Antykoncepcja hormonalna rujnuje zdrowie. Dlaczego o tym się nie mówi?

Temat antykoncepcji hormonalnej już kilka razy gościł na mojej stronie. I to bynajmniej nie w kontekście problemów bioetycznych tak chętnie poruszanych przez kościół katolicki. Jest w antykoncepcji hormonalnej (pigułce) coś, co nie pozwala mi stanąć z boku i powiedzieć: “to sprawa sumienia, róbcie co uważacie”.

Powód tego jest prozaiczny – chodzi o narażanie zdrowia a czasami nawet życia tych kobiet, które pigułkę (antykoncepcję hormonalną) zażywają. Pigułka oznacza nic innego, jak radykalne zaburzenie całego cyklu hormonalnego. Tak się składa, że znamy może 1% zależności, jakie występują pomiędzy 300-toma ludzkimi hormonami.

Cała reszta jest jedną wielką niewiadomą. Pigułka antykoncepcyjna wywraca cały cykl do góry nogami, zaburzając dwa najważniejsze kobiece hormony – progesteron i estrogen. Nie dziwią więc przypadki nowotworów, udarów mózgu, zawałów serca, cukrzycy, jaskry, i wielu innych chorób po stosowaniu tego świństwa.

Czy to nie jest tak, że dla koncernów farmaceutycznych wygodna jest sytuacja, gdy tematyką antykoncepcji hormonalnej zajmują się dwie grupy: rzekomi zwolennicy postępu i kościół, który na temat seksualności i psychologii człowieka nie powinien się w ogóle wypowiadać? I tym samym, kwestia skutków ubocznych pigułki antykoncepcyjnej, jest maskowana pod nawałem ideologicznych i religijnych bzdur?

Z pigułkami hormonalnymi jest podobna sprawa, jak ze szczepieniami. Z tym, że ich przyjmowanie jeszcze nie jest obowiązkowe. Jednak dziś pigułka antykoncepcyjna jest synonimem mody, postępu, wygody. Jest to czynnik stricte psychologiczny. Na jednym z forów dyskusyjnych w którym kiedyś brałem udział, trwała uczona debata domorosłych psychologów o tytule: “dlaczego niektóre kobiety noszą plastry antykoncepcyjne w widocznym miejscu”. Plastry antykoncepcyjne to też hormony, tak, jak pigułka antykoncepcyjna.

Padały tam zarówno argumenty o tym, że te kobiety chcą być postrzegane jako wyzwolone, wyuzdane, a z drugiej strony – że wcale o wyuzdanie ani puszczalskość nie chodzi, gdyż chodzi o zaakcentowanie nowoczesności. Nie wiem o co w tym chodziło, ale tak czy owak – na pewno chodziło o lans, o model psychologiczny. “Stosuję hormony, więc jestem nowoczesna”.

Jako argument przeciwko antykoncepcji hormonalnej dodam jeszcze, że gdy w latach 90-tych była możliwość wyprodukowania “pigułki antykoncepcyjnej” dla mężczyzn, to jako oficjalny argument przeciw podano, że.. taka pigułka rujnowałaby równowagę hormonalną. Można oczywiście spekulować, czy aby nie była to ukryta dyskryminacja mężczyzn.

antykoncepcja-hormonalna-pigulka

Gdyż kobiety straciłyby wtedy podstawową, znaną od zarania dziejów broń. Broń w stylu: “och, kochanie, zapomniałam wziąć trzy razy pod rząd pigułki, i jakoś tak wyszło, że jestem w ciąży”. Ale spuśćmy na to dyskretną zasłonę milczenia.. Z tym cywilizacyjnym mitem rozprawię się przy okazji innego artykułu.

Zapraszam do przeczytania artykułu o pigułce antykoncepcyjnej, który wklejam poniżej. Jest tam podany też przykład, jak korporacje farmaceutyczne trzepią forsę na fałszowaniu kryteriów diagnostycznych osteoporozy. Biedne, niczego nieświadome kobiety, dają się nabierać na badania w osteo-busach i potem na “leczenie” osteoporozy, która w zdecydowanej większości przypadków jest normalnym objawem występującym po 30 roku życia. A tylko w niewielkim procencie przypadków jest to rzeczywisty stan chorobowy, zagrażający zdrowiu.

Jarek Kefir http://kefir2010.wordpress.com/2014/04/03/pigulka-antykoncepcyjna-rujnuje-zdrowie-dlaczego-o-tym-sie-nie-mowi/

(dopisze bo to nie wynika z treści, druga część artykułu
ta o „Kim jesteśmy dla producentów leków? Rynkiem zbytu”
dostępną jest pod w/w linkiem u Kefira.)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Antykoncepcja hormonalna rujnuje zdrowie. Dlaczego o tym się nie mówi?

 1. zuzka pisze:

  Najgorsze jest w tym to, że tabletki antykoncepcyjne poleca się kilkunastoletnim dziewczynkom, jako zapobieganie trądzikowi. Niczego nie świadome dziewczyny faszerują się tą chemią nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób rujnują swoje zdrowie, ale skoro lekarz przepisał to nie muszą się obawiać.

 2. zuzka pisze:

  Poprzewracało się już im w tych chorych łbach – Obrzezanie jak szczepionka. Zalecane. Amerykańsko-australijski zespół naukowców w opublikowanych w tym tygodniu badaniach udowadnia, że obrzezanie jest korzystne dla zdrowia mężczyzn. więcej : http://www.rp.pl/artykul/669534,1099720-Obrzezanie-jak-szczepionka–Zalecane.html

  • Ktoś pisze:

   Z jednej strony to usilne wpieranie gojom jedynie satanistycznej religii światowej jako …itd,

   z drugiej to BIZNES bo te napletki lądują w markowych kremikach jakie potem kobiety sobie wsmarowywują w twarz marząć o „jędrności cery” nabytej dzięki takiemu „kremikowi”.

   A pomyśleć iż takie mazidła tworzone ze „skrzydeł nietoperza” „odwłoków pająka” „nóg ślimaka” „odchodów piżmaka” … dziś wzbudzają obrzydzenie skoro to samo jest sprzedawane jako „TOP TRENDY” w salonach piękności z wiadomych przyczyn pod bardziej „kuszącą ” nazwą.

   Dobra reklama i nawet maseczka z „krowiej kupy” będzie przedmiotem westchnień piękniś ….. i tak dalej.

   Ale tak to jest jak rozum zastepuje … instynkt stadny za reklamą.

   • zuzka pisze:

    Nawet z abortów ludzkich robią interes, do czego to wszystko zmierza.

    • Ktoś pisze:

     Do momentu aż ktoś kiedyś się jak Midas natnie iż „złotem czy dolarami czy ojro czy innym judaszowym szeklem żoładka nie napcha i głodu nie zaspokoi”.

     Ale wtedy będą tylko szekle w skarbczyku i zgliszcza „cywilizacji judeopedalskiej wokoło wesoło dymiące swoimi chemicznymi kominami”. I przyjdzie bogaczom i „panom” zdychać z głodu na tych swoich wypasionych tronach. Czy się wzajemnie, jak podłe zwierzeta od jakich pochodzą, kanibalizować

    • Ktoś pisze:

     MIND CONCTROL – usiądź, poczekaj, my wszystkie problemy załatwimy za ciebie byś sie nie kłopotal. A potem: czego się drzysz, że klatka za małą? Było walczyć o większą.

     „Słowo „kundlizm” w moim rozumieniu, odnosi się jedynie do ludzi szkodzących Polsce i Narodowi Polskiemu, a pracujących świadomie, czy nieświadomie na korzyść wroga. Najbardziej niebezpiecznym jest kundlizm nieświadomy. Polak kocha Polskę, kocha naród polski, a z całym przekonaniem i determinacją działa na ich zgubę. Jak tego dokonano?

     Kościół Katolicki w Polsce w okresach zaborów i po zaborach zawsze był z narodem i otrzymał ogromny kredyt zaufania. W świadomości ogromnej większości Polaków słowo Kościół i Prawda, jedno znaczyły. (tak się tworzy ILUZJE – dop)

     Po „Jałcie” radziecka [bolszewicka] władza w Polsce do seminariów duchownych wtłoczyła [profesorów] i młodzież z plemienia handlowego. Były to w większości chłopcy uratowani z holokaustu przez polskie katolickie sierocińce. Potem była szkoła podstawowa i średnia, prowadzona przez Kościół.
     W pewnym momencie władze handlo – komuny unieważniły wykształcenie zdobyte w placówkach kościelnych. Młody człowiek mógł studiować jedynie w Seminarium Katolickim, inaczej przepadało cztery lata nauki. Po skończeniu Seminarium młody duchowny został wzywany na UB. Tam przedstawiano mu dokumenty. Jego prawdziwe nazwisko, narodowość, wiarę i dawano nowe tajne zadania. Dziwnym trafem bardzo szybko ci młodzi ludzie awansowali w hierarchii kościelnej, zostawali biskupami, kardynałami. Radzieckie władze pomagały w obejmowaniu ważnych funkcji. Ułatwiały studiowanie poza granicami państwa. Polak nie mógł dostać paszportu na wyjazd za granicę, chyba że podpisze współpracę z wywiadem. Tymczasem biskup „Polak” a potem kardynał „Polak” miał paszport w domu.

     Dziesiątki podróży zagranicznych do kardynałów całego świata, zawieranie przyjaźni, zdobywanie zaufania. Po wyborze na najwyższy urząd kieruje podziękowanie do profesora [i supermasona] Zbigniewa Brzezińskiego, wiernego sługi Dawida Rockefelera w słowach: „To Ty mnie uczyniłeś papieżem”. W tym miejscu wstawię słowa księdza profesora Bartnika: „Za Jana Pawła II [a nie lepiej byłoby używać określenia GPS?] tylko żyd mógł zostać biskupem”(żyd a nie katolik).

     Poprzez dumę z „polskiego” papieża świadomość narodu „dostała zatwardzenia” i do czasów obecnych steruje nią plemię handlowe. Naród polski został poniżony, okradziony, skundlony.

     Na narodzie polskim ćwiczy się skutecznie naukowe metody depopulacji.

     JP II [czyli fałszywie naprowadzający ‚GPS’ – Giovanni Paolo Secondo], [Jaruzelski, Kuroń, Żydziński, Glemp, Pieronek] nakazali wejść w granice antynarodowego molocha europejskiego. Stare babcie prosto z kościoła szły do urny referendalnej, bo papież i ksiądz tak nakazał, szykując swoim wnukom los niewolnika wypędzonego [z ojczyzny za chlebem] z własnego mieszkania, zamarzającego na parkowych ławeczkach, bez pracy i chleba.

     Kiedy w końcu zrozumiemy, że nie ma już przyjaznego Polskiego Kościoła Katolickiego.
     JPII przerobił go na antypolski Judeo-Katolicki, sterujący polską „zatwardzoną” świadomością.
     „Polsko, twoja zguba w Rzymie [Watykanie]” i to z rąk „nibypolaka” papieża.
     Największy w historii „skok na kasę” zwany przewrotem ustrojowym, był od dawna przygotowywany i dokładnie rozpisany jak partytura. Każde skrzypce grały swe nuty.

     Jaruzelski, Wałęsa, Gorbaczow, prezydent USA, Michnik, Kuroń, Mazowiecki, Gieremek, naród polski do którego ogłupienia użyto nibypolaka JPII, episkopat i księży.

     Nie do końca zorientowany Kuroń, po powrocie z matecznika Rockefelera publicznie zaatakował Jaruzelskiego, zarzucając mu kłamstwo. Jaruzelski miał okłamać samego D. Rockefelera, donosząc mu: „Stan wojenny w Polsce był wprowadzony w celu ochrony Żydów”. Niedopity nałogowiec zrozumiał to: „Solidarność” jest antysemicka.

     Wypowiedzi niezbyt rozgarniętego rodaka zmitygował bystrzejszy Michnik: „Odpie…pie…przcie się od generała”.

     Te „Od…pie…pie…pieprzcie” pamiętają wszyscy dziennikarze i historycy, zapominając jednocześnie słowa Kuronia. A to w nich tkwi tajemnica przewrotu.
     1) Jaruzelski zdawał sprawozdania ze swej służby D. Rockefelerowi a więc jemu służył.
     2) Jaruzelski wprowadził stan wojenny dla ochrony rozbrykanych Żydów w Polsce.

     Z książki Albina Siwaka dowiadujemy się, że spotkał na granicy polsko – radzieckiej wojska sowieckie w polskich mundurach. To ta wiadomość przyspieszyła realizację wcześniej opracowanego przez służby USA planu pod kryptonimem „Stan wojenny”. Kulikow nie chciał wojny z Polską i nie chciał rozlewu słowiańskiej krwi. Na wiadomość o wprowadzeniu Stanu wojennego, wstrzymał przygotowane do akcji grupy bojowe, które miały wyłuskać z polskiego społeczeństwa szczególnie groźnych Żydów. Za tą przysługę i za oddanie władzy żydom, Jaruzelski jest dziś przez nich poniewierany. Jako Polak zdradził Polaków i zasłużył na pogardę. Taka kanalia nie jest nikomu potrzebna. Wszyscy się jej wstydzą, żydzi też.

     Nie wolno zapominać, że tych kanalii było i jest więcej. Jedna z nich w owczej skórze, czeka na kanonizację.

     Ciekawy jestem ilu świętych ma w swoim królestwie Lucyfer?”

     (http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=9152 )

     Całe AUTOSTRADY ma wysadzane głowami świętych judeokościoła.

    • Free pisze:

     fuj… komu to potrzebne….no ale jak popatrzeć się kroją , solą i ostrzykują ,to okłady że tak powiem pikuś…

   • Ktoś pisze:

    Uroda jest efektem „zdrowej energii” w ciele, jej wizualizacją. Nie da się jej „przyszpachlować tapetą” bo i tak oczy to nie wszystkie zmysły odbioru 2 człowieka i energia zawsze spod chemii kosmetyków wylezie.

    Ale jak jest target jakiemu można wmówić reklamami potrzeby zakupów by się sprycować łajnem po twarzy to czemu chciwcy nie mają wykorzystywać kretynizmu innych. Popyt rodzi podaż a rozum leży przecież plackiem pod krzyżem żałując za głupotę swojego nosiciela.

 3. Ktoś pisze:

  „Antybakteryjny składnik mydeł i innych środków higieny osobistej, triklosan, dostając się do nosa może wspierać rozwój gronkowca złocistego – podał magazyn „mBio”, wydawany przez American Society for Microbiology. Gronkowiec złocisty występuje często w drogach oddechowych oraz na skórze człowieka. Bakteria ta wywołuje szereg infekcji w tym zakażenia skóry (czyraki), choroby dróg oddechowych (np. zapalenie płuc) oraz zatrucia pokarmowe.

  Triklosan, związek chemiczny występujący w szeregu produktów, m.in. mydłach, pastach do zębów, ubraniach i sprzęcie medycznym, zlokalizowano w jamie nosowej 41 proc. uczestników badania. Wśród nich relatywnie więcej miało w nosie gronkowca Staphylococcus aureus, co może prowadzić u niektórych do infekcji, np. u pacjentów poddawanym operacjom. Ponadto gronkowiec łatwo uodparnia się na typowe antybiotyki, tworząc oporne szczepy MRSA.

  Autor badania Blaise Boles przypomina, że z triklosanem mamy do czynienia od 40 lat. Inne badania wykazywały jego obecność m.in. w moczu czy mleku, a jego duża koncentracja u ssaków może zaburzać działanie układu endokrynologicznego i czynności serca oraz mięśni szkieletowych.

  Jak podkreśla badacz, dodatkowe eksperymenty wykazały, że S. aureus kolonizujący w obecności triklosanu lepiej wiąże się z ludzkimi białkami, a szczury wystawione na działanie tej substancji były bardziej podatne na jego obecność w nosie.

  Boles uważa, że w takiej sytuacji należałoby zastanowić się nad tak powszechnym wykorzystywaniem triklosanu w produktach codziennego użytku. Badacz zamierza przeprowadzić szersze badania nad tym, czy triklosan wspiera kolonizowanie przez patogeny także innych części ludzkiego ciała.

  (http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/skladnik-mydel-i-past-do-zebow-sprzyja-namnazaniu-gronkowca-zlocistego/hk4yq)

  Bo gronkowiec jest na TRIKLOSAN uodporniony a poprzez wybijanie przez niego innych bakterii, tych neutralnych dla człowieka, stwarza gronkowcom czy podobnym chorobotwórczym zarazkom bezpieczną pożywną nisze w jakiej mogą się namnażać.

  Ot zagadka wyjasniona, dlatego mycie się w antyseptykach to …… piiiiii

  • Ktoś pisze:

   Czosnek jest na WILKOŁAKI

   myślisz iż czemu swoich zmarłych przywalają KAMIENIEM by z grobów nie wyłazili?

  • Ozyrys pisze:

   Całe szczęście od lat stosuję naturalne mydło z EM – ami.
   Kupuję 5 litrowe opakowanie ,starcza na długo.stosuję ,rozlewam do pojemników i używam do mycia rąk ,jako żel pod prysznic,,do mycia włosów,,jako płyn do mycia naczyń ,piorę w nim kolorowe rzeczy.

   „Czym są Efektywne Mikroorganizmy™?

   EM™ to kompozycja mikroorganizmów,stosowana do: produkcji nawozów naturalnych, nawozów organicznych, środków poprawiających kondycję gleby, kompostów. Techologia EM™ znajduje również szerokie zastosowanie w produkcji m.in. dodatków paszowych.

   Gdzie narodziła się Technologia EM™?

   Naukowcy zajmujący się problemami rolnictwa od dziesiątków lat dyskutowali na temat zaszczepiania gleby pożytecznymi mikroorganizmami w celu stworzenia korzystniejszego środowiska mikrobiologicznego do uprawy roślin. Jednakże sama technologia i jej praktyczne zastosowanie zostały opracowane przez Prof. Teruo Higa z Uniwersytetu Ryukyus na Okinawie (Japonia).

   Czy receptury preparatów EM™ zawierają genetycznie modyfikowane gatunki mikroorganizmów?

   Nie, preparaty EM™ nie zawierają modyfikowanych genetycznie gatunków mikroorganizmów. Jest to całkowicie sprzeczne z zasadami na których opiera się Technologia EM™– technologia rolnictwa naturalnego.

   Skoro receptury preparatów EM™ zawierają tylko te gatunki mikroorganizmów, które naturalnie występują w danym środowisku, w czym tkwi tajemnica ich skuteczności?

   Skuteczność EM™ opiera się na działaniu mikroorganizmów, które mogą koegzystować w mieszanych hodowlach i są ze sobą fizjologicznie kompatybilne. Gdy takie mieszane hodowle są wszczepiane z powrotem do ich naturalnego środowiska, okazuje się, że pożyteczne działanie składających się na nie szczepów, jest znacznie wzmocnione dzięki efektowi synergii.

   Jakie mikroorganizmy są zawarte w preparatach EM™?

   Preparaty EM™ zawierają mieszankę różnych koegzystujących ze sobą mikroorganizmów. Główne rodziny to: bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntetyzujące i drożdże. Dobrze nam znane i bezpieczne mikroorganizmy.

   Co osiągamy stosując EM™ w uprawach rolniczych?

   Udokumentowane doświadczenia naukowe dowodzą, że EM™ potrafią:

   Niwelować pochodzące z gleby patogeny
   Przyspieszać rozkład odpadków i szczątków organicznych
   Zwiększać dostępność odżywczych składników mineralnych i przydatnych związków organicznych
   Zwiększać aktywność pożytecznych mikroorganizmów
   Wiązać azot atmosferyczny
   Zmniejszać potrzebę stosowania nawozów sztucznych i pestycydów

   Działając EM™ w pewien sposób naśladują efekt płodozmianu, który polega na przemiennej uprawie różnych gatunków roślin na danym obszarze, co owocuje regeneracją kultur pożytecznych mikroorganizmów żyjących w glebie.

   Czy EM™ są w stanie poprawić jakość odpadków organicznych?
   Tak, EM™ są używane z dobrym skutkiem do szczepienia odpadków zarówno w gospodarstwach rolnych jak i w miastach. Likwidują one nieprzyjemne zapachy i przyspieszają procesy oczyszczania ścieków. Z sukcesem stosuje się EM™ jako szczepionkę w kompostowaniu różnorakich odpadków organicznych.

   Czy kultury EM™ działają w każdym typie gleby i przy uprawie wszystkich gatunków roślin?

   Badania nad zastosowaniem EM™ zostały przeprowadzone na wielu różnych typach gleb i roślin, w bardzo zróżnicowanych warunkach ekologiczno-rolniczych. Rezultaty wykazały, że w większości przypadków użycie preparatów EM™ dało pozytywne rezultaty. Przy czym należy pamiętać, że proces regeneracji gleb jest procesem długotrwałym i może trwać kilka okresów wegetacyjnych.

   Technologia EM™ może być uważana za zamiennik innych metod gospodarowania glebą?

   Nie, EM™ nie jest zamiennikiem innych metod gospodarowania glebą. Ta Technologia wspomaga opymalizowanie najlepszych metod gospodarowania glebą, takich jak płodozmian, użycie organicznych ulepszaczy, uprawa konserwująca, recykling resztek plonów i biokontrola szkodników. Poprzez właściwe stosowanie preparatów EM™ można znacząco wzmocnić pożyteczne efekty powyższych działań. Dzięki użyciu technologii EM™ poprawia się wielkość i jakość plonów, żyzność i produktywność gleby oraz zmniejsza się potrzeba stosowania nawozów sztucznych i pestycydów.
   EM™ nie jest nawozem o dużej zawartości składników pokarmowych wystarczającej do uzyskania dobrych plonów, jest nawozem organicznym o dużej zawartości mikroorganizmów pożądanych w glebie podobnie jak dobrej jakości kompost. Niezbędne jest racjonalne dostarczanie glebie i roślinom substancji odżywczych.

   Czy technologia EM™ posiada atesty dopuszczające jej użycie w uprawach ekologicznych?

   Efektywne Mikroorganizmy™ znajdują się na listach preparatów stosowanych w rolnictwie ekologicznym na całym świecie.
   EM™ jest międzynarodową marką i wszystkie produkty spod tego znaku posiadają stosowne certyfikaty również w Polsce.”

   oprócz tego kupuję Emy do ogrodu ,też 5 litrów, starcza mi na cały sezon ,rośliny są rewelacyjnie odżywione ,bez zmian chorobotwórczych ,stare jabłonie wyleczyłam tymi Emami ,wystarczyło ,że spryskałam je 1 x i po 3 tygodniach po grzybie jaki był na jabłoni…ani śladu.
   Kupuję te produkty w tej firmie ,wydaje mi sie ,że maja najtańszą ofertę i współpracuję z nimi już kilka lat od…2008 roku
   http://www.vilamalia.com/

 4. anita pisze:

  odkąd ja zaczęłam brać tabletki pojawiły się problemy z infekcjami intymnymi, stąd konieczność uzupełniania flory bakteryjnej bakteriami kwasu mlekowego provag, już nie raz mi pomógł, i taka rada kupując probiotyki ginekologiczne warto wybierać te które powinno się przechowywać w lodówce wtedy ich skuteczność jest największa

  • Ozyrys pisze:

   tabletki antykoncepyjne czy inne hormonalne ,zatrzymując poprzez swoje działanie wydzielanie się hormonów ,działają na wszystkie pozostałe gruczoły dokrewne ,ponieważ są to naczynia połączone. Grzybica powoduje dyskomfort ,,rozwalasz sobie narządy rodne ,masz problemy z libido ,bo takie działanie mają te środki ,sięgasz po jakieś inne ,by Ci się zachciało seksu ,bo w końcu po to bierzesz codziennie to świństwo,i…karuzela rozhuśtania i destrukcji Twojego organizmu ..kręci się …i o to chodzi…
   Probiotyki tak czy inaczej musimy brać ,ze względu na wszechogarniające nas zagrzybienie ,te potwory są wszędzie.
   Dawniej kobiety stosowały irygacje rozcieńczonym octem ,lub octem winnym.
   Na pewno należy odkwaszać organizm ,grzyby uwielbiają zakwaszone środowisko i wtedy maja raj do rozmnażania się .
   Pogoogluj sobie równowaga kwasowo- zasadowa.
   Dziwisz się pewnie czemu octem ,a ja piszę ,że zakwaszenie jest błędem? 🙂
   Tak …bo ocet,cytryna mimo kwaśnego smaku…działa alkalicznie i wzmacniająco 🙂
   Pozdrawiam serdecznie,nie ufaj ginekologom !

 5. angelija pisze:

  A propos antykocepcji.. Nigdy więcej tego g*wna nie ruszę. Miałam 21 lat, stwierdziłam: spróbuję, choć od 14ego roku życia zawsze byłam przeciwna antybiotykom i innym lekom, również nie przyjmowałam ich. To, co się stało w ciągu zaledwie tygodnia zażywania tabletek anty przeszło moje pojęcie. Zaczęłam krwawić – krwawilam prawie miesiąc, nabierając wody i tyjąc, mimo, że po niecalych trzech tygodniach odstawiłam tabletki bo się wystraszyłam. Nie będę już wspominala o moim samopoczuciu, przerażeniu i tym jak zachwiało to moją gospodarką hormonalną + wpływ na tarczycę z której na szczęście wyszłam. Nigdy tego nie wezmę i nikomu mimo wszystko nie polecam. Jedni są mniej, drudzy bardziej odporni, mimo to trzymam się zdania, że niestety wszelkie leki to zwykła chemia którą nas faszerują jak kury i świnie trzymane w zamkniętych klatkach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s