Cudowności dla zdrowia

Korzystne właściwości spożywczej ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa inaczej zwana ziemią diatomową, lub diatomitem jest naturalnie uformowaną mineralną skałą osadową, składa się głównie z pancerzyków glonów jednokomórkowych – okrzemek . Okrzemki mają ponad 30 milionów lat i są tworzone z mikroskopijnych podobnych do alg organizmów, które uległy procesowi cementowania. Występują zwykle w postaci grubego, białego, krzemionkowego proszku znany jako ziemia okrzemkowa . Wykorzystywana jest często do wspierania oczyszczania ciała, niektóre badania sugerują także, że to naturalne narzędzie do regulowania stężenie lipidów we krwi, usuwania metali ciężkich i walki z szkodliwymi bakteriami i pasożytami układu pokarmowego.

Ziemia okrzemkowa jest stosowana w wielu krajach, spożywcza daje wiele korzyści zdrowotnych a przemysłowa ma zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i rolniczym dodatkowo w wielu gałęziach przemysłu służy jako środek filtrujący (między innymi w browarnictwie), bielący, odwadniający, materiał ogniotrwały, izolacja cieplna, akustyczna, elektryczna, jako absorbent płynnych nawozów sztucznych, środków dezynfekcyjnych i owadobójczych, przy wyrobie farb, lakierów, kamieni sztucznych, szkła wodnego, dynamitu (jako stabilizator nitrogliceryny), w przemyśle papierniczym, do czyszczenia i polerowania. W tym artykule zajmiemy się najlepiej poznanymi korzyściami zdrowotnymi:

Korzyści zdrowotne spożywczej ziemi okrzemkowej

1. Naturalne źródło krzemu

Spożywcza ziemia okrzemkowa składa się z około 85% krzemionki , jest to ważny mikroelement potrzebny do budowy i wzmacniania tkanek chrzęstnych (chrząstek), ścięgien, naczyń krwionośnych i kości, przyczynia się do dobrego funkcjonowania prawie każdego ważnego organu, w tym serca , wątroby i płuc. Jedzenie było głównym źródłem naturalnie występującej krzemionki, obecnie przez nowoczesne metody uprawy roli nastąpiło znaczne zubożenie gleb w ten mikroelement. Sugeruje się że obecnie możemy uzyskać tylko 30% – 40% krzemu potrzebnemu naszemu organizmowi z naturalnych pokarmów roślinnych.

2. Wspomaga zdrowie skóry
Ziemia okrzemkowa dzięki silnym właściwością ściernym jest często używana jako pasta do zębów, peeling do twarzy i ciała. Proces złuszczania naskórka jest ważny w pielęgnacji skóry, ponieważ pomaga usunąć martwe komórki skóry. Zawarty w ziemi okrzemkowej krzem jest również niezbędny dla zdrowej skóry, zębów, włosów i paznokci.

3. Wsparcie dla zdrowia serca
Badania wykazały również, że spożywcza ziemia okrzemkowa może korzystnie wpływać na poziom cholesterolu we krwi i wspierać zdrowie serca . Składniki mineralne takie jak krzem, wapń , sód, magnez, żelazo i inne mikroelementy znajdują się w spożywczej ziemi okrzemkowej, są niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia.Większość z tych składników odgrywa znaczącą rolę w budowaniu i naprawie mięśni i kości.

Diatomit ziemia okrzemkowa spożywcza

ziemia-okrzemkowa

4. Naturalny środek owadobójczy

Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań spożywczej ziemi okrzemkowej jest zabijanie szkodliwych owadów w mieszkaniach i budynkach gospodarczych. Badania wskazują że spożywcza ziemia okrzemkowa może zabijać szkodliwe owady, które zagrażają zdrowiu w domu jak również bezpieczeństwu upraw rolnych . W związku z nieustannym stosowania pestycydów wiele owadów stało się odpornych na działanie odstraszających środków chemicznych. Stosowanie spożywczej ziemi okrzemkowej jest bezpieczne dla domowników i zwierząt, ten sposób zwalczania szkodników jest przydatny do zmniejszania ilości toksyn środowiskowych na które jesteśmy narażani.

5. Oczyszczanie wewnętrzne organizmu.
Dzięki łagodnemu działaniu ścierającemu spożywczą ziemia okrzemkową można stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, może pomóc w usuwaniu szkodliwych bakterii i pasożytów z jelit i całego przewodu pokarmowego. Ziemia okrzemkowa może również pomóc w oczyszczeniu organizmu z toksycznych metali ciężkich . Niektóre badania wykazały że ziemię okrzemkowa może być skuteczna w usuwaniu ze zwierząt domowych i gospodarczych szkodliwych organizmów. Spożywcza ziemia okrzemkowa umieszczona w paszy zwierząt oraz ich otoczeniu może zniechęcić pchły i inne szkodliwe owady .

Pamiętajmy żeby stosować tylko spożywczą ziemię okrzemkową, jest najczystszą, nie ma substancji zagrażających zdrowiu ludzi i zwierząt.

Źródło: http://www.naturalna-medycyna.com.pl

dzięki Minerałkowi 😀

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Cudowności dla zdrowia

 1. Manuela pisze:

  Polecam ziemię okrzemkową. Stosuję od dawna i potwierdzam jej właściwości.

 2. BasiaB pisze:

  Ten artykuł został mi podesłany przez Minerałka 🙂
  Nie będę go wklejać jako osobny artykuł, bowiem jest tam mnóstwo fajnych i ciekawych zdjęć, a to z kolei bardzo wydłuża edycję.
  Proponuje każdemu, który ma choć niewiele skrawka ziemi, który kocha, zapoznać się z ta metoda uprawy. Wydaje mi się,że już gdzieś zamieszczałam ten art. ale jeżeli ja nie pamiętam gdzie, to inni tym bardziej.
  W związku z tym, że sezon na działkowanie, wprawdzie z oporem pogodowym,ale jednak się zaczął, warto zapoznać się z tymi informacjami 🙂
  Miłego dnia, bo w końcu po kilku dniach przenikliwego zimna, wyszło jakiekolwiek słońce i jest zdecydowanie bardziej przyjemnie i jasno 🙂
  https://treborok.wordpress.com/zadziwiajacy-ogrod-igora-ladowa/

 3. Bonia pisze:

  Niedawno trafiłam na fantastyczny filmik dla uprawiających ziemię- metoda Back to Eden: https://www.youtube.com/watch?v=UPDdNEJxTCE
  To krótki, przetłumaczony fragment z anglojęzycznych filmików ale idea znakomita. 🙂

 4. BasiaB pisze:

  W tym tygodniu opracowywałam wg informacji Dr Różańskiego, podstawowe informacje dla czytelników o ziołach zawartych w Jego produktach.
  W tej chwili mam opracowane 3 zioła adaptogenne, to są właśnie te zioła, których nie potrafiłam zdobyć, jeżeli już można je gdzieś kupić to są bardzo drogie i u nas mało popularne, zobaczcie jak bogate mają działanie, ich składu nie umieszczałam, gdyż przeciętnej osobie to i tak nic nie powie, natomiast dałam odnośniki do źródła i tam można się zapoznać ze składem.
  http://vistafit.manifo.com/cytryniec-chinski
  http://vistafit.manifo.com/rozeniec-gorski
  http://vistafit.manifo.com/zen-szen-syberyjski

 5. Polka pisze:

  Ziemia okrzemkowa jest genialna. Dzięki Minerałku 🙂

 6. BasiaB pisze:

  W zeszłym roku Minerałek pytała o metody zwalczania ślimaków :

  Pułapka na ślimaki z atraktantem(2 szt.)
  Pułapka przeznaczona jest do monitorowania i odławiania ślimaków bezskorupkowych i skorupkowych na terenie ogrodów.

  Zastosowana metoda wykładania pułapekw ogrodzie jest:
  1. całkowicie bezpieczna dla otoczenia
  2. nie wymaga stosowania szkodliwych substancji chemicznych
  3. gwarantuje stałą kontrolę na mogącymi pojawić się w ogrodzie ślimakami
  Pułapki najlepiej rozmieszczać na obrzeżu ogrodu.

  Tak rozmieszczone pułapki tworzą barierę ochronną, która zapobiega przemieszczaniu uciążliwych szkodników na teren upraw.

  Sposób użycia:
  1. Wykopać płytki otwór w ziemi na krawędzi ogrodu i umieścić w nim zbiornik pułapki.
  2. Do zbiornika nalać piwo, opcjonalnie np: wodę z dodatkiem drożdży, mleka, lub fusów po kawie.
  2. Dodać 2-3 krople wabika (atraktantpokarmowy)
  3. Nałożyć wieko.
  4. Pułapkę należy opróżniać po zapełnieniu ślimakami.

  Podstawowe zalety w stosunku do konkurencji:
  1. Produkt bezzapachowy, nie zawiera insektycydów i innych środków chemicznych
  2. Duża wydajność-do kilkudziesięciu osobników/1 pułapkę.
  3. Duży zasięg działania -jedna pułapka zabezpiecza 100 m2 ogrodu.
  4. Potężna siła wabiąca dołączonego wabika 20 krotnie zwiększająca działanie przynęty.

 7. BasiaB pisze:

  Przykładowe badania dotyczące pozostałości pestycydów w roślinach ziołowych
  •W mięcie pieprzowej MenthapiperitaL. najczęściej wykrywano pozostałości chloropiryfosu(16% analizowanych próbek), a następnie terbacylu(11%),ditiokarbaminianów(10%) oraz diazynonu(5%).
  •Około 14% analizowanych próbek zawierało pozostałości na poziomie wyższym od najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości obowiązujących w Unii Europejskiej dla herbaty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s