Piktogramy,mandale ,symbole

pikt-dorsetzdjęcie z http://innemedium.pl/wiadomosc/kolejny-piktogram-pojawil-sie-polu-w-anglii

Symbole mają to do siebie, że umożliwiają transfer wiadomości między świadomością, a nieświadomością

francjakrag-francja

Koło może być symbolem Kosmosu, w którego centrum znajduje się istota boska, kólko  w sanskrycie to mandala .
Mandala jest  kołem, które wypełnia się różnymi wzorami i kolorami.
Jest to motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyjskiej, gdzie jego tworzenie a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji i ma duże znaczenie religijne.
Mandala buddyjska to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, natomiast kwadrat przedstawia sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią.
Pamiętacie ostatni piktogram kwadrat wpisany w koło? gdzie obie figury łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem jak i końcem całego układu.
Mandala jest symbolem doskonałości i jedności, jest formą, która otacza nas ze wszystkich stron,w karzdym przejawie natury.
Wszystkie istoty żywe zbudowane są z komórek, posiadają więc jądra, co czyni je mandalami. Widzimy koło patrząc na Ziemię,słońce, księżyc, gwiazdy, planety,kwiaty  rumianku czy stokrotek, kółka na wodzie, krople deszczu i płatki śniegu, każda z form natury rozmieszczona jest wokół jakiegoś środka, a wokół niego, rozmieszczone są inne formy.
To archetyp zakotwiczony w zbiorowej nieświadomości, cud życia, tworzenia, cud natury.
Wszystko co czyni moc świata znajduje się w okręgu i wiruje, czyż nasze czakry nie są okrągłe? nie wirują?
Mandala, która jest wytwarzana świadomie, jest zawsze związana z medytacją i kontemplacją, a więc próbą odnalezienia swej wewnętrznej istoty, sensu istnienia lub Stwórcy.

Mandala
Dzięki medytacji wyłączamy świadomość,  a wszystkie nasze zmysły stają się bardziej wyostrzone, ciało jest zrelaksowane i spokojne, umysł odpoczywa. Jednak mandala czy tutaj spirala kojarzy i sie również z hipnozą ….
Jung przytacza obszerną listę elementów symboliki pojawiających się na mandali, m.in.:
· Kulisty, sferyczny lub eliptyczny kształt.
· Okrąg przetworzony w kwiat (różę, lotos) lub koło.
· Centrum wyrażone poprzez słońce, gwiazdę lub krzyż z czterema, ośmioma lub dwunastoma promieniami.
· Koła, sfery i mające kształt krzyża figury często przedstawione w obrocie.
· Ukwadratowienie koła, przyjmujące kształt koła w kwadracie lub odwrotnie
Koło na piktogramie może przedstawiać nieskończony wszechświat, w którego środku widnieje Stwórca, lub też człowiek.
Jeżeli przedstawia człowieka ,być może ma na celu próbę dotarcia do własnego ja, jeżeli zawiera Stwórcę próbę odnależienia Stwórcy przez człowieka…. jednak myślę ,że  człowiek zawiera w sobie cząstkę Stwórcy, jest pierwiastkiem Stwórcy na ziemi i być może docierając do swojego wnętrza  odnajduje w nim Stwórcę …. a może też świadczy o spotkaniu takim lub innym ze Stwórca…., Źródłem wszystkiego co istnieje?
Powrót do Drzewa Życia?

mandala drzewozdjęcie z http://sigil.pl/index.php/2012/05/19/mandala-zielonej-bogini-ii/

To by wskazywało na koncepcję Stwórcy jako stwórcy wszystkiego co istnieje, światów materialnych i niematerialnych i – a więc okręgu symbolizującego Wszechświat, ze szczególnym uwzględnieniem człowieka, który jest tchnięty, wypełniony jego duchem i stworzony na jego podobieństwo.

Sumując, na rysunku mamy przedstawiony wszechświat stworzony przez Stwórcę, w którym szczególna uwaga została zwrócona na człowieka , który również jest przez Boga stworzony, który Boga w sobie zawiera, a nawet musi w sobie Boga odnaleźć…

Labirynt….można by powiedzieć, że więźniem lub chronionym mieszkańcem mandali/koła jest właśnie sam człowiek lub najbardziej wewnętrzna część jego duszy.
Piktogram zawiera w elementach koła podział na cztery części tworzące obraz krzyża a po połączeniu wierzchołków kwadrat.

Utworzony  krzyż, jako symbol to powiązanie nieba i ziemi, nieświadomości i świadomości, życia i śmierci, ale też: trudności, rozpoznanie ciemnych stron, przezwyciężenie instynktów.

Liczba cztery – jak cztery strony świata tworzone przez kwadrat na piktogramie przez połączenie wierzchołków– to również ważny znak , to symbol kompletności, zakończenia, spokoju, przeciwstawnych pozycji, dążenia do samopoznania.
Jest to więc powtórzenie znaku krzyża, wzmocnione połączenie przeciwieństw.

Kwadratura koła – jest to symbol etapu dochodzenia do własnego ja.
Ten etap symbolizuje, że jesteśmy samodzielni, zdolni do dawania, kochania, uczenia się.
Znika napięcie między przeciwieństwami, jesteśmy w stanie rozpoznawać życiowe zadania, Sugeruje rozpoznanie trudności , pozbycie się ich dzięki własnej sile i determinacji.
To droga do wolności.

Dla mnie obraz przedstawia kosmos, który jednak jest uporządkowany.
Czy wiecie ze według buddyzmu, ciało ludzkie okazuje podobieństwo do Wszechświata pod względem rozciągłości i struktury fizycznej, również zawiera w sobie wszystkich bogów?

Zastanawia mnie fakt czy ich w sobie nie rozpoznajemy?
Czy coś przed nami zostało skrzętnie ukryte, zakamuflowane, coś zostało nam odebrane i teraz jest czas aby się o tym dowiedzieć ???

Ziemia wraca na prawidłową ekliptykę ,w swoje prawdziwe miejsce we Wszechświecie.
To się dokonuje!

 

Dziecko Stwórcy .

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii drzewo życia, mandale, mistyka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Piktogramy,mandale ,symbole

 1. Ktoś pisze:

  W tengryźmie czyli dawnej wierze Słowian były to metalowe płytki z wyrytym bądź wykutym „Słońcem” otoczone albo 4-ramienną gwiazdą, albo 5-ramienną albo 6-ramienną (ten znak przywłaścili sobie nazisataniści semiccy tak jak swastyke nazisataniści „germańscy”) albo 7-ramienną gwiazdą. Wszystkie te emblematy odnoszą się do JEDNEGO i tego samego BYTU.

  Tengryzm uważany jest w oficjalnej akademickiej bredniologii za pogaństwo mimo iz jest ojcem i katojahwizmów (z niego po kradzieży i przenicowaniu treści powstały te koszmarki) czy chrześcijańśtwa zwanego arianizmem (centrum arianizmu było w Polsce na Łysej Górze).

 2. Free pisze:

  No to lecimy!!! przesuniecie planetarne nie do zawrócenia 🙂

  • Ozyrys pisze:

   Oś Ziemi ,oraz przesunięcie Ziemi w czasoprzestrzeni kosmosu ,było zakrzywione ,w taki sposób ,że:
   po pierwsze – byliśmy niewidoczni dla innych ,
   po drugie – czas płynął sprzecznie z Prawami ,
   po trzecie ,umożliwiało to nałożenie hologramu na naszą rzeczywistość,żyliśmy w ułudzie i iluzji,która była podtrzymywana przez przesunięcia Ziemi w Galaktyce oraz umozliwiała nadawanie i utrzymywanie fałszywego obrazu- hologramu z Ziemi dla wszechświata.
   No ,ale…przecież jest pięknie ,życie Maryś masz szczęśliwe ,więc u Ciebie pewnie dalej nic się nie zmieni ,natomiast ,my stwierdziliśmy ,że czekanie na Zbawienie nas nie interesuje i wzieliśmy sprawy w swoje ręce i …zadziewa się …oj zadziewa. 🙂

  • Free pisze:

   Tak jak pisała Ozyrys, namieszano, namieszano , namieszano, wbudowano Matryce przeciw nam, zmiana magnetyzmu Ziemi spowodowała że staliśmy się ciężsi… zrobiło się gęściej…. jak czytam o 3 stanach jako stały, ciekły i gazowy to nie mogę uwierzyć… a gdzie 3 stany eteryczne??? Czyż nie mamy poczucia oddzielenia? To właśnie to!!! Brak dostępu!!! Oddzielenie nas od Światła.Prawdziwego Źródła.
   Trójkąt równoboczny- trzy stany eteryczne, skierowany do góry oznacza siły życiowe i zmianę. Zmiana natomiast to etap, który następuje po rozpoznaniu problemu, trudności. WSZYSTKO STAJE SIĘ JASNE.
   I ciekawostka na temat Marduka, był ON naczelnym bóstwem ,innych bogów uważano za jego sługi bądź jedynie inne aspekty jego osobowości , co oznacza że zawiera wszystko w sobie, wszystkie atrybuty.Kojarzy się go przede wszystkim z takimi dziedzinami, jak magia, mądrość, woda i sądownictwo – im bowiem patronował. Symbolem Marduka co było? Trójkąt. ZONG nie???

 3. Blue pisze:

  Te piktogramy są imponujące…

  http://innemedium.pl/wiadomosc/intrygujace-kregi-w-zbozu-ujawnione-polu-we-wloszech

  Ozyrysku, dzięki za odp na emaila, ale potrzebuję pomocy, bo dziś w nocy stałam się ofiarą ataku, jak się konkretnie chronić przed tym, albo lepiej jak nie dopuszczać do tego (zdarzyło mi się to drugi raz). Gdzie mogę naskrobać?

  • Free pisze:

   Faktycznie ciekawy, na mniejszym kręgu widać fehu, należy do symboli domu, energetycznie znajduje sie w kregu ognia a w swym rycie symbolizuje rogi oraz mówi o skutecznym rad sposobie… 🙂

 4. Blue pisze:

  Kolejne ciekawe piktogramy. Free proszę o interpretację, pojawiają coraz to ciekawsze w kształcie.

  http://innemedium.pl/wiadomosc/dwa-kolejne-kregi-w-zbozu-zlokalizowano-w-anglii

  • Free pisze:

   Filmik wyglada jak animacja, ale kto tam wie… Same znaki przypominają dzewo życia- sefirot ale z pewnościa to nie to co pokazuje kabała, jednak wierząc temu co udostępnia sie ludkom daleko sie nie zajedzie.
   Każda planeta bazuje na swoim kodzie pocztowym w oparciu o drzewo życia, to okreslenie jej miejsca we wszechświecie. Mysle ze to tego rodzaju kosmogram, okreslajacy nasz kod pocztowy :)i dodatkowo myślę że chodzi o jakieś promieniowanie…a raczej może o jego widmo?

  • Free pisze:

   Patrząc przestrzennie to człowiek modlący się do Ahura Mazda w czasie nowiu księżyca o wschodzie słońca i spływająca na niego energia Stwórcy. Nów był wczoraj o 10.10 dopiero 5 lipca będzie pierwsza kwarta 🙂

 5. Isabelle pisze:

  Mhm… 3 kule wyglądają jak magnes neodymowy,wytwarzający bardzo silne pole magnetyczne, utrzymujący ciężar 1300 razy większy od swojego, bardzo trudno się rozmagnesowuje, a wewnątrz koła wygląda mi na generator synchroniczny z magnesami stałymi, cóż jakieś działanie poważne chyba jest właśnie w toku 🙂

  • Free pisze:

   No własnie tak to wygląda, bardzoooo technicznie 🙂

   • siola pisze:

    brawo Dynamo i kreci sie samo

    • Free pisze:

     Mam nadzieję Siolu że Stwórca nie będzie dłużej zwlekał, dał czas który został wykorzystany na dalsze zniewalanie, co dzień proszę o uwolnienie naszej Ziemi ze wszelkiego zniewolenia. Wiem że to się dzieje, nasza modlitwa naszą siłą. Niech się dzieje wola Nieba.

 6. siola pisze:

  Mysle ze czas jest wlasciwy ,pozostalo mi czekac na rycerza by uleczyl rany ,najgorzej stac pomiedzy dwoma walczacymi o nic.
  Powrot przodkow jest bliski i to, ze Prawda wyjdzie na jaw to mialem obiecane od matki w noc przed jej pogrzebem 11.1974.
  Mordercow juz znam ,motyw i sposob w jaki zamordowano tez oskarzenie poszlo tam gdzie trzeba ,teraz pozostalo czekac na reakcje nieba.
  Wiem ze ciężko jest mnie samemu ,tez sam nie moge wymierzyc kary, musze pozostac dzieckiem.
  Free zadajcie sobie pytanie „jaki sposob i styl walki jest najlepszy”;gdy znasz odpowiedz bedziesz wolna .
  Wiem ze czeka nas dzien oczyszczenia ,ale mam nadzieje ze zastosuja sie do odpowiedzi na pytanie to ich zasady,Ojcowie i Matki nie zabijaja swe dzieci i nie wciagaja je w niebezpieczna gre,a te tak zwane zmory wciagaja w ta gre nawet swoje dzieci i chowaja swe tchorzliwe dupy za slowem bog,ale jak to mowia „zlamali strzale” i odpowiedza za falsz i mord.

  • Free pisze:

   Wiem Siolu, to sie nazywa sterowanie socjocybernetyczne… widzisz nas dzieci Boze mają za skończonych głupków, najpierw próbują sie przypodobać jacy fajni oj joj joj, a gdy się nie dasz przekonac po dobroci zaczynaja się pogróżki najpierw takie bardzo ukryte a potem coraz brzydsze. Jaki sposób i styl walki??? Nie dać się wciągnąć … mieć czyste serce, czyste sumienie, prosić nie tylko dla siebie ale dla wszystkich Dzieci Bożych, zwierząt, roślin. Matki Ziemi, nie być egoista który zaspakaja za wszelka cenę swoje żądze po prostu być człowiekiem, otaczać się Jego opieką, prosić o zniszczenie wszelkiego zła i wierzyć, wierzyć , wierzyć w Sprawiedliwość.

 7. siola pisze:

  To tak jak znalezc Troje miedzy Kietrzem Piotrowicami Wielkimi a Grodczankami wydaje sie smieszne co Troja pod Raciborzem alez mnie pokrecilo ale co szukalo UFO na polach miedzy Kietrzem Piotrowicami i Grodczankami.Szkoda ze nie zobaczylem w listopadzie 2012 zdjec tego co tam wyladowalo ostatnio calkiem zapomnialem ,pozniej nie bylo sily i srodkow na podroz. Az dziw ze o tym tak cicho chociarz ludzie zdjecia Maja.Mysle ze o tym miasteczku bedzie jeszcze glosno.Sam herb miasta wskazuje na to.

  • Blue pisze:

   Piękny, rzekłabym.
   Free, ” jazda bez trzymanki”?

   • Blue pisze:

    A pod piktogramem taki komentarz:

    „O czym mówi piosenka Conchity Wurst która wygrała Eurowizję? Mówi o powrocie Lucyfera. Przekład dosłowny: ”Wylatuję z mroku Powstanę jak Feniks popiołów w poszukiwaniu nie pomsty lecz bardziej kary. Zostaliście ostrzeżeni Po moim przeistoczeniu Po moim odrodzeniu.” I rości on sobie pretensje nie tylko do Ziemi ale i do Nieba: ”Wznoszę się wysoko do Nieba Wy zrzuciliście mnie w dół ale Zamierzam znowu ulecieć ku górze.” Wielce symboliczny jest i sam wykonawca Conchita Wurst, czy to kobieta z brodą czy to jakiś mężczyzna z żeńskimi cechami, przedstawiciel społeczności LGBT, obiekt szczególnej troski współczesnej gender-elity światowej. Mimowolnie rodzi się podejrzenie, że ta piosenka, która wygrała w konkursie „Eurowizji 2014″, jest swego rodzaju sygnałem przesłanym ludziom, że Antychryst wkrótce pojawi się na świecie.”

    • Free pisze:

     Blue to ściema , może i by sobie coś tam coś tam i życzyli, ale przyszedł czas że każdy sobie rzepke skrobie i dostanie to na co zapracował. 🙂

    • Free pisze:

     Lucyfer to Wenus ale jak zwykle wszystko do góry nogami 🙂

 8. Blue pisze:

  I kolejny piktogram tym razem z Czech…

  http://innemedium.pl/wiadomosc/ciekawy-krag-w-zbozu-zlokalizowano-w-czechach#comment-77414
  Cyt. Kom.
  „Ehhh…. to tylko przebiegunowanie, w tym również przemieszczenie wielu środków ciężkości ze starych miejsc na nowe pozycje. Ponadto w środku bardzo adekwatny aforyzm, taka „złota myśl” której sentencja jest ponadczasowa, pomimo jej datowania czyli jak widzimy 140 mln lat pne.”

 9. Free pisze:

  Gwiazda czteroramienna to … symbol solarny kogo?
  Boga słońca 🙂
  Znak rozpoznawczy Imperium Słonecznego 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s