Mityczna Warszawa cz.8

Thriller o „Zakochanym Niedźwiedziu” czyli o „korzeniach” pana Warsza(wa) (część 2)

Mamy więc warszawską legendę o „Zakochanym Niedźwiedziu czekającym na swoją lubą”. Mamy też Niedźwiedzia jako symbol umieszczony TEŻ i na Herbie Warszawy. Pośrednio co prawda bo poprzez jej założyciela imć Warsza ale zawsze… Mamy też i pannę od niedźwiedzia…. Pannę umieszczoną na tym samym herbie. Może to ta w jakiej on się wedle legendy zakochał nawet….

Mamy informację, bardzo ważną informację, iż herb owego kawalera jest z czasów przedmieszkowych. Z czasów kiedy Polska jeszcze jako Lechia była wolna od judaszy padających na twarze przed dalekoafrykańskimi bałwanami….. Wolna od judaszy z nimi, za mieszek judaszowych szekli, kolaborującymi….

Mamy też „legendę o herbie Rawicz” jaka „ma wskazywać” na jego zachodnie….. czytaj anglosaksońskie (czytaj semickie) pochodzenie (nie wnikając w szczegóły jak, kto, z kim i dlaczego) choć prawda to nie jest bo starsze od zachodnich są jego swojskie wystąpienia. Zwłaszcza iż niektórzy badacze wywodzą go od Scytów co jest informacją newralgicznie ważną. Scytowie jak wiadomo to bezpośredni przodkowie Słowian…. a w postaci tzw Scytów Królewskich także kadra nimi „rządząca” jaką niektóry badacze wiążą ze słowem Polanie.

Mamy więc oficjalną „legendę” jaka mówi iż swojskie Rawicze to poddani tych angielskich….. bo stamtąd „przywędrował” herb….. bo tu przecież jak głosi ta sama „nauka” małpy drzewne Polakami zwane po bagnach biegały i dopiero kaganek szwabskiego miecza poparty koszernymi stosami głosicieli jedynie prawdziwego wyznania je „ucywilizował”.

I jak w przypadku poprzednich części tej opowieści skoro ktoś kłamie a na pewno KŁAMIE LEGENDA o jego powstaniu BO JEST NIELOGICZNA i ZAPRZECZAJĄCA MALUNKOM NA SAMYM HERBIE to trzeba się temu przyjrzeć bliżej…….

Skupmy się na treści….

 • mamy więc brata zazdrosnego o siostrę bo doradcy go do tego nakłonili….. ale skoro się im dał namówić do „mordu na swojej siostrze” oznacza to jedno…. jej pozycja (prestiż) musiała była niższa niż jego doradców….. bo inaczej to powinien on ich pościnać za „judzenie do rokoszy” a nie słuchać… no chyba iż był tylko FIGURANTEM we własnym państwie a władzę, tą prawdziwą, to ONI SPRAWOWALI…. patrz majordomusi Franków na przykład…. czy mojrzesz…
 • mamy więc niedźwiedzia – bestię okrutną wedle pojmowania twórców legendy, bestię także żarłoczną jakiej się oni PANICZNIE bali…… bo inaczej nie eksponowaliby w legendzie o herbie „nawrócenia” owego potwora…..
 • mamy też „NIEPOKALANĄ” „dziewicę” jaka owego PIEKIELNEGO stwora jaskiniowego poskromiła „modlitwą” i swoją „cnotą” (pasem)
 • mamy też boga URADOWANEGO postępkiem.. hmm… brata, siostry, niedźwiedzia ?
 • mamy też małżeństwo pogromczyni niedźwiedzia i 7-miorgo (magiczna liczba) dzieci
 • no i jest skruszony brat jaki z własnej woli oddał nakradzione (jej posag)….

Legenda brzmi zupełnie jak biblijna przypowieść….. czyli totalna FIKCJA.

Na początek spróbujmy ustalić datę owego zajścia…

 • Legenda herbowa głosi, że po śmierci króla Anglii Kanuta Wielkiego (syna Swenona I i Sygrydy – córki Mieszka I)” – czyli 12 listopada 1035….
 • „państwo dostało się synowi zmarłego monarchy – Swenonowi.” – istniał faktycznie tyle iż ….. Swen Knutsson (ur. prawdopodobnie na początku 1014, zm. 1035) – król Norwegii w latach 1030-1035, syn Kanuta Wielkiego z nieprawego łoża, ze związku z Elgifu z Northampton.”NIE BYŁ Królem Angli….. a Norwegii…..
 • Obarczono go również obowiązkiem uposażenia swojej siostry – Klotyldy gdy ta zdecyduje się na zamążpójście.”— postać fikcyjna, jedyna istniejąca córka Kanuta miała na imię „Gunhilda (ur. ok. 1019 ; zm. 18 lipca 1038) – pierwsza żona króla Niemiec, a późniejszego cesarza Henryka III, królowa Niemiec 1036-1038.” – która miała być zresztą „wydana” za: „Królewna po jakimś czasie wyszła za mąż za księcia Lotaryngii.” – a ona leży tam „gdzie krym” czyli…. Lotaryngia – kraina historyczna i były region administracyjny w północno-wschodniej Francji. Graniczy z Belgią, Luksemburgiem i Niemcami oraz z regionami: Alzacja, Franche-Comté i Szampania-Ardeny.”…. posiadaczkę zresztą aż…… „Na przełomie 1037 i 1038 przebywającym we Włoszech małżonkom urodziła się córka Beatrycze. Wkrótce Gunhilda zmarła prawdopodobnie na malarię i została pochowana w klasztorze Limburg.”JEDNEGO dziecka… a gdzie pozostała „legendarna” 6 ?
 • Scytowie – „Scytowie – koczownicze ludy irańskie wywodzące się z obszarów pomiędzy Ałtajem a dolną Wołgą, tj. z obszaru kultury andronowskiej, zamieszkujące od schyłku VIII lub od VII wieku p.n.e. północne okolice Morza Czarnego. Byli spokrewnieni z Sakami i Sarmatami.” – czyli odnalezione wystąpienia herbu są starsze od jego „legendy założycielskiej” przynajmniej o 1700 lat….. w sumie drobiazg….. bo….
 • ostatnim powszechnie (światowo) stwierdzonym wystąpieniem „7” dzięki któremu stała się powszechnie znana jako „magiczna” czy „boska” jest „Bitwa pod Troją” znana też jako „bitwa na Polach Kurukszetry” jaka się odbyła około 1350 pne….. jakieś zaledwie 2350 lat przed datą jaka wedle legendy była datą jej „pojawienia się”
  (dzieci z legendy o herbie) na świecie…..

A i bym zapomniał Legendy herbowe podają daty występowania herbu, w czasach jeszcze przedheraldycznych, mianowicie w Polsce przed 1109 rokiem, a w Lotaryngii, od 1003.”(wiki) – a przecież „herb miał powstać ponad 30 lat później” i to w Angli przecież…

No i jak tu żyć……. i jakiej dacie zawierzyć ? Czy da się jakiejś ?

Trop drugi….. niedźwiedź, panna i ich „miłość”……

… bo skoro to TA „panna” jaką ów niedźwiedź ZAMIERZAŁ POŻREĆ, bo przecież to STRASZLIWY zwierz, to czemu ona na herbie….

 • jeździ na nim bez trzymanki – bez „legendarnej” uzdy – poskromicielki owego stwora, wszak to element NIEZWYKLE WAŻNY bo zmieniający ODBIÓR tego co na herbie namalowane…. z grozy na igraszki….
 • stoi przy nim – PLECAMI do niego – zupełnie się nie przejmując tym iż on właśnie oblizuje ślinkę na myśl o jej soczystej „wątróbce”….. w jakiej już za chwile zatopi swoje zębiska…… ba….
 • jeździ na nim trzymając ręce wesoło na boki rozłożone co możne oznaczać iż jest SZCZĘŚLIWA Z TAKIEJ ZABAWY…. że ON JEST PRZY NIEJ
 • czy nawet czasem, on ją (w niektórych wersjach herbu) OBEJMUJE co oznacza OBRONĘ JEJ przed ZAGROŻENIEM….. więc to nie „panna poskromiła niedźwiedzia” ale NIEDŹWIEDŹ ODBIŁ PANNĘ WROGOM…… jej „bratu” z legendy a pewniej NIEDOSZŁEMU MĘŻOWI (skoro o posag poszło) jaki wcześniej zapewne ją porwał w tym celu…… za co Bóg był rady iż….. dostał swe dziecię NIEPOHAŃBIONE wrogim „interesem” spowrotem…..do domu…

warszawa-rawicz-wer

Rysunek 8. „Poskramianie”niedźwiedzia – czyli wariacje herbu Rawicz

 

Kiedy to zajść mogło?

Jedyną ważką podpowiedzią jest ów Niedźwiedź budzący grozę…. u wrogów….. a pannę…. trzeba mu będzie jakąś dopasować…… bo zakładając wariant iż „on ją ODBIŁ” to musiało to się odbyć przy okazji jakiejś SŁYNNEJ WOJNY O PANNĘ a najsłynniejszą pasującą do „daty” (punkt wyżej) jest ta o HELLENE….. Trojańską……

Czy to była ona…. hm…. legenda herbowa mówi o „córce Kanuta Wielkiego”…. a on był owocem poczęcia :

Swen Widłobrody (ur. ok. 950–960, zm. 2 lub 3 lutego 1014; duń. Svend Tveskæg, norw. Svein Tjugeskjegg, ang. Svein Forkbeard) – król duński (ok. 987–1014) i norweski (987–994), władca Anglii (1013–1014).

Rodzina

Dokładny rok urodzenia Swena nie jest znany. Badacze podają daty od 950 do 965; sporą popularnością cieszy się pogląd, że przyszedł na świat około roku 960, gdy jego ojciec, Harald Sinozęby, przyjął chrześcijaństwo. Swenowi na chrzcie nadano imię Otto na cześć cesarza Ottona I. Według podań wychowywał go Palnatoki.

Żoną Swena była Gunhilda – Świętosława, córka Mieszka I i prawdopodobnie Dobrawy, siostra Bolesława Chrobrego. Miał z nią dwóch synów, późniejszych królów Danii – Haralda II i Kanuta I, oraz kilka córek, w tym Estrydę, matkę Swena II.

Jego przydomek, Widłobrody, został mu nadany najprawdopodobniej jeszcze za życia i odnosił się do jego długich wąsów, splecionych na kształt wideł.”

Niby nic ciekawego ale dodajmy jeszcze do kompletu to o tej „polskiej” córce Mieszka I wyglądającej jak bolszewicki babochłop co sam z 10 kombajnów na ramieniu nieść może… i to przez całą Syberię i w jedną i w drugą i w trzecią i w czwartą i w piątą…. stronę….

Sygryda Storråda, Świętosława, Saum–Aesa (szw. Sigrid Storråda, w Danii jako Gunhild czyli Gunhilda, po słowiańsku Świętosława) (ur. między 960 – 972, zm. po 1016) – królowa Szwecji, Danii. Córka Mieszka I i prawdopodobnie Dobrawy, siostra Bolesława Chrobrego, w sagach skandynawskich wzmiankowanego jako „Burisleif lub Burislafr, potężny konung Windlandii.”

Sygryda, Zygryda, Zygfryd…… to już było w Pieśni Nibelungów….. tam się oni wzajemnie nieszczęśliwie kochali… a tu wychodzi iż Brunhilda i Zygfryd to ta sama postać….

Ale Saum–Aesa wstrząsa…… podobnie jak Świętosława jakie pachnie przekręconym słowem Świętowid… bądź Święta Sława… coś jak Chwalebna Śmierć w bitwie u Wikingów.

I jeszcze ten kwiatek:

Przydomek „Storråda”

Storråda oznacza osobę mocną w słowach, dumną. Sygryda otrzymała ten skandynawski przydomek, kiedy spaliła żywcem króla Vestfoldii Haralda Grenske, aby przestrzec innych „mało ważnych” królów przed proponowaniem jej małżeństwa.”.

…bo jeśli była to osoba „święta” czytaj pobożna a taki nosiła przydomek to skąd u niej TAKIE OKRUCIEŃSTWO….. no bo kogoś żywcem spalić jako odmowę jego zalotów to trochę….. przydużo…. nawet na „pobożne” „średniowieczne” czasy….

…bo jeśli Sygryda czyli Zygryda to Zygfryd z Pieśni Nibelungów to datowane historii się zmienia o kilkaset lat wcześniej…..

…bo jeśli Saum–Aesa podobnie jak Świętosława to przerobione z męskich odpowiedników PRZYDOMKI, takie współczesne Franek „GROMIMATA” Kimono (na przykład) to ten pierwszy Saum wyraźnie wskazuje na OM w pisowni wymownej a A z Aesa na takie dziwne plemię co to podobno „tureckie jest” ale w rzeczywistości pochodzi z Białej Rusi i jest plemieniem Świętych Wojów…. ale tu też datowanie trza przesunąć o kilkaset lat wcześniej….

Czyli zamiast dostawać odpowiedzi góra pytań rośnie bo i sam Mieszko I jaki podobno jest polskim Merrowingiem też jest postacią co najmniej kontrowersyjną u której widać i hitlerowskie (semickie) rysy twarzy jak i to iż poddani jego ojca WCALE A WCALE NIE UWAŻALI GO ZA ICH WŁADCĘ…. a za PRZYBŁĘDĘ i JEJ UZURPATORA….. bo musiał ich, wykorzystując karolingowych (szwabskich) i jak i czeskich (wasal karolingów) ciężkozbrojnych jezdnych, na nowo PODBIJAĆ….. co nałuka faryzeuszowska histerią zwana pieszczotliwie nazwała „scalaniem” państwa…… a co było zwyczajną RZEZIĄ POLSKICH WSI I MIAST zachowaną w kronikach….. dokonywaną oczywiście w trakcie głoszenia Polakom przyniesionego wraz dworem Mieszka I „radosnej nowiny” czyli jedynie prawdziwego wierzenia do czczenia….. już na „zawsze” czyli do spalenia na stosie, czy najbliższej pokutnej rzezi…. zbawiennej…..

No i te targi INSYGNIAMI PIASTÓW dokonane na Zjeździe Koronacyjnym jego syna z oddaniem kilku tytułów Ottonowi III jaki sam zresztą tytułował Bolesława Chrobrego swoim BRATEM czy królem…… To też wyglądało jak PODZIAŁ ŁUPÓW PO WYMORDOWANEJ DYNASTII….. ziemia, tytuły, insygnia władzy administracyjnej i duchowej (nawiasem mówiąc watykański voodoo-gród do dziś ich używa „rękami” papieży, ZUPEŁNIE NIELEGALNIE dodajmy)……

A całość wygląda normalnie jak kolejne WKROCZENIE nazi DO KANAAN czyli na kolejną ZIEMIĘ Słowian…. jaką nazi ich bożek „obiecał” tyle iż odbyty w 2 połowie X wieku od strony Czech… skich przechrzt dokonany…..

 

Copyright by Ktoś

 


PS.
[ cytaty jeśli nie podano inaczej pochodzą z polskiej wiki, podobnie rysunki

istniały w dniu pisania…. niekoniecznie zaś będą w dniach kolejnych….

Polakożerstwo jak obłęd nadważności i nieposkromiona chciwość trawi wielu….

zwłaszcza trawi tzw „polskie” „autorytety”, „nałukowych” opiekunów wiki ]WERSJA W PDF….

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii historia, kataklizm, Klątwa Popiela, Uzurpatorzy, Warszawa, Ziemia, świadomość i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Mityczna Warszawa cz.8

 1. BasiaB. pisze:

  Kto nie zdąży teraz poczytać Historii zapisanej przez Ktoś w odcinkach pt. Mityczna Warszawa, będzie miał czas zapoznać się z tym serialem nudząc się ewentualnie w trakcie Świąt 🙂
  Kilka kolejnych części czeka już u mnie na publikację 🙂

  A Tobie Ktoś – serdeczne dzięki za wkład w przeszukiwanie zapisów dotyczących naszych ziem i Warszawy oraz skomponowania tego w całość 🙂 ❤

 2. jaga pisze:

  Dołączam się do słów dziękczynnych 🙂 nie mam zacięcia detektywistyczno-historycznego by dochodzić takich spraw, ale postać Mieszka I zawsze ,,dziwną” mi była. Nie mogłam zrozumieć co go skłoniło do przyjęcia watykańskiego jarzma, jak mógł dobrowolnie oddać swój kraj . Tyle trzeba odkopać i odkłamać, że ręce opadają..Czekam na ciąg dalszy 🙂

  • Ktoś pisze:

   Że głagolica to PRZERYSOWANY w inny sposób (uproszczone rysowanie znaków z zachowaniem fonetyki i gramatyki) Sanskryt?

   że starohebrajski nie jest językiem żydów a Słowian co niedawno ogłoszono publicznie

   że nowohebrajski to tylko OBRZEZANA Mowa Słowian bo żydki nigdy własnego pisma nie miały…

   Przecież TO WIADOMO OD DAWNA…. tylko jest to wiedza polityczna bo filonazistowska narracja odnośnie okupacji Palestyny nie miała by dłużej podstaw prawnych.

   Ale to tez świadczy o „POTĘDZE” ich świątynnego mzimu jakiego nie stać na danie im WŁASNEJ „mowy” że zawsze muszą kraść i udawać i kradziona jest ich własną….

   • Ktoś pisze:

    Ciekawe czy żydki wiedzą iż

    CHANUKA to ŚWIĘTO NA CZEŚĆ BOGA JAKI BEZ MAŁA ICH NIE WYBIŁ Z TEJ PLANETY….

    pewnie też nie….po co janczarom wiedza….
    im wystarczy przecież do „życia” tylko indoktrynacja w nienawiści do goim…..

   • BasiaB. pisze:

    To prawda – dobrze, że to napisałeś !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s