż jest to teraz? Takie „głupoty”, „nie ważne szczególiki” jak loga, wiersze, piosenki (nawet hymn Polski…), geografię świata. Zbiorowa wybiórcza amnezja zwrotna? Piszesz „eksperyment socjologiczny”. Dobrze, gotowym przyjąć takie tłumaczenie, bo i sam o tym wzmiankowałem odpowiadając Ainie, ale wyjaśnij, kto był prezydentem RPA, skoro Mandela faktycznie umarł na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku? Jego klon? O ile można zmanipulować tytuł kreskówki (oczywiście na etapie zanim miliony kopii na różnych nośnikach rozejdzie się po świecie) i zrobić z Flinstonów Flintstonów, ale jak pozamieniać znaczki WSZYSTKIM VW garbusom na świecie? Szczególnie tym starym, jeżdżącym u hobbystów albo gdzieś w krajach trzeciego świata. Jak to zrobić z tekstami piosenek, które były fizycznie zapisane na nośnikach pięćdziesiąt lat temu i od tylu lat znajdują się w prywatnych rękach (wśród ludzi)? Bo to, co w mediach puszczają, wyświetlają etc. to mogli zmienić w każdej chwili i to NIE ULEGA KWESTII. Ktosiu, JAK?

  • BasiaB. pisze:

   ” Usuwanie konkretnych wspomnień znane było jak dotąd w filmach science fiction, jednak neuronaukowcy z Instytutu Badawczego Scrippsa (TSRI) w Kalifornii udowodnili jak pierwsi, że nauka jest już do tego zdolna. Jak wynika z raportu opublikowanego w dzienniku Biological Psychiatry, eksperyment przeprowadzono na szczurach i myszach.

   Gdy powstaje wspomnienie, zmiany w kolcach dendrytycznych, które otrzymują sygnały elektrochemiczne od innych neuronów, powodują również zmiany w strukturach komórek nerwowych, które zwykle zachodzą przy udziale białka zwanego aktyną. Naukowcy zahamowali w mózgach zwierząt polimeryzację aktyny, procesu powstawania wielkich łańcuchowych molekuł, w trakcie fazy tworzenia się wspomnień związanych z wcześniejszym podaniem metamfetaminy. Proces ten został zatrzymany poprzez odcięcie miozyny II.

   Eksperymenty behawioralne wykazały, że gryzonie natychmiast utraciły wspomnienia związane z metamfetaminą, natomiast reakcje na inne przyjemne doznania, takie jak jedzenie, pozostały bez zmian. Neuronaukowcy zastanawiają się dlaczego bardzo silne wspomnienia, związane z metamfetaminą, są tak łatwe do neutralizacji. Podejrzenia padają na rolę przekaźnika nerwowego jakim jest dopamina, zaangażowana w ośrodek przyjemności i nagrody w mózgu, która bierze udział w modyfikowaniu kolców dendrytycznych.

   Naukowcy mają nadzieję, że dzięki tego typu eksperymentom będą mogli w przyszłości pomóc ludziom uzależnionym od narkotyków i innych nałogów, oraz leczyć osoby cierpiące na zespół stresu pourazowego (PTSD), właśnie poprzez usuwanie „niepotrzebnych” wspomnień. Tak przynajmniej głosi oficjalna wersja, która niekoniecznie musi się pokrywać z rzeczywistością.”

   http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-testuja-szczurach-usuwanie-pamieci

   Art. jest sprzed 3 lat, a to oznacza że ta informacja funkcjonuje o wiele dłużej.
   To odkrycie może mieć związek z wieżami Gwen powstającymi jak grzyby po deszczu na początki 21 wieku. Sądzę w takim razie, że mikrofale wysyłane przez te urządzenia kasują i zniekształcają pamięć wspomnienia, co może tworzyć w synapsach efekt Mandeli.

 7. Pytający z umiarkowaniem pisze:

  A to nie było przypadkiem tak, że Cyrylicę stworzyli uczniowie Cyryla po jego śmierci? A głagolicę tzw. apostołowie Słowian utworzyli na bazie prealfabetu/”hieroglifów” tudzież pisma stosowanego głównie przez kapłanów? Bodajże odnalezionego w „świątyni” słowiańskiej podczas swojej misji? Tak tylko pytam na podstawie dostępnych materiałów, bez jakiś przesłanek ideologicznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s