Mityczna Warszawa cz.1

Warszawa – miasto boga czy Warszawa – miasto demona (część 1)

Warszawa…. stolica Polski, stolica nacji zwanej Polakami, potomków innej słynnej nacji zwanej Polanami…. stolica nacji zwanej też Lachami, Lechami od ich przewódcy…. założyciela….. bo tak w historycznych dokumentach też zwano Polaków….. i niektóre narody tak zwą i do dziś…….

Oficjalna historia brzmi tak

Historia Warszawy – obecnej stolicy i największego miasta Polski, sięga XII lub XIII wieku, kiedy to powstał historycznie najstarszy na terenie dawnej Warszawy dwór książąt mazowieckich Jazdów (obecnie Ujazdów).

Początki Warszawy

Miasto powstało najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku, uzyskując lokację ok. 1300 roku, jednak nie zachował się dokument lokacyjny Warszawy. Istnieje jednak dokument powtarzający prawo lokacyjne nadane przez Janusza I Starszego nadany w 1413 świadczący że Warszawa była ważnym miastem. Wówczas na obszarze ok. 20 hektarów, uformowała się Stara Warszawa. Wiadomo również, że Warszawę założono na prawie chełmińskim, a zasadźcami była grupa majętnych kupców, których Bolesław II sprowadził najprawdopodobniej z Torunia. Do XV wieku sądem wyższym prawa chełmińskiego dla Warszawy była rada miejska Torunia.

Nadana przez zasadźców nazwa (pierwotnie Warszowa lub Warszewa) pochodzi od rycerza z rodu Rawów (Rawiczów) o imieniu Warsz (będącego skrótem od imienia Warcisław), do którego należała wieś z XII lub XIII wieku, leżąca w obrębie dzisiejszego Mariensztatu. Pierwotne brzmienie nazwy Warszowa, potwierdzają również dokumenty łacińskie (w których używa się formy Varsovia, zamiast Varsavia), oraz francuskie (gdzie występuje nazwa Varsovie, nie zaś Varsavie).

Pierwsza wzmianka o Warszawie pochodzi z 23 kwietnia 1313, kiedy to miejscowość pojawiła się w tytulaturze książęcej Siemowita II.

Badacz dziejów Rawiczów, Jan Wroniszewski, określa imię Warsz jako charakterystyczne dla tego rodu i powszechnie przez niego używane w wiekach średnich oraz wywodzi stąd nazwę Warszawy, w poświęconej Rawiczom monografii (Ród Rawiczów, Toruń, 1994) napisał m.in.: W 1381 r. Goworek Kurzeski, cześnik rawski i sochaczewski, za zgodą żony Katarzyny oraz synów Goworka i Bartłomieja, sprzedał za 115 kop groszy wieś Solec mieszczaninowi warszawskiemu Piotrowi. Przy dokumencie wystawionym wtedy przez Goworka znajduje się jego pieczęć z herbem Rawa. (…) Solec będący przedmiotem powyższej transakcji to pierwotnie wieś parafialna Warszawy. Fakt posiadania przez Rawiczów Solca, obok nazwy Warszawa pochodzącej od imienia Warsz, wskazuje że również te druga miejscowość należała do omawianego rodu.”

A jak brzmi ta „NIEOFICJALNA” ? Ta WYKLĘTA, …
ta wraz z „chrztem” celowo…. ZAPOMNIANA ?

Nim zacznę opowieść na początek SŁOWNIK…. żeby potem nie było niedomówień iż:

— mylę pojęcia

— koduje tekst …. etc….

więc żeby nie było takich gadek na początek kilka newralgicznych pojęć:

Brzytwa Ockhama (nazywana także zasadą ekonomii lub zasadą ekonomii myślenia) – zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie założeń i pojęć. Tradycyjnie wiązana jest z nazwiskiem Williama Ockhama.

Najbardziej znane sformułowanie tej zasady „Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę” (Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem) nie pochodzi od Ockhama, lecz od siedemnastowiecznego niemieckiego filozofa Johannesa Clauberga.”

Czyli jeśli znany zdarzenie jakiemu możemy przypisać określoną liczbę „punktów sławy” (czyli tak naprawdę przypisać określoną ROZLEGŁOŚĆ TERYTORIALNĄ na jakiej zaszło) to im SŁAWNIEJSZE takie wydarzenie to tym większa szansa iż – legendy ludów z różnych stron świata MÓWIĄ SWOIM JĘZYKIEM O TYM SAMYM ZDAŻENIU niż RELACJONUJĄ KILKA NIEZALEŻNYCH WERSJI ich RÓŻNYCH zajść…..

…. więc opisy bójki między Kargulem a Pawlakiem mają „sławę obejścia” (lokalnej burdy)…..

…. ale (np.) spalenie Rzymu przez Nerona…. przynajmniej „sławę państwa” (losy kraju)…..

w tym ujęciu WOJNA BOGÓW czyli OGÓLNOPLANETARNY KONFLIKT na pewno, poza równie rozległymi skutkami „pogodowymi”, będzie opisywał TE SAME BYTY (czy to fizyczne czy to materialne) choć RÓŻNYMI właściwymi danej kulturze pojęciami/ nazwami…

więc można tych „różnych” bogów POGRUPOWAĆ jeśli nie do POJEDYŃCZEGO bytu to przynajmniej do RODZIN (STRONY konfliktu)……. połączyć…..

Drugą ważną kwestią jest CHARAKTER tych bytów….. Ogólnie znane są dwa typy BOGOWIE czyli ci jacy NAM tj. MOJEJ NACJI SPRZYJAJĄ i DEMONY czyli ci jacy NAM tj. MOJEJ NACJI SĄ WRODZY….. czyli SPRZYJAJĄ NASZYM WROGOM…..

Ta zasada jest BARDZO WAŻNA by zrozumieć HISTORIĘ człowieka….. historię bogów jacy wpływali na jego losy bo…. taki na przykład…..

Szatan (satan – ‘przeciwnik’, ‘oskarżyciel’, ‘oszczerca’; gr. Satanás; arab. Szajtan) – w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest to jeden z aniołów, który zbuntował się przeciwko Bogu i pociągnął do buntu inne anioły, główny sprawca zła na świecie. Niekiedy bywa utożsamiany z Lucyferem lub Belzebubem. Najczęściej uważany jest za najwyższego rangą demona, przywódcę wszystkich złych duchów. Inne imiona Szatana to: Mastema, Gadriel, Satanael, Samaël, Samiel, Siegel, Satan, anioł Edomu. W tradycji rabinicznej nosi on przydomek „szpetny”.

Słowo „szatan” (pisane małą literą) może też być rozumiane jako ogólne określenie każdego upadłego anioła (diabła, demona), a nie tylko najwyższego rangą. Poza tym ten termin tłumaczy się czasem jako symbol, personifikację zła.

W kulturze masowej odbierany jest jako UCIELEŚNIONE ZŁO nie ?

…ale w swojej epoce imię/ nazwa SATAN czy SZATAN… znaczyła DOKŁADNIE TO…..

Burza w wielu dawnych wierzeniach odgrywała bardzo istotną rolę, zaś bogowie/bóstwa za nią odpowiadające niejednokrotnie zajmowały w danych wierzeniach najważniejsze miejsca.

W mitologii słowiańskiej piorun symbolizuje boga Peruna uważanego przez badaczy za władcę słowiańskiego panteonu. Wierzono, że pierwsze uderzenie pioruna zapładnia ziemię. W mitologii greckiej za burzę odpowiedzialny był Zeus, władca błyskawic. Mitologia nordycka bogiem burzy i piorunów określała Thora. W mitologii rzymskiej bogiem burzy był Jowisz, najwyższy władca nieba i ziemi, ojciec bogów. Mitologia egipska za boga burzy uważała Seta, zaś mitologia celtycka – Taranisa (gromowładcę, utożsamianego z rzymskim Jowiszem).

W Polsce – według wierzeń ludowych – w celu uchronienia się przed zniszczeniami spowodowanymi przez burzę w oknach zapalano gromnicę (nazwa tej woskowej świecy pochodzi od słowa grom). Zapalona świeca stojąca w oknie miała za zadanie uchronić dom oraz obejście od uderzeń piorunów. Tradycyjnie świece nazywane gromnicami święci się w dzień Święta Ofiarowania Pańskiego, które to święto funkcjonuje także pod potoczną nazwą święta Matki Boskiej Gromnicznej.”

…czyli BYT JAKI POTRAFI WYWOŁYWAĆ PIORUNY tj.. używa ich jako swojej BRONI…… bądź BYT JAKI SIĘ POJAWIA JAK SĄ PIORUNY NA NIEBIE…. które są ZNAKIEM JEGO POJAWIENIA SIĘ…..

i NIE MA TU NIC O TYM czy jest on DOBRY czy ZŁY….. czyli NASZ czy WROGI….. tu Szatan występuje jako NEUTRALNE POJĘCIE… jak (np.) nóż jakim można kroić chleb, użyć do oprawienia zająca czy też kogoś (innego człowieka) zabić ZARÓWNO w NAPAŚCI na niego (ZŁO) jak i w OBRONIE (DOBRO) swojego napadniętego przez obcego życia…..

ale też mało kto wie iż słowo SZATAN w samym katolicyźmie jest znane też POD INNĄ NAZWĄ….. taką…..

Duch Święty (hebr. Ruach ha-Kodesz, gr. ‘to hagion Pneuma’ lub ‘to Pneuma to hagion’, łac. Spiritus Sanctus) – w religii chrześcijańskiej trzecia Osoba Trójcy Świętej, równa Ojcu i Synowi w bóstwie, majestacie, substancji i naturze. Nie jest bytem zrodzonym, ani stworzonym. Pochodzenie Ducha Świętego interpretowane jest zależnie od tradycji chrześcijańskiej. Według tradycji zachodniej Duch pochodzi od Ojca i Syna, natomiast w tradycji wschodniej – od Ojca przez Syna (zob. filioque). Według doktryn antytrynitarnych nie jest Osobą Boską, często uważana jest jedynie za przejaw działalności Bożej lub moc Bożą.

…więc JAKI JEST NAPRAWDĘ…. byt zwany Szatanem….. tym Dobrym, tym Złym a może tym mającym innych w przysłowiowym Poważaniu…..

o tym w części kolejnej tej ZUPEŁNIE „ZMYŚLONEJ”….. ANTYBAŚNI……

….i zaprawdę powiadam wam… nie chcecie dotrwać do finału bo PRAWDA was…. ZNISZCZY….

herb1459m

Copyright by Ktoś


PS.
[ cytaty jeśli nie podano inaczej pochodzą z polskiej wiki, podobnie rysunki

istniały w dniu pisania…. niekoniecznie zaś będą w dniach kolejnych….

Polakożerstwo jak obłęd nadważności i nieposkromiona chciwość trawi wielu….

zwłaszcza trawi tzw „polskie” „autorytety”, „nałukowych” opiekunów wiki ]WERSJA W PDF….

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cywilizacja Słowiańska, Warszawa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Mityczna Warszawa cz.1

 1. BasiaB pisze:

  Na znalezionej pieczęci z 1459 r – widnieje napis:
  Swar Sovien
  Swarożyć – śpi, poszedł spać, uśpiono go.
  Trzeba jednak pamiętać, że w staropolskim swar oznaczało kłótnie.
  Dla mnie, w moim obecnym rozumieniu tego sformułowania przekaz brzmi tak:
  Swarożyca uśpiono.
  Swar można pisać i Sva = a Sva -oznacza po chorwacku Wszystko.

 2. mrnice007 pisze:

  A morze szatan poza interpretacja własnego oskarżyciela- testera, jego ogółem złych działan na dana istotę- niech was dalej Wodzi n pokuszenie :]

 3. mrnice007 pisze:

  DO tego bogowie mogą robić coś z rozwaga a demony do przesady taki podział…

 4. BasiaB pisze:

  Jak na opak, tak na opak🙂
  War – to może być żenszczina, a Sav – muższczina🙂
  sav [litewski] – недель[ros]?! Niedziela – tydzień ?
  Niedziela jest…Dniem Pańskim ? Dobrze sobie przypominam czemu lub komu ten dzień poświęcono ?
  savo[lit.] – его [ros.]?! EGO – [pol. i łac.]
  Robi się ciekawie, czyż nie ?
  savoj[lit.] – родной [ros.] rodzimy, RODowy[pol]
  war w kazdym języku oznacza wojnę, oprócz staropolskiego warownia, warować, opoka, obrona

  Mamy „piękny” kod na nasz RÓD.
  Rodzima wojna, wojna rodowa.
  A Polacy słyną ze swej kłótliwości….pomiędzy sobą🙂

  • Tomasz pisze:

   Dobrze kombinujesz upadek tego RODU i nie tylko rozpoczął się od wojny rodowej a nawet domowej.

   • BasiaB. pisze:

    Odwrotnie Tomku – najpierw założono KOD podczas rytuału czy obrzędu obrzezanych, a potem on się zaczął materializować i tak ma do dziś.
    Popatrz na to:
    Swarożyc – Swa Róg – a może Saw Róg
    A może War i Swa ?! zamiast Warsa i Sawy ?
    I zobacz dalej co obecnie oznacza :
    S/War – поехали [ros.] pojechali,
    lecz po staropolsku :
    swar-y to kłótnie, czyż nie ?

    Ciekawostki tkwia dalej:
    SWA = США [ros,] = USA ?!!!!
    obecnie wymawia się :
    Szaw (a) = Clenching [ang.] –> tłumacząc z powrotem na polski to słowo oznacza :
    zaciskając !

    Zaciskając obronę czy wojnę ? Bo już znowuż nie wiem co nam zakodowano w tej Warszawie ?
    Zaczęłam sprawdzać co mi wyjdzie w kalamburach z Szawłem [Leto o tym wspomniał]
    Szaweł – Soul – w każdym języku, kiedy zrezygnowana, kliknęłam na rosyjski pokazało mi się Сол –> a to oznacza –> sól, albo…Słońce🙂

    Natomiast w hebrajskim Szaweł to : El שבי czyli Bóg Słońce ! Sól tej Ziemi !
    Swa róg = Bóg Słońce [Róg – to każdy wie i może po swojemu zinterpertować]
    Tak więc cała wieża Babel czyli Wawel pomieszała znaczenie słów, a nie tylko języki.
    Słowa maja odwrotnie zakodowane znaczenie do tego faktycznego, lecz żydzi w swej odwróconej lustrzance hebrajskiej to wiedzą, bo mają tam zapisane faktyczne znaczenie.

    • Wojwit pisze:

     War to przecież bulgoczący wrzątek…

    • BasiaB. pisze:

     Kto z was zwrócił uwagę iż
     VARSAVIA = VAR SAVIA to zarówno
     WOJENNA SOWA czyli ATENA
     jak i SOFIA….. taki ezo byt, bo na takie 2 sposoby można tę nazwę tez rozczytywać…..
     Ale może być i inna zasada
     WARSAWA = WAR SaWA (a – dodane dla łatwiejszej wymowy) i mamy WAR SWA

     o jakim pisał ostatnio białczyński — PANI SWA = PANI S-i-WA (bóstwo z połabskiej trójcy znane też jako PTAH z Egiptu)…… zwana też ŚHIVĄ…. NISZCZYCIELEM ŚWIATÓW.

     robi się niebezpiecznie nie….. to może poprzestańmy na tym skoro odzew i tak zerowy…..
     https://mistykabb.wordpress.com/2016/11/28/archonci-koszczaje/comment-page-1/#comment-27039

    • Erika pisze:

     Nie, nie Varsowa – to nazwa takiego potwornego demona z bliskiego wschodu. W naszym to nic nie znaczy. Oni dobrali sobie tą nazwę, bo wiedzieli, że tu nikt tego nie skojarzy z ichniejszym demonem. No przecie wiecie kto w Polsce rządzi podszywając się pod naszą narodowość…

     Ludzie wymawiając nazwę stolicy bezwiednie przywołują demoniczne siły – taka była perfidna intencja nadania takiej nazwy dla naszej współczesnej stolicy.

     Istnieją przepowiednie, że nasza stolica powróci kiedyś do Krakowa na Wawel / BABEL / i dopiero wtedy nastanie prawdziwa pomyślność dla naszego narodu i kraju. Może coś w tym jest…

     Zauważcie – odkąd Wa-wa została stolicą to mamy ciągłe pasmo nieszczęść i niewoli,
     zawsze coś jest nie tak jak trzeba.

    • Ktoś pisze:

     Jeśli oni są NASZYMI WROGAMI to nasi bogowie będą dla nich DEMONAMI i na odwrót ich bogowie będą demonami dla nas… dlatego tu ważna jest ROZWAGA bo jest BAŁAGAN w tym totalny.

     Napiszę jeszcze większa „herezję”
     TEN SAM byt dla TEJ SAMEJ strony może BYĆ ZARÓWNO bogiem jak i demonem.
     Wszystko zależy kto od kogo, w jakim okresie i pod jaką nazwą UKRADŁ jego kult i przysposobił jako własny.

     Erika,
     pasmo nieszczęść dotyka Polskę od chrztu… a dokładniej od czasu MORDU NA WANDZIE.

     Wtedy to „sprytni”: na silę starając się ją ożenić z nazistą karolem młotkiem (czyli powtarzając to samo co było za Echnatona i Nefretete) spowodowali tylko iż BOGOWIE ODESZLI z planety….. a oni sami się UTOPILI WE WŁASNEJ CHCIWOŚCI… i późniejszej krwi swoich pobratymców wyżynanych przez biblijne nazi od maryjki (reptylicyu) i jezuska (plejadanina/ szaraka).

     Łatwowierność i fałszywe miłosierdzie kończy się WŁASNYM POGRZEBEM….. taka dewiza jest w kontaktach z biblijnym nazi „dziwnie” obowiązująca….

 5. BasiaB. pisze:

  Cos mnie tknęło by WAR przetłumaczyć na hebrajski wyszło: מלחמה czyli wojna.
  Natomiast słowo מלחמה
  podzieliłam na 2 części מלח co oznacza Sól
  Natomiast to: חמה oznacza Gorący .
  Nawet Wklejanie tych hebrajskich znaczków powoduje komplikacje w pisaniu tekstu, kuźwa mać, wszystko na opak !
  Musiałam znaleźć sposób, by logicznie to wkleić, bo tekst mi się zaczął pisać do przodu !
  Czyli Gorący Bóg Słońce – Sól tej Ziemi !

  • Zohar pisze:

   Słowo „מלחמה” oznacza po przetłumaczeniu na język polski PIECZĘĆ!!!

   • BasiaB pisze:

    Dzięki – jeszcze lepiej !
    Nasze Słońce – Solaris jest zapieczętowane !
    To koreluje z moimi ostatnimi odkryciami.
    Zohar – ja troszkę inaczej czytam słowa i teksty 🙂
    Jestem Ci bardzo wdzięczna, nawet nie wiesz dlaczego 🙂

    • Zohar pisze:

     To było bardzo dziwne, gdyż za pierwszym razem tłumacząc tekst, wyszło mi „pieczęć”, a za drugim już nie. Niesamowite. Jesteś wdzięczna? Za co? Oświeć mnie proszę 🙂

    • BasiaB pisze:

     widzisz Zohar, ja wiem że nie wyszło :”Pieczęć”, bo umiem się posługiwać translatorem, natomiast ze względu na pewne is,torie którymi się zajmuję musiałam mieć podpowiedź i właśnie Ty mi ją tak podesłałeś.
     Na dodatek umieściłeś wykrzyknik na końcu, a samo słowo napisałeś drukowanymi literami, co samo w sobie w tekście pisanym jest wykrzyknikiem, więc byłeś bardzo pewien że to pieczęć, na pewno nie była to ognista sól Ziemi 🙂 Miałeś podwójne wykrzykniki w swoim poście 🙂 Bardzo dziękuję
     Tak to działa, podpowiedź, wskazówka, naprowadzenie jest czasami przez ułamek sekundy, jeżeli nie zajarzysz to trudno – okazja minęła 🙂
     Dlatego Ja tez Wam dziękuję, bo nawet niewinne czyjeś sny sa dla mnie bardzo często cenną wskazówką, Zobacz jaka była wczoraj korelacja pomiędzy opisami dziewczyn, a tym co wieczorem opublikowałam z NASA.
     Nie ma zbiegów okoliczności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s