Ukryte Terapie – Jerzy Zięba

Bardzo dużo ostatnio słychać o wykładach i wypowiedziach Jerzego Zięby. To dobrze, bowiem w przystępny sposób  przedstawia możliwości komplementarnego wspomagania organizmu celem zapobieżenia następstwom wprowadzenia do obiegu w powietrzu,wodzie i pożywieniu wielu bardzo groźnych trucizn Jak sobie z tym wszystkim poradzić i odzyskać panowanie nad swoim zdrowiem,a więc i życiem znajdziecie w Jego książkach czy dostępnych w internecie wykładach. Polecam.

Jerzy Zięba od ponad 20 lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym nowotworom. Książka „Ukryte Terapie” powstała po wielu latach analiz badań medycznych czy innych publikacji, które nawet w środowisku medycznych są zupełnie nieznane.
Autor publikuje artykuły w prasie, jak też prowadzi wykłady dotyczące prostych i skutecznych metody leczenia i zapobiegania chorobom bez stosowania środków sztucznie syntetyzowanych. Jest dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA. Jest też tłumaczem książki „Cholesterol – naukowe kłamstwo”, której autorem jest dr. Uffe Ravnskov.

Dziś przedstawiam wykład o witaminie K2

Dołączam jeszcze linki do pdf:

STRATEGIA WALKI Z RAKIEM W POLSCE (PDF

KOMENTARZ DO STRATEGII WALKI Z RAKIEM W POLSCE (PDF

Rola słońca jest nieoceniona. Wciąż jednak słyszymy zalecenia dotyczące ochrony przed promieniami słonecznymi (powszechnie zalecane i reklamowane jest stosowanie kremów z filtrami, wciąż słychac ostrzeżenia o zagrożeniu dla zdrowia skóry). 

Tymczasem czy wiecie, że około 90% społeczeństwa ma poważne niedobory witaminy D? No a w końcu słońce jest bardzo ważnym jej źródłem. W okresie letnim, w naszym klimacie – najważniejszym. 

Niełatwo pozyskać odpowiednią ilość witaminy D z pożywienia (głównym jej źródłem w pożywieniu są tłuste ryby, dobrej jakości nabiał i jajka).

Zlekceważenie poziomu witaminy D, jaki mamy w organizmie, jest poważnym w konsekwencjach błędem.

Z uwagi na antysłoneczne kampanie z jednej strony, a  z drugiej na nadmierne korzystanie ze słońca prowadzące do opalenizny (ta, jest niczym innym jak reakcją obronną przed nadmiarem słońca, a jednocześnie źle wpływa na poziom witaminy D w organizmie, zaburzając proces jej wytwarzania) – warto sprawdzić ile naprawdę tej witaminy w naszym krwioobiegu się znajduje. BEZ JEJ OPTYMALNEGO POZIOMU, trudno jest cieszyć się świetnym samopoczuciem fizycznym, dobrą kondycją psychiczną, właściwą wagą, zdrowym ciałem i w pełni sprawnie działającym układem odpornościowym. 

Nim więc zaczniemy słuchać ostrzeżeń dotyczących zbyt dużych ilości witaminy D, najpierw zobaczmy, czy nie jesteśmy w grupie 90% Polaków, których dotyczy jej zbyt mała, do zachowania zdrowia, ilość.

Trzymanie się zasad odżywiania w dbałości o równowagę pH i właściwą florę bakteryjną jelit przynosi ogromne korzyści i ma też duże znaczenie dla oddziaływania witaminy D w naszym ciele. Jednak najpierw musimy skądś tę witaminę wziąć. Dlatego słońce jest nam absolutnie niezbędne. I TO JEST SPRAWA PIERWSZEJ WAGI, która zwielokrotni pozytywne efekty jakie osiągamy, zaczynając dbać o siebie. SPRÓBUJCIE sami – zmianę zauważycie.

Co zatem należy zrobić? ZUPEŁNIE NIEWIELE.

 1. a) sprawdzić poziom witaminy D w organizmie (wskazówka co zbadać i jaka powinna być zawartość będzie poniżej)
 2. b) jeśli mamy jej za mało, uzupełnić niedobory przynajmniej do momentu osiągnięcia wartości powyżej 50ng/ml
 3. c) utrzymywać jej dobry poziom W tym celu zażywać 15 minutowych kąpieli słonecznych w miesiącach kwiecień-wrzesień (jeśli jest taka możliwość, to nawet codziennie), w czasie, kiedy słońce jest najwyżej (czyli najlepiej w samo południe); w miesiącach pozostałych korzystać dodatkowo z suplementów (dbając jednocześnie o jedzenie zielonych warzyw i kiszonek)

Kąpiele słoneczne powinny stać się naszą codziennością. Kąpiel słoneczna nie oznacza opalania się (to nie jest zdrowe). Długość przebywania na słońcu, którą możemy nazwać kąpielą słoneczną, a nie opalaniem się, jest nieco indywidualna – dla jednej osoby może być to 10 minut, a dla innej 20. Aby zanadto nie komplikować, możemy przyjąć, że 15 minut w południowym słońcu powinno wystarczyć i zabezpieczyć nam odpowiednią ilość witaminy D w okresie letnio-wiosennym. Oczywiście pod warunkiem, że część naszego ciała jest odkryta i nie mamy na sobie kremów z filtrami ochronnymi.

Okresowo robimy różne badania krwi, nikt jednak nie zawraca sobie głowy witaminą D. Tymczasem jej niski poziom to prosta droga do braku zdrowia i powinno się brać ją pod uwagę jako badanie podstawowe.

Polecam, aby badając krew, zbadać także poziom witaminy D – konkretnie wykonać badanie zawartości 25(OH) we krwi. Takie badanie dobrze jest co jakiś czas powtórzyć. Pod koniec lata powinniśmy mieć jej dość, ale czy mamy? Statystyki wskazują na to, że nie.

Normy w Polsce zawierają się w granicach pomiędzy 30ng/ml a 70ng/ml. Przy czym dbając o zdrowie, absolutnie nie należy się zadowalać, jeśli zawartość 25(OH) jest niższa aniżeli 50ng/ml. Jeszcze lepiej, kiedy jest większa niż 60ng/ml.

Badanie dlatego warto powtórzyć, że przez wiele miesięcy w roku, nie mamy dostępu do wystarczającej ilości słońca. Właściwie w miesiącach od października do marca, chcąc zadbać o dobry poziom witaminy D, trzeba ją suplementować. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów w postaci kropli, sprayu czy kapsułek żelowych. Decydując się na jakiś, warto zwrócić uwagę ile jednostek witaminy suplement zawiera.

Kiedy płacimy za suplementy, to właśnie zawartość aktywnego składnika (w przypadku wit. D zawartość podawana jest w jednostkach międzynarodowych – IU) powinna być główną kwestią weryfikującą cenę – wtedy możemy ocenić, czy opłaca nam się suplement kupić. Suplementami, które mają zaledwie 200 IU (a takie też są w sprzedaży, zwłaszcza, że taki poziom jest w Polsce jako RDA – zalecane dzienne spożycie)  – w ogóle nie należy sobie zawracać głowy. 

Ja kupiłam z zawartością 2000 IU w jednej kapsułce. Kiedy zweryfikuję, jaki poziom witaminy D mam we krwi, wtedy zdecyduję, o jakie jej ilości jednostek, uzupełnię dietę jesienią i zimą, korzystając z suplementów.
Jeszcze jednym sposobem może być korzystanie z lamp emitujących UVB. Taką lampę można mieć w łazience i naświetlać się codziennie po prysznicu, przez kilka minutek. Lampa jest dobrym rozwiązaniem, ale nie są one tanie, a trzeba byłoby mieć taką w domu, aby robić to systematycznie.Aby witamina D dobrze i właściwie spełniała swoją rolę w naszym ciele, niezbędna jest odpowiednia ilość witaminy K (K2-MK7). TO BARDZO WAŻNE, aby wapń trafiał tam, gdzie powinien (do kości, zębów), a nie tam, gdzie mógłby nam zaszkodzić. O witaminę K raczej nie musimy się martwić, o ile stosujemy się do zasad odżywiania dbających o równowagę kwasowo – zasadową (głównie chodzi o obecność w codziennej diecie kiszonek oraz warzyw mających zielone liście i krzyżowych, np. jarmużu, szpinaku, rukoli, brokuł, kapusty, botwinki). Dodatkowo jej źródłem są masło i nabiał oraz jajka. Można też ją suplementować, ale wtedy należy pamiętać, że nie chodzi o witaminę K1 (a taką nam pewnie dadzą w aptece, kiedy zapytamy o witaminę K), ale o witaminę K2. Autor książki „Ukryte terapie” – Jerzy Zięba – zaleca suplementować witaminę K2 (konkretnie K2-MK7), przy suplementacji witaminy D3, z uwagi na to, że obie one są potrzebne do tego, aby wapń trafił tam, gdzie trzeba (czyli do kości i zębów, a nie np. tkanek miękkich). Osobiście zawsze suplementuję te 2 witaminy razem. 

Nie zbagatelizujcie wartości witaminy D i zbadajcie jej poziom u siebie. To badanie jest równie ważne jak podstawowe wskaźniki badane w morfologii. Być może okaże się, że wiele dolegliwości można prosto wyeliminować. Nie wspomnę o profilaktyce nękających nasz świat chorób.

http://alkalicznystylzycia.blogspot.com/2014/08/nie-ma-zdrowia-bez-sonca-bezcenna.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, witaminy, zdrowie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

148 odpowiedzi na „Ukryte Terapie – Jerzy Zięba

 1. mawew pisze:

  naprawdę ciekawy tekst! wciągnąłem się

  Ostatnio napisałem posta:
  Czy warto instalować wideodomofony kolorowe w domu.

 2. BasiaB. pisze:

  A tutaj dodam co nieco o sczepionkach,by uświadomić po raz kolejny powód ich stosowania,bo że tych chorób już dawno nie ma to chyba wie kazdy ? 🙂

  ” W tym roku obchodzimy smutną dla wszystkich myślących ludzi, 75 rocznicę bezkarnego trucia społeczeństwa rtęcią. Najgorsze jest to, że stosując metody prania mózgu, dokonuje się tego pod pretekstem ochrony zdrowia społeczeństwa i w dodatku za pieniądze tegoż społeczeństwa, uzyskiwane z przymusowych podatków. Przypomnę, że w czasach średniowiecza podatek wynosił 10 % dochodów. W czasach zaborów wzrósł do 15-18%. Za tego malarza, w czasie okupacji, doszedł do 33% i był najwyższy w Europie. W pozostałych krajach Niemcy stosowali tylko 30% podatek. Polacy płacili za zorganizowany opór. Po 1945 roku komuniści nałożyli prawie 50% podatek. A obecnie, w rzekomo wolnym kraju, podatek sięga już prawie 80%.”

  więcej na :
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-75-lat-trucia-rtecia/

 3. BasiaB. pisze:

  Dodaję tutaj jeden z wykładów Jerzego Zięby, w którym mowa jest o żołądku, jego fundamentalnej roli w naszym organiźmie,a to wie każdy kto chociaż w najmniejszym stopniu interesował się medycyną chińską.
  Jest to o tyle ważne,ze porady o zażywaniu sody oczyszczonej,sa z gruntu złe i przyznaję się, równiez je powielałam.
  Te wykłady w wielu sprawach przewróciły do góry nogami moją wiedzę,w wielu przypadkach zaznajomiłam sie ze szczegółami,które są mi bardzo pomocne, bowiem w prosty i przejrzysty sposób wyjasniają mechanizmy zaburzeń fizjologicznych w organizmie.

  .https://www.youtube.com/watch?t=26&v=POKyyxpEdbI

 4. BasiaB pisze:

  ” BŁAGAM WAS w imieniu chorych dzieci : PRZEKAZUJCIE DALEJ !!!!!!!!

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  To co stało się w Warszawie na konferencji Cannabis Leczy to był KOSZMAR !
  Kpina z obywateli, kpina z chorych, a szczególnie z chorych dzieci !!!!

  Pominę to, że minister Winnicki pokazał, że NATYCHMIAST powinien przestać być ministrem !!!! co jeszcze opiszę (podobno, o zgrozo ! jest lekarzem) , ale…

  KLUCZOWĄ postacią na tej konferencji miał być dr Bachański, który jako PIERWSZY i JEDYNY w Polsce leczy dzieci z padaczką preparatami z konopi indyjskich. Tylko on mógł odpowiedzieć na pytania dotyczące skutków terapeutycznych, szczegółów dotyczących tych zagadnień itd… Właśnie między innymi po to ta konferencja była zorganizowana, po to przybyli tam politycy, po to przybyli tam inni lekarze. Chodziło o to, żeby jako jedyny w Polsce fachowiec, praktyk, pokazał jak można pomóc niezwykle cierpiącemu dziecku. I co ?

  Okazało się, że dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie Pan Doktor Bachański jest zatrudniony NIE WYRAZIŁA ZGODY NA JEGO UCZESTNICTWO W TEJ KONFERENCJI !!!!!!

  Dla mnie jest to wyjątkowo podłe i nieludzkie działanie przeciw interesowi pacjenta, w tym przypadku DZIECKA ! Moim zdaniem NIC tego nie może tłumaczyć. NIC !!!!

  Pani Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka, dr hab. n. med. Małgorzata Syczewska,
  powinna wydać wręcz polecenie służbowe, żeby dr Bachański na tej konferencji wystąpił !!!

  Po czyjej stronie pani urzędnik Syczewska stoi? Na pewno nie po stronie chorych dzieci. Dla mnie, ta kobieta już nie jest lekarzem… a dla Was? Jej email to :

  dyrektor@ipczd.pl

  Pamiętajcie.. tylko i wyłącznie DZIAŁANIE jak największej ilości ludzi może coś zmienić. Wyrażajmy swoje zdanie, bo mamy do tego prawo, a ja uważam, że szczególnie w obronie chorega dziecka mamy obowiązek !

  Nie wiem, komu ta pani urzędnik podlega, ale wiem, że jest to jurysdykcja Ministerstwa Zdrowia . Podobno nowy Minister Zdrowia prof. Marian Zembala powiedział, że jego priorytetem jest zdrowie dziecka. Jeśli tak, to niech już tego nie mówi tylko niech POKAŻE , że coś w tym względzie ROBI !!!!! Jeśli NATYCHMIAST nic nie zrobi, to będziemy za parę miesięcy widzieć co my zrobimy z nim.

  Przekazujcie ten list dalej… politykom też, znanym Wam ludziom mediów, znajomym itd… To koniecznie trzeba NAGŁOŚNIĆ !!!

  Nie siedźmy i narzekajmy… to jest niekonstruktywne. Róbcie coś przynajmniej PISZCIE na w/w adresy. W jedności siła !!!! ”

  • BasiaB pisze:

   „Oglądamy konferencję na temat Medycznej Marihuany i jesteśmy w szoku. Totalna ignorancja biurokratów – ja nie wiem, nie znam się, nie interesuje mnie to… Szok !

   Więc… pozwalamy sobie przekazać dalej apel świetnego edukatora i propagatora zdrowia, Pana Jerzego Zięby, którego według nas bardzo niegodnie potraktowano.

   Pamiętajcie tylko, że biurokracja to największa gangrena, która zżera społeczeństwo. Jakiekolwiek ingerowanie w prawo pacjenta do wyboru metody leczenia jest absolutnie niedopuszczalne.”

   .https://youtu.be/Wn4skDsvz7k?t=2h27m16s

   .https://www.facebook.com/fundacjazdrowia/posts/857213681039387

  • BasiaB pisze:

   ” Bardzo przepraszam, ale tak byłem zbulwersowany tą sytuacją, że
   zgubiła mi się kropka w adresie Ministra Zdrowia , powinno być :

   kancelaria@mz.gov.pl

   Poradzono mi, żeby też wysyłać do Pani Premier :

   sprm@kprm.gov.pl

   oraz Departamentu Spraw Obywatelskich

   kontakt@kprm.gov.pl

   i przewodniczącego Komisji Zdrowia w Sejmie :

   Tomasz.Latos@sejm.pl

   Bardzo dziękuję za przesłane kopie emaili, które już wysłaliście !!
   Nie musicie mi tych kopii wysyłać, po prostu WYSYŁAJCIE i nakłaniajcie wszystkich swoich znajomych do wysyłania. ”

   Jerzy Zięba

   • BasiaB pisze:

    ” ODBLOKOWANO IMPORT DOCELOWY lekarstw na bazie marihuany !!!! Wszystkim, którzy pisali emaile do Ministerstwa w tej sprawie BARDZO DZIĘKUJĘ . Widzicie?

    Dało się? DAŁO !!!!

    Jestem przekonany, że gdyby nie Wasza pomoc, dzieci by nadal cierpiały!

    To pokazuje, że można wywrzeć taką presję, że można zrobić WSZYSTKO!!! Trzeba tyko mieć odpowiednią ilość osób.

    Takie coś właśnie przygotowuje. Musimy zmienić SYSTEM. Jak widać jest to możliwe. ‚
    Jerzy Zięba

 5. BasiaB pisze:

  Jeszcze raz, proszę Was o pomoc… wysyłajcie swoje poparcie na :

  sekretariat@hipokrates.org

  ===========================================
  Dr n. med. Maciej Hamankiewicz
  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

  Szanowny Panie Prezesie,

  Piszę do Pana w imieniu POLSKICH PACJENTÓW :

  Z nieukrywanym niepokojem zauważamy, że zignorował Pan naszą poprzednią prośbę dotyczącą
  zawiadomienia lekarzy polskich o spotkaniu z Doktorem Markiem Bachańskim (kopia poniżej).

  Przypomnę, że Doktor Marek Bachański, jest JEDYNYM w Polsce lekarzem, który w warunkach
  szpitalnych (Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie) stosuje preparaty na bazie konopi indyjskich w
  leczeniu dzieci chorych na padaczkę lekooporną.

  Osiągane efekty terapeutyczne są więcej niż znakomite – w skrócie : dzieci NIE CIERPIĄ z powodu
  swojej choroby lub ich cierpienia są w znaczmy stopniu zredukowane. Wystarczy powiedzieć, że z
  kilkuset rzutów padaczki dziennie incydenty te często zredukowane są do zera. Jest w związku z tym
  wysoce prawdopodobne, że takie efekty można byłoby uzyskać u pacjentów dorosłych z padaczką jak też,
  jak PRAKTYKA wskazuje, u chorych na inne schorzenia przewlekłe.

  Jak widać, zagadnienie to ma monumentalną wagę dla każdego chorego, w szczególności dla dzieci.

  W czasie konferencji Cannabis Leczy, jaka odbyła się w Warszawie w dniach 22-23.06.2015, jedna z posłanek
  na Sejm (lekarz) zwróciła uwagę na to, że lekarze niewiele wiedzą na temat stosowania preparatów na bazie
  konopi indyjskich, a gdyby wiedzieli z pewnością by się tym tematem zainteresowali.

  W związku z tym, w imieniu polskich pacjentów, zwracam się do Pana PO RAZ DRUGI z prośbą
  o poinformowanie lekarzy polskich o spotkaniu z Panem Doktorem Bachańskim, które odbędzie
  się w Łodzi, dnia 18 lipca (sobota) 2015.

  Potwierdzenia przybycia na spotkanie prosimy wysyłać na adres :

  olejzkonopi@paz.org.pl

  Na podstawie liczby zgłaszających się lekarzy, zostanie wynajęta odpowiedniej wielkości sala i wszyscy
  lekarze, którzy się zgłoszą zostaną powiadomieni o konkretnym miejscu w Łodzi i godzinie spotkania.
  (prawdopodobnie ok. 13:00, aby lekarzom z bardziej odległych miejsc w Polsce dać odpowiedni czas na
  dojazd).

  Spotkanie będzie miało nieformalnych charakter i będzie odbywało się na zasadzie wymiany informacji
  „lekarz z lekarzem”. Ma ono jednak na celu poinformowanie środowiska medycznego przez PRAKTYKA
  o szczegółach stosowania tej niezwykle skutecznej terapii.

  Rozumiejąc wagę takiej wymiany zdań na platformie profesjonalnej, w sprawie tak doniosłej jak
  życie i zdrowie pacjentów szczególnie pokrzywdzonych przez los, z góry w ich imieniu dziękuję.

  Z wyrazami szacunku

  Jerzy Zięba

  Katedra ds. Edukacji Społecznej na Rzecz Zdrowia
  Polska Akademia Zdrowia

  http://www.paz.org.pl/o-akademii/struktura/rada-naukowa-paz/

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 6. Lipnicka pisze:

  Witam.
  Chcę podziękować Panu Jerzemu Ziębie, że pojawił się w Polsce i propaguje nowe podejście do leczenia. Nie każdy działałby tak odważnie jak On. Należy Mu się wielki szacunek. Ostatnio przeczytałam prognozy Stratfor na następne dziesięciolecie, zresztą zbieżne z przepowiednią Ojca Klimuszki. Być może idee Pana Jerzego Zięby odegrają dużą rolę i to nie tylko w Polsce. Życzę tego Jemu i wszystkim Polakom.

  • BasiaB pisze:

   To prawda,dlatego założyłam osobny watek dedykowany Jego działalności,również jestem pod ogromnym wrażeniem Jego zaangażowania,wiedzy i determinacji w działaniu.Popieram Jego wszelkie zadania całym Sercem.

 7. Kalina pisze:

  DR SEBI tez uwaza , ze marihuana jest Ok i codziennie ja pali . To jest moj ulubienic diety https://www.facebook.com/pages/Dr-Sebis-Cell-Food/502456173221178

 8. BasiaB pisze:

  ” Sprawa Statyn była od samego początku OSZUSTWEM! Tak samo jak wyssana z palca „norma” 200. Żadnych badań.. nic ! Ot tak sobie ustaliło to trzech facetów, bo takie było ZAPOTRZEBOWANIE przemysłu farmaceutycznego !!

  Świat medyczny rzucił się na kolana, firmy farmaceutyczne właściwie rzuciły na kolana lekarzy! Kobietom NIE WOLNO podawać statyn !!! Szczególnie starszym, bo… krócej żyją !!!

  No i co ?? Zapytajcie starszych kobiet czy lekarz im nie daje statyn, pomimo tego, że wykazano, że nawet w 99% są NIESKUTECZNE!
  A skutki uboczne? MASAKRA !!

  Mówią na to „lek”, a to NICZEGO NIE LECZY!

  Najgorzej, że zalecają dawać to dzieciom! to jest jakieś masowe mordowanie ludzi.

  A niedawna, Pfeizer, reklamuje SZCZEPIONKĘ NA CHOLESTEROL !!!! Obłęd sięgający ZENITU !! ”
  .https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1613982205507898

 9. BasiaB pisze:

  „Może ktoś dopisze polski tekst… warto byłoby to rozpowszechniać, żeby EDUKOWAĆ. Bardzo zrównoważony obraz marihuany, nawet tej do palenia z „za” i „przeciw”. Wnioski z badań trwających PONAD 30 lat !!! Dedykuje pani dochtor z Radia Maryja 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=8Md2WNqqxTQ

  POLECAM też niezwykle informacyjny wykład Profesora Jerzego Vetulaniego (trzeba tylko cierpliwe przebrnąć przez część teoretyczną 🙂 🙂
  .https://www.youtube.com/watch…
  .https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1615417712031014

  • Ela pisze:

   Kochana, radiu M to już nic nie pomoże…chyba tylko tornado :))) albo tsunami na Wiśle :))) Szkoda sobie gitarę zawracać.

   • BasiaB pisze:

    Wiesz,ale widocznie pani docht or miała jakąś polemikę z Ziębą,że tak ja nazwał.Pewne jakaś ignorantka tematu, a w swojej ocenie najlepszy fachowiec i znawca, wielu takich kręci się po necie udając Ein steina.

 10. BasiaB pisze:

  J. Zięba wiele mówił o soli himalajskiej i kłodawskiej .

  ” Jacek Badziński‎Stop Mafi Medycznej – materiały ujawniające medyczne wałki

  Witam wszystkich serdecznie dziś w Minikowie koło Bydgoszczy na dużej wystawie rolniczej wystawiała swoje produkty kopalnia soli w Kłodawie i co odkryłem że w Kłodawie wydobywają też sól różową która niczym nie różni moim skromnym zdaniem od soli Himalajskiej różowej. Dowiedziałem sie co kopalnia soli w Kłodawie robi z wydobytą solą różowa , a więc teraz usiądźcie mieli ja bardzo drobno i sprzedaje tylko do sypania dróg , ręce mi opadły sól o takich wartościach odżywczych do dróg a nie dla ludzi. Fakt wydobywają też sól biała której nie jodują (zdjęcie w opakowaniu) chwała im za to bo to samo zdrowie , ale niestety czy też stety sól różowa ma więcej dobroczynnych składników potwierdził to przedstawiciel ze mna rozmawiający i sam dokładnie nie umiał mi wytłumaczyć dlaczego jej nie ma w obrocie jako sól dla ludzi bo nie ma żadnych w sumie przeciw skazań, to o co tu chodzi dlaczego jej nie ma na rynku spożywczym. Podarował mi dwie bryłki soli różowej jedna ciemniejsza druga jaśniejsza załączone za zdjęciach którymi to postanowiłem sie z wami podzielić a także informacjami że i u nas jest taka ale Polska sól różowa. Przedstawiłem swoje zdrowe uwagi na temat tej soli gdzie naprawdę uważnie słuchał i powiem wam szczerze nie miał pojęcia że sól różowa ma takie zdrowotne właściwości dla organizmu nie jodowana to podkreślałem i że mogą stworzyć niezła konkurencję dla soli Himalajskiej która to do tanich nie należy nasza pewnie była by tańsza i też tak samo chętnie kupowana co himalajska. Także wysłuchał mnie uważnie a że go bardzo to co mówię zainteresowało podarował mi tą sól przedstawioną na zdjęciach i powiedział że będzie rozmawiał o tym ze swoimi przełożonymi żeby ja wprowadzić na nasz rynek. Czy nieźle by było kto jest za ? Może taki apel by do nich skierować. Proszę więc pisać w tej sprawie przedstawiając same dobre argumenty za wprowadzeniem polskiej soli różowej dlatego podaje link do nich by pisać i przekonywać czym bedzie nas wiecej tym lepiej bo może wtedy da im to domyślenia.
  http://www.sol-klodawa.com.pl/pl/38/65/obsluga_klienta
  A o to odpowiedź na mojego maila z Polskiej kopalni soli Kłodawa warto przeczytać i dzielić sie tą wiedza ze wszystkimi.

  Bardzo cieszy nas Państwa zainteresowanie tematem naturalnej bogatej w mikroelementy soli

  Generalnie aby wyjaśnić

  Kopalnia Soli Kłodawa jest przedsiębiorstwem górniczym wydobywającym z głębokości około 700m

  Naturalną bogatą w mikroelementy sól kamienną o zabarwieniu od białego poprzez szary, różowy na niebieskim skończywszy.

  My naszą sól wydobywamy w tradycyjny sposób :

  Ładunkami wybuchowymi odstrzeliwujemy kawałek skały solnej przewozimy to do kruszarni i mielimy

  Zmieloną sól pakujemy w opakowania w zależności od potrzeb i uwaga nie jest to wspomniany przez Państwa NACL 99.9% czyli czysty chlorek sodu

  Czysty chlorek sodu czyli białą sól kuchenną uzyskuje się poprzez rozpuszczenie soli za pomocą wody wydobycie rozpuszczonej solanki odparowanie i uzyskanie wtedy właśnie jałowej czystej soli kuchennej.

  Taka sól dodatkowo aby zapobiec zbrylaniu się jest traktowana tzw antyzbrylaczem czyli ŻELAZOCJANKIEM POTASU

  To tak na marginesie dlatego w sklepach na półkach wygląda ładnie miękko i biało natomiast każda sól kamienna czy to z Kłodawy czy z Himalajów zawsze będzie się zbrylała i po kilku dniach na półce sklepowej będzie przypominała „cegiełkę”

  Wracając jednak do tematu

  Sól kamienna produkowana jako sól kuchenna dla łatwiejszego stosowaniu mielimy ją do postaci ziarenek około 05-1mm przy takim zmieleniu zapewniam Państwa że nawet sól różowa będzie wyglądała jak biała lub szara.

  Fakt posiadamy też sole o uziarnieniu większym tzw 2s i 5s czyli ziarenka 2mm i 5 mm i takie sole produkowane są też na zamówienie i niestety z uwagi na proces produkcji jest ona trochę droższa

  Dodatkowo przepisy Państwa Polskiego wymagają na producentach zwłaszcza takich jak my czyli dużych zakładów dodatkowego jodowania soli

  Nasza sól kamienna w składzie chemicznym posiada naturalny jod a my musimy go dodatkowo wzbogacać . ten wymóg dotyczy soli spożywczej do bezpośredniego spożycia w opakowaniu do 1kg musi być jodowana.

  My w tym roku obeszliśmy ten przepis wypuszczając na rynek sól w opakowaniu 1,1kg czyli o 100gram więcej niż wymaga przepis.

  W tym opakowaniu otrzymacie Państwo właśnie naturalną bogatą w mikroelementy sól kamienną z okresu cechsztyńskiego wydobywaną z głębokości 700m NIE WZBOGACANĄ NIE CZYSZCZONĄ , NIE UZDATNIANĄ , BEZ ANTYZBRYLACZA

  Kolor jej uzależniony jest bezpośrednio od złoża czyli koloru ściany solnej.

  W praktyce wygląda to tak, że generalnie sieci handlowe wymagają produktów ładnych białych miękkich bo one ładnie prezentują się na półkach sklepowych

  I w ten sposób w Polsce na 1 kg soli kamiennej sprzedaje się 10 kg soli warzonej (płukanej)

  Jeśli więc istnieje lobby ludzi zainteresowanych naturalną solą musi być akcja skierowana do pośredników aby „CHCIELI” sprzedawać zdrowe produkty. My jako producenci nie jesteśmy w stanie przebić się na rynku .

  Jest to przykre dla nas jak i dla konsumentów.

  Przemysł wymaga soli białej bo jest z nią mniej problemów czysty NaCl to brak części nierozpuszczalnych czyli tych właśnie mikroelementów które zapychają filtry

  Sól kamienna o składzie 96-97% NaCl powoduje że zastosowanie powiedzmy 100kg soli do zalewy śledziowej da różną słoność wyrobu a przy produkcji setek tysięcy produktów nie można sobie pozwolić, żeby produkt dziś był mniej bardziej słony od produktu z wczoraj a to niestety ryzyko naturalnej soli kamiennej.

  Tak jak wspomniałem cieszy nas inicjatywa zarówno Państwa jak i znanych Kucharzy namawiających do stosowania soli kamiennej a nie warzonej.

  Niestety te głosy gdzieś zanikają lub pojawiają się na forach internetowych ale w prasie czy telewizji giną.

  Światowa gospodarka opiera się na soli warzonej produkowanej przez zachodnie koncerny.

  Podobna sytuacja występuje w szerzonym ostatnio micie o soli morskiej

  Każda sól w naturze musiała powstać z morza

  Nasza dla przykładu powstała z odparowania morza w epoce cechsztynu czyli 250mln lat temu

  Proszę porównać skład morza w tamtym okresie z morzem np. Martwym

  Ile ścieków, ile odpadów, detergentów śmieci ropy i innych wylewanych jest do obecnych mórz

  Ile kurortów zasila ściekami chemicznymi wody Morza Martwego gdzie odpady odprowadzane są z pływających po nich statków.

  Taka woda poddawana jest procesowi odparowania i mamy sól morską zdrową super

  A gdzie zanieczyszczenia gdzie chemia, gdzie detergenty

  Ale sól morska jest najlepsza słyszę często ….. a gdy tłumaczę że nasza sól kamienna też pochodzi z morza czystego naturalnego bez zanieczyszczeń cywilizacyjnych gdzie mikroelementy ukształtowały się przez miliony lat do nikogo to nie dociera i to jest przykre

  Zamiast naturalnej soli kamiennej za 0,45zł kupują sól morską za 8-9zł za 1 kg

  Gdzie logika gdzie zdrowie?

  Pozdrawiam więc gorąco „

 11. BasiaB pisze:

  Jerzy Zięba :
  ” Czy jest związek pomiędzy autyzmem i szczepionkami ? Nie ma, bo nie ma na to dowodów. Aha… to zobaczcie co OD WCZORAJ OFICJALNIE wiadomo na ten temat ! Przypomina mi to scenę z „Psów”.

  Chodzi o to, że wczoraj w KONGRESIE AMERYKAŃSKIM przedstawiono DOWODY przytoczone przez jednego z Senatorów, że szczepionki na odrę/świnkę/różyczkę powodują AUTYZM !!!
  Zgłoszenia dotyczące skutków ubocznych jakie napłynęły do ichniego „sanepidu” (Center for Disease Control, CDC) zostały spalone !!!!!!!

  A my? My DOFINANSOWUJEMY te szczepionki –

  GRATULUJEMY ROZWAGI naszym (p)osłom !

  Min.Winnicki twierdzi, że zgłaszanych jest 100% przypadków uszkodzenia zdrowia dzieci.

  Chłopie, ZEJDŹ NA ZIEMIĘ !!!! Gdzie ty człowieku żyjesz ??? Po czyjej stoisz stronie, bo nie po stronie dzieci !!

  Otrzymuję dziesiątki telefonów od lekarzy, którzy mi mówią „niech pan coś z tym zrobi, to jest katastrofa ! my się boimy zgłaszania, bo będziemy natychmiast w różny sposób szykanowani”. A ilu jest takich co do mnie nie dzwoni, wielu lekarzy przecież mnie nie zna…”
  .https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1622656657973786

 12. BasiaB pisze:

  ” Ponieważ udowodniono pond wszelką wątpliwość, że toksyczne szczepienia są główną przyczyną autyzmu (co potwierdziły badania rządu USA przed ich zafałszowaniem), to znaczy, że osobniki potencjalnie najbardziej inteligentne są szczególnie narażone na działanie szczepiennych toksyn. …”
  https://vaccgenocide.wordpress.com/2015/08/05/masowe-zbrodnie-szczepienne-na-wspolczesnych-dzieciach/

  Tutaj chodzi o przetrzebienie ludności o specjalnym genomie,by ukraść im wszystko,ale o tym już pisałam.

 13. BasiaB pisze:

  Będzie trochę ciepło (ciepło, bo gorąco to dla dla mnie zaczyna się od 40 st C w cieniu 🙂 🙂 )))

  Pamiętajcie, że piciem samej wody nie można się dobrze nawodnić !!! a jeśli już tej wody czystej będziemy pić naprawdę dużo – efekt może być wręcz ODWROTNY!

  Wstajemy rano i jesteśmy już odwodnieni, bo wydychamy sporo pary wodnej, pocimy się… idziemy do toalety.

  Kawa ODWADNIA!

  Jedni zaczynają dzień od dwóch szklanek wody inni … od kawy

  Do każdej szklanki wody należy dodawać SZCZYPTĘ soli kłodawskiej (nasza Ci to polska sól… baaaardzo dobra) lub himalajskiej. Tak… sól zatrzymuje wodę w organizmie.. i O TO CHODZI !! Nie chodzi tylko o samą sól jako NaCl – chodzi o zawarte w niej MINERAŁY !!!!! Bez nich będziemy chorować i… chorujemy.

  W zwykłej soli stołowej z supermarketu NIE MA MINERAŁÓW !!!!

  W soli morskiej licho wie co jest … często jest ona dodatkowo PRZETWARZANA, wybielana itd …

  Nerki jednak muszą być zdrowie.. zaczynać powoli, u wielu osób z nadciśnieniem, ciśnienie może się obniżyć! Jeśli występują obrzęki nóg… ostrożnie.

  Astmatycy, UWAGA : jeśli czujecie, że „zbliża się”… połóżcie sobie szczyptę tej soli na język, zaczekajcie minute lub dwie i wypijcie szklankę wody, a za parę minut następną. Bardzo często do ataku astmy NIE DOJDZIE !!!

  Ból głowy? Migrena ? Nie panikować… wypić dwie szklanki wody (każda ze szczyptą soli). Mózg bardzo szybko reaguje na odwodnienie i… boli głowa.

  Rodzice UWAGA !!!!!!!!!!!

  Nie walcie w swoje dzieci tyle CUKRU !!

  Zadanie domowe na dzisiaj – obejrzeć :

  .https://www.youtube.com/watch?t=1072&v=leVEDIvjLUo

  Wielu stomatologów „puszcza” w swoich poczekalniach ten odcinek „na okrągło” 🙂 🙂 🙂

  Mleko, kawa, herbata, zupa, itd… .. to NIE jest woda !

  Woda gazowana JEST DOBRA !!

  To tak na szybko, bo temat jest chyba bardzo na czasie… Temat wody, to temat „rzeka” Emotikon smile Emotikon smile nie jest to miejsce i czas na wyjaśnienia. Będzie to dokładnie wyjaśnione w mojej nowej książce, ale się wtedy wielu lekarzy ZDZIWI !! 🙂 🙂 🙂

  Powodzenia
  idę się NAPIĆ !! … wody 🙂 🙂 🙂

  .https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1624837704422348

 14. adam pisze:

  Co do tej Witaminy D, to czytalem informacje od dr, von Helden, strony online gdzie dokladnie opisuje swe badania w tym kierunku. Podstawa jest zbadanie krwi by wiedziec jakie mamy zasoby tego hormonu w swoim organizmie, a dopiero potem zazywanie wysokich dawek po 100 000 IU przez kilka dni po obliczeni wedlug jego wzoru matematycznego. Zbadalem swa krew i wynik byl 20ng/ml ,a u mojej zony tylko 12ng/ml, nastepnie obliczylem wedlug jego wzoru, ze musze do mojej wagi zazyc dziennie po 100000 IU i tak przez 5 dni, a zona jest szczupla to tylko 2x 100000 IU . Po tym czasie jest nastepne obliczenie dawki podtrzymujacej ile zazywac miesieczni u mnie wychodzi 3 x 50000 IU miesiecznie z Vitamina K2, a u zony 1x 50000 co 21 dni. Bierzemy to juz od maja i pociagniemy do pazdziernika, potem 1 miesiac przerwy i zrobimy sobie znow badania kontrolne. Aha, obliczalismy wzorem tak by nasze rezerwy napelnily sie powyzej 50ng/ml i dawka podtrzymujaca nie dopuscila do tego by opadla ponizej tej 50-tki. Jak na razie zadnych negatywnych symptomow nie stwierdzilismy, choruje na niewydolnosc nerek, a wysoki poziom jednego z hormonow, ktory uzalezniony jest od witaminy D zmusil mnie do tego by zazyc tak duze dawki by go zredukowac. Jako ciekawostka, ktora znalazlem na stronie tego goscia jest to ,ze noworodki jeszcze w 1973 roku w Niemczech otrzymywaly jednorazowe dawki witaminy D wysokosci 300000 IU.
  Jeszcze dodam, ze witamine D 50000 IU kupilem online z Holandii poniewaz bez recepty w Niemczech mozna tylko 5000 IU kupic, a to zmusiloby mnie do zazywania 20 tabletek dzennie przy wysokich dawkach, a tego nie chcialem.

  • BasiaB pisze:

   Adamie – jestem Ci bardzo wdzięczna za tak ważną i wyczerpująco podana informację.Niech to będzie kolejna cegiełka dla kazdego kto przynajmniej troszkę zastanawia się nad swoim zdrowiem.
   Wiem,że można brać bardzo duże ilości wit. D3 z wykładów Pana Zięby.
   Jeszcze raz dziękuję za ten komentarz.
   Bardzo pouczający 🙂

  • BasiaB pisze:

   Mam prośbe Adamie, jak juz zrobicie sobie badania kontrolne przekaż nam wyniki .Jestem bardzo ciekawa jak pozmieniały sie parametry po takiej kuracji ? 🙂
   Będę wdzięczna.

   • adam pisze:

    odebralem wyniki kontrolne- koszt dla calej rodzinki tj. 5 osob =460zl. U mnie wartosc podskoczyla z 20ng/ml na 39,21 ng/ml, a u mojej zony z 12 ng/ml na 42,37 ng/ml, bierzemy dodatkowo vitamine B12 z ampulek 1000µg , ktora wstrzykujemy co dwa tygodnie, tez podskoczyla z 440 na 970pg/ml u mnie, a u zony na 783pg/ml. Przelicze wedlug tego wzoru o ktorym wczesniej pisalem i podniose vitamine D na 50ng/ml tak jak planowalem. Powodem tego , ze nie osiagnalem tej 50 -tki za pierwszym razem moze byc to, ze mialem 4 przesuniecia w terminie i to o kilka dni (raz zapomnialem, a innym razem bylem w drodze a tabletki w domu). Nastepne badania kontrolne tak jak wczesniej pisalem.

    • BasiaB pisze:

     Bardzo Dziękuje Ci Adamie za te informacje. I na Twoim przykładzie można potwierdzić wniosek,że witaminy D mamy tak mało w organizmie,tak jest potrzebna, cały czas zużywana,że nie ma możliwości jej przedawkowania,mimo stosowania tak dużych dawek jak przez Twoją rodzinę.Tak więc zobaczcie co nam zrobiono,nie dość,że wyautowano genetycznie możliwość produkcji tej witaminy tak bardzo ważnej dla nas,to na dodatek oficjalne doniesienia na temat jej szkodliwości w związku jak gdyby automatycznie zatwierdziły stosowanie minimalnych dawek,które nic nie wnoszą skutecznego dla naszego zdrowia.
     Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za te doniesienia i w takim razie dziel się z nami kolejnymi 🙂

    • BasiaB pisze:

     Adamie jestem bardzo zainteresowana zakupem D3 – 50 000 IU
     znalazłam coś takiego:
     http://www.wlsproducts.de/vitamind3/wls-vitamin-d3-50000
     jeżeli masz lepszy namiar,bo sam sprawdziłeś, bardzo proszę podeślij go tutaj na stronę.
     Jutro jadę robić badania.
     Pozdrawiam.

 15. BasiaB pisze:

  ” Mamy do czynienie prawdziwymi SKANDALAMI !!!! Pan Prezydent fajnie się po(d)pisał :-(((

  SKANDAL Nr. 1
  Szczepionka przeciw HPV (rak szyjki macicy) jest szczepionką o najmniej sprawdzonym stopniu jej bezpieczeństwa.

  Jak wiadomo, liczba powikłań po szczepionkach typowych dla dzieci w wieku szkolnym jest bardzo duża i to właśnie stanowi punkt ciężkości oporu społecznego przeciw stosowaniu szczepionek.

  Jeden z naukowców z Milford Molecular Laboratory w Connecticut (USA) wykazał, że liczba powikłań po szczepionce przeciw HPV jest 5 do 20 razy wyższa niż po innych szczepionkach podawanych dzieciom w wieku szkolnym !!! Wiadomo też, że NIE WSZYSTKIE przypadki są zgłaszane !!!

  Skutki uboczne są tragiczne. Na przykład (powtarzam, to tylko przykład.. ) :

  .https://www.youtube.com/watch?v=t5GquxhjDRY

  Przy czym .. nie ma ŻADNEGO DOWODU jeszcze na to, że ta szczepionka jest skuteczna !!

  Mało tego… rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że w pewnych warunkach, taka szczepionka może powodować WZROST ryzyka, zachorowania na raka szyjki macicy (wzrost ryzyka o ponad 44% !!). Najciekawsze jest to, że ta informacja pochodzi od samego producenta tej szczepionki.

  http://www.fda.gov/oh…/dockets/…/06/briefing/2006-4222B3.pdf

  W okresie od 01.06.2006 31.12.2008 było 12 424 zgłoszenia POWAŻNYCH skutków ubocznych po zastosowaniu tej szczepionki, łącznie z 32 przypadkami śmiertelnymi. Dziewczynki te, (średnia wieku 18 lat) zmarły w okresie od dwóch (!!) do 405 dni po podaniu im szczepionki.

  W okresie pomiędzy maj 2009 i wrzesień 2010, zgłoszono 16 następnych przypadków śmiertelnych.
  W tym samym czasie zgłoszono 789 przypadków bardzo poważnych skutków ubocznych, łącznie z 213 przypadkami CAŁKOWITEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI i 25 przypadkami Guillain-Barre (chyba gorzej niż stwardnienie rozsiane! )

  Pomiędzy wrześniem 2010 i wrześniem 2011 zgłoszono następne 26 przypadków śmierci po podaniu tej szczepionki.

  Do maja 2013 w systemie VAERS otrzymała 29 686 zgłoszeń dotyczących bardzo poważnych skutków ubocznych, które wystąpiły po podaniu od tej szczepionki łącznie ze 136 przypadkami śmierci, 922 przypadkami całkowitej niesprawności i 550 przypadkami skutków ubocznych, które w sposób bezpośredni zagrażały życiu tych dziewczynek.

  Źródło : MedAlerts.org. HPV vaccine adverse event report to VAERS as of May 13, 2013

  Japonia już zrezygnowała ze stosowania tej szczepionki ze względu na skutki uboczne !!

  Niemcy bardzo przed nią przestrzegają, inne kraje też, a nasz nowy Prezydent właśnie podpisał ustawę nakładającą na rodziców dziewczynek OBOWIĄZEK szczepienia ich nastoletnich córek właśnie tą szczepionką !!!!!!!

  W związku z tym, staliśmy się PIERWSZYM KRAJEM NA ŚWIECIE, który taki obowiązek wprowadził !!

  Tak.. Pan Prezydent spowodował, że staliśmy się pierwszym, WYJĄTKOWO GŁUPIM krajem na świecie.

  Jeśli TAKIE ustawy ma podpisywać, to już zaczynam się bać.

  Natychmiast należałoby zbadać, KTÓRZY posłowie tą ustawę przygotowali.

  ZANIM Prezydent to podpisał, powinien się upewnić, czy w przypadku wystąpienia powikłań mamy możliwość i fundusze na
  zaopiekowanie się tymi dziećmi, które (ze 100% pewnością można powiedzieć, że takie przypadki wystąpią) będą
  skrzywdzone na całe życie !! Jeśli takiego zabezpieczenia posłowie, którzy tą ustawę przygotowali NIE WPROWADZILI powinni być OSOBIŚCIE OBCIĄŻENI kosztami związanymi z dozgonnym płaceniem na dzieci, które z powodu tej ustawy utracą zdrowie.

  Pomijając nawet kwestię odszkodowań, to CO DO ZASADY, ze względu na BRAK DOWODÓW SKUTECZNOŚCI I OGROMNĄ ILOŚĆ, DOWODÓW TRAGICZNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH ta ustawa NIGDY nie powinna wejść w życie. !!!

  Wiem, że można gdzieś na stronach Sejmu zobaczyć KTO GŁOSOWAŁ : ZA!!! Szukajcie, publikujcie, bo to są przekupieni posłowie.

  Planowane jest też szczepienie chłopców !!

  SKANDAL Nr. 2

  To jest odcinek 20 Ukrytych Terapii, który już wcześniej umieściłem. ”

  .https://www.youtube.com/watch?v=DEWShIAveWk

  .https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1631867853719333

 16. Ela pisze:

  znalazłam
  Podsekretarz Igor Winnicki złozył to w Sejmie już 2012
  http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=5F63C7FA

 17. Wojwit pisze:

  Bardzo zajmujący artykuł:
  https://treborok.wordpress.com/2015/08/30/hydra-czesc-1/
  Jego autor nawiązuje do tematu podłączeń pasożytniczych, o których pisze na tej stronie Basia.

  • BasiaB pisze:

   Dzięki Wojwit za te namiary.Dobrze że Treborok napisał to o czym wiele piszemy już od roku,kolejna cegiełka – jeszcze nie czytałam,ale na pewno przeczytam 🙂
   A wiem, że Treborok czyta naszą stronę – pozdrawiam 🙂
   Wolę doniesienia zza wschodniej granicy są nam zdecydowanie bliższe z wielu powodów.

  • BasiaB pisze:

   Dla tych,którzy nie widza treści poprzedniego linku:

   „Taki email wysłałem do polskich telewizji publicznych i radia oraz do Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych :

   +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
   Szanowni Państwo,

   Uprzejmie informuję, że spotkanie lekarzy z doktorem Markiem Bachańskim odbędzie 03.10.2015 o godz. 13:00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej, Krakowskie Przedmieście 66, 00-950 Warszawa.

   Na spotkaniu tym, Pani mecenas Anna Jagodzińska-Bajkowska z Kancelarii prawnej „Nowogrodzka 51″ przedstawi projekt nowelizacji ustawy obywatelskiej dotyczącej leczenia pacjenta polskiego.

   Serdecznie Pozdrawiam,
   Jerzy Zięba ”
   Autor
   http://ukryteterapie.pl/

   http://www.polacydlapolakow.pl/

   https://www.facebook.com/ukryteterapie

 18. Anna pisze:

  Co raz częściej nie mam wpisów tylko kto i data 🙂

  • BasiaB pisze:

   Aniu – wklejam linki i one mi się wyświetlają.Trochę idę na skróty,ponieważ wyświetlało się następnie podwójnie.Napisałam część treści i umieściłam link,a następnie ukazywało się to prawie 2 razy.
   To są linki z wpisów z FB,jeżeli nie masz Fb,to może być powód dla którego nic Ci się nie wyświetla.Z tego co pamiętam – smisnykolo tez miał taki problem, ale go naprawił.
   Może więc podpowie jak mają to zrobić te osoby,które nie widzą tego linku ?
   A ja w takim razie – jeszcze raz umieszczę tekst Pana Zięby.

 19. Anna pisze:

  Nie mam FB i nie mam chęci go mieć 🙂

 20. BasiaB pisze:

  ” „Polska oficjalnie przedstawia zamiar skorzystania z klauzuli opt-out w kwestii GMO”

  Po kilku interwencjach w Ministerstwach Rolnictwa, Środowiska i Zdrowia Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC otrzymała potwierdzenie z Ministerstwa Środowiska, iż do Komisji Europejskiej w Brukseli zostały wysłane listy przedstawiające zamiar skorzystania przez Polskę z klauzuli opt-out w kwestii upraw GMO (zobacz link na końcu).
  Klauzula ta obejmuje wszystkie odmiany kukurydzy GMO stworzonej do zastosowań w rolnictwie.

  Klauzula opt-out umożliwia indywidualnym członkom UE wprowadzenie zakazu upraw GMO. Zgodnie z dyrektywami Komisji Europejskiej, przesłanki do wprowadzenia zakazu mają następnie rozważyć korporacje, które zamierzają sprzedawać nasiona GMO w krajach Unii Europejskiej.
  Do tej pory Holandia, Francja, Grecja, Łotwa, Austria, Chorwacja, Litwa, Węgry i Belgia zgłosiły zamiar skorzystania z klauzuli opt-out w kwestii GMO. Polska jest dziewiątym krajem, który zajął takie samo stanowisko.

  Polska była pierwszym krajem, który pod wpływem silnych nacisków ze strony opinii publicznej w 2006 roku wprowadził zakaz importu i uprawiania nasion GMO. Niestety, kolejne rządy nie wprowadzały wystarczających narzędzi kontroli potencjalnych upraw GMO.
  Sir Julian Rose, prezes ICPPC mówi:

  „To prawdziwy postęp w batalii o Polskę wolną od GMO, którą prowadzimy od 2004 roku. Naród polski może poszczycić się wspaniałą żywnością, która zapewnia zdrowie i dobrobyt milionom obywateli. By móc nadal cieszyć się taką żywnością, nie można pozwolić na to, by w Polsce sprzedawano i uprawiano nasiona i rośliny GMO.”

  Jadwiga Łopata, założycielka ICPPC, dodaje:

  „75% obywateli Polski cały czas deklaruje NIE dla GMO ! Obowiązkiem rządu jest wysłuchanie tego spójnego głosu w kwestii wprowadzenia zakazu GMO i działanie w zgodzie z nim. Klauzula opt-out stanowi szansę na to, by opowiedzieć się za niezależnością Polski i Polaków jako narodu wolnego od GMO i międzynarodowych korporacji. Równocześnie jednak rząd RP MUSI wprowadzić jasny, ustawowy zakaz GMO w Polsce. I o to walczymy wspólnie z Koalicją Polska Wolna od GMO.”

  http://ec.europa.eu/…/authorisation/cultivation/geographica…

  ==========================
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
  34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
  http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

 21. BasiaB pisze:

  ” Dosłownie tydzień temu dowiedziałem się, że Szwajcaria wprowadziła to o co mi chodzi, a więc ZINTEGROWAŁA medycynę akademicką z medycyną KOMPLEMENTARNĄ !!!

  WALCZYMY O TO SAMO !!!!

  W przeprowadzonym w maju referendum Szwajcarzy opowiedzieli się za powszechnym dostępem do medycyny komplementarnej, w tym homeopatii, w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Szwajcaria jest pierwszym krajem, w którym taka możliwość zostanie zapisana w Konstytucji. Inicjatorzy podkreślają, że wynik głosowania umożliwia rozpoczęcie współpracy pomiędzy praktykującymi medycynę klasyczną i komplementarną.

  Wynik referendum szwajcarskiego jest odzwierciedleniem trendu obecnego w całej Europie. Pacjenci coraz częściej przedkładają naturalne sposoby leczenia nad leczenie chemiczne, a homeopatia cieszy się coraz większym zaufaniem i zainteresowaniem. 77 proc. Europejczyków zna homeopatię, a 29 proc. mieszkańców Europy ją stosuje.

  W Europie 54 000 lekarzy specjalizuje się w homeopatii, a blisko 40 proc. lekarzy zaleca leki homeopatyczne w codziennej praktyce. Homeopatia cieszy się powodzeniem również wśród Polaków – leki homeopatyczne stosuje ok. 15 000 lekarzy i 30 proc. pacjentów(1. Jak wykazało przeprowadzone w 2008 roku badanie TNS OBOP(2, 54% Polaków stosujących leki homeopatyczne swoją wiedzę na ich temat czerpie od lekarzy i farmaceutów, zaś 40% respondentów uważa, że lekarze przepisujący leki homeopatyczne stosują skuteczniejsze metody leczenia niż inni lekarze.”

  Jerzy Zięba

 22. BasiaB pisze:

  ” Nasz minister „zadbał” o dzieci w szkołach. Czy go naprawdę umysłowo POGIĘŁO ?? Napisałem kiedyś tak :

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Przemysł spożywczy w USA ma 3 lata na wycofanie ze sprzedaży MARGARYN i innych produktów zawierających tłuszcze typu trans (takie jak w margarynach).
  NARESZCIE !!!! Ciekawe kiedy stanie się to w Polsce ?????

  A teraz .. UWAGA ! :

  1.

  Skąd ta decyzja ? bo… jak ustalono, krótko mówiąc JEST TO PRODUKT NIEBEZPIECZNY dla zdrowia człowieka !

  2.

  W oficjalnym dokumencie wydanym przez FDA (Agencja ds. Leków i Żywności)

  http://www.fda.gov/…/Newsr…/PressAnnouncements/ucm451237.htm

  czytamy :

  „Czynności podjęte przez Agencji związane z tym głównym (tj. margaryny) źródłem sztucznych kwasów tłuszczowych typu trans, wskazują na zaangażowanie Agencji w ochronę zdrowia serc obywateli USA.”

  To jest ta sama agencja, która to wszystko wprowadzała, to ta sama agencja,która pozwala na wprowadzanie jeszcze bardziej niebezpiecznych dla zdrowia STATYN !! (czyli substancji obniżających cholesterol)

  3.

  Ale najlepsze jest tutaj :

  „Oczekuje się, że podjęte przez Agencję działanie spowoduje zmniejszenie ilości przypadków choroby wieńcowej i zapobiegnie tysiącom śmiertelnych zawałów serca jakie zdarzają się każdego roku”

  Czy to oznacza, że w takim razie choroba wieńcowa i zawały były WYNIKIEM spożywania margaryn??? Na to wychodzi.

  Jeśli tak, to okazuje si]ę, że margaryny są groźne dla zdrowia człowieka, sprzyjają rozwojowi choroby wieńcowej i sprzyjają zawałom serca! To jest TOKSYNA !!!!!

  A teraz popatrzcie CO jest napisane na opakowaniu margaryn :

  „Produkt zalecany przez lekarzy” !!!!!!!!
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  No i… nasz minister Zembala podpisał ustawę, w której do stosowania w produktach żywnościowych dla dzieci zaleca się jak następuje :

  „….margaryny miękkie kubkowe niearomatyzowane lub ich mieszanki; w przypadku smażenia jest używany olej roślinny rafinowany o zawartości kwasów jednonienasyconych powyżej 50% i zawartości kwasów wielonienasyconych poniżej 40%;”

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001256

  Pytanie :

  1. Czy p. Zembala jest lekarzem?

  Prawdziwy lekarz NIGDY by takich BZDUR szkodzących dziecku ani nie napisał, ani nie podpisał ustawy, szkodliwej dla zdrowia dzieci! Podawanie dzieciom TOKSYN? Jak myślicie, co właściciele sklepików szkolnych będą stosować : droższe masło czy tańszą margarynę ?

  Smażenie dzieciom potraw na tłuszczach nienasyconych, czy mu naprawdę Pan Bóg rozum odebrał ??? !!!

  1. Czy p. Zembala jest ministrem czy tylko takiego udaje?
   Uważam, że w świetle najnowszych badań naukowych, na podstawie których amerykańskie FDA zadecydowało się na wywalenie z rynku (to są dla nich straty bilionowe !!! ) TOKSYNY jaką jest margaryna i tłuszcze utwardzane minister Zembala powinien NATYCHMIAST być postawiony pod sąd !! ”
   Jerzy Zięba (z Fb )

  http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm451237.htm

 23. adam pisze:

  zamawialem w tej samej firmie juz drugie opakowanie, po zamowieniu przelac pieniadze na konto, ktore bedzie podane e- mailem i dodatkowo podac numer zamowienia po kilku dniach otrzymalem paczuszke.

 24. adam pisze:

  Dr. med. Raimund von Helden
  http://www.vitamindelta.de/kontakt/18-projektvitamindeltade/1-dr-med-raimund-von-helden-drvh.html

  strona po niemiecku, ale jest duzo opisow dolegliwosci jakie ludzie mieli przez lata i byli zle leczeni przez specjalistow czy lekarzy domowych, po zazyciu vit. D wysokich dawek dolegliwosci znikaly wszystkie lub czesc z nich w krotkim czasie. Sa tez opisy osob u ktorych nie bylo zmian znacznych, choroba byla ale nie bylo juz bolu itd., ponad 100 ston opisow.

  • BasiaB pisze:

   Dzięki Adamie,czyli rozumiem,że zamawiałeś w tej firmie do której teraz podałeś nam link ?
   Z niemieckim jakoś sobie poradzę,a jak nie to jest tłumacz 🙂
   Dawniej zupełnie inaczej leczono,teraz to archaizm zupełnie zapomniany,bo skuteczny.
   Moja rodzina poległa pokotem i wyleczyłam ich w 2 dni takimi „zabytkami”, mnie postawiło na nogi w kilka godzin.

 25. adam pisze:

  przepraszam chaotycznie pisalem link z adresem jest ten ktory ty podalas

  http://www.wlsproducts.de/vitamind3/wls-vitamin-d3-50000 , pod tym adresem zamawialem.

  Ten drugi link to adres strony na ktorej ten lekarz, ktory robil te obliczenia daje porady i pacjenci wpisuja swe doswiadczenia przed i po zazyciu vit. D, duzo wyczerpujacych informacji warto poczytac zawsze sie znajdzie cos co sie jeszcze nie wiedzialo.

  • BasiaB pisze:

   Fajnie,że podałeś link,bo naszukałam się na podanej wczoraj przez Ciebie stronie i nic .
   Myślałam, że może nie potrafię szukać i już miałam pisać do Ciebie po pomoc 🙂
   Dzięki serdeczne – Adamie.

 26. BasiaB pisze:

  https://kefir2010.wordpress.com/2015/10/19/who-szykuje-setki-przymusowych-szczepien-na-choroby-tropikalne/

  Moje dzieci po wyjeździe do Krakowa w poprzedni, mroźny poniedziałek dodatkowo się zaprawiły jakimś wirusem,przywlokły go do domu.
  Dodatkowo,bo w poprzednią sobotę przewiało nas na weselu u rodziny w trakcie nocnego puszczania baloników ze światełkami,takiej atrakcji tej uroczystości,a że już w poprzednią sobotę powiało mrozikiem, to w niedzielę każdy miał niewielkie skutki tych baloników 🙂
  Zaczęłam więc skomasowany atak na dziadostwo.
  Poszły w ruch mega ilości Kwasu L-askorbinowego,woda utleniona,propolis,syrop Pini,nalewki wg Mukiego po 1 kropli- rano i wieczorem.
  Ulżyło,więc chorzy uznali,że nie muszą mnie słuchać i nic nie brali na podtrzymanie efektu.Tak wiec …dziadostwo się rozwinęło.
  Wczoraj,kiedy katar zrobił się zielonkawy i kaszel mi się w ogóle nie podobał,chodzi o moich bliskich, przypomniało mi się, że przywiozłam z zajęć zielarskich trochę rozcieńczonej chininy.
  Przeszło im po 1 porcji chininy.
  Łamanie w kościach,gorączka,złe samopoczucie zniknęło po 1 porcji chininy ! na podtrzymanie reakcji podałam jeszcze 2 razy. Nie ma śladu.
  Co to kuźwa za wirus w tym Krakowie na który zadziałała tylko chinina ? !
  Dodatkowo zastosowałam również przywieziony z tych zajęć robiony własnoręcznie syrop przeciwkaszlowy,którego smak znam z dzieciństwa oraz syrop antyinfekcyjny robiony na eterze.
  To pomogło.
  Dawniej wszystkie takie lekarstwa były robione w aptekach wg receptury zleconej przez lekarza.Choroba może i trwała 3 dni,ale do szkoły nie szło się przez 7 dni.
  Nie było żadnych skutków ubocznych,a organizm nie był zatruty toksyczną chemią.
  Koniecznie muszę odszukać te receptury i zrobić zaopatrzenie w odpowiednie składniki.Jeszcze przyjdzie mi studiować farmację 🙂 oprócz tego zielarstwa 😀
  Jest tylko problem z chininą. Nie można jej ot tak sobie zakupić.

 27. Marcin pisze:

  Relacja z konferencji na temat „Człowiek – Żywność-Zdrowie”, która odbyła się 11.03.2016 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu z Różańskim, Ziębą i innymi
  .https://www.youtube.com/watch?v=J-yH5SCkeuM

 28. BasiaB. pisze:

  Najnowsza informacja:
  ” Wiem, że jak na piątek rano, wiadomość to nie najlepsza, ale…. jest to niezwykle poważne !

  Szczepionki na :

  MMR (świnka, odra i różyczka), Varicella (ospa wietrzna), Zostavax (półpasiec), Proquad (świnka, odra, różyczka i ospa wietrzna) Fluzone Quad (grypa) and Hepatitis B (B Energix-B).

  SĄ SKAŻONE…. GLIFOSATEM !!!!

  Ręce opadają… To jest bardzo poważne, ponieważ nie kto inny a Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała glifosat, jako : „prawdopodobnie kancerogenny u ludzi”.

  A więc już nie chodzi o rtęć, formaldehyd czy aluminium…

  Pytanie do rodziców, którzy rozważają szczepienie swoich dzieci :

  „Czy z czystym sumieniem zgodzicie się, na to, żeby Waszemu dziecku wstrzyknąć substancję, która prawdopodobnie może wywołać u Waszego dziecka chorobę nowotworową?”

  Jeśli odpowiedź brzmi : TAK, to takie jest Wasze prawo, i należy za Wasz i Wasze dziecko trzymać kciuki, ale jeśli odpowiedź brzmi NIE, to czy nasz rząd ma prawo rodziców do tego zmuszać?

  Nie moje to poranne wydumanie… Ci, którzy chcą zgodnie z ich zwyczajem „pojechać” po mnie jako listonoszu, który przyniósł złą wiadomość, niech strzelą w jej źródło :

  http://www.tonu.org/2016/08/31/vaccine-glyphosate-link/

  Co na to nasze Ministerstwo Zdrowia (Chorób)?”
  Ukryte Terapie – Jerzy Zięba

 29. BasiaB pisze:

  Wczorajsza debata J. Zięby w Radiu Katowice :
  .https://www.youtube.com/watch?v=DdFCjdUL6V4

  Jerzy Zięba Komentarze po debacie w Radiu Katowice :
  .https://www.youtube.com/watch?v=OAfYdS9H_MM

 30. BasiaB. pisze:

  ” Noblista, Albert Szent-György powiedział : Witamina C nie jest witaminą, jest ŚRODKIEM ODŻYWCZYM 🙂 to nie jest LEKARSTWO !
  Wystarczy troszkę, 1/4 – 1/3 łyżeczki kilka razy dziennie. Polecam oczywiście VISANTO ”
  Jerzy Zięba

 31. Polka pisze:

  .https://www.youtube.com/watch?v=3NqPB8uFV7s
  Szklanka wody ze szczyptą soli. Obejrzyjcie koniecznie.

  • Karolina pisze:

   To wspaniała informacja 🙂 tego mi właśnie brakowało bo ostatnio odczuwałam nie zaspokojone pragnienie niczym „smok wawelski”

   • Polka pisze:

    Jak dla mnie to rewelacja. Popijam wodę ze szczyptą soli kujawskiej i widzę niesamowite efekty, dlatego wkleiłam tę informację. Na zdrowie 🙂

    • Karolina pisze:

     dziękuję bardzo raz jeszcze
     spróbowałam i w końcu czuje że „woda to woda” !!
     tak tez mi się skojarzyło z działaniem uryny (strukturyzowana woda z dodatkiem soli mineralnych _i mechanizm który mamy na wyposażeniu ale trzeba odpowiednio jeść żeby było smacznie się napić ;P

  • Karolina pisze:

   Piję tę wodę z solą ale skusiłam się pewien eksperyment za namową wewnętrznego odczucia i połączyłam z ziemię okrzemkową którą dodam że postanowiłam po dwóch półrocznych kuracjach mieć w domu w ilościach kilogramowych do stosowania na bieżąco na „ten czas” wypijam kubek wody szczyptę soli i pięć miarek ziemi na noc i obserwuję jakie spotęgowane ma działanie_takiego działania nie widziałam przy samej ziemi, skutków niepokojących jak do tej pory brak, jestem zadowolona i obserwuje co będzie się działo dalej. Dodam tylko że koniecznie trzeba współpracować z ciałem i intuicją.

 32. Mom pisze:

  Witam
  Potrzebuję porady
  Moje dziecko ma anginę z wykwitami 😦 Do tej pory jeden raz był antybiotyk, dawno dawno temu przy zapaleniu uszu, które po antybiotyku i tak wróciło a zniknęło po naturalnym leczeniu. Jutro rano lecimy na wymaz, czy to na pewno paciorkowiec.
  Mam duże doświadczenie w domowych, naturalnych terapiach (z konkretnych infekcji rodzinkę wyciągam) ale tej anginy się tykam, nasza pierwsza.
  Moje pytanie jest takie, czy jeśli okaże się paciorkowiec, to wchodzić w antybiotyk czy nie.
  Stosujemy szałwię do picia i płukania, wodę z solą i wodę utlenioną do płukania, witaminę C,ADEK, olejek oregano, na czczo Enterosgel i ciepłą oliwę z czosnkiem do uszu wieczorem. Gorączkę niestety zbijam nurofenem, dziś było nawet 40,5 st. Do tego opryski domku z olejku herbacianego i tymiankowego oraz kadzenie szałwią.
  Dzieć ma ogólnie świetną odporność i radzi sobie świetnie ze wszelkimi infekcjami, toteż wolałabym nie dawać antybiotyku. Z drugiej strony jeśli ma potem chorować na stawy albo serce..
  Jeśli ma ktoś doświadczenie z ropną anginą leczoną naturalnie to bardzo proszę o wsparcie 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

  • Mom pisze:

   Dziś trzeci dzień infekcji i pojawiło się to gardło.. Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad sreberkiem do gardła. Pije oczywiście też lipę, maliny i kompoty domowe 🙂

  • Karolina pisze:

   dawno temu wpadłam na bardzo dobre opracowanie dotyczące anginy, miałam nawet wydrukowane ale poszło gdzieś w świat i zginęło_ spróbuję poszukać jeszcze gdzieś w plikach ale miałam przenosiny już na dwa z kolei komputery więc nie wiem czy gdzieś to będzie. Sens tego był taki „angina jako naturalny proces czyszczenia DNA ” organizm zmutowane komórki transportuje na migdałki i tutaj za pomocą bakterii są one utylizowane_naciek ropny, komórki są transportowane z różnych miejsc i zastępowane w tym czasie nowymi dlatego przerwanie procesu antybiotykami powoduje uszkodzenia tkanek gdyż powstają „nie załatane dziury” sam proces wymaga od organizmu bardzo wielkich nakładów zmagazynowanych zasobów minerałów itp… dlatego wielokrotnie przerywany więcej się nie pojawia_za to organizm radzi sobie magazynowaniem tychże komórek w osłonach_torbielach _czytaj narośla rakowe.
   Być może samo podejście medycyny alopatycznej do „anginy” ma swój ogromny udział w tak zwanej „epidemii raka”

   • Mom pisze:

    DZIĘKUJĘ 🙂 To dokładnie tak! Właśnie to do mnie dotarło.. A teraz to dosłownie plaga z tym wycinaniem migdała u dzieci.. 😦
    serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ❤

   • Karolina pisze:

    o jest ten artykuł w sieci ….
    http://www.eioba.pl/a/1q75/angina-genetyczne-czyszczenie-dna
    może będzie pomocne

    • Mom pisze:

     czytam, czytam i normalnie mam odpowiedź na tak wiele 🙂 dokładnie widzę cały ten łańcuch przyczynowo-skutkowy. Znowu wszystko na opak. Wiem już czemu i u mnie i u mojej Mamy i w ogóle rodziny różne takie się przyplątują. Mamcia moja po seriach antybiotyków w dzieciństwie i w końcu wycięciu migdałów ciągle problemy z torbielami..
     Wracam do artykułu i od razu drukuję 🙂 Bezcenna porada 🙂

    • Karolina pisze:

     patrzę jeszcze teraz na inne artykuły tej Pani „bezcenna intuicyjna wiedza” myślę że można wyłuskać z tego perełeczki.
     …ładnie się Mom złożyło 🙂

    • Mom pisze:

     Kochana dziękuję jeszcze raz za ten artykuł. Tak wiele mi się rozjaśniło w głowie od wczoraj. Włącznie z moim teściem, który w zeszłym roku miał ciągle ataki anginy i mimo próśb i gróźb – apteka i antybiotyki. Rezultat: styczeń-zawał. Mogłabym w tej chwili mnożyć przykłady.. W ogóle stronka bardzo ciekawa, trochę czasu tam spędzę 🙂
     Gorączkę u dziecka zaczynam zbijać jak przekracza 39 stopni i to też najpierw kompresy. Ale jak gwałtownie rośnie i rośnie to zbijam 🙂

  • Karolina pisze:

   Twoje dziecko ma porostu bardzo silny organizm_ to zasługa mamy 🙂 !!
   robisz bardzo dużo by „załagodzić cały proces” aby takich MAM było coraz więcej !

  • katarzyna2258 pisze:

   Mom , ja wyleczyłam anginę swoim dzieciom stosując wu do płukania, płyn lugola i ocet jabłkowy do psikania

   • Mom pisze:

    Płynu lugola nie używam na codzień, tylko robię takie kuracje. Z a podpowiedzią pewnego dzieciaka od kilku dni zaczęłam nową terapię i teraz odnosząc się do artykułu podanego prze Karolinę myślę sobie czy to nie jod wywołał tę obronną reakcję.
    Dzięki za pomysł z octem, ja jestem olejkowa ale na pewno wdrożę 🙂
    Pozdrawiam serdecznie

    • katarzyna2258 pisze:

     Również lubię olejki:) odnośnie anginy do jej wyleczenia użyłam też domowego antybiotyku z octu jabłkowego, czosnku i miodu i dużych dawek witaminy c, ropne nacieki na migdałach znikły w ok. 4 dni, także pozdrawiam i zdrówka życzę

 33. Polka pisze:

  Dzięki za te wpisy. Był okres w moim życiu że miałam stan permanentnej anginy. 11 lat leczenia antybiotykami. Dopiero kiedy sprawy zdrowia wzęłam we własne ręce zaczęłam zdrowieć. Moje życie pokazuje , że w tym artykule jest wiele racji. Jak jednak połączyć tę wiedzę z artykułem nt. układu limfatycznego .https://treborok.wordpress.com/hydra-czesc-1/ Pozdrawiam i przypominam, że zawsze możemy wspomóc chorą osobę wysyłając jej wielokrotny przekaz myślą :jesteś zdrowy/a

  • Mom pisze:

   Bardzo ciekawy artykuł. W zasadzie to można te hydrę uznać za nadzorcę 🙂 Np. z tego co wiem to tasiemiec bytując w organizmie potrafi „dbać” również o żywiciela, by ten za szybko się nie zorientował i go nie unicestwił. I jeśli my nie będziemy odżywiać naszej hydry chemią i świadomie dbać o zdrowe życie to wtedy chcąc nie chcąc hydra działa na naszą korzyść by i sama mogła przetrwać. Bardzo to ciekawe, na pewno będę śledzić temat.
   Ja również leczę mentalnie 😉 i to chyba najmocniejsze lekarstwo 🙂

  • Karolina pisze:

   Tak to bardzo dobre pytanie jak połączyć…. kiedyś wpadłam na ten artykuł o hydrze tutaj na mistyce też widziałam że był on szerzej omawiany. Jest jeszcze taki filmik jakiejś rosyjskiej pani doktór na temat układu limfatycznego,ona mówiła że 80% zanieczyszczeń organizmu pochodzi z układu limfatycznego mnie po tym filmie naszedł wniosek taki….
   Że należę do ludzi zwodzonych i oszukanych całymi tymi teoriami dotyczącymi oczyszczania organizmu jeżeli na całą resztę układów i narządów pozostaje tylko 20% zanieczyszczeń to ja mogę sobie oczyszczać do tak zwanej „usranej śmieci” wszystko po kolei a raczej efektu czystości wewnętrznej nie osiągnę, a bardzo w temacie byłam i praktykowałam sporo na sobie i rodzinie.
   Hydra jak dla mnie to pomysł co by odciągnąć od meritum oczyszczania organizmu_czyli układu limfatycznego i całej tej kloaki która jest z niego zrobiona a z pewnością zasiedlona jest przez „obcych” i inne robactwo.

  • Karolina pisze:

   Tak rozmyślam jeszcze … te informacje to w sumie się nie wykluczają, układ limfatyczny może być zasiedlony rzez tak zwane „coś” i nie spełnia swoich zadań jako część ochrony immunologicznej, zatem hydrą mogłoby być to coś co jest tam jak pasożyt zagnieżdżone a nie sam układ który w moim odczuciu jest częścią zintegrowaną całego „or-ganizmu”.

   • Mom pisze:

    I ja też rozmyślam 😀 Gdyby cały układ limfatyczny był nam niewłaściwy to co w przypadku jakiegoś np. mocniejszego uderzenia. Jakiś układ musi robić porządki ze zmiażdżonymi czy rozerwanymi komórkami z których sączy się płyn.. Kiedyś przy gruntownym oczyszczaniu wspomagałam się masażami bańką chińską i faktycznie oczyszczony ukł. lim. procentuje u mnie już kilka lat. Wiadomo, że powtarzam różne kuracje ale już nie z takim natężeniem jak wtedy i nie wiem co to chorowanie.. Wyciągnęłam się z tylu różnych dziwnych rzeczy o których lekarze nie mieli pojęcia skąd i jak. A te świństwa to właśnie
    łańcuch przyczynowo-skutkowy zabrudzeń i zakażeń. Przychylam się, że do tego, że to „coś” zasiedla ten układ i zastanawiam się czy może to jakiś rodzaj białek (np. ludzkich-szczepionki) czy rodzaj programowania wody (np. chrzest i inne) uaktywania ten syf?

    • Karolina pisze:

     Mom może podzielisz się jakimi sposobami praktykowałaś oczyszczanie układu limfatycznego ??
     ja bardzo chciałabym zbudować w tym roku do jesieni „domek saunowy”
     namierzenie tej „hydry” unieszkodliwienie i znalezienie mechanizmów jej obecności na pewno byłoby przełomowe! _włączam temat do rozwikłania !
     szczepionki to temat za „świeży” programowanie wody owszem to może być dobry trop_biorąc pod uwagę jeszcze tą słona wodę która tu zaistniała niedawno.

    • Mom pisze:

     Opiszę moją drogę do zdrowia 🙂 bo to nie była jakaś specjalistyczna terapia na dany układ a jakby to powiedzieć, moje własne eksperymenty na sobie 🙂 Nie wiem dokładnie co najbardziej zadziałało na ten układ, faktem jest, że jestem zdrowa a to właśnie tutaj objawiały się problemy. To będzie jednak trochę dłuższy post i dam sobie na niego chwilę 🙂 z chęcią się podzielę moim doświadczeniem, choć to wiedza nie specjalistyczna a intuicyjna 😉

    • BasiaB pisze:

     Dziewczyny – z nosogardzieli oraz całej głowy wyciągajcie światłowody i transpondery, jest tego mnóstwo.
     Robiłam to ze 3 lata temu, potem powtarzałam, a teraz wyciągnęłam całą hałdę i czułam fizycznie jak z nosa mi wychodzą jakieś linki 😀
     Wszelkie urządzenia i mikrochipy.
     A piać od nowa 😀

 34. jaga pisze:

  Ja polecam kordyceps to taki grzyb, w dorosły w czasie infekcji ma zjeść 12 w ciągu dnia, przez tydzień. Nie wiem jak dziecko. Może dziecko złapało mononukleozę, a to jest wirus. W ogóle najlepiej zrobić biorezonans to od razu wychodzi co to za cholerstwo siedzi i jak najlepiej zadziałać. Moją panią od biorezonansu mogę wszystkim niezdecydowanym polecić bo jest tego warta 🙂 Ewa Skoczeń, dane w necie znajdziecie….pozdrówka babeczki 🙂

  • Mom pisze:

   Jaguś dziękuję ślicznie bo jestem na etapie poszukiwań kogoś dobrego właśnie 🙂 A o tych grzybkach to ja kiedyś cały program oglądałam i szukałam tego kiedyś ale nie znałam pod tą nazwą. Zamówiłam i czekam 🙂
   Mononukleozę brałam pod uwagę jednak to nie to.

   • Marcin pisze:

    Jak już masz całe mnóstwo porad (a mamy to chyba we krwi 🙂 ) to dam Ci jeszcze swój sposób na infekcje: parę kropel wody utlenione do jednego ucha (burzy się i swędzi, ale można się podrapać 🙂 ) po paru minutach odwracamy głowę i to samo z drugim uchem. Ja to robię codziennie profilaktycznie. Myć zęby rano i wieczorem pastą z dodatkiem paru kropel wody utlenionej.

    • Mom pisze:

     Dzięki Marcin, rewelacyjna metoda 🙂 Stosujemy jak tylko mamy jakieś pierwsze sygnały, że coś się dzieje. Jak jest poważniej to wtedy wymiennie właśnie z ciepłą oliwa z czosnkiem. Ja mówię na to uczucie, że mam biedronki w uchu 🙂 i nawet je lubię 😉

  • Karolina pisze:

   Ten Kordyceps za mną chodzi już od jakiegoś czsu_ 🙂 widziałam gdzieś chińskie flakoniki z wyciągiem_czy ktoś to stosował ?

   • jaga pisze:

    Przecież napisałam, że stosuję 🙂 dobre są Tiensa, trochę drogie ale mają power. Przy zaobserwowanych początkowych objawach jakiejś infekcji zjadać po 12 kapsli na dzień przez tydzień a potem 6, tego się nie przedawkuje. Równocześnie wskazane jest przyjmować jakiś wapno-magnezowy suplement. Mnie dobrze na nery i stawy robi….na zdrówko 🙂

 35. BasiaB pisze:

  Leki są trzecią najważniejszą przyczyną śmiertelności – prof. Stanisław Wiąckowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=YPRY9evIviM

 36. BasiaB pisze:

  O szczepieniach w Szwecji:

  „10 maja 2017 Parlament szwedzki odrzucił 7 propozycji mających na celu wprowadzenie w kraju szczepień obowiązkowych. Rząd Szwecji stwierdził, że polityki zmuszania do szczepień są sprzeczne z prawami konstytucyjnymi obywateli.
  Szwecja zamiast ustąpić pod naciskiem firm farmaceutycznych i przerażających taktyk mass-mediów mainstream’owych – aplikuje decyzję o niestosowaniu szczepień przymusowych, określając je jako pogwałcające Konstytucję.

  Różne czynniki wpłynęły na to postanowienie. Z jednej strony zadziałała presja obywateli, okazujących w jawny sposób ich sprzeciw wobec tego rodzaju przymusu – posłowie odnotowali obecność „dużego sprzeciwu w stosunku do jakichkolwiek form zmuszających do szczepień”.Z drugiej zaś – posłowie (podczas obrad Parlamentu) cytowali dane nadesłane przez szwedzki system opieki zdrowotnej (NHF), które ujawniają pojawienie się po szczepieniu przeciwko MMR (odra – świnka – różyczka) częstych i „bardzo poważnych reakcji niepożądanych”, przy czym dodali, że tego rodzaju skutki uboczne – wymienione są ulotce informacyjnej dołączonej do szczepionki.

  Ponadto, politycy podkreślili, że podobne ryzyko nie ogranicza się jedynie do szczepionki MMR, ale dotyczy także innych szczepionek, powodujących „podobne reakcje niepożądane”.
  W Norwegii szczepienia też nie są obowiązkowe, żadne.”

  • BasiaB pisze:

   https://2luciejwl.files.wordpress.com/2015/12/gnm.pdf
   GERMAŃSKA NOWAMEDYCYNA® Autor: Caroline Markolin, Ph.D.

   • Mom pisze:

    dziękuję Basiu za ten link, ta germańska medycyna pomimo swojej nazwy 😉 mocno do mnie przemawia i zamierzam pogłębiać ten temat. Niedawno wpadłam na filmik Magdaleny Dembowskiej o tej gałęzi właśnie i szczerze mówiąc, patrząc po rodzinie i znajomych a przede wszystkim po sobie, to to się wszystko zgadza 🙂

    • BasiaB pisze:

     Cieszę się Mom, że się przyda.
     Twórca tej gałęzi medycyny został zniszczony, umarł na wygnaniu:
     http://www.germanska.pl/index.php/dr-hamer/historia-tlamszenia-gh

     Dla mnie nie ważne jest jej germańskie pochodzenie, ważne jest to że wielu ludziom ta medycyna pomogła.
     Wśród Polaków nie tylko są dobrzy ludzie, jest mnóstwo szuj.
     Nie wszyscy Niemcy są źli, jak widać na przykładzie Dr. Hamera – są wyjątki 🙂 ❤
     Osobiście nie zdążyłam się zapoznać z M.G. wiem tylko co nie co.
     Przyjdzie odpowiedni czas to może zgłębię tą gałąź 😀

    • Mom pisze:

     ha ha, znam nawet kilku dobrych Niemców i kilka polskich szuj 😀
     Germańska ma świetny wpływ na świadomość i obserwację samego siebie nie tylko od wewnątrz ale i z zewnątrz. Trzeba nauczyć się patrzeć na siebie i swoje środowisko oraz świat zewnętrzny z pozycji obserwatora ale i „żyjąc” równocześnie 🙂
     A to niesamowite, że udało się tak udowodnić tą „korelację” świata materialnego i energetycznego 🙂

 37. BasiaB pisze:

  Materiały z konferencji Szczepienia XXI wieku w Warszawie , 26.08.2017
  wystąpienie prof.dr hab. Marii Majewskiej:
  .https://www.youtube.com/watch?v=52x9d_C1Mp4

  wystąpienie dr Huberta Czernika:
  .https://www.youtube.com/watch?v=nXtkHqZz8GY

  wystąpienie Jerzego Zięby:
  .https://www.youtube.com/watch?v=NA8q0pPpt-Q

  wystąpienie Justyny Sochy:
  .https://www.youtube.com/watch?v=EcKwibiUCpc

  wystąpienie Urszuli Tomickiej:
  .https://www.youtube.com/watch?v=kuDQuSRvi8A

  wystąpienie mecenasa Arkadiusza Telela:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QHaYVDxnNHU

  i paru jeszcze innych, m.in. z kanału Shirty Films Studio:
  .https://www.youtube.com/channel/UCehcgC263OVYtK2WbDIpIhQ

  materiał do przejrzenia na parę ładnych wieczorów…

  Wywiad z pracownikiem firmy farmaceutycznej o szczepionkach:
  .https://wolnemedia.net/pracownik-firmy-farmaceutycznej-o-szczepionkach/

 38. BasiaB pisze:

  https://wolnemedia.net/entomolog-odkrywa-antygrawitacje-3/
  ” Sztuczne plastry. Piętnaście sztuk sklepowych wytłaczanek z masy papierowej na trzydzieści kurzych jaj każda. Zwiążcie lub sklejcie je tak, żeby…”.[itd w artykule]

 39. Minerałek pisze:

  ,,C-jak cukier,, i… cukrzyca

  Jerzy Zięba

 40. BasiaB pisze:

  „Dzieciom nie wolno podawać paracetamolu !!! Szczególnie po szczepionce !!!

  Po szczepionce dziecko jest potwornie zatrute różnego rodzaju toksynami oczywiście zawartymi w szczepionce. Organizm dziecka natychmiast stara się je usunąć.

  Jednakże acetaminofen (paracetamol) niszczy zasoby glutationu, który jest niezbędny do takiej detoksyfikacji.

  Stad właśnie mogą występować NOP-y.

  Stwierdzono też, że paracetamol zwiększa ryzyko wystąpienia autyzmu !!!! Co w związku z powyższym (brak glutationu) nikogo już nie powinno dziwić.

  Badania takie są już przygotowane do opublikowania przez Duke University. Pewnie ukaże się to w ciągu następnych dwóch miesięcy…
  Jeśli tylko będę te badania miał – upublicznię je.

  W międzyczasie informuje o tym ….

  Ale.. zanim to dotrze do polskich lekarzy tysiące dzieci będą faszerowane paracetamolem…

  Moze jednorazowo, a nie regularnie… Niestety, wiem ze wielu dzieciom paracetamol podawany jest bardzo czesto…”
  Jerzy Zięba
  .https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1925779670994815

 41. BasiaB pisze:

  Dostałam na pocztę:

  Planowana jest zmiana ustawy o ochronie zdrowia – druk sejmowy 1813 – po zatwierdzeniu przez ” Sejm RP” i „Prezydenta RP” zostanie nałożony na WOLNYCH OBYWATELI PRZYMUS SZCZEPIEŃ ( dla osób pełnoletnich w/g zaleceń GIS – ‚sanepidu’), a do przymusowych szczepień będzie kwalifikował lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej ( POZ ), czyli ‚lekarz rodzinny’.

  Ustawa ta wchodzi w życie dnia 01 grudnia 2017r. Żeby nie podlegać temu systemowi, należy zrezygnować z usług POZ jaknajwcześniej – DO 01 GRUDNIA 2017r – należy pobrać druk zmiany lekarza rodzinnego i druk zmiany pielęgniarki , również położnej – i tam nie wpisać nowego lekarza, pielęgniarki czy położnej.

  Wtedy można korzystać z lekarzy w praktykach prywatnych, którzy mogą wystawiać skierowania na badania, do specjalistów, zwolnienia lekarskie itp. W takiej sytuacji nie będzie możliwości kierowania „pacjenta” na przymusowe szczepienia np. przeciwko ‚grypie’ lub podobnym UROJENIOM systemu.

  Po 01 grudnia 2017 nie będzie możliwe wycofanie się z opieki zdrowotnej POZ, czyli przymusu państwowego podlegającego tzw. BIGFARMIE. Dociekliwi niech szukają i kojarzą – na polecenie p. premier Szydło niejaki Posobkiewicz ( Główny Inspektor Sanitarny ) dostał polecenie projektu zmiany rozporządzeń w/s obowiązkowych – PRZYMUSOWYCH – szczepień pełnoletnich obywateli. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne działa też w Niepublicznych ZOZach i u lekarzy prywatnych, którzy mają umowę z NFZ – a jest ich ogromna większość.
  PODAJCIE DALEJ…”
  Linki o przymusowych szczepieniach :
  http://prawy.pl/58942-przymusowe-szczepienia-nie-tylko-dzieci-teraz-rowniez-doroslych/

  http://prawy.pl/60377-ministerstwo-zdrowia-chce-wprowadzic-w-zycie-przepisy-tworzace-gigantyczny-system-kontroli-wszystkich-rodzin-dzieci-szkolnych-w-polsce/

 42. Marcin pisze:

  Jak leczyć się szybko z przeziębień i nie tylko:
  .https://www.youtube.com/watch?v=lx01L_Dtz3U&t=1002s

  • Marcin pisze:

   Najlepiej aby inhalator rozdrabniał cząstki danego leku na mniejsze niż 3 mikrometry, bo wtedy wnikają one do pęcherzyków płucnych. Jest to ważny parametr przy zakupie sprzętu.

   • jaga pisze:

    Właśnie jestem na etapie kupna 🙂 masz jakiś sprawdzony?

    • jaga pisze:

     Ooo..właśnie obejrzałam od początku, autor ma filipsa i jest zadowolony 🙂

    • Marcin pisze:

     Dopiero jestem na etapie zakupu. Jak go sprawdzę to dam znać. Wybrałem też Philipsa o wielkości cząstek 2,9 mikrometra.

    • Marcin pisze:

     Pierwsze moje wrażenia z używania inhalatora są takie:
     ilość cytryny na początek to kilka kropel rozpuszczonych w wodzie np. z odwróconej osmozy, soli fizjologicznej. To na początek wystarczy. Potem można zwiększać ilość, ale tak, aby nie wywoływać zbyt dużego dyskomfortu (mocne kasłanie, drapanie).
     U mnie już pierwsze użycie spowodowało wyrzucanie z płuc flegmy. Trzeba pamiętać o powolnym ale głębokim oddychaniu. Nie za szybko, bo grozi to hiperwentylacją i może nastąpić omdlenie. A poza tym ciąg dalszy nastąpi 🙂 .

    • jaga pisze:

     Dzięki za wskazówki, się zastanawiałam czy mamci zapodać cytrynę tak rozpylając w pokoju, żeby się od flegmy nie zadusiła bo ma astmę. Ostatnio się załatwiła olejkiem pichtowym przy parówce. I musiała przez inhalator jakieś obkurczające ,,leki” wziewać. Sukcesów życzę 🙂

    • Marcin pisze:

     Myślę, że to dobry pomysł. Ja też po 10 min. zdejmuję maskę i resztę puszczam na pokój.

    • Marcin pisze:

     Zapomniałem dodać szczegół: wydech też musi być głęboki, aż do końca. Wydaje mi się to ważne, bo wtedy wychodzi powietrze z najgłębszych zakamarków dolnej części płuc.

    • Marcin pisze:

     Krótko podsumuję używanie inhalatora z sokiem cytrynowym. Używałem go prawie codziennie od poprzedniego postu. Teraz robię to z czystym sokiem cytrynowym przez ok. 15 min. Wyraźnie zwiększyła mi się pojemność płuc. Płuca przyzwyczaiły się i reagują już normalnie. No może pierwszy wdech to odkasłanie, potem ok.

 43. Vg pisze:

  Polecam inhalator dyszowy Elisir. Mam od 10 lat. Sprawny cały czas, jedynie wężyk trzeba było wymienić. Swietnie rozpyla leki.

 44. Marcin pisze:

  .https://www.youtube.com/watch?v=ASfoNnVkrPk
  Bardzo ciekawa rozmowa n/t usuwania z organizmu aluminium, baru i in.

 45. Pingback: Kompendium wiedzy – witamina D | Gawronski Rafzen's Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s