TTIP, transatlantycka umowa „o wolnym handlu” pomiędzy UE a USA

Dotarłam do tego artykułu.

Czy ktokolwiek wiedział o takowym projekcie w obliczu sytuacji, która wytworzyła się obecnie w Europie za sprawą mas imigrantów zalewających stary kontynent nieprzerwanym, niekontrolowanym strumieniem wbrew ustanowieniom zawartym po 11/09/01 ?

To jest to tzw. drugie dno.

Proszę uważnie przeczytać ,wraz ze znakomitym  komentarzem jednego z czytelników tego artykułu.

” W ostatni weekend w całej Polsce odbyły się demonstracje przeciwko „islamizacji Europy” – łysi chłopcy z symbolem „kotwicy” na ramieniu i z prawą ręką uniesioną w zaimportowanym zza Odry geście z pianą na ustach wywrzaskiwali nienawistne hasła. Przyjęcie do Polski 7 tys. ludzi (czyli 1/8 trybuny Stadionu Narodowego czy 1 proc. turystów, odwiedzających Kraków w ciągu roku), którzy mają inny kolor skóry i wierzą w innego boga niż polscy patrioci, to ich zdaniem zdrada narodu i sprowadzenie na Polskę realnego zagrożenia.

Dokładnie takie same hasła – o ile odjąć od nich nazistowską symbolikę – doskonale funkcjonują w mainstreamie, z dużym zaangażowaniem powtarza je Jarosław Kaczyński, który od października będzie rządził krajem.

Wkrótce mija termin zbiórki podpisów przeciwko TTIP, transatlantyckiej umowie „o wolnym handlu” pomiędzy UE a USA. 

W dokumencie, negocjowanym za zamkniętymi drzwiami przez Komisję Europejską, znajduje się np. pomysł, żeby każdy nowy przepis prawny, tworzony w krajach członkowskich, musiał przejść weryfikację ciała, odpowiedzialnego za „współpracę regulacyjną”, które oceni, czy nowe prawo nie zagraża aby zyskom inwestorów. Przykład?

Podniesienie płacy minimalnej, zaostrzenie przepisów dotyczących ochrony środowiska, polityka antynikotynowa czy nawet zakaz sprzedaży słodyczy w szkolnych sklepikach będą rozpatrywane pod kątem tego, czy jakaś korporacja z drugiej strony Atlantyku nie straci na nowej regulacji.

W praktyce oznacza to, że niezależnie od tego, czy w następnych wyborach wygra Jarosław Kaczyński czy Ewa Kopacz, rządzić nami będzie Philipp Morris, Unilever czy Shell.

Jeśli jakikolwiek kraj europejski wprowadzi prawo, które będzie szło w poprzek interesom amerykańskiego kapitału, korporacje będą mogły pozwać go do sądu arbitrażowego ISDS – marionetkowej instytucji, zależnej od USA, która będzie mogła obciążyć podatników dowolnym w zasadzie odszkodowaniem, obejmującym nie tylko utracone korzyści, ale także „straty moralne” inwestora, co więcej – wysokość tej kwoty i całe postępowanie będzie niejawne i nigdy się nie dowiemy, ile dokładnie zapłaciliśmy i za co.

Także to, co wiemy o TTIP, pochodzi z przecieków – sam dokument jest tajny i ma takim pozostać przez najbliższe 30 lat po jego uchwaleniu.

W oddolnej inicjatywie przeciwko TTIP zebrano już w Europie prawie 3 mln podpisów.

Tylko 33 tys. pochodzą z Polski – zbiórka trwa jeszcze przez 6 dni. TTIP w zasadzie nie pojawia się w polskich mediach, a jeśli tak się dzieje, przedstawia się go jako kolejny, logiczny krok w rozwoju wolnego rynku, a więc świata, kolejne, jakże potrzebne i oczywiste, zbliżenie się Europy (a więc też Polski, hurra hurra) i USA. TTIP, w przeciwieństwie do 7 tys. uciekinierów przed wojną i terrorem, w żadnym wypadku nam nie zagraża.

Okazuje się zatem, że „wartości europejskie” i „cywilizacja zachodnia”, które prawica chroni przed „falą migrantów”, nie obejmują nie tylko humanizmu, praw człowieka czy elementarnej empatii, ale też podstaw demokracji, jakimi jest stanowienie systemu prawnego przez wybieranych przedstawicieli czy niezawisłość sądów.

Ograniczają się w zasadzie wyłącznie do dbania o religijną i etniczną, czy  – mówiąc brzydko – rasową jednorodność. Może rządzić nami obcy kapitał, byle był biały, nie zakrywał głowy i nie mówił po arabsku.”

http://strajk.eu/bojownicy-powaznych-spraw/

Komentarz „MAC”

Z satysfakcja przeczytałem ten tekst od początku do końca.To są prawdziwe problemy dotyczące nas wszystkich i dotyczą nas w sposób wymierny.Sprawa jest bardzo poważna i istotna. „Przegapienie” tej sprawy to wydanie się na pastwę drapieżnej kapitalistycznej bestii rodem z XIX w.

Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowych uznałbym,że cały problem inwazji uchodźców został sprowokowany przez korporacyjne groźne dla zwykłych ludzi draństwo,tylko po to,aby tę właśnie sprawę przepchnąć w cieniu zgiełku rozpętanego w oparciu o islamski radykalizm.

TTIP to jest sposób na obrabowanie nas i nie tylko nas w biały dzień. W tym aspekcie postrzegania, a mianowicie gospodarczym rzeczy i spraw na świecie – postępowanie Putina zyskuje bezwzględnie aprobatę ludzi rozumnych.

Twierdzę,że dzisiejsze złe relacje naszego kraju z równie dzisiejszą Rosją, mają przyczynę właśnie w starannie budowanej przez media niewiedzy ludzi,a nie w rzekomej naszej polskiej rusofobii. Osobiście uważam,że odpowiedzialność za wspomniane złe stosunki z Rosją nie ponosi wyłącznie ta rzekoma nasza rusofobia,ale współodpowiedzialna (o ile nie całkowicie odpowiedzialna) jest za te złe stosunki, przede wszystkim nieodpowiednia retoryka w relacjach z Polską,a w konsekwencji z Polakami, retoryka, którą posługuje się rząd w Moskwie.

Pan Putni,gdyby w polityce zewnętrznej (nie ważne co na ten temat mówi w swoim kraju -kogo to w Polsce interesuje) szczególnie w relacjach z Polską, odciął by się , lub przynajmniej nie nawiązywał tak namolnie do pomników i cmentarzy radzieckich oraz nie nawiązywał tak namolnie do rzekomej dobroci radzieckiej władzy fundującej swojemu i innym narodom rzekomą szczęśliwość w czasie minionym i budował by Pan Putin w Polakach wizerunek Rosji oparty o pragmatyzm gospodarczy i słowiańskie wspólne korzenie – byłby dzisiaj w Polsce autorytetem nie do podważenia i do tego nie potrzebującym żadnej obrony.

Takie występy jak ostatnio jego ambasadora (i pewnie nie bez jego zgody) przypominają mi powiedzenie,które sparafrazowane brzmiało by tak: „Mając takiego ambasadora,prezydentowi Rosji wrogów w Polsce już nie potrzeba”.

Na temat polskich łysych debili napiszę tak: Sam mam bardzo tradycyjno-narodowo-socjalne (nie mylić z nazizmem) poglądy i nie jestem człowiekiem (w związku z tym) łatwym w relacjach,ale te łyse niedouki historyczne,tępe łby nie mające pojęcia,że nawet spermą by dzisiaj nie byli, gdyby ich ulubiony gest nie został zmieciony przez wichry wojny – zasługują wyłącznie na resocjalizację w zakładach karnych. Resocjalizację podkreślam,a nie eliminację.

Dobry artykuł,ważna sprawa z satysfakcją i szacunkiem ten tekst odbieram. Pozdrawiam „Stary Młot” 🙂 „

NWO

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, NWO i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „TTIP, transatlantycka umowa „o wolnym handlu” pomiędzy UE a USA

 1. BasiaB pisze:

  A w międzyczasie :
  ” PiS to NWO. Prawo i Sprawiedliwość oraz posłowie pozostałych partii w sejmie świadomie i dobrowolnie złamali Konstytucję, głosując za obowiązkowym szczepionkowym holokaustem Polaków. Zobacz imienną listę głosowania”
  https://gloria.tv/media/96xqjjmBh9Y

 2. BasiaB pisze:

  To bezgraniczna pycha i bezczelność okupantów:
  http://f7dobry.pl/prywatyzacja-wody/

 3. BasiaB pisze:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/fala-zamachow-w-ue-imigranci-to-tarcza-ochronna-dla-isis-2015-09
  Szukający azylu imigranci służą jako tarcza ochronna dla ogromnej armii dżihadystów, zaplanowana na posiedzeniu Grupy Bilderberg operacja zdestabilizuje Europę i jest milowym krokiem na drodze do Nowego Porządku Świata.

 4. BasiaB pisze:

  Czy zrozumieliście tekst z głównego artykułu ?
  Nie widzę tutaj żadnej aktywności 😀
  Podpowiadam : co było największym sukcesem sztucznej inteligencji w Resident Evil ?
  Przypomnijcie sobie: zrobienie zoombi z każdego członka i pracownika K O R P O R A C J I !
  Czy komuś udało się z tego wyjść ?
  NIE !
  Tylko została Milla – sama – z karabinem w ręku.
  I co??
  Do tego ma dojść ?
  Korporacje mają rządzić Ziemią ?

  • BasiaB pisze:

   Jak ładnie przedzieliło mi się słowo korpo racja,zupełnie nie zamierzony efekt,ale adekwatny.

  • BasiaB pisze:

   z łać. cor –> serce
   z węgierskiego kor –> czas !
   z maltańskiego : korp –> ciało !
   z maltańskiego : korp ra –> korpus piły !
   z wietnamskiego: ra –> na zewnątrz !
   z fińskiego : c ja -_. oraz c !
   z ang. : C –> setki / cent/ centurie !
   Rozumiecie teraz czym sa korporacje?

   Możecie dalej się tak bawić na tłumaczu.
   – wszystko jest zapisane w słowach,których ostateczne znaczenie nie ma nic wspólnego z sednem.

   Krzyż maltański – Krzyż ten był symbolem Republiki Amalfi, której przedstawiciele-kupcy założyli w 1070 r. szpital i bractwo w Jerozolimie, dając początek późniejszemu zakonowi joannitów. Symbolu tego używali już jednak mnisi benedyktyńscy w 1023 r.,
   Forma krzyża jako znaku Zakonu Maltańskiego została zatwierdzona przez papieża Sykstusa V bullą z dnia 9 stycznia i 31 stycznia 1589.
   Symbolika ;
   osiem krańców – Osiem błogosławieństw, osiem cnót rycerskich, osiem języków (na które podzielony jest Zakon Maltański).
   alchemiczny – znak ognia.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_malta%C5%84ski

   Z ogólnie dostępnych informacji,między wierszami i niepostrzeżenie sa przemyvcane właściwe struktury znaczenia.Zawsze czytam to na co pada mój wzrok i…często ma to zupełnie inne znaczenie niz to znane ogólnie.
   Joannici :
   Order Świętego Jana Jerozolimskiego – anglikański i ekumeniczny zakon joannitów.
   Zobaczcie dokad poprowadziło mnie słowo korporacja,do joannitów, Jana Jerosolimskiego – zakonu anglikańskiego.
   Jerosolima- Anglia ? !

 5. Krysia B pisze:

  Napisałam wczoraj parę zdań, ale skasowałam. No cóż ja widzę jedyny ratunek w ogniu. Palić ogniem wszystko co się pojawia. Przepracować maksymalnie swoje lęki i nie karmić się czarnymi wizjami. Starszy tylko ten kto się sam boi. Jam mam afirmację: miotam ogniem. Jakikolwiek byt zblizy się do mnie w celu zrobienia mi krzywdy jest natychmiast spalony. Wszystkie pojawiające się informację traktować jako diagnozę problemu. Potem palić np.: ogień spala TTIP razy trylion trylionów. Powtarzać to ile sił starczy. To samo robić ze wszystkim co tylko przyjdzie do głowy: NWO, ISIS, Talmud, Islam, Koran itd….Ogień spala wszelkie zło na Ziemi x trylion trylionów. Tak sobie wykombinowałam, ponieważ zło jest obłędne do granic niewyobrażalnych. To działa ! Tylko trzeba to robić. Ja haruję codziennie. Trzeba precyzyjnie dobierać słowa, ale o tym Basia pisała wielokrotnie. Tyle ode mnie. Pozdrawiam wszystkich. Niech się dzieje to co najlepsze dla Ziemi i wszystkiego co na Niej jest .

  • BasiaB pisze:

   Krysiu – bardzo dobrze napisałaś,tylko to cały czas walka ze skutkami,a nie z przyczynami.Chciałabym byście docierali do przyczyn.
   Mamy wskazówki,wszędzie ich pełno,ale trudno to często zrozumieć,nawet mnie,bo to po prostu w głowie się nie mieści.
   Z tego powodu umieszczam nawet takie teksty sygnalizacyjne jak ten powyżej,by dać Wam wskazówkę jaką i ja otrzymuję.
   Filmy Sf !
   Ja nie mam czasu na ich oglądanie,ale może ktoś ma takie hobby i w skrócie by nam streścił kilka filmów.
   Krysiu – pamiętaj,że czyta nas ogromna rzesza nie tylko NAS,ale osób,które nie posiadają świadomosci o tym kim w istocie są.
   To wszystko dzieje się od pierwszych rytuałów na Mu .
   A wcześniej co było ?
   Pustka ?
   Nie.
   Radzę tam zajrzeć.
   To się dowiecie.
   Pamiętasz jak pisałam o tym, że udają nas ?
   Tak.Ukradli nam nasze atrybuty i uchodzi im to wszystko co robią bezkarnie.
   Słowo abberacja pomaga,bo jest skomasowanym kompleksem każdej fałszywki, wówczas jest jeszcze większa precyzja.
   Dźwięk ma większą moc niż obrazowanie i myśli.
   Mówić na głos.
   Najpierw wyczyścić gardła ze wszelkich śmieci,które powodują,że dźwięk z naszych ust,mający wibracje naszego Serca przestał być czytelny i słyszalny.Tam jest mnóstwo transponderów.

   Zostały wyłudzone od nas faksymile,oszukano nas- jeszcze przed Mu.I to jest glejt,którym posługują się,maja dzięki temu moc udawania nas.
   Faksymila to nasz podpis.
   Zniszczyć każdą faxymilę i uzyskana każda abberację, jej działania i skutki działań na przestrzeni dziejów.
   A na Fb duchowi rozwojowcy dalej nakazują otwierać pomarańczową czakrę. Wdałam się wczoraj z nimi w rozmowę,która okazała się daremna.
   Ludzie mają zakute łby i zryte berety,nawet przez tzw. rozwój duchowy.
   Kobita sama napisała,że wtedy włączy się antenka,ale cóż, ma zero własnego pomyślunku, nie mówiąc o widzeniu i słyszeniu i deprawuje tym samym kolejne owieczki.
   Zobacz ile lat my pracujemy i jeszcze ile ” ciekawostek” codziennie odkrywamy,a Ci wierzą w to co zostało napisane jakiś czas temu i uważają,że jak to wiedzą,to czapki z głów.

 6. Wojwit pisze:

  Basiu, rzadko mnie coś takiego ogarnia, ale jestem zdegustowany brakiem skomentowania przez Ciebie wrednie lewackich sformułowań użytych przez autorkę tego arta. Ci chłopcy mogą jej kiedyś uratować d…. Bawisz się czasem w fizjonomistykę? Nad artykułem jest zdjęcie autorki. Przypatrz się dobrze, proszę…

  • BasiaB pisze:

   wiem o tym dlatego dodałam komentarz,który jest uzupełnieniem tego art.
   Widziałam jej twarz i widziałam twarze innych ze sfory.
   Wiem kim oni są,ale ta informacja o TTIP jest tutaj najważniejsza i nie mogłam jej wyrwać z kontekstu.
   Jak myślisz kto może mieć takie informacje?
   Wiem,kim jest główny admin tego portalu,gdzie pisywał i jakie ma układy,dlatego wiem,że co zamieści jest zweryfikowane na 100%,a to,że podprogowo umieszczają inne informacje,to juz kwestia odporności.
   Dotarłam do tego art.przez przypadek.
   Popatrz na fizjonomię Wołk- Łaniewskiej, przypomnij sobie gdzie pisywała.

   Masz rację – lewacy !
   Cały ten portal taki jest.

 7. Wojwit pisze:

  Z tego samego worka wyłazi wiele podobnych twarzy. Sedno w tym, co chcą osiągnąć swoimi działaniami. Jaki mają cel. I przez ten właśnie pryzmat patrzyłbym na ten artykuł. Co nie znaczy oczywiście, że ta wiadomość nie jest prawdziwa, albo że problem nie jest ważki… Przeciwnie. Tylko przypomnij sobie własne przemyślenia na temat oszczędzania przez nich energii, których sami nie wytwarzają (innymi słowy o pieczeniu kilku pieczeni na jednym ogniu).

 8. Krysia B pisze:

  Zasłyszane w radio : ” czas na ostateczne zwycięstwo nad imperium zła” Też tak to widzę 🙂 🙂 🙂

  • BasiaB pisze:

   Cudownie-nasza heroiczna walka nie idzie na marne !
   Krysiu – został zrobiony na nas abordaż.
   Zajęli nas jak piraci pkręty,dlatego min. nie mielismy wolnej woli.
   Przypomnij sobie kazdego z tego zycia,,kazdy kto przyjdzie Ci na myśl,pozamieniał się z Tobą miejscami,Ty jesteś nim ,a on Tobą.
   Odwróć tą sytuację.Wymień siebie sama z obydwu imion,a nawet 3 jak masz,podaj swoje nazwisko,nazwisko panieńskie,imię i nazwisko swojej matki i podaj nazwisko jej panieńskie,a resztę kanałów poodcinaj.
   Twoje ma wrócić do Ciebie, a każdego przebierańca – do niego,
   kanały łączące -sączące co Twoje do nich zniszczone!
   Działania i skutki działań tej zamiany miejsc na przestrzeni dziejów- zniszczone!
   Wszystkie faksymile – zniszczone
   Każde boskie tchnienie dzięki któremu udawali Ciebie – odesłane do rewitalizacji,a kanały ochronione właściwym, strukturalnym Światłem i Wodą !

  • veronika pisze:

   I bardzo dobrze, bo jedyne co im zostanie do świecenia to będzie ich własna goła dupa.

 9. BasiaB pisze:

  http://www.prawy.pl/gospodarka/8826-juz-e-gierek-wiedzial-o-polskiej-ropie-kazal-zabetonowac-odwierty-badawcze
  Wiedział,bał się o nas POLAKÓW
  wiedział,że za te wszystkie złoża,nie tylko węgla,ropy i innych dadzą nam do wiwatu.

 10. Polka pisze:


  Kukiz’15 składa interpelację w sprawie TTiP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s