Gigantyczne oszustwo – HOMEOPATIA

Po wykładach na temat homeopatii zdecydowałam się napisać na ten temat kilka zdań, by przybliżyć ten sposób leczenia. Okazuje się,że ta metoda leczenia jest obowiązkowym tematem wykładów na każdej uczelni medycznej. Nam spożytkowano w ten sposób aż 10 godzin.
Początek dziedzinie leczenia dał Samuel Hahnemann naukowiec niemiecki,chociaż dla mnie to on jest niemcem z racji urodzenia,a nie pochodzenia.
” Homeopatia (z gr. όμοιος, homoios – podobny i πάθος, pathos – cierpienie) – forma medycyny niekonwencjonalnej, zaproponowana po raz pierwszy w 1796 przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna. Zwolennicy tej metody stosują wysoce rozcieńczone substancje, które domniemanie mają leczyć choroby o symptomach podobnych do tych powstałych w wyniku spożycia tychże substancji. Homeopatia bazuje na aksjomacie[1] ipse dixit[2] sformułowanym przez Hahnemanna, który nazwał go „prawem podobieństw”. Według niego substancje powodujące pewne symptomy u osób zdrowych powinny być podawane w rozcieńczonej formie pacjentom wykazującym podobne objawy. Środki homeopatyczne są przygotowywane poprzez sukcesywne rozcieńczanie. Po każdym rozcieńczeniu otrzymany roztwór jest mieszany przez intensywne potrząsanie, które homeopaci nazywają succussion, zakładając, że zwiększa to efektywność otrzymanej substancji. Cały ten proces homeopaci nazywają dynamizowaniem. Rozcieńczanie trwa zazwyczaj tak długo, że w roztworze nie pozostaje nic z początkowej substancji .

Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością. Choć niektóre badania dały pozytywne wyniki systematyczne przeglądy wszystkich opublikowanych badań klinicznych nie udowodniły skuteczności homeopatii. Co więcej, badania kliniczne o wysokiej jakości wskazują na mniej pozytywne efekty, a większości badań z pozytywnymi wynikami nie udało się powtórzyć lub wykazano problemy metodologiczne, które nie pozwalają na uznanie ich za jednoznaczny dowód na skuteczność homeopatii

W zależności od stężenia preparaty homeopatyczne mogą nie zawierać ani jednej cząsteczki substancji aktywnej, a efekty lecznicze takich środków (poza efektem placebo) byłyby sprzeczne z podstawowymi prawami fizyki. Współcześni homeopaci wierzą w pamięć wody, co ma powodować trwałe zmiany roztworu, w którym była rozpuszczana dana substancja. Nie ma jednak zweryfikowanych obserwacji ani praw natury potwierdzających to zjawisko. Powyższe fakty oraz stosowanie w homeopatii leków, które nie zawierają aktywnych składników farmakologicznych, są powodem tego, że homeopatię uznaje się też za pseudonaukę lub szarlatanerię, a nawet określa mianem „okrutnego oszustwa”.

W Polsce homeopatyczne produkty lecznicze zostały wprowadzone do ustawy o prawie farmaceutycznym i według Ministerstwa Zdrowia mogą być przepisywane pacjentom przez dyplomowanych lekarzy, lekarzy dentystów, lekarzy weterynarii, ale homeopatia nie została wymieniona jako specjalizacja lekarska, natomiast Rada Naczelnej Izby Lekarskiej uznała praktykowanie homeopatii przez lekarzy i lekarzy dentystów za błąd w sztuce lekarskiej, a przepisywanie przez nich preparatów homeopatycznych za nieetyczne i niegodne profesji medyczne”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

Te informacje tak obszernie umieściłam czerpiąc z wikipedii,bo jak raz zgadzam się w całości z tym zapisem po tych przeszło 10 godzinach wykładów na ten temat,mimo iz Pani Profesor prowadząca wykład w żaden sposób nie utożsamiała się za konkretna opcją w stosunku do homeopatii.
Właściwie na tym mogłabym zakończyć wpis o homeopatii,jednak chcę pokazać jak działają kartele farmaceutyczne.

Sam Hahnemann jak również wyczytałam w wikipedii to :

„ Christian Friedrich Samuel Hahnemann (ur. 10 kwietnia 1755 w Miśni, zm. 2 lipca 1843 w Paryżu) – niemiecki lekarz, twórca współczesnej homeopatii.
Był synem malarza na porcelanie. Studiował medycynę w Lipsku, Wiedniu i Erlangen. Koszty studiów opłacał sam z pieniędzy zarobionych jako tłumacz. Był poliglotą – władał 14 językami, w tym biegle: greckim, łacińskim, angielskim, francuskim i arabskim. Interesował się również botaniką i alchemią. Dyplom lekarza uzyskał w 1779 roku na Uniwersytecie w Erlangen.
Około 25. roku życia rzekomo zaangażował się w działalność masońską w loży (Hermannstadt) Sybinie w Transylwanii, zyskując (według niektórych biografów) uznanie jako mistrz okultyzmu .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Hahnemann

I nie spodziewałam się dowiedzieć tego z internetu na co sama wpadłam słuchając wykładu.
Facet ma pochodzenie żydowskie,o którym wprawdzie ani mru mru,ale jak większość przebierańców jest poliglotą, masonem i alchemikiem.

Posłużył się poznaną naukowo dopiero teraz teraz informacja o pamięci wody. Jednak jak wiemy zarówno cukier jak i alkohol wykorzystywane do tworzenia preparatów homeopatycznych nie są tymi najlepszymi składnikami dla naszego zdrowia. Wiem, że oponenci zarzucą mi manipulację wiadomościami,ale ja wiem jak nawet niewielka ilość tych składników wpływa na nasz organizm.
Wprawdzie nalewki różnego rodzaju i wyciągi z ziół również najczęściej zawierają cukier,a na pewno alkohol,jednak tam zawarty jest jak najbardziej czynny składnik jakim są związki wszelkiego rodzaju wytrawiane w ten sposób z ziół czy owoców.
Oczywiście nie sposób się nie zgodzić z wiedzą na temat pamięci wody.
Zastanawiam się jednakże skąd w XVIII wieku i w jaki sposób oni o tym wiedzieli ?

Opracował jako pierwszy tą metodę leczenia :
„ W ten sposób narodził się pierwszy warunek sine qua non nowej metody leczenia, czyli „podobne należy leczyć podobnym”, po łacinie Similia similibus curantur. „

I nie byłoby w tym nic dziwnego ponieważ już przed nim zarówno Hipokrates jak i Paracelsus zwrócili uwagę ta takowa możliwość,jednak to Hahnemann dał ku temu naukowe podstawy.

Dalej nic dziwnego nie byłoby w tej metodzie,gdyby nie fakt,że obecnie preparaty homeopatyczne są bardzo drogie ,a z tej dziedziny leczenia niczym stworzono gigantyczny przemysł oparty na cukrze i alkoholu,który został wprowadzony w życie ustawą w 1938 roku przez FDA w USA.

Od 1850 roku zaczęła powstawać nowa gałąź przemysłu zwanego medycyną konwencjonalną, która z tym terminem ma niewiele wspólnego pod przywódctwem Billa Rockefellera

Wracając do pamięci wody naukowo udowodnionej przez Mesaru Emoto to :

„ Zwolennicy homeopatii powołują się między innymi na koncepcję układów klastrowych w cieczach jako na potencjalny mechanizm powstawania pamięci wody, jednakże przeprowadzone badania spektroskopowe nie potwierdzają istnienia stabilnych klastrów w preparatach homeopatycznych. Ponadto według homeopatów proces dynamizowania sprawia, iż substancja działa mimo nieobecności w roztworze i tłumaczą to stanem splątanym . „
https://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

Jak widać nie ma to nic wspólnego z prawidłową struktura wody,a tym samym z jej pamięcią, którą na pewno niszczy dynamizacja czyli wstrząsanie.

Dla mnie jest to jednoznaczne i bardzo czytelne. Nie dam się wrobić w żadna homeopatię mimo posiadanej wiedzy na temat pamięci wody.
Przytoczę tutaj opinie profesora Gregosiewicza:

„ Prof. zw. dr hab. med. Andrzej Gregosiewicz
„Nic”. „Zero”. „Ujemna próżnia”. Oto farmakopea „lekarzy homeopatów”. Śmieszne? Nie… To interes wszechczasów. Sprzedawać nic za pieniądze. Podkreślać, że to nic jest istotą leku. Informować klientów, że dostają nic. Nikt już nigdy nie wpadnie na pomysł wykorzystania nicości. Oto próg transcendencji.”

„ HOMEOPATIA JEST OSZUSTWEM – TO FAKT NAUKOWY.
MILIONY OSZUKANYCH LUDZI – TO FAKT SPOŁECZNY. PRÓBY ZAINTERESOWANIA TYM OSZUSTWEM OGÓLNOPOLSKICH MEDIÓW – TO BICIE GŁOWĄ W MUR POWSZECHNEJ IGNORANCJI. ZAPRZESTANIE TAKICH PRÓB PRZEZ LEKARZA – TO SPRZENIEWIERZENIE SIĘ PRZYSIĘDZE HIPOKRATESA „

HOMEOPATIA, BOIRON, SĄD, TOTALITARYZM, ŚMIERĆ I … „TAŚMY VIDEO”
http://www.psychomanipulacja.pl/art/homeopatia-boiron-sad.htm

„ OSCILLOCOCCINUM JEST LEKIEM SUPER-FAŁSZYWYM
Proponuję obrońcom zacząć już gromadzenie publikacji naukowych dowodzących, że jest inaczej. Przypominam jednak, że opowieści Goździkowej, o wyleczeniu kataru po zażyciu oscillococcinum, wydrukowane w „Homeopatii klinicznej”, „Homeopatii praktycznej”, Homeopatii klasycznej”, „Homeopatii Rodzinnej”, „Homeopatii Polskiej”, Homeopatii Naukowej”, „Postępach Homeopatii” i „Kąciku zdrowia” w tygodniku „Francuska kaczka”, nie stanowią dowodu naukowego, gdyż grupa badawcza była zbyt mała.
A szkoda, bo metodologia badań była prawidłowa. Goździkowa, w czasie badania, miała zamknięte oboje oczu („podwójnie ślepa próba”), zaś losowo dobranej sąsiadce z IV piętra podano, jako placebo, tik-taka („randomizacja”).
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, w wielu ośrodkach na świecie, nawet faszystowskich (na zlecenie Rudolfa Hessa) lub komunistycznych (na zlecenie Georginy Dufoix – ministry zdrowia Francji) wykazano, że moje podejrzenie nie jest oryginalne, tzn, że homeopatia jest oszustwem, a „leki” homeopatyczne są lekami fałszywymi (http://www.okiem.pl/nauka/homeopatia.htm).”

Z tymi stwierdzeniami Pana Profesora zgadzam się całkowicie, w związku z tym nie zamierzam zanudzać więcej swoimi opisami,gdyż wystarczy się udać do Jego prac i zapoznać się z ich treścią. Moim celem było zwrócenie uwagi wszystkich szukających panaceum na swoje dolegliwości,by uchronić ich przed tym spektakularnym oszustwem i wydaniem ciężkich pieniędzy na te specyfiki.

 

BasiaB.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, zdrowie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Gigantyczne oszustwo – HOMEOPATIA

 1. Bonia pisze:

  Medycyna klasyczna jest od zawsze w opozycji do homeopatii. Dlatego włącza mi się czerwona lampka na wieść o obowiązkowych wykładach o niej na uczelniach medycznych.. Jaki byłby interes dla medycyny alopatycznej gdyby absolwenci pokochali homeopatię? Krótko mówiąc widzę tu jakąś manipulację ze strony Pani Profesor. 10 godzin straconego czasu raczej pokazuje po której jest stronie. Pan prof. zw. dr hab. A.Gregosiewicz od lat walczy z homeopatią, czytałam o tej wojnie parę lat temu w „Nieznanym Świecie”.
  Nie wiem ile osób straciło życie porzucając medycynę i zwracając się do homeopatów. Czy to w ogóle da się jakoś porównać? Ile osób straciło życie ODDAJĄC się medycynie?
  Ja mam bardzo dobre doświadczenia z kontaktu z lekarzem homeopatą (podkreślam – lekarzem – nie osobą po dwutygodniowym kursie), szybko i skutecznie leczyłam moje dzieci z ropnych angin, przeziębień, zapalenia ucha. Czyli działa. Raczej zastanowiłabym się jak głęboko działa i co przy okazji narusza?

  • BasiaB pisze:

   ” Czyli działa. Raczej zastanowiłabym się jak głęboko działa i co przy okazji narusza? ”
   Boniu, Pani profesor wykładająca nam homeopatię została zaproszona przez organizatorów tych studiów. Moim zdaniem,by uniknąć nieprzyjemności związanych z przedmiotami wykładanymi na wszystkich zajęciach,które tam mamy.
   Dla mnie były to wykłady o tyle interesujące,że dowiedziałam się szczegółów na temat homeopatii,bo ona sama w sobie nigdy mnie nie interesowała ze względu na zerowe skutki stosowania jej u siebie.
   Jednak cieszę się z tych wykładów ponieważ nigdy sama od siebie nie poświęciłabym tyle czasu na zgłębienie czegoś co mnie nie interesuje,u mnie i mojej rodziny nie działało,coś z czym wewnętrznie od zawsze mam konflikt,więc tym samym te wykłady rozwiały moje wątpliwości.

   Co do naruszania ….obawiam się ,że tak jest, ponieważ właśnie dziś rozmawiałam z jedną moich koleżanek z tych studiów i dokładnie powiedziała to samo,a mianowicie:
   ” Popatrz u dzieci i zwierząt to działa,więc nie można mówić o efekcie placebo,Jednak jak ma działać kropla ekstraktu w całym oceanie ?
   Przecież jej tam w ogóle w takim rozcieńczeniu nie ma.A więc ??? co oni tam dodają,że to działa na niektóre osobniki ? ”

   Kolejna sprawa,korzystam teraz z notatek:
   oznakowanie wygląda w ten sposób : C = skala oznaczająca rozcieńczenie
   1 C = 1 cz : 99 części wody = 100
   30 C = 10/ do -60
   Od tej proporcji uznano, że w granulce jest zerowa zawartość ekstraktu.!
   Nic – nie ma nic!
   A by strukturyzować wodę mam znacznie lepsze sposoby i tym faktycznie – również można się jak nie wyleczyć to bardzo sobie pomóc,czego sama doświadczyłam i doświadczam.

   Natomiast Pani Prof. oczywiście nam mówiła,że lekarze homeopaci sa gruntownie i starannie przygotowywani na studiach do tej dziedziny,muszą znać i umieć, zastosować holistyczne podejście do pacjenta,dokładnie tak jak w ayurvedzie i TCM.

   I to działa.
   Tak ja wiem o tym,dlatego studiowałam TCM i wykorzystuję tą wiedzę na co dzień.
   Jednak czy nie prościej zastosować ayurvedę i zioła oraz TCM i sprawa wyglądałaby lepiej ?
   Nie, bo tutaj sprzedaje się bezwartościowy cukier w granulkach, a stosowanie dodatkowych wytycznych zaleconych przez lekarza powoduje,że się zdrowieje,bo tak działa holistyka.
   Poza tym tylko w PL nie ma i nie wolno o0ficjalnie na uczelniach medycznych studiować TCM ,w innych krajach tak.Ale…to wymyka się spod kontroli karteli Big Pharmy.
   Polska jak zwykle jest pod pręgierzem Hebronu.
   W takiej Francji czy Angli,w USA jest to osobny dział studiów medycznych,zakończony dyplomem Uczelni wyższej. W Polsce działa to na zasadzie kursów,owszem z dyplomami i egzaminami,ale to wszystko. Na dodatek w związku z tym, że jest na to zapotrzebowanie,a jest to niesamowicie niszowa dziedzina mająca w Polsce niewielu wykształconych w tym lekarzy i wykładowców opłaty za takie kursy są wartości dobrego samochodu,nie licząc dodatkowych wykładów i zjazdów na terenie całej Polski z uznanymi na świecie wykładowcami/ pasjonatami z innych krajów,jak chociażby niedawne wykłady z Diolosą w Krakowie. Koszt 2 dniowego spotkania 1500 zł, bez dojazdów,noclegów i posiłków.
   Nie pojechałam,bo nie znam angielskiego,a wykłady były bez tłumacza.

   Jest tyle innych metod leczenia naturalnego i komplementarnego, że w tym przypadku leczenie homeopatią jest całkowitym nieporozumieniem.

   • Bonia pisze:

    Nadal trzymam się tezy, że wykładowca powinien kochać temat, o którym mówi. 🙂
    Myślę, że trafiamy na takie leczenie na jakie jesteśmy gotowi. Kilkanaście lat temu nic nie wiedziałam o ayurwedzie ani o medycynie chińskiej, za to miałam francuskich przyjaciół, którzy od dawna porzucili antybiotyki na rzecz homeopatii.
    Uśmiecham się na wspomnienie mojej homeopatki bo ona sam użyła sformułowania „kursy wartości dobrego samochodu” kiedy pytałam dlaczego jest tak mało lekarzy homeopatów i to właśnie ona zwróciła moją uwagę na kuchnię 5-ciu przemian i medycynę chińską.
    Pozdrawiam! 🙂

 2. Marcin pisze:

  Według mojej wiedzy homeopatia powinna działać, a dlaczego? Przecież informacja przekazana wodzie działa. Tak jest z esencjami energetycznymi. Tylko, że one są stabilizowane dobrym alkoholem. Nie ma tam cukrów i licho wie co jeszcze. Być może do leków homeopatycznych pakuje się także coś, co może nam szkodzić. Przecież ta banda wie, co robi i nie zostawili by tej furtki bez swojej obsady. Lek homeopatyczny można zrobić samemu, ale jak Basia napisała, po co skoro o wiele prościej stosować zioła, nalewki z nich i z większym pożytkiem. Przecież zawierają również inne substancje nam potrzebne.

  • BasiaB pisze:

   Tak Marcin – powinno,bo działa pamięć wody i my o tym wiemy,ale dynamizacja,czyli potrząsanie kuleczkami nasączonymi ekstraktem,którego już tam właściwie nie ma,likwiduje strukturyzację i pamięć wody.
   Takich wstrząsań musi być 100 !
   Nie 99,nie 101 tylko równo 100.
   Mają do tego specjalne maszyny,a sam Hahnemann robił to ręcznie.
   Dla mnie to jakiś wymysł i nie sadzę by był dla nas odpowiedni,mając w podorędziu znacznie lepsze metody,tym bardziej,że tutaj jest zasada : „podobne lecz podobnym”
   A w medycynie alopatycznej odwrotnie.
   Z tego co wiem pamięć jak i struktura wody zostaje zaburzona poprzez kontakt z metalem i jakimkolwiek polem elektromagnetycznym,a urządzenia do wstrząsań działają na bazie elektryki,wiec jak ta pamięć i co za pamięć jest tam wkładana ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s