Kim są ludzie z tzw. KOD

To najbardziej sensowny wpis jaki ostatnio wyczytałam,w związku z tym umieszczam w całości.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/komitet-obrony-demokracji-kim-oni-sa-2015-12

” Od kilku tygodni słyszymy w środkach masowego przekazu (czyt. masowego ogłupiania) o pewnej inicjatywie nazwanej Komitetem Obrony Demokracji. Ponieważ jak obrazują to sondaże większość Polaków nie interesuje się zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz nie specjalnie przejmuje się jakimiś „komitetami” obrony czegoś co gdyby było zagrożone, nie pozwoliłoby takim komitetom istnieć, więc postanowiłem przybliżyć sylwetki osób, które tworzą ów inicjatywę.

koddd

Zacznijmy więc od samej góry, chociaż jak się przekonacie czytając dalej ten artykuł, Ci na samej górze to jedynie pionki – marionetki wystawione do odgrywania swojej roli.

z19271683Q,Krzysztof-Lozinski--jeden-z-pierwszych-czlonkow-i-

Krzysztof Łoziński

Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. O tym panu właściwie za wiele ciekawego nie można napisać. W ciągu ostatnich 10 lat prowadził lewacki portal „Kontrateksty” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką. A współtworzył ten portal z bardzo doborowymi „demokratami”, szczególnie tutaj należy wspomnieć o S. Bratkowskim.

Stefan-Bratkowski

Stefan Bratkowski

Stefan Bratkowski – żydowski komunista, w okresie stalinizmu członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, członek egzekutywy PZPR w Związku Literatów Polskich a także członek Komitetu Centralnego Związku Młodzieży Socjalistycznej. Założyciel Gazety Wyborczej i spółki Agora.

k

K. Bratkowska

Jego córką jest Katarzyna Bratkowska – zadeklarowana komunistka, zwolenniczka Józefa Stalina. Propagatorka gender, aborcji i pederastii. W 2014 roku wystawiała północnokoreańskie opery autorstwa Kim Ir Sena. Organizatorka corocznej „Manify”, wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff.

Drugi ze współpracowników Łozińskiego, P. Rachtan był członkiem Platformy Obywatelskiej.

SLOWA KLUCZOWE:

Piotr Rachtan

Piotr Rachtan – pochodzenie żydowskie. Rachtan w roku 1968 podobnie jak Łoziński zajmował się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego, którzy w wyniku wewnętrznej walki w PZPR-ze tracili władze w Polsce. Rachtan był według inspektora Wydziału III Komendy Milicji Obywatelskiej miasta stołecznego Warszawy Zbigniewa Stefanka bliskim współpracownikiem Adama Michnika oraz grupy tzw. Komandosów.

Komandosi byli grupą żydowskich studentów, których rodzice lub inni bliscy członkowie rodziny zajmowali wysokie stanowiska w PRL-u i którzy w wyniku działań frakcji tzw. Partyzantów stopniowo tracili wpływy we władzach Polski Ludowej.

Fragment donosu znajdującego się w archiwach IPN, złożonego do inspektora MO Stefanka przez kontakt poufny o pseudonimie „Maciej” 3 maja 1968 roku:

„Znakomita większość tego towarzystwa należy do złotej młodzieży stolicy. Utrzymują ze sobą bardzo ścisłe kontakty towarzyskie – razem na zajęciach, w Łazienkach, na prywatkach. Pochodzą z rodzin wysoko postawionych urzędników (wielu z nich sprawowało wysokie funkcje w czasach stalinowskich). Grupa z [brak nazwy ulicy ] ma bardzo bliskie kontakty z I rzutem „komandosów” – przede wszystkim z Michnikiem,, Szlajferem i Grudzińską. W okresie poprzedzającym 8 marca część uniwersytecka grupy brała czynny udział w akcji nazywanej na UW „wojną ulotkową”: i tak Piotr Rachtan dał Magdzie do przepisania i kolportowania ulotki z cyklu „Przeciw faszystowskiej prowokacji” – ta przekazała je Adamowi, sama też pisząc. […] Całe towarzystwo wywodzi się z ekskluzywnych szkół warszawskich – Żmichowskiej, Gottwalda, Słowackiego i Batorego, działalność polityczno-towarzyską rozpoczynało jeszcze w szkole. Grupa ma kontakty z wysokimi czynnikami – z racji swoich koneksji. Reprezentuje program rewizjonistyczny, proizraelski, a w odniesieniu do niektórych osób – można nawet powiedzieć – syjonistyczny.”

rachman

Rachtan tak jak w roku 1968 tak i dzisiaj namawia do udziału w ulicznych rozruchach

Tak więc panowie Łoziński i Rachtan znają się nie od dziś. Oboje zajmowali się w marcu 1968 roku napuszczaniem polskich studentów na ZOMO w imię interesu wąskiej grupy żydowskich studentów, działających na zlecenie swoich rodziców bądź bliskich krewnych, którzy z dnia na dzień tracili stołki. Czy nie przypomina to wam dzisiejszej sytuacji w Polsce?

Tyle o pierwszym z założycieli KOD-u. Teraz zajmijmy się Walterem Chełstowskim.

z14384990Q,Jurek-Owsiak-i-Walter-Chelstowski-razem-zakladali-

Dwóch deprawatorów polskiej młodzieży – Owsiak i Chełstowski

Walter Chełstowski – jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Syn komunistycznych propagandystów – Jolanty i Stanisława Chełstowskich, redaktorów tygodnika „Po prostu”, będącego propagandowym oddziałem Związku Młodzieży Polskiej, komunistycznej organizacji zajmującej się stalinowską indoktrynacją, wzorowanym na bolszewickim Komsomole.

Walter Chełstowski jest bliskim współpracownikiem naczelnego deprawatora polskiej młodzieży Jerzego Owsiaka, syna pułkownika Milicji Obywatelskiej, który w okresie stalinizmu zajmował się rozbijaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego. (Nie mylić z dzisiejszym PSL-em)

Chełstowski w okresie PRL-u zajmował się organizacją Festiwalu w Jarocinie, a w III RP współtworzył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która zajmuje się organizacją tzw. Przystanku Woodstock, wzorowanego na amerykańskim Woodstocku, który był narzędziem marksistowskiej rewolucji kulturowej lat 60-tych i 70-tych w USA i który doprowadził do fali alkoholizmu, narkomanii, niechcianych ciąż a przede wszystkim zarażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS, które zniszczyły życie setkom tysięcy Amerykanów.

Jerzy Owsiak po wizycie w USA w 1994 roku i odwiedzeniu amerykańskiego „Woodstocku” zachwycony tym festiwalem postanowił razem z Chełstowskim zorganizować tego typu „imprezę” w Polsce.

cheł

Chełstowski na swoim profilu facebookowym 19 listopada 2015 roku przyznał się, że w wyborach parlamentarnych poparł partię .Nowoczesna.

Jeżeli już wspomniałem o partii .Nowoczesna to nie mogę pominąć jej przywódcy a zarazem wielkiej „gwiazdy” demonstracji organizowanych przez KOD a więc Ryszarda Petru.

PetruSoros

Petru i jego mocodawca, Żyd George Soros

Ryszard Petru – słysząc to nazwisko od razu przychodzi mi na myśl jedna osoba – Balcerowicz. Nie trudno żeby takie skojarzenia się nie pojawiały gdyż śledząc „karierę” Petru od lat 90-tych można się przekonać, że bardzo konsekwentnie podąża on za swoim „Mistrzem”.

petru

Pachołek Balcerowicza na marszu KOD

I tak Petru w połowie lat 90-tych rozpoczął pracę w fundacji CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, założonej m.in. przez Ewę Balcerowicz, Jacka Rostowskiego (Rothfelda) oraz Tadeusza Baczko. Tadeusz Baczko jest bratankiem Bronisława Baczko, żydowskiego komunisty, oficera politycznego Ludowego Wojska Polskiego oraz jednego z głównych ideologów stalinizmu w Polsce.

peter

Jednym z członków rady fundacji CASE jest rzecz jasna … Leszek Balcerowicz. Ale jak zapewne wszyscy zorientowani w tematach związanych z Balcerowiczem wiedzą, że w jego otoczeniu zawsze gdzieś czai się jeden z najważniejszych obecnie ludzi na świecie a więc George Soros. I tak jest również i w tym przypadku. Jak można przeczytać na stronie CASE członkiem rady naukowej tej fundacji jest Jeffrey Sachs, protegowany Sorosa, który z jego polecenia napisał dla Polski na przełomie lat 80-tych i 90-tych w ciągu jednej nocy kompletny program transformacji z ustroju socjalistycznego na kapitalistyczny.

sachs

Jeffrey Sachs, członek CASE

Jak przyznał Minister Przekształceń Własnościowych, który rozpoczął wdrażanie programu Sorosa i Sachsa, niejaki Kuczyński Polska miała być jedynie „królikiem doświadczalnym”, na którym Soros chciał przetestować transformacje ustrojową tak, aby kilka lat później zastosować ten sam chwyt w Rosji.

I tak też się stało. W Rosji zastosowano bardzo podobną terapię szokową w wyniku której 90% rosyjskiego społeczeństwa popadło w nędze a wąska grupa 15-20 żydowskich oligarchów, współpracowników Sorosa przejęła niemal 80% rosyjskich złóż surowców naturalnych i dorobiła się w niespotykanie krótkim czasie ogromnych majątków, liczonych w dziesiątkach miliardów dolarów.

Ale wracając do Sachsa: program transformacji ustrojowej w Polsce był wdrażany przy pomocy finansowej Fundacji S. Batorego, założonej rzecz jasna przez George Sorosa. W swojej książce „Underwriting Democracy” z roku 1991 napisał:

„[…] Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Harvard University, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego”

Dlaczego o tym wspominam? Otóż fundacja CASE której założycielem są państwo Balcerowicz i której członkiem jest Ryszard Petru jest finansowana przez Fundację Stefana Batorego należącą do Sorosa.

trust

Sponsorzy funduszu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Ale to nie wszystko. CASE jest również finansowana przez fundację Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, która to z kolei bierze pieniądze od Rockefeller Brother Fund, założonej przez Davida Rockefellera oraz z Open Society Institute (Instytut Społeczeństwa Otwartego) , należącego do …. George Sorosa.

Ryszard Petru jest także obecnie przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, założonego rzecz jasna przez Leszka Balcerowicza oraz członka PZPR i doradcę I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR Janusza Beksiaka.

Ryszard Petru był także współpracownikiem Balcerowicza przy Forum Obywatelskiego Rozwoju, fundacji założonej przez Balcerowicza.

sotros

Strona fundacji FOR

Forum Obywatelskiego Rozwoju jak można przeczytać na stronie tej organizacji jest finansowane przez Fundacje Stefana Batorego oraz Instytut Otwartego Społeczeństwa, należące do … George Sorosa.

Oczywiście pisząc o partii .Nowoczesna nie można zapomnieć o jej współzałożycielu, Pawle Rabieju, który był rzecznikiem fundacji Pro Civili, założonej przez oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych współpracujących z radzieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Fundacja Pro Civili znana jest z tego, że wyprowadzała z Wojskowej Akademii Technicznej setki milionów złotych, które następnie trafiały na konta osób mieszkających na terenie byłych republik radzieckich.

Żeby nie odbiegać zbyt od tematu Fundacji Batorego zajmijmy się kolejną gwiazdą Komitetu Obrony „Demokracji”, Agnieszką Holland.

holans

Holland na demonstracji KOD

Agnieszka Holland – reżyserka teatralna i filmowa pochodzenia żydowskiego. Córka bolszewika i syjonisty Henryka Hollanda.

Henryk Holland – żydowski bolszewik, członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair, będącej odłamem Światowej Organizacji Syjonistycznej. Członek Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej. Redaktor „Czerwonego Sztandaru” i „Młodzieży Stalinowskiej”, dwóch komunistycznych gadzinówek wydawanych przez sowieckie władze okupujące Polskę. W późniejszym okresie członek komunistycznej Polskiej Partii Robotniczej oraz czołowy propagandysta PRL-u.

epa05075194 Leading Polish film director Agnieszka Holland attends in a demonstration in front of Polish Parliament in Warsaw, Poland, 19 December 2015. People gathered to protest against the newly formed right-wing Law and Justice (PiS) government and its actions aimed at disempowering the Constitutional Tribunal. The protest was organised by the nonpartisan Committee for the Defence of Democracy (KOD). Demonstrations were held in twenty-one cities in Poland. EPA/RADEK PIETRUSZKA POLAND OUT

Holland na spędzie KOD-u

Agnieszka Holland jest obecnie członkinią rady Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

holland

Agnieszka Holland na stronie Fundacji Sorosa

Holland znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi oraz notorycznego opluwania polskiego patriotyzmu.

Pan z brodą stojący za panią Holland nazywa się Andrzej Miszk i jest jednym z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

AMiszk

Andrzej Miszk

Andrzej Miszk – polski diakon „katolicki”, „przedsiębiorca” oraz bloger. Działacz opozycji w czasach PRL-u, w trakcie przemian ustrojowych porzucił działalność opozycyjną i zajął się nielegalnym handlem książkami, na terenie Polski i Niemiec. Współpracuje z założonym przez koncesjonowane środowiska „katolickie” w PRL-u miesięcznikiem „Więź”. W 2004 roku założył portal Tezeusza. Obecnie jest jest redaktorem naczelnym portalu tezeusz.pl oraz prezesem fundacji Tezeusz.

Interesująco brzmi deklaracja ideowa portalu tezeusz.pl:

„Jako katolicy staramy się o twórczą wierność wobec Magisterium Kościoła, a jednocześnie zgodnie z duchem II Soboru Watykańskiego podejmujemy dialog ekumeniczny i międzyreligijny, który uważamy za integralną część bycia katolikami. Jesteśmy otwarci na egzystencjalny, filozoficzny i teologiczny dialog z chrześcijanami innych wyznań, członkami religii niechrześcijańskich, agnostykami i niewierzącymi oraz każdym człowiekiem dobrej woli, bez względu na wyznanie, światopogląd, wykształcenie, rasę, narodowość, język, wiek, płeć i orientację seksualną”

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do intencji tego „duchownego”?

Kolejną „gwiazdą” protestów KOD-u którą się zajmę jest Marcin Święcicki.

1933853_646629212145990_8768910574463556159_n

Święcicki na spędzie KOD-u

Marcin Święcicki – „wzorowy” demokrata, członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członek Komitetu Centralnego PZPR oraz sekretarz KC.

Święcicki był w 1968 roku organizatorem protestów studenckich, podobnie jak wcześniej opisani tutaj Łoziński i Rachtan. Według utajnionego raportu Milicji Obywatelskiej Święcicki został aresztowany 21 kwietnia 1968 roku przez Służbę Bezpieczeństwa PRL-u za organizowanie nielegalnego zgromadzenia. Wraz z nim aresztowano m.in. Michała Komara, Włodzimierza Kuperberga, Claude Goldberga, Fajna Lewina, Lejbe Fogelmana, Stefana Bekiera (Borensztajna) oraz Andrzej Celińskiego. Każdy z nich oprócz Święcickiego miał pochodzenie żydowskie. Co więc wśród nich robił Święcicki ?

Żoną Święcickiego jest Joanna Święcicka, z domu Szyr. Ojcem Joanny a teściem Święcickiego jest Eugeniusz Szyr

szyr

Żydowski bolszewik Eugeniusz Szyr

Eugeniusz Szyr – żydowski bolszewik, agent sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, członek Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1948-1981 członek Komitetu Centralnego PZPR a w latach 1964-1968 członek Biura Politycznego KC PZPR.

Żołnierz walczący z narodem hiszpańskim w tzw. Brygadach Międzynarodowych podczas wojny domowej w tym kraju. Oficer polityczny komunistycznego batalionu im. Palafoxa, komisarz polityczny ds. demobilizacji brygad międzynarodowych. Pochowany na warszawskich Powązkach !

Co ciekawe w batalionie Brygad Międzynarodowych im. Palafoxa podczas wojny domowej w Hiszpanii walczył razem z Szyrem niejaki Henryk Toruńczyk, żydowski bolszewik, członek Komunistycznej Partii Polski, dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Toruńczyk został pod koniec wojny domowej w Hiszpanii dowódcą wszystkich jednostek międzynarodowych, wspieranych przez komunistyczny Komintern i NKWD.

Córką Henryka Toruńczyka jest Barbara Toruńczyk, aktywna uczestniczka rozruchów marca 1968. Członkini grupy tzw. Komandosów. Bliska współpracowniczka Aleksandra Smolara, prezesa zarządu Fundacji im. S. Batorego.

toruńczyk smolar 1983 paryż

Paryż 1983, pierwsza od lewej B.Toruńczyk. Obok niej w okularach A. Smolar

Wracając do Szyra: Jego córka Joanna w 1968 roku była aktywną uczestniczką rozruchów na polskich uczelniach, podobnie jak Święcicki. Przyczyną tego była najprawdopodobniej utrata przez Szyra stanowiska członka Biura Politycznego PZPR. Według wymienionego przeze mnie przy okazji Piotra Rachtana kontaktu poufnego o pseudonimie „Maciej” Joanna Szyr również była związana ze środowiskiem tzw. Komandosów, wynika z donosu złożonego przez „Macieja” oficerowi Milicji Obywatelskiej Zbigniewowi Stefankowi.

Fragment donosu z archiwów IPN:

„Luźniej związani z tym towarzystwem [z komandosami] są: Matwin z I r. matematyki, bracia (bliźniacy) Drukierowie. Jacek Andrzejewski (vel Ajzen, s. Leona), Michał Komar, Konar (vel Kohn), s. Juliana, Wanda i Maria Ochab, Joanna Szyr.”

Michał Komar – współpracownik „Komandosów”. Aresztowany w 1968 roku przez SB razem ze Święcickim za wszczynanie rozruchów na polskich uczelniach. Syn Wacława Komara (Mendel Kossoj).

komar

Wacław Komar

Wacław Komar – nazwisko prawdziwe Mendel Kossoj – żydowski bolszewik, syjonista. Morderca pracujący dla Komunistycznej Partii Polski. Członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair. Uczestnik wojny domowej w Hiszpanii po stronie Bolszewików. Dyrektor VII Departamentu Ministerstwa Bezpieki. Dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Komunistycznej Partii Polski, Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej oraz sekcji młodzieżowej Międzynarodówki Komunistycznej. Szkolony przez Armię Czerwoną. Agent sowieckiej policji politycznej OGPU oraz NKWD.

I kolejny „obrońca demokracji” Karol Modzelewski.

Warszawa, 19.12.2015. Lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski (P) i Karol Modzelewski (L) wśród uczestników manifestacji KOD przed Sejmem, 19 bm. Manifestacje KOD odbywają się dziś w 21 miastach w całej Polsce, pod hasłem "W obronie demokracji". (mr) PAP/Radek Pietruszka

Karol Modzelewski

Karol Modzelewski – właściwie Cyryl Budniewicz, urodzony w Moskwie żydowski komunista, członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Wydalony z partii za lewicowe odchylenia ! Aktywny uczestnik wydarzeń marca 1968. Według raportu płk Milicji Obywatelskiej Stanisława Sławińskiego podczas aresztowania Modzelewskiego w jego domu 11 kwietnia 1968 roku zabezpieczono maszynę do drukowania oraz ulotki nawołujące polskich studentów do rozruchów i wystąpień przeciwko władzy (czytaj napuszczające Polaków na Polaków). Modzelewski był członkiem tzw. „Komandosów”.

I kolejna obrończyni demokracji, Wanda Nowicka.

pl201512041615

W. Nowicka (w różowym szaliku)

Wanda Nowicka – feministka, działaczka lewackiej partii Ruch Palikota, Europa Plus a obecnie Zjednoczona Lewica. Matka Michała i Floriana Nowickich, dwóch działaczy organizacji skrajnie lewicowych i komunistycznych. Nowicka znajduje się na liście płacowej przemysłu aborcyjnego. Jej organizacja otrzymuje fundusze od międzynarodowego koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz międzynarodowej organizacji zajmującej się produkcją i dystrybucją przyrządów przeznaczonych do przerywania ciąży.

AppleMark

Nowicka na paradzie zboczeńców

Nowicka zajmuje się także propagowaniem gender oraz pederastii.

Kolejnym KOD-owcem którym się zajmę jest niejaki Jan Tomasz Gross.

12376800_831764286951858_98844907480762101_n

Gross i jego była żona Irena Grudzińska-Gross

Jan Tomasz Gross – żydowski polonofob, uczestnik rozruchów marca 1968. Znany z zakłamywania historii i powielania kłamstw na temat udziału Polaków w pogromie w Jedwabnym.

gross objecie smolar grudzinska litynski michnik kofman

Od lewej: Jan Kofman, Barbara Skowrońska, Irena Grudzińska, Jan Lityński, Jan Tomasz Gross, Aleksander Smolar, Adam Michnik

Irena Grudzińska była w 1968 roku członkinią tzw. Komandosów, podobnie jak większość osób z powyższego zdjęcia. Aleksander Smolar (na zdj. w ciemnych okularach), syn Hersza Smolara, żydowskiego bolszewika i syjonisty jest obecnie prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, założonej przez Sorosa.

smolar

Aleksander Smolar

Aleksander Smolar – żydowski komunista, członek Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. II sekretarz komitetu PZPR na wydziale ekonomii politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny uczestnik rozruchów marca 1968 roku, członek grupy tzw. „Komandosów”. Syn Hersza Smolara. Obecnie prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, należącej do George Sorosa.

hersz smolar

Hersz Smolar

Hersz Smolar – Grzegorz Smolar – żydowski bolszewik, ojciec Aleksandra, członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Organizator spotkań młodzieży syjonistycznej.

W roku 1920 po wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej Hersz Smolar zajmował się organizowaniem bolszewickich Komitetów Rewolucyjnych przejmujących władze na terenach okupowanych przez Armię Czerwoną. Poszukiwany przez polską Żandarmerię Wojskową za antypolską działalność. Pracownik Międzynarodówki Komunistycznej oraz sekretarz Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi.

Irena Grudzińska, koleżanka A. Smolara z „komandosów” jest córką Jana Grudzińskiego, wiceministra leśnictwa i przemysłu drzewnego PRL-u, odwołanego w 1968 roku za popieranie działalności swojej córki.

Jan Tomasz Gross jest synem Zygmunta i Hanny Grossów. Zygmunt Gross był pracownikiem naukowym. W 1969 roku za wspieranie działalności swojego syna oraz innych Żydów musiał udać się na emigrację.

A wracając jeszcze do Fundacji Batorego:

Udziałem w marszach Komitetu Obrony Demokracji na swoim facebookowym profilu chwali się niejaka Ingeborga Janikowska-Lipszyc.

ingeb

Profil pani Lipszyc

Post pani Lipszyc o Trybunale polubiła niejaka Lidia Kołucka-Żuk, absolwentka i pracownik uniwersytetu Yale.

22222

Pani Kołucka-Żuk jest dyrektorem wykonawczym funduszu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, który jest wspierany finansowo przez Rockefeller Brothers Fund i należący do Sorosa Open Society Institute.

kołucka

Pani Kołucka-Żuk na stronie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Pani Janikowska-Lipszyc jest z kolei członkinią programu Obywatele dla Demokracji, zajmującego się głównie szerzeniem w Polsce marksizmu kulturowego.

iiiiiiiii

Strona programu Obywatele dla Demokracji

Program ten został wdrożony oraz jest finansowany przez Fundację im. Stefana Batorego a pani Janikowska-Lipszyc zajmuje tam stanowisko koordynatora ds. m.in. „zwalczania dyskryminacji”. Całkowity budżet programu wynosi 37 mln Euro czyli około 150-160 mln złotych.

lipszyc

Pani Lipszyc na stronie fundacji Sorosa

Oczywiście pani Janikowska-Lipszyc jest także pracownikiem Fundacji Batorego.

Innym pracownikiem Fundacji Stefana Batorego który chwali się na Facebooku swoją obecnością na marszach KOD-u jest Szymon Gutkowski.

gutkowski

Profil Gutkowskiego

Szymon Gutkowski – członek zarządu Fundacji im. S. Batorego, w 1991 roku współpracownik Jacka Kuronia (Izaak Kordblum). Doradca instytucji finansowych w byłych republikach radzieckich. Realizator Programu Powszechnej Prywatyzacji, czyt. zniszczenia ponad 500 polskich zakładów pracy.

I następny obrońca demokracji, Tomasz Cimoszewicz.

CWlQ_XNWsAA0nYT

Tomasz Cimoszewicz

Tomasz Cimoszewicz – syn Włodzimierza Cimoszewicza, członka Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tajnego współpracownika wywiadu PRL-u o pseudonimie „Carex”. Wnuk Mariana Cimoszewicza (Goldsteina)

cimoszewicz-marian

Marian Cimoszewicz

Marian Cimoszewicz – pochodzenie żydowskie, agent NKWD, oficer polityczny Armii Czerwonej, oficer Informacji Wojskowej oraz Wojskowej Służby Wewnętrznej, odpowiedników sowieckiego GRU. W latach 1945-1946 zajmował się „likwidacją polskiego podziemia niepodległościowego”, czyt. mordowaniem polskich patriotów. Znany z brutalnych przesłuchań i stosowania wyniszczającej przemocy psychicznej, m.in. przesłuchiwania więźniów z pistoletem przy skroni.

Następnym obrońcą demokracji maszerującym na czele stawki jest Ryszard Kalisz

z19335667V,Zalozyciel-Komitetu-Obrony-Demokracji-Mateusz-Kijo

Kalisz, pierwszy od lewej

Ryszard Kalisz – członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

kalisz

Kalisz na tzw. Paradzie Równości

Kalisz jest etatowym uczestnikiem parad zboczeńców i innych tego typu spędów.

Pani w niebieskawym płaszczu po prawej stronie na pierwszym zdjęciu z Kaliszem to kolejna obrończyni demokracji – Kamila Gasiuk – Pihowicz.

Kamila_Gasiuk-Pihowicz_Sejm_2015

Kamila Gasiuk-Pihowicz – polska prawniczka, rzecznik prasowy partii .Nowoczesna oraz posłanka na sejm z ramienia tej partii. W przeszłości członkini Stowarzyszenia Młode Centrum, finansowanego przez różnorakie zagraniczne fundacje, którego przewodniczącym był już wcześniej przeze mnie wspomniany Szymon Gutkowski, członek zarządu Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

I kolejny wzorowy „demokrata”, Marek Borowski (Berman)

borows

Marek Borowski na demonstracji KOD-u

Marek Borowski – nazwisko prawdziwe Berman – żydowski komunista, członek PZRP-u oraz Związku Młodzieży Socjalistycznej. Marek Borowski (Berman) jest synem Wiktora Borowskiego (Aarona Bermana), żydowskiego bolszewika, członka Komunistycznej Partii Polski oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej.

Aaron Berman był wielokrotnie aresztowany i skazywany za antypolską działalność. Był członkiem Polskiej Partii Robotniczej.

Bratem Aarona Bermana był Bronisław Berman – żydowski bolszewik, członek Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy oraz członek Komunistycznej Partii Polski. Wielokrotnie aresztowany i więziony za antypolską działalność.

Na marszach KOD-u lubi się pokazywać także niejaka Monika Płatek.

płatek

Monika Płatek na spędzie KOD-u

Monika Płatek – feministka, propagatorka gender i pederastii. Członkini rady programowej fundacji Panoptykon. Fundacja ta jest finansowana przez Fundację im. S. Batorego oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego należące do …. George Sorosa.

panopty

Strona internetowa fundacji Panoptykon

Fundusz Panoptykon wspiera także wspomniany już wcześniej przeze mnie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, finansowany przypomnijmy przez Davida Rockefellera i George Sorosa.

platek

Profil Płatek na Wikipedii

Monika Płatek była także ekspertką ds. prawnych fundacji Open Society Institute, należącej do ….. oczywiście George Sorosa.

Jednym z założycieli KOD-u jest także Radomir Szumełda.

zzzz

Szumełda z agentem Stasi, TW „Oscarem”

Radomir Szumełda – polityk PO, zadeklarowany pederasta, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

D08944E055ED-1273

Szumełda z „tramwajarką” Henryką Krzywonos oraz Agnieszką Pomaską (druga z lewej)

Agnieszka Pomaska – polityk PO.

Agnieszka Pomaska na antenie Al Jazeery razem z niejakim Grzegorzem Makowskim, członkiem … Fundacji Stefana Batorego przejęta była troską o upadającą polską demokracje.

makowski

Grzegorz Makowski na stronie Fundacji Sorosa

Oczywiście rozmowa o tym z dziennikarką na antenie Al Jazeery, a więc stacji telewizyjnej należącej do władz państwa Katar, jednego z najbardziej antydemokratycznych krajów na świecie to najbardziej odpowiednie do tego miejsce…”

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Izrael, polityka, Polska, świadomość i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

78 odpowiedzi na „Kim są ludzie z tzw. KOD

 1. BasiaB pisze:

  Rzetelnie poprowadzone przełożenie przeszłości na obecną rzeczywistość.
  To mi się podoba, konkrety, bez chamstwa i wodolejstwa .

 2. BasiaB pisze:

  PREMIER RZĄDU- „jest dla mnie rzeczą niedopuszczalną, że politycy europejscy na podstawie jedynie doniesień medialnych angażują się w walkę polityczną w Polsce. Bo to jest walka przeniesiona z polskiego obszaru przez polityków, którzy utracili władzę w Polsce, na arenę międzynarodową. I tu jest drugi aspekt tej sprawy, niestety bardzo przykry. Zachowanie wielu polityków dzisiejszej opozycji, którzy kreują za granicą zły obraz Polski, tylko po to, by zaszkodzić obecnemu rządowi. To bardzo przykra postawa. Ale chcę też powiedzieć wyraźnie: rząd się pod tą presją nie ugnie”
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/150299,nie-ugniemy-sie-pod-presja.html#.VpDGfEH_52g.facebook

 3. BasiaB pisze:

  Wywiad z Martą Kaczyńską http://www.fronda.pl/a/marta-kaczynska-dla-frondapl-szczerz….— Trzeba mieć świadomość, że odmowa przyjęcia imigrantów nie wiąże się ze złamaniem wiążącego Polskę prawa unijnego. Kilka tygodni temu w jednym ze swoich felietonów na na łamach „w Sieci” wspominałam, że istnieją przepisy traktatowe, które mówią wyraźnie, że polityka imigracyjna poszczególnych państw Unii Europejskiej absolutnie nie może stać w sprzeczności z obowiązkami, które są po stronie poszczególnych Państw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ich obywatelom. Krótko mówiąc bezpieczeństwo obywateli poszczególnych Państw UE jest na pierwszym planie. Jeżeli mamy gwarancję, że nie będzie ono zagrożone na skutek przypływu imigrantów, to wtedy możemy się godzić na ich przyjęcie. W momencie kiedy nie dysponujemy odpowiednimi warunkami uważam, że nie powinniśmy ich przyjmować

  http://wgospodarce.pl/informacje/21159-rzad-kopacz-decyzja-w-sprawie-islamskich-imigrantow-popelnil-przestepstwo-ministrom-po-grozi-10-lat-wiezienia

  • BasiaB pisze:

   „Skala grabieży naszego kraju była gigantyczna”

   Czy słyszeliście Państwo o planach powołania Sejmowej Komisji Śledczej, mającej się zająć wyłudzeniami podatku VAT? Projekt taki zgłoszony przez rządową większość spotkał się ze straszliwym oburzeniem opozycji!

   modzelewski-witold

   Profesor Witold Modzelewski wprost nazywa owo oburzenie chęcią krycia aferzystów stojących za owym procederem a na wsparcie swojej tezy przytacza takie oto „twarde” dane. Szacunkowe kwoty wyłudzonego zwrotu podatku VAT w latach 2012 – 15 prezentują się następująco:

   2012 – 70 mld złotych ; 2013 – 80 mld złotych ;
   2014 – 87 mld złotych i 2015 prawdopodobnie 90 mld złotych.

   Dodajmy do tego niewpłacony NALEŻNY podatek VAT w poszczególnych latach:

   2012 – 13 mld złotych;
   2013 – 15 mld złotych;
   2014 – 14 mld złotych;
   2015 około 16 mld złotych.

   Pan Profesor opisuje także mechanizmy stworzone specjalnie po to, by ów proceder mógł bez przeszkód kwitnąć.

   Oto jego główne filary:

   projekty najważniejszych przepisów podatkowych powstają POZA strukturami rządowymi NA ZLECENIE zainteresowanych grup biznesowych lub nawet pojedynczych firm!
   rolę „pośrednika” pełnią firmy „DORADCZE” doradzające RÓWNOCZEŚNIE (!!) podatnikom i rządowi
   istnieją ścisłe związki personalne pomiędzy światem urzędniczym a biznesem lobbystycznym, gdzie ludzie z Ministerstwa Finansów idą do biznesu, aby następnie jako „NIEZALEŻNI EKSPERCI” doradzać rządowi.

   Dla platformianych liberałów opisane powyżej mechanizmy są całkowicie „naturalne” – nic zatem dziwnego, że w ciągu ostatnich (oby !!) 8 lat powstały przepisy legalizujące opisany powyżej przestępczy proceder. Skala owej grabieży jest tak gigantyczna, że jej beneficjenci będą imali się wszelkich dostępnych środków, by nie dopuścić do wyschnięcia owego „źródełka”.

   Dodajmy do tego, że ponoć 90 centów z każdego euro otrzymywanego przez nasz kraj wraca w różnych formach do darczyńców – wyjaśnia to w pełni determinację owych środowisk do utrzymania istniejącego status quo. Wyrazem owej determinacji są apele, planowane debaty i różnorodne inne formy nacisku z obu stron Atlantyku na „dojną krowę”, aby tylko przestała wierzgać!

   Owi zagraniczni „depozytariusze europejskich wartości” mogą liczyć na wsparcie części polskiego społeczeństwa ogłupianego wezwaniami do „obrony zagrożonej demokracji” oraz tej jego części, która właśnie przestała być grupą uprzywilejowaną i teraz staje przed nią widmo życia w realiach stworzonego przez nich samych „Państwa Platformy”, tyle, że w charakterze szarych obywateli.

   Brr! Koszmarna perspektywa!

 4. veronika pisze:


  Ściągnęłam ten obrazek ze ZnZ. Użytkownik Preston napisał, że:
  „Ciekawostka – logotyp KOD nawiązuje wprost do tradycji Solidarności. Tylko że to nie jest polska flaga. Składa się ona z trzech pasów: czarnego, białego i czerwonego. Jest to więc flaga II Rzeszy Niemieckiej, czyli Cesarstwa Niemieckiego (1871-1918). Państwa narodowego, które założył, znany z wyjątkowo antypolskiej polityki, Otton von Bismarck.”

 5. BasiaB pisze:

  To oburzające do czego posuwają się Niemcy, albo faktycznie są tacy głupi,albo ktoś chce nas napuścić na siebie nawzajem :

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5036-niemiecki-minister-chce-aby-polska-oraz-inne-oporne-kraje-placily-na-odbudowe-syrii-i-iraku

 6. BasiaB pisze:

  ” Drogi synku. jeśli Twoja mama straciła prace to niech się zarejestruje w Biurze Pośrednictwa Pracy w Warszawie na ulicy Ciołka 10A Jak w Warszawie zlikwidowali prawie wszystkie fabryki na czele z FSO to nikt się nie przejmował skargami synów i córek. Tak zlikwidowano fabryki, w których pracowałem: FSO, Zakłady Imienia Róży Luksemburg, Zakłady Ceramiki Radiowej, Zakłady Kasprzaka i większość produkujących firm rzemieślniczych. Twoja Mama nie jest NADCZŁOWIEKIEM i niech szuka pracy tak jak wszyscy inni. Pozna wtedy prawdziwe życie i będzie miała rzetelną wiedzą jako dziennikarka.”

  http://www.fronda.pl/a/syn-tadli-moja-mama-robila-to-przez-20-lat-a-teraz-jej-sie-to-odbiera,63745.html

 7. BasiaB pisze:

  Nosz…że tak powiem trochę się wq…am po przeczytaniu tego :

  Zdaniem Muellera do Europy dotarło dotychczas zaledwie 10 proc. uciekinierów z Syrii i Iraku. Od 8 do 10 mln ludzi jest jeszcze w drodze.
  http://wpolityce.pl/swiat/277679-niemiecki-minister-rozwoju-ostrzega-najwieksze-fale-uchodzcow-sa-jeszcze-przed-nami?strona=2

  Mam nadzieję na pomyłki.

 8. Pani E pisze:

  Hmmm ciekawe czemu Szwedzi uciekają z własnego kraju…..bo czują się bezpieczni, ochraniani przez swój rząd, dbający o ich potrzeby……..exodus:
  telewizjarepublika.pl/rekordowa-liczba-szwedow-opuszcza-swoj-kraj,28229.html

  • smisnykolo pisze:

   widziałem tą wrzutkę, ale osobiście obserwuję ucieczkę z całej europy zachodniej od kilkunastu lat, holandia, niemcy, anglia, szwecja, dania, norwegia.
   Gdzie się nie spojrzy na jakiekolwiek filmiki w intranecie to anglia szwecja norwegia dania na ulicach centrów miast nie ma rodowitych obywateli.
   W holandii i w niemczech byłem, w niemczech byłem w małej miejscowości gdzie było dużo niemców, ale też dało się zauważyć sporo cyganów, ale we frankfurcie na przykład to już ciemno kolorowo, w holandii tak samo w mniejszych miejscowościach za pracą dominują bułgarzy rumunii, ale w dużych miastach same islamy, w jednym i drugim państwie były sytuacje gdzie szukałem rodowitych hihi.

  • Wojciech pisze:

   Planowa USTAWKA ostatnich wyborów – wyrafinowana zrzutka odpowiedzialności na PISiorów; dane wyborcze przesyłane poprzez Rosję do zliczenia głosów; PO sami sobie odebrali głosy; braki kadrowe PIS-u; przyssane anonimy; konstytucja II RP; system bezpartyjny – jednoosobowa odpowiedzialność; itp.:

   • BasiaB pisze:

    Nie sądzę, żeby poprzez Rosję.Ich właściwie sondaże pokazywały,że nie maja szans,a to z kolei spowodowało szybkie wymyślenie Konia Trojańskiego, tym okazał się być Petru ze swoja Nowoczesną, podpisanie umowy sądowej oficjalne istnienie Nowoczesnej miało miejsce 25 października 2015 r. Stąd opóźnienia w podawaniu wyników wyborów, gdyż zostały sfałszowane na rzecz Nowoczesnej, by ta mogła wejść do parlamentu. PO nie miało na to żadnych szans. W ten sposób został umocowany żydowsko-banderowsko-niemiecki syf, który od pierwszego dnia po ogłoszeniu wyników wyborów zaczął pluć jadem na PIS.

    Zaczynają się potężne zmiany, na które czeka lud Polski ogłupiały,zniszczony, ograbiony ze wszystkiego. Podobno w monitorze ukazała się inf. od Kękusia, który nie ma wiedzy na temat prac rzadu.Już wczoraj ukazały sie art. potwierdzające zastosowanie zakazu wstepu wojsk NATO do Polski,wiec Kekuś ma niesprawdzone,a wręcz kłamliwe informacje.
    Moim zdaniem bardzo wiele nowych ustaw czy uchwał nowego rządu jest podejmowane bez podawania do wiadomości opinii publicznej, by nie dawać Petrusom dodatkowych informacji, a tym samym oręża do plucia.

    Wczoraj, późnym wieczorem obejrzałam w TVP2 końcówkę programu o pogromie dokonanym przez dżihadystów na terenach Iraku i Syrii.
    Widok spalonej ziemi i ogromu zniszczeń jest nie do opisania.To jest główny cel ISIS.
    Oni nie maja zamiaru nic zmieniać w swoim życiu.
    To samo nastąpi w Kolonii , całych Niemczech i innych krajach do których sprowadzona dzicz z ISIS.
    Całe połacie Iraku wyglądają jak z filmu Mad Max.
    Niewyobrażalne zniszczenia.

    Nareszcie TVP pod nadzorem Kurskiego zaczyna pokazywać to co jest rzeczywistością, a nie wyimaginowane, tendencyjne reportaże.

    Moim zdaniem faktyczna skala zjawiska oraz stan zagrożenia nie jest znany nikomu, kto nie ma dostępu do bezpośrednich źródeł.A tego autorzy wielu artykułów nie mają. Moim zdaniem jest jeszcze gorzej niż wiemy do tej pory z niszowych i niezależnych mediów, ponieważ wiadomym jest zakaz wjazdu przez dziennikarzy na tereny objęte dżihadem, ponoszą śmierć na miejscu,dobrze jeżeli od razu od maczety, gorzej jak w torturach na krzyżu z przyrodzeniem w ustach bez odciętego języka.

  • Wojciech pisze:

   Koligacje:

 9. BasiaB pisze:

  A może to samo zrobić w Polsce? 🙂

  „Czy jesteś za odebraniem bankom komercyjnym prawa do emisji pieniądza traktowanego jako zapis księgowy?” W przypadku odpowiedzi twierdzącej światowy system finansowy w krótkim czasie czeka gigantyczna rewolucja nieporównywalna z niczym innym, której głównym efektem będzie utrata przez bankierów kontroli nad redystrybucją bogactwa! Aby pożyczyć pieniądz (wykreować dług) trzeba będzie posiadać „prawdziwy pieniądz”. Generowanie potężnych zysków sektora bankowego poprzez tworzenie wirtualnych zapisów księgowych na rachunkach przestanie być możliwe. Świat przestanie się zadłużać w tempie geometrycznym, a bankierzy bezpowrotnie stracą swój przemożny wpływ na losy świata! ”

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02597-Szwajcarzy-chca-obalic-rzady-bankow.htm

 10. BasiaB pisze:

  Teraz za nowych rządów dowiemy się prawdy na temat tych kolaborantów i volksdojczy, usilnie starających się odzyskać wpływy w celu dalszej, konsekwentnej grabieży polskich zasobów na rzecz okupanta.
  https://kefir2010.wordpress.com/2015/06/24/gigantyczna-afera-po-z-konta-zus-wyparowalo-8-miliardow-zlotych/

 11. BasiaB pisze:

  Republikański kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że Hillary Clinton i Barack Obama stworzyli Państwo Islamskie.

  No to teraz wyjdą ukrywane fakty na jaw :

  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160103/1772516/trump-clinton-isil.html#ixzz3wyF1X5Ox

 12. BasiaB pisze:

  Wojna pomiędzy USA a Rosją toczy się o przyszły system monetarny. Innymi słowy, rodziny bankowe, które wykorzystują do swoich celów USA, walczą o utrzymanie siły dolara. Jest to walka na śmierć i życie, ponieważ wbrew opinii wielu niezależnych ekonomistów, system finansowo-kredytowy można zniszczyć tylko z zewnątrz. Wielu z nich notorycznie przestrzela daty upadku dolara i systemu, ponieważ nie rozumie, że sam pod wpływem własnego ciężaru nie upadnie.
  Aby to nastąpiło, ktoś z zewnątrz musi mieć na tyle niezależną ekonomię, aby spowodować proces niszczenia systemu. To jest powód śmiertelnego uderzenia międzynarodowych bankowców na rosyjską gospodarkę.
  Międzynarodowi bankowcy walczą o utrzymanie dolara, jako waluty światowej.
  To jest powód Majdanu, to jest powód wściekłej propagandy antyrosyjskiej, to jest powód rozpoczęcia III wojny światowej przez USA.

  http://biznes.robertbrzoza.pl/rosja/rozlam-systemu-miedzynarodowych-bankierow/

 13. Kalina pisze:

  Ja i tak mam opinie , ze cala sprawa pieniedzy zarzadzaja lezy w gesti wyspecjalizowanych psychologow od sprawzarzadzania ekonomika ludzi ( tak zwanej manipulacji ) . Czy to jest utajony pieniadz czy to jest urojony pieniadz czy z powietrza . To i tak ludzi uwiezi w kajdany poniewaz rynkiem manipuluje markieting majacy elixir dragu na umysl .
  I zaczac od psychologii w ekonomice jest istotne .
  Ekonomia i inne rozswietlajace nauki maja wplyw na siebie . Studia nad zachowaniem sie ludzi w obliczu ekonomicznych decyzji ich zachowan w podejmowaniu decyzji ekonomicznych tez jest w progresie , ktory prowadzi do patologii ekonomicznej calego systemu w podejmowania decyzji przez jednostke ludzka .. Psychologia ma niezwykly efekt na ekonomice ludzi i nie powinna byc ignorowana Robi sie tutaj mala struktura starych zachowan ludzkich , ktora to jest niby nasza ludzka slaboscia i jest krytykowana przez wielu akademickich balwanow . Poniewaz daje to obraz teatru jakby akademicki swiat sam dla siebie gral sztuke . Psycholodzy krytykuja ludzkie zachowania w roznych ekonomicznych sytiuacjach ale nie krytykuja systemu , ktory tworzy caly ten markieting wrecz odwrotnie pomagaja mu w tym .

  • BasiaB pisze:

   Kalino, my o tym doskonale wiemy, ponieważ również temu tematowi poświęciliśmy na tej stronie mnóstwo miejsca.
   Są przeprowadzane specjalne szkolenia marketingowe z wykorzystaniem każdej formy psychologii, by tak to zadziałało.
   Prym w tym wiedzie MBA,elitarna, prywatna szkoła marketingu i zarządzania
   Jednak najważniejszym jest : Ludzie zaczynają się budzić z tego wariackiego letargu, stad moje linki do art. o odpowiednich w tym temacie treściach.
   To jest istotą rzeczy obecnie, zmienić ten system uwłaczający godności każdego normalnego człowieka, bo reszta obcych mnie nie interesuje.

   • Wojwit pisze:

    http://biznes.robertbrzoza.pl/polska/rpp-czyli-o-co-idzie-w-operacji-falszywej-flagi/

    Autor podsumowuje swoje przemyślenia tak:
    „(…)No to już wiesz drogi czytelniku, że moment wyboru składu nowej Rady Polityki Pieniężnej musi być czymś przykryty. Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru.
    Bawcie się więc dobrze. Orkiestra jeszcze gra.”

    A pod tym adresem następny „kawałek” z tego samego bloga:

    http://biznes.robertbrzoza.pl/polska/pierwszy-deal-pis-u-z-banksterami/

    Jest to jeszcze jeden artykuł tego samego pana, który sam rekomenduje swoją twórczość tymi słowy:
    „(…)Wierzcie mi. Ta notka ma posmak pocałunku z lwicą: przyjemność żadna a strach wielki. Jednak – jak kiedyś powiedziałem – Polakiem jestem, więc moje obowiązki są polskie. Moim obowiązkiem jest to Wam powiedzieć, i jeszcze to, że wyjście z tej sytuacji jest proste.”

 14. mineralek pisze:

  …,, i jeszcze to, że wyjście z tej sytuacji jest proste.”
  Wojwicie, czy możesz cos podpowiedzieć? Czytam teraz ten.art. i też nie mam za wesołej miny.

  • BasiaB pisze:

   Proste dla kogoś kto rozumie tego typu finanse. I takie rozwiązanie zostało Prezydentowi podpowiedziane, ale czy ono jest właściwie ?
   Tego też nie wiemy, ponieważ to wyższa szkoła jazdy.

   • Ela pisze:

    On z tej propozycji i podpowiedzi nie skorzysta, bo on nie jest „nasz” i nie zależy mu na tym aby tu było dobrze:( On o Polaków to się troszczył w spotach przedwyborczych. Gładkolica żmija

    • BasiaB pisze:

     Ela podchodzisz do tematu bardzo drastycznie.Sama wiesz jaki miałam stosunek do Niego, lecz na chwilę obecną śledzę na bieżąco doniesienia z nowo powstałych uchwał i ustaw obecnego rządu.
     Do większości z nich mam bardzo dobry stosunek, ta większość to ok. 90%.
     Pewnie jest mnóstwo nowych rozporządzeń, o których nie wiemy i niekoniecznie muszą być dla nas dobre, lecz mam pytanie : czy jest w tej chwili lepsza alternatywa ?
     Czy miało pozostać po staremu ?

     Trzeciej drogi nie było w tym rozdaniu ?
     Wolisz więc anarchie, czy jakikolwiek sposób unormowania obecnej sytuacji w Polsce.
     Większość wpisów w necie to destrukcja, chamska nagonka, za którym nie idą żadne konkretne kroki.
     Należy się temu przyglądać i wyciągać wnioski,a te nie zawsze muszą być negatywne.
     Rozumiem,ze w tym momencie jesteś za nadzorem przez UE nad Polską ?

     Pierwsze z brzegu podejście i wpadłam na wypowiedź prof. Pawłowicz :
     ” `UNIA EUROPEJSKA „obejmuje nadzorem” i „wszczyna procedury monitorowania praworządności”, wobec tych – suwerennych przecież – państw członkowskich,w których wybory demokratycznie wygrywają, o zgrozo,patriotyczne partie PRAWICOWE i zaczynają realizować oczekiwania swych narodowych wyborców.
     Według unijnej logiki, wygrana prawicy to oczywiste”naruszenie standardów demokracji”. Każde wyborcze odsunięcie środowisk lewicowo-lewacko-liberalnych od władzy,jest na demokrację – wg Unii – „zamachem”.
     Ot, i cała prawda o lewackiej, niedemokratycznej Unii, która wobec wyzwalających się z lewactwa państw, działa nie na podstawie faktów, a jedynie na podstawie medialnych doniesień lewackich mediów z państwa członkowskiego,”donoszących” i skarżących się na swych „niedojrzałych”wyborców do swych unijnych „patronów”.
     A unijni „patroni”dziękują „pożytecznym” lewackim „idiotom” narodowym, bo mają już pretekst do ekonomicznego niszczenia państwa członkowskiego, które śmie „łamać unijne standardy demokratyczne”.
     Jednak z Polską, jak z Węgrami, złamanie demokracji i woli narodu nie uda się.”

    • Ela pisze:

     To jest duże uproszczenie. Ja- jak mało kto- szczególnie atakowałam pomysł sprowadzania emigrantów. Ale mam alergię na dwulicowość. Z poprzednich artykułów wiemy, ze Szydełko wcale nie musiało zgadzać się na to co podpisała Kopacz, a tu proszę:
     http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3762-imigranci-w-polsce-juz-niedlugo-jest-decyzja-rzadu#comments

     z jednej strony walczą z bankami i hipermarketami a z drugiej- po cichu się z nimi dogadują ws. dodruku pieniędzy, żeby na papierze deficyt zmniejszyć… i tyle w temacie.

     Ale.. jak to mawiają „po owocach ich poznacie”— to nic, poczekamy i zobaczymy, co „dojrzeje” z tych owoców. Nie ma co się teraz spierać, kto ma rację. Za kilka miesięcy sama się sytuacja wyklaruje i będzie wiadomo, kto stoi po której stronie barykady.

 15. pablosmaximos pisze:

  Reblogged this on koniec iluzji matrixa and commented:

  Kto jest kim w tzw. kod-zie…

 16. veronika pisze:

  Tak wogóle to Polska powinna wyjść z unii. Już to gdzieś pisałam, że Islandia jest dobrym przykładem na to, jak należałoby to zrobić. Wyjść z unii, rozpisać Nową Konstytucję dla Polski, obronić suwerenność swojego kraju. Tak właśnie zrobiła Islandia, którzy jako pierwsi wyszli z unii, po obliczeniu w jakie długi zostali wpakowani. Na koniec Polska powinna domagać się odszkodowań pieniężnych od Niemców po zniszczeniach wojennych.
  Obecny stan polityczny w Polsce – czy ktokolwiek wie co się naprawdę tam dzieje?

 17. BasiaB pisze:

  Prof. Pawłowicz :
  ” Wczoraj,we czwartek złożyłam poprawkę do budżetu na 2016r,by budżet TRYBUNAŁU Konstytucyjnego ZAMROZIĆ na poziomie z 2015r, zaś zwiększone środki, które TK przewidział dla siebie na 2016r,głównie na zwiększenie wynagrodzeń i 1mln na celebrę swego 30-lecia,przeznaczyć na wzrost wynagrodzeń dla PRACOWNIKÓW administracji sądów powszechnych.

  Doprecyzowałam też swój wniosek /który przyjęła wcześniej pozytywnie Komisja Sprawiedliwości/ o zamrożeniu także budżetu RZECZNIKA Praw Obywatelskich na poziomie z ub. roku.Wspólnie z pos.Tomaszem Rzymkowskim z KUKIZ’15 wnieśliśmy zaś wczoraj o przeznaczenie nadwyżki z projektu budżetu RPO na 2016r. na ustawową działalność INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ.RPO chciał zbudować sobie cały nowy pion w swym urzędzie do walki o wprowadzanie w Polsce tzw.gender!

  Dziś w Komisji Finansów głosowania w sprawie zgłoszonych poprawek.Potem projekt budżetu „idzie”na obrady plenarne do uchwalenia”

  Zobacz też:
  http://wpolityce.pl/…/278207-prof-pawlowicz-zlozyla-poprawk…

  Teraz na bieżąco dowiadujemy się przy okazji prac nowego rządu, co te poprzednie skurwysyny zamierzały i co robiły.
  Gender – banda popaprańców i zboczeńców.

 18. Ela pisze:

  Uzupełniam wpis Marcina o komentarz jednego z czytelników tamtego forum:

  Komentarz: Czy do tej pory byliśmy suwerennym państwem? Zauważmy, że w komunie kolor paszportów Polaków był niebieski, a teraz jest czerwony. Oto informacja z blogu Talbota, na podstawie audycji NTV ( http://www.youtube.com/watch?v=qgaEK6iER3I zob. 9 min 45 sek):

  „na świecie (są) trzy kolory paszportów. Kolory określają status danego państwa. NIEBIESKI kolor przysługuje krajowi który jest suwerenny. ZIELONY kolor przyznawany jest państwu w okresie przejściowym – suwerenny – niesuwerenny CZERWONY ten ostatni kolor „jasno” pokazuje że obywatel pochodzi z kraju który nie jest suwerenny.”

  Należy zauważyć, że Polska weszła do strefy Schengen za rządów PiS w sierpniu 2007 roku – to wtedy utraciliśmy suwerenność i kolor naszych paszportów zmienił się na czerwony.

  Wczoraj poinformowano mnie podczas konferencji w Sejmie, że izraelscy Żydzi, którzy otrzymują obywatelstwo polskie otrzymują polskie paszporty koloru niebieskiego!!!

 19. mineralek pisze:

  Ela,Anglicy też maja czerwone paszporty, wydawało mi się, że sa suwerennym krajem?

  • Ela pisze:

   Minerałku, to informacja która przekazuję ze źródła podanego; ja do tej pory nie interesowałam się kolorem paszportu. Natomiast wiem, że za tzw „komuny” mieliśmy niebieskie. Co do GB- uważam, że żaden kraj będący w UE nie jest już suwerenny. Jeśli masz wątpliwości -włącz telewizor. Natomiast nie rozumiem jak INNY obywatel-spod Gwiazdy Dawida- który cichaczem wyrabia sobie polski paszport i otrzymuje polskie obywatelstwo posiada POLSKI paszport w innym kolorze. Tego już nie ogarniam

 20. Kalina pisze:

  Scheng rodzaj reptois czerwonych w hierarchi najnizej
  Kazdy kolor paszportu nie jest suwerenny tylko jest w opiece anunaki rozlazlych kolorow najwyzszego astralu .Tak zwanych pastelowych odcieni (ha ha rozu pastelowego tak zwany kolor milosci „”Tylko czerwony paszport moze byc najbardziej w tylek kopany cala tencza kolorow wyzej moze sie na nim wyzywac ) Wszystko co jest kontrolowane czy manipulowane nie jest suwerenne . Pozatym ja mam paszport ciemnoniebieski z chipem za to swiecacym na odleglosc .
  Ja bym powiedziala czerwone paszporty sa dla tych , ktorzy sa agresywnie programowani a niebieskie paszporty dla tych , ktorzy sa subtelnie inteligentnie zwodniczo programowani . Zielone -przygotuj sie na mnie ja cie posiade . Serca czakra tez jest zielona nieprawdaz ?

 21. Piotr pisze:

  Obecny obóz władzy dzierży władzę wykonawczą, ustawodawczą, sądowniczą, wprowadził ustawy inwigilujące, połączył stanowisko ministra sprawiedliwości z funkcją prokuratora generalnego, podporządkował sobie TK. PiS zawłaszcza sobie państwo tak jak robiło to PO, SLD, AWS tylko szybciej i agresywniej. Wojna polsko-polska już popsuła skutecznie państwo. Polskę niszczy pazerność na władzę i gonitwa za pieniędzmi i za to Polaków czekają cierpienia.
  Boli mnie to, że nie potrafimy się dogadać, że szukamy tego co dzieli, a nie tego co łączy.
  Pozdrawiam.
  http://civistotiusmundi-oil.blogspot.com/?view=magazine

 22. normalny pisze:

  No i będzie jeszcze tysiące Polaków, żyjących , rodzących sie w socjalistycznej Polsce, co będzie ich łączło z władzami ówczesnej Polski. Poza tym tysiące członków ich rodzin, którzy pewnie w dziesiątym pokoleniu może będą spowinowaceni, z żydami, Niemcami, Ruskimi lub inna nacją.

  • BasiaB pisze:

   Liczy się przede wszystkim charakter i predyspozycje oraz Diament w nienaruszonym stanie.Specjalnie nas wszystkich mielono i mieszano z przeróżnymi nacjami, by nas osłabić,ale jeżeli główny prawzorzec jest nienaruszony, to mieszanka genetyczna ma nikłe szanse na powielanie. Jeżeli dodatkowo taka osoba pracuje nad sobą w każdej przestrzeni, wówczas niweluje osłabienie związane z mieszaniem genów.
   Umacnia się prawowita pula genów.

   Mój ojciec jest lewicowy,a ja prawicowa,a nawet można powiedzieć jestem narodowcem, bez żadnego powinowactwa z KK.
   Nie możemy ze sobą dyskutować na tematy polityki 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s