Kim są Chazarowie i za co Bizantyjczycy zabili Jezusa ?

Dzisiaj doznałem olśnienia. Widzę gazetę z kolorowymi zdjęciami, współczesną gazetę, zwykłą, np. „Rosyjską gazetę”. Zaczynam czytać i nie mogę kompletnie zrozumieć, w jakim języku jest napisana. Na pierwszej stronie zdjęcie Erdogana, odpis i tekst artykułu, napisany nieznanym mi pismem. To nie gruziński, i nie ormiański. Nie język hebrajski i nie hieroglify. Większość wygląda na pismo runiczne ale takiego nigdy nie widziałem wcześniej. Pytam: – „W jakim języku jest to co w gazecie”? Odpowiedź słyszę w głowie: – „Chazarskim”.

01-ksc

Jak zebrał się wieszczy Oleg
Zemścić się na nierozumnych Chazarach;
Ich wsie i pola w zadziornym najeździe
Skazał on mieczem i pożarem…
Z drużyną swoją w cargradzkiej zbroi
Książę po polu jedzie na wiernym koniu.

Jakieś majaczenie. Tyle materiałów „przewertowałem” w poszukiwaniu namacalnych dowodów istnienia Chazarii i okazało się, że po prostu nie ma wiarygodnych informacji o piśmie chazarskim.

Rankiem przy kawie wpadła mi do rąk nierozwiązana krzyżówka panoramiczna, którą „męczyła” wczoraj wieczorem moja żona, i na najbardziej eksponowanym miejscu było hasło „Mściciel Chazarów” na cztery litery. „Oleg” – wpisano ręką żony. Widać, że nie zapomniała jeszcze szkolnego programu. Wtedy przypomniałem sobie wizję, i jakby ktoś mnie oblał wrzątkiem. Coś jednak jest. Trzeba myśleć. Do czego doprowadziło mnie moje rozumowanie.

Co w ogóle wiemy o Chazarii? Nawet jeżeli szybko przelecimy po znanych nam faktach, to od razu powstaną bardzo poważne wątpliwości co do istnienia kaganatu Chazarskiego w tej postaci, jaki znamy z podręczników. Wszystko, absolutnie wszystko co jest znane przeciętnemu obywatelowi w tej sprawie, oparte jest na tej samej części podręcznika i mapie „starożytnej Chazarii”, którą ktoś niezasadnie namalował na współczesnej mapie w jednym kolorze.

02-ksc

Dzisiaj tę wersję kaganatu na terytorium współczesnej Rosji aktywnie rozdmuchują ci, którzy twierdzą, że Żydzi chcą „odciąć” od Rosji jej odwieczne ziemie pod pozorem restytucji. W ogóle, obawy są jak najbardziej zasadne. „Odłupali” oni Palestynę tylko na tej podstawie, że jakiś tam Jehowa obiecał im tę ziemię na własność, przy czym o tej obietnicy nikt nigdy prócz samych Żydów nie słyszał.

Wszystko co obecnie się dzieje całkowicie jest zgodne właśnie z tymi planami. Nawet jeśli plan nie istnieje, to ekspansja żydowska dla zdrowo myślącego człowieka nie może budzić wątpliwości. Zabrania się o tym mówić w „niezależnych” mediach rosyjskich, ale od faktów nigdzie nie uciekniemy. Plany budowy „Nowej Chazarii” realizowane są na naszych oczach.

03-ksc

Ale dziś mamy inne zadanie. Powinniśmy zrozumieć, jak w ogóle w historii świata pojawiły się informacje o kaganacie Chazarskim. Puszkin nie był w stanie tego wiedzieć, całkiem niedawno zmarł i nie znał prawdy jak było w rzeczywistości. Czy jakieś inne źródła pozostały? Znów wszystko jest oparte na „Opowieści minionych lat”, a dokładniej na liście Radziwiłłowskiej, w którą dzisiaj wierzy jedynie Prezydent Akademii Nauk FR, prawdopodobnie, a i co do tego mam wątpliwości.

Dalej co? Jest jeszcze jedna „pamiątka” starego żydowskiego piśmiennictwa, która nazywana jest „dokumentem Cambridge”. Właściwie nazwa już wystarczy, ale mimo wszystko opiszę.

Dokument z Cambridge lub inaczej pismo Schechtera (od imienia odkrywcy. Kto miałby wątpliwości! Dokumentu takiej wagi nie mógł by znaleźć Kirgiz.) to rękopis napisany w języku hebrajskim. Zawiera on fragment listu nieznanego Żyda, poddanego chazarskiego króla Josepha (Józefa) do bezimiennego pana z kraju śródziemnomorskiego. Jest to jeden z dwóch (obok listu króla Josepha) zabytków piśmiennictwa pochodzenia chazarskiego.

Autor w momencie pisania znajdował się w Konstantynopolu (zapamiętamy ten ważny moment!). Adresatem listu z dużym prawdopodobieństwem był dostojnik Chasdaj ibn Szaprut z Kordoby, zbierający informacje o Chazarii. Czas pisania może być datowane na około rok 949.

List zawiera unikalne informacje o historii i religii Chazarii, osiedleniu się Żydów w Chazarii, działaniach trzech ostatnich królów chazarskich: Benjamina, Aarona i Józefa. Szczególnie interesująca jest historia współczesnej autorowi rusko-chazarsko-bizantyjskiej wojny w regionie Morza Czarnego, gdzie ruski przywódca zwany H-l-g-w, w tłumaczeniu ze skandynawskiego nazywa się Oleg.

Czy jest jakaś przypadkowa wzmianki o Wieszczym Olegu w liście Schechtera? Jasne, że nie ma. Ten, kto fałszował „dokument” dokładnie znał twórczość A. S. Puszkina i dla tego żeby nikt nie miał wątpliwości o autentyczności listu, nie mógł oprzeć się pokusie aby wspomnieć w nim o Olegu. Prawdopodobnie miało to miejsce w przeddzień pierwszej wojny światowej, aby było bardzo przekonujące, ale już nie dziś.

Jest jeszcze jeden „przekonujący” dokument … składający się aż… Z jednej frazy w „starożytnym-chazarskim”:

04-ksc

Jakoby to chazarski urzędnik – cenzor podpisał kijowskie gramoty. Napis przetłumaczono jako „ja to czytałem”. I jak to można poważnie brać pod uwagę?

Tak … Co jeszcze mamy, oprócz prac historyków z XIX i XX wieku? Aha! Z pewnością jak w przypadku antycznych cywilizacji, sumeryjskiej lub egipskiej, na terytorium starożytnej Chazarii powinny pozostać monety, brosze, dzbany i pierścienie z napisami w języku chazarskim? Guzik! Wszystkie rzeczy znalezione przez archeologów w tym rejonie mają wyraźne oznaki przynależności scytyjskiej i kultury sarmackiej. Świadczy to o tym, że nie tylko Żydów tu nigdy nie było ale również, że Kumanowie z Pieczyngów nie byli Turkami lecz takimi samymi Słowianami jak otaczający ich mieszkańcy.

Zobaczcie jakie oszustwo znalazłem w „Wikipiedii”. Na stronie o Chazarii jest link z chazarskimi skarbami:

05-ksc

Odkrywcą tego arcydzieła jak można było oczekiwać, znów nie był Iwanow. Klikamy na link aby dowiedzieć się co ten Finkelstein tam znalazł. I zostajemy przeniesieni na anglojęzyczną stronę w „Wikipiedii”. Ok, nie poleniuchujemy, naciskamy na tłumaczenie strony i otrzymujemy ….

06-ksc

To się nazywa chucpa samych Żydów. Dowodząc istnienia chazarskiej kultury materialnej na Kubaniu powołują się na bułgarskiego Cara! Niezwykła bezczelność!

Pięknie … co tam jeszcze mamy chazarskiego? Bez wątpienia, w wyniku ukraińskich wydarzeń wszystkim zaczęła być znana mała feneczka, o której wcześniej wiedzieli tylko specjaliści, głównie w dziedzinie prawa celnego. Jest to tamga.

07-ksc

Ludzie nie rozumieją co to jest tamga i myślą, że to starohebrajskie chazarskie pieniądze. W czym oni prawi, ponieważ samo słowo „pieniądz” pochodzi od „tamga”. Co to takiego ta tamga?

Tamga to pieczęć, którą celnik stawiał na workach z towarem, za które zostało zapłacone cło przewozowe, i żeby strażnicy nie pobrali ponownie od kupca opłaty celnej – tamgu. Zatem Tamga, to nie monety i nie trójząb, a uregulowana opłata celna, bez względu na walutę, często naturalnie płacono procenty od przewożonego towaru. Biorąc dziesięć dzbanów oleju, jeden pozostawał w urzędzie celnym, a na pozostałe dziewięć dostawał pieczęć „tamga”.

Od słowa „tamga” pochodzi słowo „celny (tamożnia)” (miejsce, gdzie tamżat – pobiera tamgę). A w ukraińskim, białoruskim, polskim i niektórych innych językach, utrwaliła się inna nazwa – „mytnia” (mitnia, mitnica), od nazwy zbieraczy daniny przewozowej – celników.

Logiczne jest, że pieczęć celnika okresowo zamieniano w celu uniknięcia podróbek. Kupcy we wszystkich czasach przystawiali lewe pieczęcie na towarach celnych. Jeśli tak, to i rodzaje tamgi – pieczęcie były widoczne – niewidoczne. Ale współcześni profesorowie tłumaczą to pytanie po swojemu, tak aby przyciągnąć fakty za uszy, żeby wszyscy wierzyli w istnienie Chazarii, i tłumaczą tą różnorodność tym, że każdy „Chazar” posiadał swoją rodową tamgę … nawet śmiać się nie chce.

Kto pierwszy zaniedbał „kaczkę”, która na rysunku powyżej uważana jest za chazarską tamgę-dziengę, nie wiem. Wiem tylko, że takie tabliczki z trójzębem nazywano wcześniej „dszczicami”, i miały funkcję mandatu, wizy i listu żelaznego. Pisze o tym Marco Polo w swojej książce „O różnorodności świata”.

08-ksc

Tu trzeba wyjaśnić. Bracia, to ojciec i wuj Marco Polo, sam Marco w czasie podróży po Wielkiej Tartarii był jeszcze chłopcem.

Tak. Tablica wcale nie była tablicą, a dszczicą. Podróżni przybyli do wielkiego chana Tartarii (dzisiaj nazwano by go Prezydentem Rosji), a ten dał im wiele dszczicy, tabliczek z jego wielu pieczęciami – nurkującym sokołem. To nie tamga. To potwierdzenie, że cudzoziemcy podróżują za jego osobistą zgodą, i że korzystają z immunitetu. Pokazując dszczicu chanom i książętom (po naszemu gubernatorom i głowom regionów) prowincji, przez których terytoria biegła droga Wenetów (Słowian apenińskich), zwanych wenecjanami, podróżni mogli liczyć na wszelką pomoc. Ochronę, pomoc, a nawet zaopatrzenie w prowiant i konie.

Dszczice różniły się metalem, z którego zostały wybite. Złote dawały maksymalne pełnomocnictwa, srebrne obdarzały właściciela mniejszymi prawami, a żelazne miało wielu ludzi w służbie. Całkiem niedawno archeolodzy w Jarosławiu znaleźli dszczicę, która należała prawdopodobnie do samego Aleksandra Newskiego. Tyle jeśli chodzi o spory na temat „Mongol-tatarskiego jarzma”. To, że Prezydent obdarza gubernatora pełnomocnictwami, obecnie nie jest uważane za jarzmo. A ten fakt, że Newski jeździł do Wielkiego Chana za dszczicą (etykietą) historycy nazywają niemal zdradą księcia!

A fakt, że książę kijowski Władymir bił monety z pieczęcią Wielkiego chana mówi nam, że najprawdopodobniej pozwolenie bicia własnych kijowskich monet uzyskał on od wielkiego chana Tartarii. Kto tam był u nas przed Czyngisem? Ano sam Iwan! Syn Japeta, rodzony wnuk Noego.

09-ksc

Chociaż z krwi był on najprawdopodobniej Żydem. Syn Żydówki klucznicy (gospodyni) Małuszki (Małki, Małanji) nie mógł być ruskim, u Żydów pokrewieństwo przechodzi po matce. Portret jego jest więcej niż wymowny.

10-ksc

Nazwiska Małachow, Małkow, Małkin, i tym podobne, w Rosji nosili tylko Żydzi.

Wiarę „chrześcijańską” wzięli z … Konstantynopola. Pamiętacie jak na początku napisałem, że dokument z „Cambridge” napisano w Konstantynopolu? Teraz ponownie zwróćmy uwagę na fakt, że kniaź Oleg, który przeszedł do historii jako pierwszy bojownik z upiorami chazarskimi, i nawet zginął z ich rąk, swoja tarczę przybił do wrót właśnie Cargrodu (Konstantynopola). Teraz pytanie: – a dlaczego to on Chazarów moczył i tarczę Bizantyjczykom zawiesił?

Idźmy dalej. Języka Chazarskiego nie ma, przedmiotów życia, narzędzi, broni nie ma, dokumentów żadnych też, może na mapach gdzieś istnieje? I z tym jest duży problem. Kartografia okresu, do którego odnosi istnienie Chazarii (650-969 n.e.), była w zalążku. Mam mapę, z pewnym prawdopodobieństwem z VIII wieku, i na niej jest masa ciekawych szczegółów, tylko że niema na niej Chazarii.

11-ksc
To jest fragment mapy Claudia, żeby ją zobaczyć w całości, kliknij na link.

Wyspy na Azowie dawno już nie ma. Góry Ripiejskie przeobraziły się w grzbiety Północne, na terenie Ukrainy w ogóle ich nie widać. Wołga jest bardzo rozpoznawalna. Rzeki Kubań i Don pokazano dość dokładnie. Dwie inne rzeki w pobliżu też zostały zidentyfikowane, tylko że teraz są bardziej płytkie i noszą nazwę Mius i Kagalnik. Ta-dam! KAGALnik. Znaczy, że był kaganat!

A kto mówi, że nie było? Kniaź Władimir pośród innych miał również tytuł Kagan! Ale to nie znaczy, że pod koniec X wieku Kagani byli żydowskimi carami. W Biblii jest, że Żydzi są po prostu królami, czyż nie prawda?

Aha! Powiecie, to skąd się wzięły żydowskie nazwiska Kogan, Koganowicz, Cohen i Hogan? Odpowiedź macie przed oczami. Kogan pisze się przez „O”, a Kagan – przez „A” i nie wynika to z lingwistycznej transformacji. Dlatego, że w perskim, „chazar” (هَزَارْ ‎, hâzâr) oznacza „tysiąc” a „Kagan” najprawdopodobniej ma również perską (farsi) etymologię. Słowa „cezar” i „car”, według wersji A. Rona-Tas, pochodzą od słowa hâzâr. Dlaczego nie? Kogan to nazwisko aszkenazyjczyków – niemieckich i polskich Żydów, i oznacza ono … Lubimow. W ukraiński przecież do tej pory „miłość” to „kochanie”.

Reżyser teatralny Jurij Lubimow to również aszkenazyjczyk, i na pewno Lubimowymi byli jego rodzice kiedy otrzymali radzieckie dowody osobiste. W tym czasie wszyscy Koganowie (kohan) zostawali Lubimowymi, a Tsuckermanowie Sacharowymi.

Zapytacie dlaczego szukałem etymologii „Khazarii” w Perskim? To bardzo proste. Plemiona Chazarów wciąż żyją na północy Iranu, czyli w Persji i tak wyglądają:

12-ksc13-ksc

Czy chcecie powiedzieć, że to Żydzi? Nie, kochani – demokraci … Chazarowie oczywiście byli, i nigdzie nie zniknęli. Jak i byli małym narodem, tak i zostali nim. Żadnego żydowskiego imperium pod nazwą „kaganat Chazarski” na terytorium, które zajmuje współczesna Rosja, nigdy nie było. Z pewnością potwierdzą to badania DNA-genealogii. Jeżeli przeszło 300 lat Żydzi rządzili w Sarmatii  to jak to jest, że we krwi współczesnych odwiecznych mieszkańców Kubania i północnego Kaukazu nie pozostało śladu żydowskich chromosomów?  W żaden sposób nic takiego być nie mogło, ponieważ nie mamy ani mongolskich śladów, ani żydowskich. W związku z tym, „żydowski Kaganat” to ten sam wynalazek co „mongolskie jarzmo”.

Chazarowie mogli żyć na Kubaniu, ich książęta mogli nazywać się kaganami, ale to nie byli Żydzi a sami Słowianie, którzy mówili w języku perskim, arabskim, tak jak Pieczyngowie z Połowcami. Mogli oni okresowo rabować osiedla północnych Słowian ale daniny im nikt nie płacił. A Władimir dołączył do swoich tytułów Kagana najprawdopodobniej dlatego, ponieważ został władcą Chazarów. To zwyczajna praktyka monarchów, z każdą nową zdobyczą federacji dodawał on sobie nowy tytuł.

Iwan Groźny, udał się na misję do Pleskawii i Nowogrodu, i zaraz został dodatkowo Kniaziem Pskowskim i Kniaziem Nowogrodzkim. Władimir to samo. Czyż to nie jest normalne?

Ogólnie rzecz biorąc, uzyskaliśmy odwrotność na wszystkich frontach. Ani języka. Ani pisma, ani artefaktów, niczego nie ma. Ani jednego zaczepienia dającego uzasadniony powód na istnienie żydowskiego imperium na Kubaniu i północnym Kaukazie. Może zachowały się jakieś podania o słynnym chazarskim Kaganacie lub jego wodzach? Jest. Kagan Bulan, jakoby założyciel imperium chazarskiego, ale przecież wiemy o nim z fałszywej Radziwiłowskiej listy.

O jakich jeszcze „Prezydentach” Chazarii słyszeliśmy?  Chanuka i Pascha, jakoby też byli chazarskimi przywódcami. No nie wiem, co powiedzieć. Purima tylko brakuje. A oprócz nich wspominają Józefa i Aarona. Ale oni rządzili gdzie? W Konstantynopolu. To znaczy w Cargradzie. W Bizancjum. Znowu wszystkie drogi prowadzą do Stambułu. Przypadek? Myślę, że nie. Prawdziwym państwem żydowskim było właśnie Bizancjum. Prawdziwa kultura żydowska i wchodzące z niej chrześcijaństwo ze wszystkimi atrybutami przypisywanymi obecnie Bizancjum pochodziła właśnie stamtąd. Cóż, trzeba było czymś zapełnić nieobecność w historii przez 1000 lat.

Żydzi od 150 lat bezskutecznie poszukuje śladów swojej kultury w Palestynie i na Kubaniu, a nic nie mogę znaleźć. Dlaczego? Ponieważ ich samych wpuszczono w kanał. Naopowiadali im bajek o „starożytnej Judei” wzbudzając w nich poczucie,  że ich kultura jest wyjątkowa, do żadnej innej nie podobna, a w rzeczywistości Jerozolima to nic innego jak Bizancjum. A Jezus (Isus) to prorok Isa, Jusza, który przyszedł ze wschodu ich nauczać, grzęznąć w ich zepsuciu.

Uciekli oni nie z Egiptu, a z Bosforu do Europy. Uciekli od Osmanów. Ponieważ w Azji Mniejszej splecione są geny arabskie i żydowskie. Tu się akurat wszystko łączy.

W całości potwierdza się wersja Fomienki o tym, że Jerozolima to Konstantynopol a Jezusa ukrzyżowano nad brzegiem cieśniny Bosfor.

14-ksc
A grób Jezusa nadal istnieje na przedmieściach Stambułu, na wzgórzu Bejkos (Beikos), które w Biblii nazywane jest Golgotą.

15-ksc
Obraz z XVII w. „Odpoczynek mieszkańców Konstantynopola przy grobie  świętego Jezusa”. W perspektywie ruiny twierdzy Joros. To jest prawdziwa Jerozolima.

16-ksc
A tak Bejkos i Jerozolima wyglądają dzisiaj. Wygląd od strony grobu Isy Chazarina (Juszy Chazareja).

Łacińska wersja Biblii z XV wieku mówi o tym, że Jezusa stracono na Bosforze w miejscowości, gdzie znajdowała się biblijna Jerozolima: „Obadiah 1:20 et transmigratio exercitus huius filiorum Israhel omnia Chananeorum usque ad Saraptham et transmigratio Hierusalem quae in Bosforo est possidebit civitates austri…”

W Ostrożskiej Biblii zachował się opis pogody w miejscowości, w której jakoby znajdowała się Jerozolima, i niczego tam związanego z pustynnym klimatem współczesnej Jerozolimy nie ma. Mowa jest tam o zimnej, deszczowo-śnieżnej pogodzie! Podczas rządów imperatorowej Katarzyny wymazano to i napisano, że po prostu było bardzo zimno. A potem usunięto i ten ustęp.

Oto jak grób Jezusa wygląda dzisiaj:

17-ksc

Przy wejściu jest napis: Hz. Yusa (Khazreti – święty-Yusha), wraz rzędem tabliczkami cytatów z Koranu. Niewtajemniczonym warto wyjaśnić, że w islamie Yusha – Isa (Jezus) jest bardzo czczony jako ten, który cierpiał za wiarę. Jego imię wspomina się w świętej księdze muzułmanów ponad 100 razy!

18-ksc

W znanym staro-ruskim tekście „Wędrówki Igumena Daniiła” jest opis ewangelicznej Jerozolimy.

We współczesnym przekładzie rosyjskim fragment tego tekstu brzmi tak: „Ukrzyżowanie Pańskie znajduje się od wschodniej strony na Kamieniu. Było wysoko, powyżej Kopii. Kamień ten był okrągły,  jak niewielkie wzgórze.

A pośrodku tego kamienia, na samej górze, wyryta okrągła szczelina na łokieć głęboka lecz na szerokość mniejsza niż na pięć okręgów (obwodów). Tu był zatknięty krzyż pański.

W ziemi zaś pod tym kamieniem leży głowa pierwotnego Adama… I rozszedł się ten kamień nad głową Adama… pozostała rozpadlin na tym kamieniu do dni naszych… Ukrzyżowanie pańskie i ten święty kamień otoczony jest ścianą… dwoje drzwi (w ścianie)”.

Opis Daniiła miejsca ukrzyżowania Chrystusa doskonale odpowiada temu, co dzisiaj widzimy na górze Bejkos na obrzeżach Stambułu. A właśnie, – okrągły kamień na małej górce z otworem na samym wierzchu, w centrum. Pęknięcie na tym kamieniu.

19-ksc

A teraz uwaga!  Po-turecku „Święty Jusza” brzmi „Hazreti Jusza” (Hazreti Yusa). HAZRETI to … Nazarejczyk? Słowiańska litera H (N) i łaciński H piszą się tak samo ale czyta się różnie: jedną jak N, a drugą jak H. Tak więc „N” i „X” (H) mogły zachodzić na siebie, i ze słowa Nazarejczyk mogło wyjść HAZOREJ lub HAZRETI.

Tzn. Jusza (Jezus) niebył żadnym „Nazarejczykiem”, nie z Nazaretu on był a z Chazarii. Wszystko zaczyna do siebie pasować. W Biblii zabawnie napisano, że wołchwy zobaczyli gwiazdę na Wschodzie i poszli za nią, dotarli do niemowlęcia, ofiarowali mu dary itd. Ale w tej Biblii powiedziano, że wołchwy z darami przybyli ze Wschodu. Zaraz?! Zobaczyli gwiazdę na Wschodzie i poszli na Wschód, ale ale ponownie przyszli ze Wschodu. Jak to jest?

Au! Chrześcijanie, kto podpowie skąd i gdzie szli wołchwy? Wszystko wraca na swoje miejsce, jeżeli w Cargrodzie widzieli gwiazdę, która zaświeciła na wschodzie to tak było, to był wybuch supernowej Crab Nebula, która miała miejsce w pierwszej połowie XII wieku. A potem, 33 lat później, ze wschodu przyszedł Jusza. Który od Bizantyjczyków wyróżniał się tym, że mówił prawdę prosto w oczy.

Zachodził do chrześcijańskich kościołów i gonił stamtąd popów handlujących świecami i winem. A spod drzwi świątyń przepędzał lichwiarzy siedzących na bankach (składanych krzesełkach), którzy dawali pieniądze na procent. Bankierzy siedzący na bankach, to odwieczny żydowski biznes, czyż nie tak?

I za to, że chazarski mężczyzna mógł zrujnować ich pasożytnicze życie, ukrzyżowali go 30 marca 1185 r., o czym napisano w zakazanej przez Katarzynę II ruskiej Biblii – Paleji. Do naszych czasów dotrwał tylko jeden egzemplarz tej księgi, a tu jest cytat z niej: „W 5500 roku urodził się przedwieczny król (car) i Bóg nasz Isus Christos w 25 dzień grudnia. Krąg Słońca był wtedy 13, Księżyca 10, indykcji 15, dzień tygodnia 7” (Paleja, list 275, obrót).

20-ksc

(nie jestem pewny tłumaczenia poniżej – przyp.tłum.)

„Trzecie królestwo cesarza Tyberiusza. W roku 5515 po cesarzu Auguście przejmuje cesarstwo Tyberiusza syn Kauliew (nie wiem jak to przetłumaczyć przy. tłum.), i cesarstwa w Rzymie 23 roku. Przy tym wielki tchórz, bystry i niszczyciel, 13 grodów nawet zniszczył. W 15 roku Chrzczony przez IWANNA (JANA) w RZECE JORDAN, 30 lat wzrasta, swego miesiąca stycznia w 6 dzień, 7 (?), indykcji 15, kręgu Słońca 3 bezimiennego palca. I z tego czasu wybrał sobie 12 uczniów i cuda czynił, po chrzcie był na ziemi 3 lata do swojej pasji(?). Przy tym Tyberiusz(?) był uratował życie i zmartwychwstanie Pana naszego Isusa Christa. W 18 roku carstwa Tiwiriewa(?) postradało Pana naszego Isusa Christosa wybawiciela ludzkości w roku 5530 30 marca, w piątek w 6 dnia, indykcji 3, kręgu Słońca 7, Księżyca 14, a pascha żydom „(Paleja, list 256, list 257).

21-ksc

Wychodzi na to, że Żydzi żyli w Cargrodzie, a Jusza był od nas, z Chazarii. Na kogo wtedy szli wojować Światosław, Oleg, do kogo jeździł Władymir za błogosławieństwem wprowadzenia w Kijowie pasożytniczej religii? Jak jasno powiedziano, na Cargrad i do Cargradu. Tylko, że jeżeli nasze pacany przybywali tam aby ukarać dżumę, to Żyd Władimir nie mógł odmówić swoim współwyznawcom i rozkrzewił w zachodniej części Wielkiej Tartarii pasożytnicze chrześcijaństwo, którego nie tworzył Isus! Sam się najpierw ochrzcił zanim zaczął interpretować Żydom to, że nie prawidłowo się prowadzą.

A potem, kiedy muzułmanie dowiedzieli się co zrobili żydzi z ich ukochanym prorokiem Isojem, poszli do Jerusalim-Konstantynopola z wojną i wszystkich, którzy brali w tym udział zabili. Ale większość bankierów zdążyła zebrać 40 ton złota i uciec do Hiszpanii-Iberii i nad Ren. Pierwsi zostali sefardyjczykami, drudzy aszkenazyjczykami. Teraz stają się zrozumiałe korzenie wzajemnej nienawiści Żydów i Arabów, która tli się na poziomie genetycznym?

Z pewnością jest to nie wszystko, co chciałbym powiedzieć o Chazarach. Tak, dokładnie nie wszystko. Ale to nie jest praca naukowa, ani rozprawa, tylko myśli. Aby postawić kropkę w sprawie, którą można jedynie przerwać ale nie zakończyć, wypowiem jeszcze parę uwag.

Wydaje mi się, że współcześni Kozacy to również Chazarowie. Nie na próżno nazywa się ich w narodzie „kazarwa”! I północna gęś – kazarka również pochodzi od chazar. Husaria (husarzy), to również Kozacy – Chazarzy. Ruchomi, ostrzy, twardzi, urodzeni żołnierze, pierwsi oswoili konie.

I żadni lichwiarze.

P. S. Niemożliwie, ale fakt. Tylko skończyłem pisać, a tu „przypadkowo” trafiłem na obrazek z czcionką, którą w mgnieniu oka poznałem! Runo-hieroglif z gazety z fotografią Erdogana w moim ekstra-filmie!

T1489888_02

Wiecie co to za „bazgroły”?

 

23-ksc

To mongolskie pismo! Oto, co to jest!

Żródło : https://treborok.wordpress.com/kim-sa-chazarowie-i-za-co-bizantyjczycy-zabili-jezusa/?preview=true

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii chazarowie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Kim są Chazarowie i za co Bizantyjczycy zabili Jezusa ?

 1. BasiaB pisze:

  Od połowy marca zamierzałam reblogować ten wpis Treboroka 🙂
  Oprócz pewnych niuansów, przychylam się do tego wywodu.

 2. smisnykolo pisze:

  dobra przeczytałem, nasuwa mi się, czyli ten najazd islamu na europę ma być wybawieniem dla ludzi spod katolickiego buta?

 3. Pingback: Jezus był ARYA | Mistyka

 4. BasiaB pisze:

  Co najmniej od 2 tygodni mam zamiar dodatkowo zająć się Chazarią, od czasu wielkiej miłości zakończonej wielkimi niesnaskami pomiędzy Livią, a Cz. Białczyńskim.
  Jednak…zaczynam krok po kroku, tym bardziej, że nie mamy pod tym wpisem żadnych nowych rewelacji 🙂
  Zrobiłam sobie małą ściągę z najważniejszych stwierdzeń autora głównego tekstu, który został przetłumaczony przez Treboroka i reblogowany powyżej przeze mnie.

  Chazaria – Chazarowie

  1. nie ma wiarygodnych informacji o piśmie chazarskim.

  2. Odłupali” oni Palestynę tylko na tej podstawie, że jakiś tam Jehowa obiecał im tę ziemię na własność, przy czym o tej obietnicy nikt nigdy prócz samych Żydów nie słyszał.

  3. Dokument z Cambridge lub inaczej pismo Schechtera (od imienia odkrywcy. Kto miałby wątpliwości! Dokumentu takiej wagi nie mógł by znaleźć Kirgiz.) to rękopis napisany w języku hebrajskim….

  4. List zawiera unikalne informacje o historii i religii Chazarii, osiedleniu się Żydów w Chazarii, działaniach trzech ostatnich królów chazarskich: Benjamina, Aarona i Józefa.

  5. na terytorium starożytnej Chazarii powinny pozostać monety, brosze, dzbany i pierścienie z napisami w języku chazarskim? Guzik! Wszystkie rzeczy znalezione przez archeologów w tym rejonie mają wyraźne oznaki przynależności scytyjskiej i kultury sarmackiej.

  6. Dowodząc istnienia chazarskiej kultury materialnej na Kubaniu powołują się na bułgarskiego Cara! Niezwykła bezczelność!

  7. współcześni profesorowie tłumaczą to pytanie po swojemu, tak aby przyciągnąć fakty za uszy, żeby wszyscy wierzyli w istnienie Chazarii,

  8. Języka Chazarskiego nie ma, przedmiotów życia, narzędzi, broni nie ma, dokumentów żadnych też, może na mapach gdzieś istnieje? I z tym jest duży problem.

  9. Mam mapę, z pewnym prawdopodobieństwem z VIII wieku, i na niej jest masa ciekawych szczegółów, tylko że niema na niej Chazarii.

  10. Zapytacie dlaczego szukałem etymologii „Khazarii” w Perskim?

  11. Żadnego żydowskiego imperium pod nazwą „kaganat Chazarski” na terytorium, które zajmuje współczesna Rosja, nigdy nie było

  12. Ogólnie rzecz biorąc, uzyskaliśmy odwrotność na wszystkich frontach. Ani języka. Ani pisma, ani artefaktów, niczego nie ma. Ani jednego zaczepienia dającego uzasadniony powód na istnienie żydowskiego imperium na Kubaniu i północnym Kaukazie. Może zachowały się jakieś podania o słynnym chazarskim Kaganacie lub jego wodzach?
   Jest. Kagan Bulan, jakoby założyciel imperium chazarskiego, ale przecież wiemy o nim z fałszywej Radziwiłowskiej listy.

  13. Chanuka i Pascha, jakoby też byli chazarskimi przywódcami. Purima tylko brakuje.
   Ale oni rządzili gdzie? W Konstantynopolu. To znaczy w Cargradzie. W Bizancjum.

  14. Prawdziwym państwem żydowskim było właśnie Bizancjum. Prawdziwa kultura żydowska i wchodzące z niej chrześcijaństwo ze wszystkimi atrybutami przypisywanymi obecnie Bizancjum pochodziła właśnie stamtąd.

  15. Cóż, trzeba było czymś zapełnić nieobecność w historii przez 1000 lat.

  16. Uciekli oni nie z Egiptu, a z Bosforu do Europy. Uciekli od Osmanów. Ponieważ w Azji Mniejszej splecione są geny arabskie i żydowskie.

  17. Obadiah 1:20 et transmigratio exercitus huius filiorum Israhel omnia Chananeorum usque ad Saraptham et transmigratio Hierusalem quae in Bosforo est possidebit civitates austri…”
   W Ostrożskiej Biblii zachował się opis pogody w miejscowości, w której jakoby znajdowała się Jerozolima, i niczego tam związanego z pustynnym klimatem współczesnej Jerozolimy nie ma. Mowa jest tam o zimnej, deszczowo-śnieżnej pogodzie!

  18. Po-turecku „Święty Jusza” brzmi „Hazreti Jusza” (Hazreti Yusa). HAZRETI to … Nazarejczyk? Słowiańska litera H (N) i łaciński H piszą się tak samo ale czyta się różnie: jedną jak N, a drugą jak H. Tak więc „N” i „X” (H) mogły zachodzić na siebie, i ze słowa Nazarejczyk mogło wyjść HAZOREJ lub HAZRETI.

  19. Tzn. Jusza (Jezus) niebył żadnym „Nazarejczykiem”, nie z Nazaretu on był a z Chazarii.

  20. Wychodzi na to, że Żydzi żyli w Cargrodzie, a Jusza był od nas, z Chazarii.

  21. A potem, kiedy muzułmanie dowiedzieli się co zrobili żydzi z ich ukochanym prorokiem Isojem, poszli do Jerusalim-Konstantynopola z wojną i wszystkich, którzy brali w tym udział zabili

  22. Teraz stają się zrozumiałe korzenie wzajemnej nienawiści Żydów i Arabów, która tli się na poziomie genetycznym?

  • BasiaB pisze:

   W odpowiedzi na podesłanie linku do art. Treboroka, Cz. Białczyński napisał:
   ” Nie sięga okresu panowania Scytów nad Judeą i rozproszenia przez nich Żydów po Babilonie i Asyrii.
   Część z nich odesłano za Kaukaz jako niewolników.
   Dopiero Cyrus Wielki pozwolił wrócić na „swoje” tym rozproszonym na obszarze usamodzielnionej od Scytów i Asyrii późniejszej Persji, po czym dostał wciry od Tomirysy i poległ, a jego obciętą głowę utopiono we krwi jego własnych żołnierzy.
   Ci Żydzi zza Kaukazu nigdy nie wrócili, bo stamtąd nie wracało się NIGDY. Wtopili się w Słowiano-Ariów.

   I teraz prawdopodobnie do tego piją uzurpując sobie jakieś urojone prawa do Kazarii/Koszerii/Kozaczyzny = Zaporoża.”
   https://bialczynski.pl/2018/05/26/ouroboros-or-z-boru-wyorany-czyli-dowody-na-starozytnosc-polski-slowianskiej-w-kronice-dzierzwy-archiwum-2014/#comment-46999

  • BasiaB pisze:

   Tutaj jest ciekawa i moim zdaniem dobra wypowiedź:

   „Chazarowie to potomkowie starożytnych Assurów od Lahsurów.
   Czyli babilońskich Arjów, przybyłych z pólnocy założycieli Sumeru, później Scyto – Sarmatów, L-Achmenidów perskich.
   Do pierwotnego miana obszarowego Scytów Królewskich z Kaukazu, „Asarja ; As (wysoka) Arja (ród)” dodano po najeździe huńskim „H-an” (życia – pan, życiem – On) dla oznaczenia wydzielenia obszarowego, władztwa, skąd mamy słowo Khanat/Kha(n)-ganat.

   Stworzono w ten sposób zlepek z etnonimu obszarowego KHanAsAria. Typowe w lingwistyce skróty słowotwórcze, dają nam po wiekach Khasaria. W takim nazewnictwie, państwo to trwało znacznie krócej niż scytyjska Arja.”
   https://bialczynski.pl/2018/06/09/treborok-kim-sa-chazarowie-i-za-co-bizantyjczycy-zabili-jezusa-archiwum-2016/#comment-47018

   Zgadzam się z tym, bowiem nie mając dostępu do jakichkolwiek materiałów archiwalnych czy innych starych zapisów, kilka lat temu rozpisałam słowa:
   Husaria i Chasaria, gdyż one wg mnie są powinowate w aspekcie najbliższym znaczeniowo.
   Husaria = k’As Arya ( do, z, asami Arya)
   Chazaria = Ch’As Arya –> gdzie CH jest zamiennikiem z K, które jak juz pisałam oznacza DO lub Z
   tak więc mamy dokładnie to samo: K’As Arya.

   Ale…należy znać przynajmniej troszeczkę etymologie języka słowiańskiego, a nie upierać się przy swoim ignoranctwie jak to z wielkim zapałem czyni Livia.

  • BasiaB pisze:

   A teraz wkleję równie ciekawy tekst opisujący faktycznych Żydów, nie Chazarów, jaki dla ośmieszenia i podważenia wpisów Białczyńskiego umieściła u siebie Livia, wyzywając go wcześniej, przy okazji polemiki o Chazarach, od Antrovisu i innych ciemnych powiązań.
   Jest to o tyle podłe, że co ma piernik do wiatraka.
   Ja też umieszczam wpisy Kiary, jeżeli uważam je za ważne z mojego punktu widzenia mimo że mam o niej określone zdanie, którego na pewno nie zmienię.

   Jeżeli nas ograbiono z wiedzy i pamięci, należy umieć oddzielić ziarno od plew w takich tekstach i korzystać z przekazanej wiedzy, bo nie mamy się od kogo tego dowiedzieć, a większość z nas jest zbyt zaflegmiona, by móc zrobić tak długie i prawidłowe odsłuchy.

   Jednak tekst jest tłumaczeniem z j. angielskiego, które to materiały anglosaskie są świętą krową dla Livii. Co nie umniejsza wartości tekstu, gdy tylko zamienimy słowo Chazar na Żyd.
   Tutaj Livia się po raz kolejny wykłada zdradzając swoją przynależność do określonych grup indukujących społeczeństwo. Niby dobre, ale…ale diabeł siedzi w szczegółach.

   Tym bardziej, że słowo Chazaria, Chazarzy obecnie tak mocno jest już związana ze znienawidzonymi grupami żydowskimi, jak nasz pradawny znak: swastyka z hitlerowską gehenną tylu Słowian, że nikt już nie ma ochoty tego naszego pradawnego znaku używać.

   W tekście, który za chwilę, poniżej Wam przytoczę jest bardzo dobry i bardzo szczegółowy zapis czym są Żydzi.
   Natomiast należy zastanowić się nad przyczyną dlaczego żydzi i autor tego anglosaskiego wywodu z uporem maniaka uzurpują sobie prawa do nazywania siebie CHAZARAMI, bo to jest clou tego zamieszania i błędnych informacji.

   Powód jest prosty jak drut:
   Żydzi chcą być Chazarami !
   Żydzi jak zwykle ukradli coś co do nich nie należy, czyli nazwe określającą ASy Arya i na siłę, jak zwykle przekręcając WSZYSTKO NA OPAK – stali się zninawidzonymi Chazarami, czym z rozkoszą im wtóruje anglosaska nimfomanka.

   Dlaczego dziś tak się pastwię nad Livią?
   O tym będzie za chwilę.
   a teraz tekst:

  • BasiaB pisze:

   ” Sama bym tego lepiej nie ujela, a wiec po prostu kopiuje i jak widac nie ja jedna odkrylam, ze pod plaszczykiem Love&Light odbywa sie potezne ZWIEDZENIE. Zwiedzenie kontrolowane przez NEGATYWNA AGENDE.
   .https://liviaflow.files.wordpress.com/2018/06/25523.jpg
   ten wykres to oczywiscie tylko taki maly bardzo uproszczony przyklad powiazan w kregu negatywnej agendy, ale dosc wystarczajacy.. wiecej dodam w komentarzach..
   Livia”

   „CHAZARZY KIEDYŚ, CHAZARZY DZIŚ

   Publikujemy ważny tekst ze strony prowadzonej przez emerytowanych oficerów amerykańskiego wywiadu, która jest uważana za tubę propagandową Pentagonu. Autorzy odkrywają głęboko skrywaną prawdę o Chazarach, wykorzystując m.in. zaawansowaną wiedzę na ten temat laureata nagrody Nobla Aleksandra Sołżenicyna w ksiązce „Rosja i Żydzi. 200 lat razem”. Tłumaczenie artykułu z oryginalnego tekstu angielskiego na polski – zdanie po zdaniu prezentujemy poniżej.
   Redakcja KIP

   Jest to dobrze znany fakt historyczny, że Chazaria została zniszczona przez Ruś i Persję (obecnie Iran) w około 1250 roku ne i nie bez powodu.
   Wiele lat wcześniej wiele bardzo surowych ostrzeżeń zostało wydanych przez Ruś i Persję, bez żadnych zmian ze strony Chazarian.
   Powodem ostatecznego zniszczenia Królestwa Chazarii było to, że jego władcy i ludność zignorowali te ostrzeżenia, które zostały wspólnie ogłoszone przez Ruś i Persję.

   Ruś i Persja wielokrotnie instruowały przywódców Khazarii, że Khazaria jako naród i ludzie muszą zmienić swoje złe, nieludzkie sposoby i zaprzestać pasożytowania na sąsiadach, lub doznają całkowitego zniszczenia.

   Chazarowie byli znani mieszkańcom sąsiednich krajów, na ogół byli kłamcami, oszustami, przeciwnikami, złodziejami, rozbójnikami drogowymi, gwałcicielami, pedofilami, mordercami, złodziejami tożsamości i pasożytami społecznymi najgorszej odmiany.

   Co gorsza, ich władca, król Bulan, nie zrobił nic, aby to odwrócić, ponieważ on też był taki jak oni.
   Zanim Chazaria została ostatecznie zniszczona około 1250 roku przez Ruś i Persję, przez ponad 500 lat dosłownie terroryzowała, rabowała, mordowała i pasożytowała na sąsiadach i podróżnikach.
   Te endemiczne chazarskie zachowania przestępcze były instytucjonalnie wspierane przez ich przywódców i przez kulturę Khazarian.

   W Chazarii nie było żadnych rządów prawa, tylko zasada manipulacji, socjopatia, moc, przemoc i zło.
   Chazarianie wielokrotnie polowali na podróżnych na ich granicach lub każdego, kto próbował podróżować przez Khazarię.

   Podróżowanie w Chazarii lub w jej pobliżu lub przez nią było zazwyczaj fatalnym błędem.
   Kobiety były często gwałcone, a następnie mordowane, a jeśli były wystarczająco młode, brane były za niewolników seksualnych.
   Chazaria była znana przez inne otaczające narody jako bezprawny, zły kraj, który dopuszczał się najgorszych zbrodni przeciwko sąsiadom i podróżnikom, których można sobie wyobrazić.

   Chazaria była znana jako uosobienie samolubstwa i zła, od króla, aż po przeciętnego obywatela.

   Obecnie wiadomo na podstawie badań genetycznych prowadzonych przez Johnsa Hopkinsa, które mówią, że Chazarzy nie zawierają absolutnie żadnej starożytnej hebrajskiej krwi i wcale nie są Semitami, i nigdy nimi nie byli.

   Pochodzenie Chazarów uważa się za hybrydyzację pomiędzy Turkami i Mongołami, bez absolutnie żadnych powiązań genetycznych ze starożytnymi Hebrajczykami.

   To naprawdę interesujące, że ci Chazarzy absolutnie nie mają żadnej starodawnej krwi hebrajskiej, żadni, chociaż ich przywódcy zazwyczaj twierdzą, że niosą starożytną hebrajską krew i są Semitami, kiedy w ogóle nie są Semitami i nie mają absolutnie żadnych praw przodków do żadnej ziemi na Bliskim Wschodzie.

   Około 80% Palestyńczyków nosi starożytną hebrajską krew, a zatem są prawdziwymi Semitami i posiadają bezwzględne prawo do całej Palestyny, pomimo wszelkich chazarskich roszczeń, które opierają się na kłamstwach i politycznej intrydze.
   Można więc twierdzić, że Izraelczycy nie tylko nie są Semitami, ale są największymi antysemitami na całym świecie, za masową kradzież ziemi w Palestynie i ludobójstwo Palestyńczyków.

   I pomimo tej surowej rzeczywistości, czołowi Chazarzy natychmiast oskarżają każdego, kto krytykuje ich lub Izrael za bycie antysemitami – oczywisty błąd.
   Dla wielu staje się teraz oczywiste, że Izrael jest głęboko rasistowskim chazarskim państwem, które kontynuuje te same antyspołeczne wzorce przestępcze, które doprowadziły do ​​jego zniszczenia około roku 1250.

   Dlaczego Ruś i Persja zniszczyły Chazarię około roku 1250?
   Przywódcy rusińscy i perscy mieli dość Chazarów, w około 750 AD – Khazaria’s King Bulan otrzymał wspólne ultimatum od Rusi i Persji, że musi wybrać jedną z trzech religii Abrahamowych, aby „oczyścić” Khazarian People.

   Chazarowie w tym czasie byli znani mieszkańcom sąsiednich krajów, na ogół byli kłamcami, oszustami, przeciwnikami, złodziejami, drogowymi wojownikami, mordercami, złodziejami tożsamości i pasożytami społecznymi najgorszej odmiany.
   Co gorsza, ich władca nie zrobił nic, by to odwrócić, ponieważ on też był taki jak oni.

   Wielokrotnie żerowali na podróżnych na ich granicach lub każdego, kto próbował podróżować po Khazarii, zwykle fatalnym błędem.

   Kiedy problem osiągnął epickie rozmiary i nie mógł już być zaakceptowany przez otaczające go narody i ludy, rosyjscy i perscy przywódcy utworzyli koalicję i postawili surowe ultimatum królowi Chazarian Bulanowi.

   To ultimatum było takie, że Chazaria jako naród musiał natychmiast zmienić swoje drogi, i aby to zrobić, Król Bulan musi wybrać jedną z trzech religii Abrahamowych i wprowadzić ją jako oficjalną wymaganą religię państwową Khazarian.

   Królowi Bulanowi powiedziano bez żadnych wątpliwości, że wybrana religia musi być indoktrynowana u wszystkich Chazarów, aby służyć jako zasady postępowania i jako podstawa uczciwości i etyki, które wcześniej były całkowicie nieobecne.
   Król Bulan zgodził się i wybrał judaizm z Tory jako oficjalną religię Chazarii.

   Trochę to działało przez jakiś czas, ale wkrótce Chazarzy powracali do swoich dawnych sposobów narodowego bandytyzmu, morderstw i paskudnego pasożytnictwa innych z otaczających narodów.
   Zamiast pracować nad ustanowieniem moralności i etyki w swoim kraju, czyniąc poważną próbę praktykowania judaizmu z Tory, król Bulan i jego najlepsza kadra faktycznie zostali wprowadzeni w Czarną Magię i Talmudyzm Babiloński, lepiej znany jako kult Baala lub satanizm.
   Zewnętrznie wygląda to podobnie jak judaizm z Tory i można go użyć jako fałszywej osłony, którą był.
   Powodem, dla którego wybór króla Bulana nie stał się trwałym rozwiązaniem dla socjalizmu masowego Chazarian, było to, że on sam nigdy nie akceptował i nie praktykował ortodoksyjnego judaizmu z Tory i jedynie stwarzał fałszywy pozory zewnętrzne.

   Zamiast tego nauczył się czarnej sztuki talmudyzmu babilońskiego i praktykował tajne okultystyczne rytuały satanistycznej demonologii, aby zdobyć więcej władzy, bogactwa i statusu.
   Tajny kult króla Bulana z Talmudyzmu Babilońskiego (kult Baala, satanizm) był dobrze ukryty przez jego fałszywą zewnętrzną prezentację ortodoksyjnego judaizmu Tory jako przykrywki.
   Jego serce nie dawało przykładu i nie wyprowadzało ludzi z kulturowej socjopatii, nieludzkości i zbrodni, z której słyneła Chazaria.

   Początkowo, gdy ultimatum zostało wydane wspólnie przez Rosję i Persję, Chazarianie wycofali się nieco ze swoich sposobów, obawiając się zniszczenia.
   Ale ich kultura pozostała taka sama;
   a ich dawne sposoby nadużywania, rabowania i mordowania sąsiadów znów zaczęły się pojawiać – tym razem jeszcze gorsze niż wcześniej.

   Wreszcie, około roku 1250, sytuacja stała się całkowicie nie do zaakceptowania zarówno dla Rusi, jak i Persji i wspólnie zdecydowali się na inwazję na Chazarię i zniszczenie jej od góry do dołu.
   Ówczesny król i jego dwór zostali ostrzeżeni przez swoich szpiegów, a najlepsi szlachcice chasydzcy mogli uciec z ich wielkim bogactwem srebra i złota przed inwazją i zniszczeniem Chazarii

   Trudno jest poznać wszystkie szczegóły dotyczące tego, dokąd chazarski król uciekł z dworem, ale wygląda na to, że kontynuowali praktykę okultystyczną czarnej magii z talmudyzmu babilońskiego i wyemigrowali do Włoch i innych zachodnioeuropejskich narodów.

   Historia Chazarian została starannie usunięta z większości bibliotek zachodniego świata i trzeba się jej nauczyć.
   Prawda o zniszczeniu Króla Bulana i Chazarii przez Ruś i Persję za jej nieprzeciętne zło jest ściśle strzeżoną tajemnicą chazarską jeszcze dziś, a przywódcy Chazarian bardzo obawiają się ujawnienia tego masom.
   Chazarowie specjalizowali się w babilońskim satanizmie talmudycznym i uczestniczyli w ofiarach dzieci, ponieważ wierzyli, że dostarczy im to coraz więcej mocy szatana.
   Ci czołowi Chazarzy stali się znani jako najwięksi na świecie oszuści, zwykle ukrywając się w innych grupach, twierdząc, że należą do genetycznego i kulturowego dziedzictwa tej grupy.

   Ostatecznie te Khazarian Royals stały się mistrzami w babilońskiej talmudycznej „magii pieniędzy”, czyli zarabianiu pieniędzy z niczego, przy użyciu szkodliwej lichwy.
   Często zakładali tożsamość judaistyczną i twierdzili, że mają starodawną hebrajską krew, kiedy jej nie mieli i nosili jedynie krew Chazarian.
   Wkrótce stali się bankierami Watykanu i znani byli jako „Hof Juden” lub „dworscy Żydzi” przez różnych królów, królowe i członków królewskich narodów europejskich.

   Łatwo ich zaakceptowały rodziny Czarnej Szlachty Europejskiej, które przejeły Watykan, który również praktykował talmudyzm babiloński i zyskiwały władzę z satanistycznej, ciemnej strony, wykorzystując tajne ofiary z dzieci.
   Czy ktokolwiek będzie smutny, kiedy zostaną zmiecione?

   Chazarzy zostali zaakceptowani jako marionetki i narzędzia Starej Czarnej Szlachty europejskiej, którzy byli także satanistami praktykującymi okultystyczne rytuały czarnej magii.
   Oczywiste jest jednak, że ci Chazarianie byli łatwo akceptowani przez Starą Czarną Szlachetę, ponieważ czcili Szatana tak jak oni i dzielili się sekretnymi Czarnymi Sztukami i okultystycznymi rytuałami, takimi jak ofiary z dzieci.

   Wkrótce Chazarzy wybrali się do brytyjskich rodzin królewskich i innych europejskich rodzin królewskich.
   Ci czołowi przywódcy chazarscy stali się znani ze swojej wiedzy na temat intryg politycznych, kompromisu i szantażu, a także podawania leków nasennych i specjalnych trucizn, by wywołać śmierć, która wydawała się być spowodowana stanami chorobowymi.

   Zdobyli kontrolę nad City of London, kiedy Napoleon został pokonany, i ostatecznie przejęli kontrolę nad wszystkimi systemami monetarnymi do tworzenia i dystrybucji pieniądza zachodniego świata, które zostały ustanowione jako prywatne systemy pieniężne ze szkodliwą lichwą.

   Ci topowi chazarscy „czarni magicy” – okultystyczni mistrzowie, przejeli amerykański system monetarny tworzenia i dystrybucji pieniędzy, ustanawiając własny prywatny, tak zwany system bankowy – System Rezerwy Federalnej w 1913 roku. Dokonano tego za pomocą wyrafinowanych programów przekupstwa, szantażu i kompromisu, aby zdobyć wystarczającą liczbę głosów w Kongresie i poparcie prezydenta, aby przejść tę wyraźnie nielegalną, niekonstytucyjną aberrację, największą przestępczość finansową w historii.

   Po tym, jak Khazarian Kingpins utworzyli przyczółek w Ameryce, byli w stanie wykupić, przekupić lub osiągnąć ludzki kompromis prawie wszystkich wybranych i mianowanych urzędników USG.
   Ci, którzy tego nie zrobili, zostali odsunięci na bok lub wyparci przez konkurentów wspieranych przez Khazarian Kingpins.
   Wkrótce wszystkie amerykańskie systemy polityczne, rządowe, korporacyjne, policyjne, wojskowe i Intel zostały przejęte przy użyciu tych samych metod.
   Pozwoliło to Khazarian Kingpins na pasożytowanie na Ameryce, co w praktyce oznacza wyzyskiwanie Amerykanów jak niewolników.

   Ameryka została następnie przekształcona w narzędzie Khazarian Kingpins, aby pasożytować na reszcie całego świata, co tak dobrze opisał John Perkins w swojej klasycznej książce „Wyznania ekonomicznego Hitmana”.
   Motto Khazarian Kingpins: kup wszystkich, jeśli to możliwe, w przeciwnym razie zepchnij ich na boczny tor lub zabij .
   Systemy tworzenia i dystrybucji pieniądza zostały przejete przez Khazarian Kingpins (zwane „Moneychangers” przez insiderów) w każdym zachodnim kraju na świecie.
   Islamskie narody odmówiły ustanowienia systemów bankowych z szkodliwą lichwą;
   i dlatego od tego czasu celem przywódców Chazarian było niszczenie narodów islamskich.

   USG jest obecnie wykorzystywane do sprowokowania każdego narodu, takiego jak Rosja i Chiny, oraz niektórych krajów Bliskiego Wschodu, które nie pozwalają Chazarianom prowadzić swojej bankowości.
   Khazarian Kingpins są nazywani przywódcami Rothschild Khazarian Mafia, ponieważ tak właśnie jest, mafia Khazarian prowadzona przez rodzinę Rothschildów Banksterów, którzy rzekomo są wysokimi satanistycznymi mistrzami.

   Historia dokumentuje to, co Chazarzy czynili jako ludzie w okresie od 750 AD do 1250 AD, zanim Ruś i Persja zniszczyły Chazarię za ich nieprzyzwoite i niewyobrażalnie złe sposoby.
   Ich władcy i ich ludzie w ogóle byli źli do szpiku kości, co sugeruje, że psychopatologia kryminalna była instytucjonalna i kulturowa.
   Inni twierdzili, że jest to również genetyczne, ale pozostaje to do zbadania naukowo.

   Kiedy król Bulan twierdził, że wybrał judaizm na swoją własną i jako oficjalną religię państwową Khazarii, skłamał i promował tylko pozorne fałszywe pojawienie się takich zachowań, jednocześnie zachęcając do satanistycznych praktyk Czarnej magii i niewyobrażalnie złych rytuałów okultystycznych, takich jak pedofilia i składanie ofiar z dzieci i picie krwi.

   Pytanie należy zadać i odpowiedzieć – CZY po ponad 1400 latach mają oni rabinów z Chazarii, a ich przywódcy w ogóle zmienili swoje metody?
   Czy wciąż są rasą bandytów porywaczy, podrabiaczy, oszustów, oszustów, bandytów i morderców?

   Oczywiście ich czołowi liderzy w ogóle się nie zmienili i są w rzeczywistości jeszcze gorsi, ponieważ teraz niszczyli całe narody, używając amerykańskiego wojska jako narzędzia do popełniania ludobójstwa przez wojnę.

   Czy tylko ich najwyżsi Królowie i ich wybrani Chazarianie niezasłużenie umieszczeni na najwyższych pozycjach władzy pozostali tak niewyobrażalnie źli i nieludzcy?

   Odkąd Chazaria została zniszczona około roku 1250 ne, ponad 150 narodów wyrzuciło Chazarian za ich złe praktyki.

   Teraz, dzięki Internetowi, rośnie świadomość, że czołowi Chazarzy są antyludzkimi złodziejami, masowymi mordercami, oszustami i pasożytami na całym świecie.
   Wygląda na to, że cały świat powtórzy działania Rusi i Persji w kontaktach z Chazarami.

   Tak, cały świat szybko otrzymuje informacje na temat problemu Chazarian, największego problemu na świecie, i ma już dość nadużywania i nieludzkości Chazarian.
   Jest prawie pewne, że prywatny system Rothschilda FIAT World Banking w Khazarian City w Londynie wkrótce zostanie wyeliminowany w nadchodzących miesiącach.

   Tak samo dekapitalizuje się chazarski system dowodzenia, kontroli i moc baz na całym świecie.
   Wątpmy w to, aby przeprowadzić podstawowe badania BRICS, AIIB, Silk Road System, Shanghai Gold Exchange i niedawnej erozji amerykańskiego systemu Petro Dollar z Arabią Saudyjską przyjmującą waluty poza USD.
   Khazarian Kingpins zawsze mają ponadczasowy, międzypokoleniowy żal.

   Rewolucja bolszewicka była zemstą przeciwko Rosji za zniszczenie Chazarii około roku 1250.
   Około 80% bolszewików było bezbożnymi Chazarami, którzy zgwałcili, splądrowali, torturowali i zamordowali ponad 100 milionów nie-chazarskich – rosyjskich obywateli.
   Ci bolszewicy zrobili to samo Niemcom, gdy weszli do NRD pod koniec II wojny światowej.
   Faktem jest, że bolszewizm był w przebraniu chazaryzmem.

   Ameryka została zinfiltrowana i PRZEJĘTA przez mafię Rothschild Khazarian, która jest martwa, nastawiona na niszczenie dziedzictwa chrześcijańskiego i dziedzictwa naszych Ojców Założycieli, wraz z naszą gospodarką, granicami, językami, rolami seksualnymi i małżeństwem w kulturze.

   Chazarzy stali się niszczycielami społeczeństw i wszystkiego, co zachodzi naturalnie, to znaczy naturalnego porządku rzeczy.
   Dopóki Amerykanie i obywatele świata nie obudzą się i nie usuną tych Khazarian Kingpins z ich wysokich stanowisk kontroli, które uzyskali przez porwanie, przekupstwo, szantaż i ludzki kompromis lub morderstwo, Ameryka jest skazana i tak samo jest cały świat.”

   by Preston James and Mike Harris
   źrodlo: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/12/chazarzy-kiedys-chazarzy-dzis/

   Pobrane docelowo z :
   https://liviaflow.wordpress.com/2018/06/06/slowianskie-zwiedzenie-3/

   • BasiaB pisze:

    Z powyższego powinnam zrobić odrębny wpis z ODPOWIEDNIM komentarzem, lecz teraz skupiam się na przyczynach wklejania przez Livie tych oczywistych POMÓWIEŃ.
    Nota bene – to mistrzyni szkalowania, pomówień i nikczemnych wtrętów.

    Ale o tym później,…ze szczegółami !

   • Ktoś pisze:

    „Chazaria została zniszczona przez Ruś i Persję”

    MIĘDZY CHAZARIĄ I PERSJĄ W TAMTYCH CZASACH BYŁO „SZMAT” KILOMETRÓW I CAŁKIEM PRĘŻNE BIZANCJUM JAKIEGO PERSJA BYŁA LENNIKIEM

   • BasiaB pisze:

    A teraz… co jest przyczynkiem do napisania tego tak długiego artykułu przez „anglosaskich” odkrywców prawdy?
    Co jest przyczynkiem do wklejenia tego artykułu przez Livię, mimo tak wielu informacji na innych stronach kim faktycznie są Chazarowie ?!

    Powód jest jeden i na pewno nie jest do zaakceptowania przez kilka osób – tym powodem sa modlitwy, rytuały i obrzędy.
    Co jak co ale Livia głupia nie jest, a więc zrobiła to z premedytacją.
    Wkleiła artykuł, w którym najgorsze zbrodnie żydów są przypisane CHAZAROM – Asom ARYA.
    I teraz ludzie nieświadomi tego zakłamania zaczynają odprawiać rytuały, obrzędy i modlić się o to by zniszczyć tych NIKCZEMNYCH CHAZARÓW.

    Ludzie Ci w nieświadomy sposób zabijają nas: RÓD AN AR.
    I o to chodzi w tym przebraniu.
    Modlitwami i obrzędami zawiaduje nikt inny jak naczelny bożek żydów: Jahve, i może sami zaflegmieni Arya nie mają zdolności zniszczenia samych siebie, al już tej JHVe o to się postara, w końcu musi być „dobrym bozkiem”.

    Właśnie z tego powodu uważam Livię za V kolumnę, za czynienie nam zła z premedytacją, za szkalowanie z premedytacją nas i całego naszego rodu.
    Jest za cwana, by nie wiedzieć takich rzeczy, tym bardziej że od lat prowadzi tzw. ezostronkę.
    Ta nikczemność nie przejdzie bez echa.

    • Ktoś pisze:

     CHODZI ZAWSZE O TO SAMO – O OSTATECZNE ROZWIĄZANIE ISTNIENIA CHRZEŚCIJAN NA PLANECIE – POPRZEZ ICH WYMORDOWANIE OCZYWIŚCIE

     KAGANAT SŁOWIAN (JAKO ELEMENT) TO DALEKI POTOMEK CZEGOŚ CO ZAŁOŻYŁ BÓG JAKI STWORZYŁ RAJ, ŻYDOSTWO Z NIM WALCZY BĄDŹ SAMODZIELNIE BĄDŹ NASYŁAJĄC PRZECHRZTY JAK KATOLACKIE JANCZARSTWO

     CEL JEST PROSTY = NIE DOPUŚCIĆ DO ODRODZENIA SIĘ CHRZEŚCIJAŃSTWA NA PLANECIE BO TO KOŃCZY Z AUTOMATU ISTNIENIE TYCH REPTYLIAŃSKICH PASZCZAKÓW ZWANYCH ŻYDY

     A PONIEWAŻ NA KIMŚ TRZA WYŁADOWAĆ SWOJE „WINY” TRWA PRZEPISYWANIE HISTORII BY W ODPOWIEDNIM MOMENCIE Z POLAKÓW ZROBIĆ NIE TYLKO ANTYSEMITÓW JAK TERAZ, NIE TYLKO HITLEROWCÓW CO PRASA NAZISTOWSKA ZWŁASZCZA TELAWIWSKA USILNIE WMAWIA ALE TEŻ I CHAZARÓW

     BY MORDOWANIE ICH CZYNIONE PRZEZ ŻYDÓW I ICH NAZISTOWSKIE WAFFEN SS JAK SZYKUJĄCE SIĘ DO TEGO RUSKIE, NATO, UKRY CZY ŻMUDZIŃSKIE ZADUPIE

     BYŁO „USPRAWIEDLIWIONE W CZYNIE” BO ‚WYCIELI WRZÓD ROPIEJĄCY” (ARTYKUŁ TYCH CIAMAJD” JEST O „SPONSOROWANY” POD PRZYSZŁE RZEZIE)

     SŁOWEM JEST TO TZW UCIECZKA DO PRZODU GRUBY PRZEWAŁ ALBO WIELKIE ZWIEDZENIE

     CZY MÓWIĄC INACZEJ PRZYGOTOWYWANIE IDEOLOGICZNEGO TŁA DLA PRZYSZŁEGO HOLOKAUSTY POLAKÓW JAKO JUŻ CAŁEGO NARODU

    • Mom pisze:

     Bardzo mnie zdziwiło ostatnio, że bywam tam u Livii cytowana. Ciekawe..Czy nie można wprost? Czy to właśnie nie jest przypadkiem budowanie siebie z okruchów, bądź większych kawałeczków skradzionych komuś, gdzieś? Zauważyłam, że jakoś mało tam na stronie prywatnych opinii bądź pasji autorki, większość to treści cytowane.. A na każde „hmm” – wielbiciel/wyznawca 🙂 To taka trochę „brudna robota” ..
     Jest takie słowo – mąciwoda – bardzo współgra z podjudzaczem 🙂
     Ale kurczę, masz cierpliwość Basiu bo jadu wyplutego na Ciebie, w formie ofiary – jakżeby inaczej 😉 – to tam sporo..
     Cieszę się, że zbierasz ten temat do „kupy” ❤

    • BasiaB pisze:

     Zbieram i to dokładnie, jestem dopiero na tzw. Bieżących tematach, a post już jest niewiarygodnie długi. Tak więc ta anglosaska nimfomanka widać nie ma nic do zaproponowania oprócz łgarstw i jadu wyplutego przez nią i jej kolaborantów na nas.
     Ale dziś mam czas…i to dużo czasu. Może nawet z tego zrobię osobny artykuł, bo tekst już jest za długi na post, a jestem dopiero na początku spisywania tych nikczemności.

    • BasiaB pisze:

     Ktoś – przestań pisać na capslocu !
     To jest nieczytelne !
     Przestanę wpuszczać, a szkoda, bo dobrze napisałeś.

 5. Ktoś pisze:

  DO +-730 WŁADCY CHAZARII I WŁADCY SŁOWIAN SIĘ ZE SOBĄ POKRYWAJĄ

  SUKCESJA SIĘ KOŃCZY NA WANDZIE… Z JEJ ŚMIERCIĄ NASTĄPIŁ ROZPAD KAGANATU NA KILKADZIESIĄT LAT…. A W TYM CZASIE ŻYDZI/ BIZANCJUM PODBIŁO TAMTE REJONY TWORZĄC SWOJĄ SATRAPIĘ CO MA WYRAZ W WYRAŹNEJ JUŻ ZYDOWSKO BRZMIĄCEJ NAZWIE KRÓLÓW TAMTEGO TERENU

  „ARTEFAKTY” NA JAKIE SIĘ „POWOŁUJE ARCHEOLOGIA ŻYDOWSKA” SĄ KRADZIONE Z KULTU MARDUKA

  CAŁOŚĆ JEST POTRZEBNA IM DO REALIZACJI TZW ‚TAJNEGO PLAN U PUTINA-SZARONA” JAKIEGO REALIZACJĘ CIAPACI TERRORYŚCI ĆWICZYLI NIEDAWNO DESANTUJĄC WOJSKOWE LOTNISKA KATOLINU

  I TO TYLE OD NOŚNIE TEJ „AMERYKI”.

 6. BasiaB pisze:

  Ktoś co Ty na to:

  ” Seth to tak naprawde MARDUK (niszczyciel) I tak witamy w swiecie “DOBRYCH PASTERZY” I ich zelaznych rozg..
  Mozliwe ze OZYRYS i IZYDA byli para straznikow gwiezdnych wrot/graala, dokladniej 10 wrot zwiazanych z Lira Wega ktorym przyporzadkowany jest symbol ANKH.. wrota te znajduja sie na terenie dawnej Asyrii, obecny Irak… Ozyrys zostal jednak zamordowany przez Setha Marduka a Wrota przejete… wraz z Izyda??? ”
  https://liviaflow.wordpress.com/2018/06/15/slowianskie-zwiedzenie-czesc-4-hyksosi/#comment-12269

  No…My wiemy, że to ONA jest IZYDĄ 😀 tak jak Wandą i MM oraz kazdą Boginią i świętą dziwką jak sama o sobie często pisała,ale skąd w jej kurzym móżdżku wziął się Marduk jako SETH ?!

  Nie jest to rodzaj obsesji ? bycie kazdą z bogiń ?
  To jakiś kompleks?
  Pewnie dlatego co kraj to nowy kochanek, a by utrzymać kochanka to co kochanek to nowe dziecko, aby otrzymać status pobytu na stałe to dziecko też się przyda, ale…hiszpański Ra nie wytrzymał Lada’cz’nicy, wywalił z Hiszpanii na zbity pysk – odbierając synka. Chyba w ultra katolickiej Hiszpanii musiał mieć twarde dowody przeciw niej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s