Dezinformacje i skorumpowanie lobby nuklearnego

Ciekawy wpis autorstwa dr Jerzego Jaśkowskiego, demaskujący afery wokół polskiej, i nie tylko, atomistyki. Okazuje się bowiem, że cały świat powoli odchodzi od energetyki atomowej. Przykładem jest Japonia, gdzie aż 47 reaktorów znajduje się w stanie przedłużającego się wyłączenia.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że świat powoli szykuje się na ujawnienie niektórych patentów wolnej energii – „free energy”. W przeciwnym wypadku byłoby odwrotnie – reaktory byłyby budowane, a nie zamykane. Wiele z budowanych obecnie reaktorów ma koszmarnie długie opóźnienia i przestoje. Część jest budowana już od 20 lat, oczywiście podług tejże technologii sprzed 20 lat. Duża część elektrowni to zdezelowany szmelc mający już 30, czasami nawet 40 lat.

Wiele uwagi na mojej stronie poświęcam skorumpowaniu nauki. Obecnie nauka, przeżarta korupcją, fałszerstwami, zatajaniem ważnych faktów, różnego rodzaju „układami” z korporacjami i rządami – jest tworem zdemoralizowanym i zdegenerowanym do cna. Nawet w sferze polityki uświadczysz więcej uczciwości i więcej „społecznictwa” niż w zakłamanym naukowym półświatku. Szkoda tylko, że wciąż skali tej korupcji i zakłamania w nauce nie dostrzegamy. Schludnie ubrany i sowicie opłacony przez korporację ekspert piorący ludziom mózgi w TV, wciąż dla wielu jest „bogiem”. Obecnie nauka, ze swoimi ślepymi dogmatami i rzekomo niepodważalnymi „gównoprawdami”, wcieliła się w nową inkwizycję. Banda skorumpowanych technokratów narzuca nam edukację (ewolucja i inne bzdury), przymusowe procedury medyczne (szczepienia) i wiele innych.

Nauka to także atomistyka. Wydawać by się mogło, że atomistyka, a więc obszar fizyki i chemii, to nauka ścisła. Jednak tak nie jest. Atomiści ukrywają wiele kluczowych faktów. Między innymi, ukrywają prawdę o rozrzedzonym, rozproszonym promieniowaniu wokół elektrowni atomowych. Tego typu promieniowanie również jest szkodliwe. Zmanipulowane są także normy jeśli chodzi o promieniowanie. Od początku ery atomowej wzrasta promieniowanie tła. I normy roczne / dobowe radiacji są obliczane właśnie na podstawie ciągle wzrastającego promieniowania tła. W związku z tym, panom naukowcom wychodzi, iż z każdym rokiem możemy przyjmować coraz większe dawki promieniowania, co jest absolutną bzdurą.

Warto dodać pod koniec tego autorskiego wstępu do artykułu, że energetykę atomową popiera nurt zwany „racjonalizmem naukowym” czy też „sceptyzmem” („skeptic”). Racjonaliści naukowi i sceptycy przesiadują w internecie na kanałach takich jak #ttdkn czy #neuropa na wykop.pl. Ich mekką w polskim internecie jest blog de bart, sprytny spec od czarnego marketingu i reklamy. Ogólnie, ludzie Ci popierają wszystko to, co przynosi zysk rządom i korporacjom (GMO, szczepienia, akademicka medycyna, atomistyka itp). Zaś sprzeciwiają się wszystkiemu, co temu zyskowi może zagrozić – np medycynie naturalnej i teoriom, które oni nazywają „spiskowymi” czy też „pseudonaukowymi”.

W kategorii „racjonalizm naukowy” jest na mojej stronie aż 179 artykułów. Link do kategorii poniżej:
http://kefir2010.wordpress.com/category/racjonalizm-naukowy/

Mody w medycynie, a energetyka jądrowa

Cytuję: „O tym, że tylko te idee żyją, które według starszych i mądrzejszych żyć powinny, nikogo jako tako myślącego przekonywać nie potrzeba. Wystarczy przypomnieć genialnego odkrywcę, jakim niewątpliwie był Chorwat Nikola Tesla, i jego chęć dostarczania społeczeństwu darmowej energii. Odpowiednie osoby potrafiły wymazać z pamięci i bibliotek jego dokonania, a Armia USA nadal zastrzega sobie ponad 60 jego patentów jako tajne. A ty ludku, możesz tylko pomarzyć o darmowej energii. Takie mody istnieją w medycynie. Obecnie panują dwie. Jedna straszy cholesterolem, jako związkiem zagrażającym życiu, a drugą osteoporozą, jako chorobą przyspieszającą umieranie. Nie wspomnę oczywiście o straszeniu epidemiami z chęci wzrostu sprzedaży szczepionek, ponieważ to jest powszechnie znane.

Straszenie cholesterolem polega na systematycznym obniżaniu tzw. normy. Jeszcze w latach 1980. poziomem normalnym było 250 mg, a leczenie rozpoczynaliśmy przy poziomie 400 mg. To właśnie wtedy wprowadzono lek Curantyl, który miał obniżać poziom cholesterolu, ale obniżał czas życia, wywołując zawały mięśnia sercowego. Został więc po kilku latach po cichu wycofany. Obecnie mówi się już o konieczności obniżenia cholesterolu do 100 mg, jako poziomie dopuszczalnym. W związku z faktem, że 25% naszego cholesterolu znajduje się w naszym mózgu, to obniżenie jego poziomu o 60% zaowocuje wzrostem demencji. I o to chodzi, abyś ludku nie zadawał głupich pytań.

Podobnie wygląda sprawa osteoporozy. Pomimo, że rola witaminy D jest znana od ponad 100 lat, to starsi i mądrzejsi wpadli na pomysł zaprzestania jej podawania w Polsce już w roku 1971. Wiadomo, że witamina D jest tak naprawdę hormonem obsługującym około 3000 genów [człowiek posiada ich koło 30 000]. Tak więc niedobór witaminy D może spowodować liczne choroby, łącznie z rakiem, obniżeniem odporności, czy osteoporozą. No i o to przecież chodzi. Swoje zarobione pieniądze masz natychmiast wydać. Po to wprowadzono podatek VAT, jako łapówkę dla urzędników, by byli bardziej zainteresowani przygotowywaniem odpowiednich ustaw wymuszających sprzedaż niechcianych towarów np. szczepionek.

W podobny sposób dezinformuje się społeczeństwo odnośnie rozwoju przemysłu zbrojeniowego w zakresie atomowym. Jeszcze w latach sześćdziesiątych ludek wojskowy uważał takie na przykład miny atomowe za doskonały środek obronny. W związku z tym potrzebne były duże ilości plutonu do produkcji tych min. A pluton produkują elektrownie atomowe. I koło się zamknęło. Przypomnę, że Sowieci używali kilkunastu min atomowych obok naszej granicy na Pińszczyźnie oraz 8 na jeziorze Ładoga. „Nasze” tzw. służby ochrony radiologicznej nigdy tego faktu nie odnotowały. Od razu widać, komu służą.

W Polsce w latach 80. udało się zablokować budowę elektrowni atomowej, tego tworu junty wojskowej z 18 stycznia 1982 roku. Jak się wojskowi spieszyli, świadczy data podjęcia decyzji. Jeszcze na ulicach trwały strajki, a oni już robili skok na kasę. Decyzję o budowie elektrowni atomowej podjęli w pierwszym miesiącu stanu wojennego, ale Prawo Atomowe według to którego rzekomo budowali tą elektrownię, uchwalili dopiero 5 lat później. Ot, typowa zasada działania starszych i mądrzejszych. Przypomnę także, że pierwszym ministrem od atomu w PRL-u był krawiec ciężki z zawodu, niejaki Jerzy Bilik. Po 1968 roku obywatel Izraela. To on nadawał stopnie profesorskie późniejszym specjalistom. Trzeba o tym pamiętać, to jest właśnie poziom i historia „polskiej” atomistyki. Nie wiem, dlaczego nie możemy z tymi faktami zapoznać się na oficjalnych stronach atomistów, takich jak Instytut w Świerku, czy Krakowie. Przypomnę, że do dnia dzisiejszego nie rozliczono wydatków, jakie poniosło społeczeństwo w związku z całością ery atomowej w Polsce.

Ale historia nieujawniona lubi się powtarzać. Świadczy o tym obecne powołanie pełnomocnika do budowy elektrowni jądrowej w randze ministra. Proszę popatrzeć, jedna budowla i od razu minister. Jakie to koszta? W dodatku zatrudniono tych samych specjalistów od dezinformacji, którzy działali 30 lat temu. Taki na przykład dr A. Strupczewski, odpowiedzialny za awarię reaktora w Świerku w 1979 roku… Do dnia dzisiejszego raport komisji o tej awarii nie został ujawniony, a pan ten ma permanentny głos w mass mediach głównego nurtu dezinformacji. Dr A. Strupczewski to w ogóle ciekawy osobnik. W latach 1980. publikował prace udowadniające, że reaktor WWR jest przestarzały i nie powinien być budowany. W rok później już w składzie ekipy żarnowieckiej twierdził coś wręcz przeciwnego. [Zeszyty Naukowe Instytutu w Świerku] Zresztą mieliśmy całą gamę takich użytecznych trolli dezinformujących społeczeństwo w stanie wojennym odnośnie energetyki jądrowej, takich jak prof. Marecki z Gdańska, czy Jaworowski z Warszawy, lub Hrynkiewicz z Krakowa.

Obecnie dr A. Strupczewski jest szeroko nagłaśnianym przez określone media piewcą energetyki jądrowej w Polsce. Aż wierzyć się nie chce, że większość witryn wciąż powiela jego wypowiedzi. Do takich należy na przykład http://www.cire.pl nie wspominając o stronie internetowej stowarzyszenia reklamującego energetykę jądrowa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, tyle, że nie znane są wciąż źródła finansowania tego rodzaju witryn. Ale, że jest to moda lansowana tylko w Polsce, nie trzeba nikogo interesującego się atomem przekonywać. Wystarczy przypomnieć, że obecne zapotrzebowanie istniejących elektrowni atomowych wynosi 68.000 ton uranu, a produkcja to jakieś 35.000 ton. Resztę plutonu zdobywa się z likwidowania arsenału atomowego. Wojsko już dawno odeszło od bomby atomowej, chyba że uważamy za wojskowe wypowiedzi trolli, pojawiające się w prasie polskojęzycznej, w związku z sytuacją w tym tworze zabierkowym, zwanym Ukrainą.

Wojsko co najmniej od początku lat 1970. przeszło na tzw. siły kosmiczne, HAARP, broń elektromagnetyczną i antymaterię, o której się mówi już od 1986 roku, a od 2005 prawie oficjalnie. Niestety, „uczeni” w kraju nad Wisłą jeszcze się z tym nie zapoznali. Przecież mamy jednego generała na kilkunastu żołnierzy, a stosunek oficerów do szeregowców jest lepszy, aniżeli w teatrze. W jednostkach bojowych mamy może kilka tysięcy żołnierzy, służących głównie zagranicą. Stare niemieckie czołgi Leopardy, z dwoma pociskami na działo, mogą być ewentualnie eksponatami w muzeum. O F-16 nie będę wspominał, ponieważ nawet Egipt posiada już F-32, a Izrael F-35. USA lata na F-57B.

Wracając do dezinformacji naszego lobby atomowego. Wpadł mi w ręce raport: „Energetyka jądrowa 2014” autorstwa M. Schneidera i A. Froggata. Raport jest zwięzły i dostatecznie udokumentowany, aby przeciętny inżynier w Polsce wyrobił sobie zdanie w tej materii. Oczywiście nie przeszkadzam w zapoznaniu się z tymi danymi specjalizacjom z innych dziedzin, na przykład socjologii, czy politologii.

Ile mamy elektrowni atomowych na świecie? Liczba elektrowni atomowych na świecie spada w gwałtownym tempie i obecnie już tylko 388 znajduje się w 31 państwach. Od 2002 roku wyłączono pięćdziesiąt reaktorów. Dodatkowo w samej Japonii 43 reaktory zostają w stanie długotrwałego wyłączenia. Czyli faktyczna liczba jest jeszcze niższa o te 43 reaktory. Systematycznie spada produkcja energii elektrycznej w elektrowniach atomowych z 2660 TWH w roku 2006, do 2359 TWH w roku 2013. Udział energii elektrycznej z elektrowni atomowych spadał z 17.5% w roku 1996, do 10.8% w roku 2013. W zastraszającym tempie wzrasta wiek elektrowni atomowych. Wszystko wskazuje na to, że właściciele chcą wykorzystać istniejące reaktory bez względu na konsekwencje stabilnej pracy.

Przypomnę, że elektrownia w Fukushimie miała być wyłączona 5 lat wcześniej, tylko dziwnym trafem przedłużano jej zezwolenie. Skutki takiego lekceważenia procesów technologicznych znamy. Pomimo, że trzęsienie ziemi było w Fukushimie mniejsze o 3 rzędy wielkości od wytrzymałości teoretycznej budowli, a fala o 5 metrów niższa, aniżeli zabezpieczenia, to 3 reaktory zniszczone zostały, a czwarty dziwnym trafem nienaruszony stoi? W połowie 2014 roku średni wiek istniejących elektrowni wynosił 28.5 roku. Ponad 170 jednostek działało już ponad 30 lat [44% istniejących], a 39 bloków miało już ponad 40 lat pracy. W 2014 roku w budowie było 69 bloków. Ale niektóre z pośród nich, dokładnie osiem, budowane były już ponad 20 lat, a jeden ponad 12 lat. Budowa 49 reaktorów przebiega z poważnym opóźnieniem, vide Finlandia, czy Anglia. Z 28 reaktorów budowanych w Chinach, 21 ma opóźnienia kilkuletnie.

Z pozostałych 18 w budowie, nie podano czasu rozpoczęcia pracy, więc trudno ocenić opóźnienie. W Polsce samo planowanie jest opóźnione już o 5 lat. Ale ile można zarobić na permanentnych planowaniach, bez obawy ryzyka, że coś wybuchnie.

Aż 43 reaktory w budowie znajdują się w Rosji, Chinach i Indiach. Wątpliwe jest czy kiedykolwiek zostaną ukończone. Budowana w Kaliningradzie elektrownia już od dwóch lat jest wstrzymana. Kryzys ekonomiczny w Rosji stawia pod znakiem zapytania jej dokończenie. Poza tym wymienione kraje należą do rzędu tych, w których pojawia się kryzys ekonomiczny.

Średni czasu budowy 37 elektrowni przekroczył 10 lat, ale niektóre „rzekomo buduje” się już 36.3 lat. Piszę rzekomo, ponieważ nie wiadomo, czy i w ogóle jakiekolwiek prace budowlane trwają. Nie wiadomo więc, czy się je buduje, czy tylko pobiera kasę.

Wbrew twierdzeniom naszych rodzimych atomowych dezinformatorów, vide dr A. Strupczewski, żaden z reaktorów tzw. III generacji nie został jeszcze wybudowany. Będące w budowie elektrownie atomowe mają wieloletnie opóźnienia, na przykład w Finlandii, czy Francji. Nie wspominając o generalnej katastrofie francuskiego programu atomowego w postaci budowy reaktora Super Feniks, który pracował niecały rok i uległ awarii uniemożliwiającej jego naprawę. Co kosztowało Francuzów jakieś 40 miliardów euro. Stąd zapewne ich przesiadywanie w Warszawie i ciągły „lobbing”. Przecie muszą sobie odbić taką olbrzymią stratę. A ludek warszawski doskonale się nadaje do lobbingu.

Ostatnim przykładem oficjalnego wycofania się z budowy dwóch bloków w Temelinie są Czechy. Decydującym elementem przerywania budowy i w ogóle odstępowania od atomu jest, po pierwsze: brak zainteresowania wojska bronią atomowa i produkcja olbrzymiej ilości śmieci, z którymi nie wiadomo, co robić, na przykład ze zubożonym uranem. Odpad ten rozsiewa się po całym świecie w konfliktach wojskowych pod postacią pocisków różnego rodzaju. Vide Jugosławia, Faludża, Afganistan etc. Drugim elementem wpływającym na zaniechanie i odstępowanie od atomu jest jego cena. Dopóki wojsko odbierało pluton, koszty były tajemnicą wojskową. Obecnie wiadomo, że od 2002 roku do 2013 roku, koszt inwestycji wzrósł z 1000 dolarów za kW, do 8000 dolarów za kW [ceny zapisane w budowie elektrowni w Anglii, Hinkley Point].

Trwa permanentny nacisk spółek eksploatujących elektrownie atomowe na podniesienie cen produkowanej energii elektrycznej. Temu między innymi służy tzw. podatek na dwutlenek węgla. Neguje się w tym przypadku produkcję dwutlenku węgla powstającą podczas wydobywania uranu oraz budowy elektrowni.

Wbrew twierdzeniom o taniości elektrowni atomowej, w żadnym kraju na świecie nie pracuje ona bez pomocy publicznej. Ta pomoc publiczna była między innymi przyczyną upadku rządu p. M. Tacher, która chciała sprywatyzować elektrownie atomowe. Wyszło na jaw, że rząd dofinansowywał je po cichu corocznie olbrzymią kwotą kilkunastu miliardów funtów [podawano, że 15 miliardów]. Po prywatyzacji oczywiście urwałby się ten „strumyczek”.

Koszty wzrosły tak dalece, że największy operator na świecie, tak rozpychający się w Polsce FDF, tylko w jednym roku zafundował sobie deficyt wynoszący dwa miliardy dolarów. Wiadomo, musi sobie to odrobić i padło na mieszkańców kraju nad Wisłą.

Jak podał francuski Trybunał Obrachunkowy, koszt produkcji 1 MWh wzrósł w okresie ostatnich 3 lat z 49,6 euro, do 59,8 euro, to jest do ponad 250 złotych, a więc o ponad 30% więcej, aniżeli obecnie wynosi koszt 1 MWh w Polsce. Stąd systematyczne podwyżki energii elektrycznej w Polsce Jest to po prostu doprowadzenie ceny 1 MWh do tej, jaką muszą płacić Francuzi. Oczywiście zapomina się o średnim wynagrodzeniu polskim. Być może dlatego prezes tej kompani budującej elektrownie atomowej w Polsce już ma to uwzględnione w pensji, ponieważ jego miesięczne wynagrodzenie przekracza średnie statystyczne 3 letnie wynagrodzenie człowieka z nad Wisły.

O tym, że eksploatacja elektrowni atomowych jest nieekonomiczna świadczą fakty. EON, niemiecki operator, zamknął jeden ze swoich reaktorów na 7 miesięcy przed terminem, z powodu wysokich kosztów eksploatacji. W Szwecji, w przypadku ujawnionych zysków dwóch elektrowni, otrzymanych ze sprzedaży energii elektrycznej okazało się, że nie pokrywa on kosztów eksploatacji z dwóch ostatnich lat. Nie zapominajmy, że Szwedzi wybudowali elektrownie atomowe w celu produkcji plutonu dla swoich bomb atomowych. W latach 1956-57 pokojowo nastawiona, w teorii, Szwecja, dokonała od 6 do 8 eksplozji atomowych. Skutki biologiczne tych eksperymentów nigdy nie zostały podane do publicznej wiadomości. Także tzw. Polski Dozór Atomowy – CELOR – nigdy nie ostrzegł Rodaków o szwedzkich wybuchach. Dlatego ani Szwedzi ani Norwegowie nie zbierają skażonych do dnia dzisiejszego grzybów w lasach, czemu się dziwią polscy „turyści”.

Belgijski operator Elektrabel, ten sam, który usiłował tylnymi drzwiami wejść do Polski – słynne faksy Merkela z Solidarności, syna prokuratora zamieszanego w sprawę śmierci ks. J. Popiełuszki [Lobotomia 30, 30 lat holokaustu. W. Sumliński] – przegrał sprawę w sądzie, dotyczącą podatku od paliw i jest w trakcie podejmowania decyzji, czy warto eksploatować nadal 7 jego elektrowni. Koszt przeprowadzania niezbędnego remontu eksploatacyjnego po 4 latach pracy waha się od 1.4 do 5.5 miliarda dolarów. Koszty tych remontów nigdy nie były podawane do wiadomości publicznej. Oczywiście po następnych 4 latach eksploatacji koszty wzrastają.

W 2012 roku niemiecki koncern energetyczny RWR, operator elektrowni atomowych, zanotował stratę 3.8 miliarda dolarów. FDF, GDF Suez oraz RWR i EON łącznie mają zadłużenie 173 miliardów dolarów. Wartość udziałów tych energetycznych spółek spadły o 30% w stosunku do wartości wyjściowej. Tak więc widzimy, że jak zwykle „Polak” przed szkodą i po szkodzie, zawsze głupi.

Straciliśmy kilka do kilkunastu miliardów dolarów na Żarnowcu i ta sama grupa po 20 latach, nadal chce „wydoić” społeczeństwo, pod pretekstem budowy nie wiadomo czego. Dla porównania, Hiszpania, którą swego czasu także naciągnięto na atom, w 2013 roku z elektrowni wiatrowych uzyskała więcej energii elektrycznej, aniżeli z jakiejkolwiek innego źródła. I to tłumaczenie atomistów, że wiatr nie zawsze wieje jest tak infantylne, że nie warto się nim zajmować. Nawet polscy inżynierowi to wiedzieli i dlatego od ponad 50 lat polska energetyka elektryczna jest połączona w sieć. Wiadomo bowiem powszechnie, że przesyłanie energii w postaci prądu jest najtańsze. Ale to trzeba wiedzieć, a obecna edukacja jest poniżej tego poziomu.

Autor: dr Jerzy Jaśkowski
Źródło: PrisonPlanet.pl

za : http://kefir2010.wordpress.com/2014/12/03/dezinformacje-i-skorumpowanie-lobby-nuklearnego/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, promieniowanie radioaktywne i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Dezinformacje i skorumpowanie lobby nuklearnego

 1. BasiaB pisze:

  Eluś i inni – opublikowałam w całości tekst Jarka Kefirka .
  Płacz …co to zmieni.
  Ale wiedzieć należy ,by móc sobie i najbliższym pomóc .

 2. Wojwit pisze:

  A propos wzrostu tzw.promieniowania tła. Jak myślicie, ile było wybuchów jądrowych (testowych i bojowych) a także skażeń w wyniku awarii w przemyśle nuklearnym od 1945r.? Tak „circa, koma” – szacunkowo…

  • Pani E pisze:

   Nawet boję się strzelać ile 😦 Nieważne ile- i tak się do połowy przynajmniej nie przyznają…

  • BasiaB pisze:

   Bladego pojęcia nie mam ,nigdy się tym nie interesowałam ,nawet nie wiem jaki może być rząd liczb.
   Tak strzelam – 100 ???

   • Wojwit pisze:

    Tu jest odpowiedź, ale i tak wszystkich prób (np.izraelskich) nie ma…

    • Wojwit pisze:

     A jeśli się komuś śpieszy, to to samo w pięć minut…

    • Pani E pisze:

     Nie wiem czy się komuś teraz „spieszy” – to od 1945 więc i tak już „po ptokach” jak to się na ślonsku „mówi”. Ale dzięki za cenny materiał.

    • Pani E pisze:

     Czyli tak jak pisałam -nie przyznają się, pejsy na przykład. Oni nigdy do niczego się nie przyznają 😦 Taka pejsata natura…. już bym Koreę podejrzewała, Chiny, Iran, że się nie przyznają, a tu masz……. I-SRA-el

    • BasiaB pisze:

     Takiego wyniku się nie spodziewałam 😦
     Dziwić się ,że że wszystko wygląda tak jak wygląda .
     A gdzie dane po 1998 r ?
     Czyżby od tej pory nie było już takich eksperymentów ,oficjalnie ?
     No to zrobiono nam Fukushimę ,a w międzyczasie Irak .
     Dzięki Wojwit za ten filmik.

    • Wojwit pisze:

     Pani E, mam taki ciekawy przyczynek do badań nad językiem i nad tym, jak nam go zmieniają znacznie szybciej niż nam się wydaje – a celem jest zmiana nas samych przez zmiane naszego myślenia – a to z kolei przez przekształcenie aparatu pojęciowego budowanego wszak z: nazw, ich określeń etc., w pozbawiony logicznego wynikania i uzasadnienia bezład. Uczynić to można przez zaciemnienie tych sensów, które w języku są ukryte, tych rdzeni. Naszło mnie przy tej (jak dla mnie oboczności) śpieszy – spieszy. Obecne słowniki podają jako poprawną formę: ‚spieszy’, podobnie jak w przypadku słowa: ‚spiżarnia’. Tyle że słowo ‚spiżarnia’ jest „puste” natomiast już ‚śpiżarnia’ oznacza miejsce, gdzie „śpi żarcie”. A taki ‚spichlerz’ (dawniej ‚śpichlerz’ – miejsce, gdzie „śpi” chleb czyli ziarno)? To jest takie rozpędzanie zaklętego koła: zmienić pisownię to po pokoleniu zmieni się wymowa a po kilku samo pojęcie czegoś tym słowem określonego i dalej – zmienią się przyimki i koniec końców tak się zaburzy sens, że przeciętny Polak częstokroć już twierdzi, że jego język ojczysty to nielogiczny, bezsensowny zlepek (a jak sam nie stwierdzi, to mu usłużni „umiłowani” podpowiedzą…) natomiast taki angielski (faktycznie ubogi zlepek łaciny z jednym z duńskich dialektów, gdzie bez idiomów ani rusz) to szczyt klarowności. Proszę zerknąć – obecnie jest: ‚linia’ – ‚linii’ (i ‚linie’ – ‚lini’) ale było: ‚linja’ – ‚liniji’ (od razu wiadomo, że chodzi o jedną…) i ‚linje’ – ‚linij’. A nam wmawiają, że to „język żyje” i SAM sie przekształca… A wracając do słowa ‚spieszyć’. Jest takie wojskowe sformułowanie: „wojsko spieszy z transporterów” (znaczy złazi i porusza się dalej na piechotę) i… spieszy (czyli szybko) do okopów (wiem… są tzw. homonimy) lecz język powinien być logiczny i jasny. I takim nasz język byłby gdyby nie…

    • Pani E pisze:

     Hmm, wiem wiem tak samo jak sweter i swetr już są pobodno obie wersje poprawne. Na mój „język” to patrz z przymróżeniem oka jak możesz- Slonzok jestem i czasami nawet nie zdaję sobie sprawy, gdy przenoszę pewne formy/zwroty na „urzędowy” polski język. Ale wierz mi, byli na tym blogu tacy co pisali taaaaką polszczyzną, że chyba tylko sami się rozumieli 🙂 Czy chcemy czy nie każdy język- może oprócz łaciny- zmienia się. Studiowałam filologię angielską i angielski, którego mnie uczono jest zupełnie inny od tego używanego dziś- sama muszę się non-stop dokształcać. I mimo, iż to język „prosty jak budowa cepa” to i tak ulega transformacjom. Jaki jest cel tego procesu- oprócz celowego kodowania słów, nie wiem….

 3. Jacek pisze:

  A co Wam o takim zdarzeniu wiadomo ??
  i co z tym płynem lugola ??

  Małgorzata: Parę dni temu doszło do uszkodzenia elektroniki w elektrowni atomowej na Ukrainie w Zaporożu. Media przekazały nam informacje, że nie ma żadnego zagrożenia. I pytanie jest, czy po raz kolejny jesteśmy oszukiwani, czy też rzeczywiście sytuacja nie jest groźna? Małgorzata.

  ODP: …że sytuacja nie jest groźna? Jeszcze groźniejsza niż było w Czarnobylu, a to że jest to zatajone, wiele rzeczy nie jest podawane do publicznej wiadomość. Chmura radioaktywna przeszła przez Ukrainę i największe to uderzenie skupiło się na Ukrainie, ale niech Polska też się nie cieszy, bo ta chmura nie zatrzymała się na granicy Ukrainy z Polską, ale przeszła do Polski. Co się stało to się nie odstanie, doszło do (śmiało mogę powiedzieć), do sabotażu w tej elektrowni i dlatego jest taki finał. Teraz tylko mądrzy ludzie, którzy nie zakpią sobie z tej sytuacji i nie będą ufać przekazom, że niby to się nic nie wydarzyło, zaczną zażywać preparat, jest to preparat Lugola, albo jodyna, która będzie neutralizować to napromieniowanie w organizmie. Czy nic się nie stało? No cóż, w bardzo krótkim czasie będziecie mieli okazję na własne uszy, oczy zobaczyć. Zwiększy się śmiertelność, zwiększy się zachorowalność na raka, udar mózgu, wylew krwi do mózgu. Czy to mało, czy to jest mało jako na skutki tego wybuchu i promieniowania radioaktywnego? Tak, „nic się nie stało” i to jest właśnie to „nic”, które ukrywane jest przed ludźmi.

  • Pani E pisze:

   Jacku pozwolę sobie odnieść się do twojego wpisu
   My o tym wydarzeniu już na początku grudnia pisaliśmy. Pisaliśmy również o tym żeby zaopatrzyć się w jod. Płyn lugola jest w moim regionie trudny a właściwie niemożliwy do dostania- nawet w hurtowniach go nie ma. Jest tylko wersja do pędzlowania gardła [nie do picia]. Można też zakupić jod suplement- KELP firmy Wallmark, ok 20zł. a osobiście w sylwestra dałam link do art, gdzie rosyjskie gazety piszą, że Ukraina kłamie, bo zrobili badania napromieniowania i jest ono nienormalnie wysokie. Znajdę ten link ponownie to ci zapodam. Generalnie, dobrze było zacząć suplementować się jodem gdy pierwszy raz o tym pisaliśmy. Teraz to możemy już mieć chmurę nad głową i nawet o tym nie wiedzieć. A przeciez w wiadomościach czy faktach prawdy Ci nie powiedzą…

  • Pani E pisze:

   Pisaliśmy też o wyciągu z orzecha włoskiego [zielonego] celem suplementacji jodu. Oraz o nalewkach z orzecha.

 4. Jacek pisze:

  Płyn lugola i składniki potrzebne do zrobienia go samemu (prosty sposób) są do nabycia w firmie Chempur – ale tylko na firmę. Można więc to kupić w sklepach z odczynnikami – bez białych fartuchów i recept.
  z tego co znalazłem jod to metal, a w kelpie jest z alg a to zupełnie inna forma.
  test na poziom jodu w organiźmie
  http://cudownediety.blogspot.it/2011/03/test-na-poziom-jodu-w-organizmie-do.html
  ważne !!!
  https://app.box.com/s/7a3e8e2f0e9d5b8d319c
  Jod potrafi również usuwać z organizmu toksyczne chemikalia, jak fluorki, bromki, ołów, aluminium, rtęć i biologiczne toksyny, powstrzymuje wytwarzanie przeciwciał przeciw własnym antygenom, wzmacnia adaptacyjny układ immunologiczny i chroni przed nienormalnym rozrostem bakterii w żołądku.

  Brak jodu w organiźmie prowadzi (może prowadzić) do upośledzeń umysłowych
  Nie mogę odnaleźć artykułu.
  A wasza wiedza najlepiej z doświadczenia w tym zakresie ??

 5. Jacek pisze:

  ZNALAZŁEM
  Niedobór jodu jest główną przyczyną problemów umysłowych. Dr Flechas twierdzi: „U noworodków jod odpowiedzialny jest za rozwój IQ dziecka.” Ostatnie badania pokazują, że niedobór jodu jest prawdopodobnie źródłem zaburzeń uwagi u dzieci. Poseł Dan Burton (Indiana) powiedział: „Mamy w kraju wręcz epidemię autyzmu. Rodzice i doktorzy starają się znaleźć odpowiednie formy leczenia.” Nie zbadano jeszcze na ile jodu może pomóc dzieciom z uszkodzeniami neurologicznymi, ale jod i magnez powinny być logicznie pierwszymi środkami po jakie sięgną rodzice. Jodu powinno się także używać przed, w czasie i po ciąży. Prawdopodobnie niedobór jodu jest groźny szczególnie dla rozwijającego się embriona, a niedobory jodu u ciężarnych powodują poronienia.
  Niedobór jodu może spowodować nie tylko kretynizm, ale wręcz zagrozić przeżyciu dziecka. Odpowiednia dawka jodu zapewnia również ochronę przed infekcjami i skutkami ubocznymi szczepionek. W badaniu wykonanym na 617 niemowlętach od 6 tyg. do 6 miesięcy, w środowisku ubogim w jod pokazały, że te którym dodano 100 mg oleju z jodem miały sporo niższy wskaźnik umieralności niż niemowlęta którym go nie podano.
  http://davidicke.pl/forum/skuteczne-lekarstwo-t10586.html?sid=97bbd2312314603e1f2ce7854e3c4a3d

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s