Witamina B12

Dawkowanie w  Mayo Clinic

 Dorośli (od 18 lat)

Zalecane wartości diety (RDA) są 2,4 mikrogramów na dobę przez wieku 14 lat i starszych, 2,6 mikrogramów dziennie dla ciężarnych kobiet oraz 2,8 mikrogramów dziennie dla karmiących kobiet. Osób powyżej 50 roku życia powinny spełniać RDA poprzez spożywanie żywności wzmocnione B12 lub suplementów witaminy B12.

Suplementacja 25-100 mikrogramów na dobę stosuje się w celu utrzymania poziomu witaminy B12 u osób starszych. Lekarz i farmaceuta powinien być konsultowany do stosowania w innych wskazaniach.

Dla Owrzodzenia, podjęzykowo (pod językiem), witamina B12 jest podawana codziennie przez sześć miesięcy.

Do chromania przestankowego, całkowita dawka dzienna 1,5 mg witaminy B12 doustnie w podzielonych dawkach 0,5 miligramów trzy razy dziennie przez sześć miesięcy.

Do niedoboru witaminy B12, 125-2,000 mikrogramów cyjanokobalamina została podjęta przez usta codziennie do 2,5 lat lub dłużej.

Pięćset mikrogramów podjęzykowo (pod językiem), witamina B12 jest stosowany codziennie przez okres do czterech tygodni. Następujące dawki były podawane dożylnie (żyłach): 1000 mikrogramów domięśniowo kobalaminy raz dziennie przez 10 dni (po upływie 10 dni, zmieniano dawki raz w tygodniu przez cztery tygodnie, a następnie raz w miesiącu życia); 1000 mikrogramów domięśniowo cyjanokobalaminy podano w dniach 1, 3, 7, 10, 14, 21, 30, 60 i 90 leczenia. Niedobór witaminy B12 spowodowane długotrwałą terapią PPI, spray do nosa cyjanokobalamina został użyty do ośmiu tygodni. Dokładna dawka jest niejasna. Jedno z badań testowane donosowo witaminy B12 terapia zastępcza (500 mikrogramów raz w tygodniu).

Do zapobiegania anemii następujące dawki są doustnie: 2-10 mikrogramów witaminy B12 na dobę w połączeniu z żelazem i / lub kwasu foliowego do 16 tygodni; 100 mikrogramów witaminy B12 co drugi tydzień oraz codziennie kwas foliowy i / lub żelaza aż do 12 tygodni.

Dla sprawności umysłowej, następujące dawki zostały podjęte przez usta: 0,05-1 miligrama witaminy B12 przyjmować codziennie przez cztery tygodnie do 5,4 lat; 10 mikrogramów lub 50 mikrogramów cyjanokobalamina codziennie do jednego miesiąca; i jeden miligram cyjanokobalaminy w tygodniu przez cztery tygodnie. Jeden 1000 mikrogramów wtrysku witamina B12 jest stosowany codziennie przez pięć dni, a następnie przez jedno wstrzyknięcie 1000 mikrogramów miesięcznych przez pięć miesięcy.

Dodatkowo, 1000 mikrogramów wstrzykiwań stosuje się raz w tygodniu przez cztery tygodnie, co miesiąc przez sześć miesięcy.

Zatrucia cyjanek, dożylnej (IV) infuzji pięciu gramów hydroksykobalamina (do 20 g) zostały wykorzystane.

Depresji, jeden miligram cyjanokobalaminy przez iniekcje domięśniowe użyto raz w tygodniu przez cztery tygodnie.

Dziedzicznych anemii syderoblastycznej, 100 mikrogramów domięśniowo witaminy B12 jest stosowany co miesiąc, z lub bez kwasu foliowego w dziennej, przez okres czterech miesięcy.

Dzieci (poniżej 18 lat)

Zalecane wartości diety (DZS) brakuje dla wszystkich grup wiekowych;

W związku z tym odpowiedni wlot (AI) poziomy zostały zastosowane w zamian.

Wartości RDA i AI poziomy witaminy B12, są następujące: dla niemowląt, 0-6 miesiące, 0,4 mikrograma (ai); dla niemowląt 7-12 miesięcy życia, 0,5 mikrograma (AI); dla dzieci 1-3 lat, 0,9 mikrogramów; dla dzieci 4-8 lat, 1,2 mikrogramów; a dla dzieci 9-13 lat, 1,8 mikrogramów.

 

Minerałek

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, minerały, witaminy, zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Witamina B12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s