Siergiej Łazariew i Jego przemyslenia

Jest osobą niezwykle kontrowersyjną, ale jego poglądy podziela wielu ludzi. Gorliwi wyznawcy chłoną jego wypowiedzi i, co sami przyznają, czują się dzięki niemu po prostu szczęśliwsi. Dziś Siergiej Łazariew, autor bestsellerowych książek i badacz, który podobno rozpracował istotę karmy, odpowiada na najciekawsze pytania związane z wpływem poprzednich wcieleń na teraźniejszość.

W jaki sposób rozwój intuicji wiąże się z karmą?

S. N. Łazariew: W bardzo prosty. Otóż francuscy badacze spostrzegli, że w pociągu, który uległ katastrofie, jest średnio o 15% mniej pasażerów niż zwykle. Dlaczego? Bardzo zwyczajnie – ten człowiek, którego karma jest lepsza, złamie nogę, zgubi lub ukradną mu bilet albo rozmyśli się i nie trafi do tego pociągu.

A ten, którego karma jest gorsza, nie otrzyma intuicyjnego ostrzeżenia. Odwrotnie – „pogoni go” tam i pojedzie tym pociągiem. Intuicja – to właściwe przeczucie odnośnie przyszłości, związane z czystością duszy człowieka. Im bardziej czysta dusza, tym jestem „wyżej nad ziemią” i tym silniejsza jest moja intuicja oraz prawidłowe postrzeganie przyszłych zdarzeń. I na odwrót – w tych samych proporcjach.

Czy rodzeństwo bliźniacze niesie jednakową karmę?

S. N. Łazariew: Nie. Zwykle bliźniak, który rodzi się pierwszy – bierze więcej negatywu, drugiemu jest lżej. Kiedyś, gdy ludzie mieli niezachwiane poczucie, że Bóg kieruje wszystkim – rozumowali prawidłowo. Kiedy ktoś dokonał złodziejskiego czynu, myśleli: „Bóg cię osądzi, ja teraz ciebie nie będę osądzać. Wsadzajcie go do więzienia, róbcie z nim wszystko, co trzeba, ale ja go nie osądzam”. Oto było właściwe ustosunkowanie się.

Obecnie wiara w Boga powinna być świadoma i rozsądna – czyli religia winna stać się wiedzą, nauką. Proces ten właśnie zachodzi, widzę go w każdej pracy badawczej. Tak więc potrzebna jest umiejętność zrozumienia, że jeśli pojawiają się nieprzyjemności życiowe, oczyszczana jest moja dusza; jeśli mnie oszukano – to w ten sposób poniżana jest moja mądrość, ponieważ przylgnąłem do mądrości. Umiejętność nieosądzania – to umiejętność pozostawania w dobrym zdrowiu.

Przed trzema dniami badałem młodego człowieka ze schizofrenią. Ujrzałem przyczynę: jego ojciec bezustannie osądzał siebie i innych – głupich, niemądrze postępujących, władze, sąsiadów i siebie. Nastąpił proces lgnięcia do mądrości oraz rozwój pychy. U matki – to samo zjawisko. A u syna – to już dziesiątki razy silniejsze.

Przylgnięcie do mądrości i „ziemskości” przekracza u niego poziom śmiertelny. A to oznacza – albo śmierć, albo chorobę, która odbiera mądrość – właśnie schizofrenię. Jest jeszcze coś niedostrzegalnego, choć należącego do „ziemi”, ale bardziej subtelnej natury.

Dlaczego niedostrzegalnego? Są to tak subtelne struktury duszy, że mogą one leżeć poza obszarami jednego żywota. O co chodzi? Pieniędzy nie zabiorę ze sobą do grobu, rodzina wraz z moją śmiercią także się rozpadnie. Jednak moje zdolności nie rozpadną się wraz z moją śmiercią. Przeniosę je w kolejne życie, ponieważ zdolności istnieją niejedno wcielenie.

Moje duchowe jakości – dobroć i przyzwoitość – trwają więcej niż jedno życie. Moja mądrość, która leży u podstaw duchowych jakości, może żyć dziesiątki wcieleń. Takie pojęcie – jak los, przeznaczenie – okazuje się, że to jest realny twór. Twór informacyjno-energetyczny, który żyje, jak stwierdziłem, przez ponad 40 wcieleń. Otóż do tego też można przylgnąć.

Jak można przylgnąć do zdolności? Jeżeli zaczynam gardzić niezdolnym – przylgnąłem do zdolności. Jeżeli zazdroszczę bardziej zdolnemu – przylgnąłem do zdolności. Kiedy dusza lgnie do „ziemskiego”, staje się pyszna. Pycha jest blokowana najcięższymi chorobami, szczególnie obecnie, gdy ludzkość bardzo daleko posunęła się w kwestii osądzania niezdolnych i osądzania siebie.

Tu jest bardzo ważny moment. Praktycznie każdy człowiek przychodzący do mnie na wizytę uważa, że osądzać siebie – to normalne. Nic podobnego. Osądzanie siebie, przygnębienie – to znaczy niechęć do życia – to są programy samounicestwienia, które dają najcięższe zachorowania.

Kiedy człowiek zabłądził w lesie, to jego zachowanie ma trzy etapy. Pierwszy etap – nienawidzi on wszystkich, z powodu których poszedł do lasu, którzy mu to doradzili. Najbardziej prymitywne podejście do sprawy – „wszyscy są winni”. Potem staje się bardziej uduchowiony. Zaczyna coś rozumieć i zaczyna nienawidzić siebie – jest to drugi etap. Tak czynią bardziej „duchowi” ludzie. Trzeci etap – rozumie, że nikt nie jest winny, że winnych po prostu nie ma i zaczyna poszukiwać wyjścia. Aktualnie cała ludzkość zwraca ten program – nienawiści, osądzania i poszukiwania winnych – przeciwko sobie. Włącza się program samounicestwienia, odbywa się to automatycznie.

Czy można się czegoś dowiedzieć o swoich poprzednich wcieleniach i wcieleniach swoich dzieci?

S. N. Łazariew: Można, ale nie trzeba. Dlaczego? Ponieważ wszystkie nasze poprzednie wcielenia przejawiają się w naszym postępowaniu. Całe moje poprzednie życie jest odzwierciedlone w każdym moim czynie. Dlatego wystarczającym jest dokładne przejrzenie swego obecnego życia – i można oczyścić karmę.

Gdy przed człowiekiem odkrywa się szczegółowo jego poprzednie życie, to traci on poczucie ważności obecnego życia. Zachodzi proces „neutralizacji” i pojawia się w nim obojętność do aktualnego życia. Jest to niebezpieczny program. To jest przyhamowanie rozwoju. Dlatego – jeśli nie znamy przeszłości, jeśli jest ona dla nas zakryta, podobnie jak i przyszłość – dzieje się to nieprzypadkowo. Ponieważ zobaczenie przyszłości, przyszłych wydarzeń, szczególnie, gdy nie jesteś w stanie na nie wpłynąć – to trauma dla świadomości.

Dlatego posiadamy instrument – mamy nasze obecne życie, mamy emocje, za pomocą których odbieramy – odczuwamy całe życie i to jest w pełni wystarczające. Po to, by zmienić swoją karmę, powinienem zmienić swój los. Karma – to los wielu żywotów.

Mój los – to mój charakter. Mój stan wewnętrzny zależy od tego, jak się prowadziłem w poprzednim życiu. Aby zmienić karmę i los, trzeba zmienić charakter. A charakter – to postrzeganie świata. Jeżeli w jednej chwili potrafię zmienić postrzeganie całego świata, jeśli dokona się to na wszystkich płaszczyznach – moja karma jest „zdjęta”. Przykładem jest symbolika „Łotra na krzyżu” – człowiek zmienił całkowicie postrzeganie świata i zmieniła się jego karma.

Dlaczego dzieci „rozliczają się” za swoich rodziców i krewnych? To jest niesprawiedliwe.

S. N. Łazariew: Proszę zrozumieć, że istnieją prawa. Weźmy na przykład taką sytuację: Kapitan dowodzi okrętem. Nie potrafił opanować sytuacji i statek rozbił się o rafy. Więc czy jest to sprawiedliwe, że pasażerowie zginęli?

Jest prawo, istnieją także wyższe prawa. Jeśli kapitan się „nie spisał” i pasażerowie zginęli, to znaczy, że każdy z nich trafił na ten okręt nieprzypadkowo. Jeżeli moi rodzice coś „nakręcili”, a ja też z przeszłych żywotów mam analogicznie negatywny „bagaż”, to okazałem się ich synem nie przypadkiem. Jeżeli zaprzestałem osądzania ich – zamknąłem najbardziej głębokie analogiczne struktury. I na odwrót.

A dlaczego ludzie odpowiadają za grzechy kraju itd.? Znowu wszystko jest nieprzypadkowe. Każdy człowiek precyzyjnie trafia w miejsce, które dokładnie odpowiada wewnętrznemu zakodowaniu jego pól. Trafiłem do jakiegoś kraju – bo na głębokim poziomie jestem z nim w zgodności.

Dlatego istnieje Wschód i Zachód. Np. kobieta na Zachodzie – wyemancypowana, osądza, pogardza, lekceważy – jest tam bezpłodna. Rodzi się potem na Wschodzie i „oduczają” ją tam. „Oduczają” wystarczająco długo. Odradza się i potem może już żyć na Zachodzie. Tak wygląda wahadłowy system, dzięki któremu żyjemy.

Jak samemu można się zorientować, jaki mam program i w czym tkwi przyczyna moich nieszczęść? Po przeczytaniu pańskiej pierwszej książki wszyscy „rzucili się” do obwiniania za swoje biedy rodziców i dziadków, i zaczęli szukać przyczyny własnych problemów – w życiu swoich krewnych…

S. N. Łazariew: Pierwszą książkę napisałem jako sprawozdanie i druga też będzie sprawozdaniem z moich badań. Do niczego nie przywołuję, niczego nie żądam. Przedstawiam tylko taki obraz świata, jaki mi się układa. Przedstawiam informację, która pomaga ludziom wyzdrowieć.

Dopiero po napisaniu pierwszej książki zobaczyłem, że osobista karma, indywidualne postrzeganie świata przez danego człowieka – jest najważniejsze. Jeżeli w czterech minionych żywotach wyrzekałem się wszelkiej świętości z powodu pieniędzy, to w obecnym życiu rodzę się w rodzinie, gdzie w czterech pokoleniach moich przodków trwał taki sam proces. Karma rodziców – to rzecz wtórna, a moja własna karma, moje indywidualne prowadzenie się, osobiste postrzeganie świata – pierwotne.

W ostatnim czasie wyjaśniam pacjentom, którzy przychodzą do mnie, że np. ktoś z nich nieprawidłowo postrzega otaczający świat, ktoś niewłaściwie postępuje itd. Niektórzy mówią na to: „Niech pan lepiej opowie, co tam wyprawiali moi rodzice”. Odpowiadam: „Wyprawiał pan (pani) i „dostaje” pan (pani)”. Wszystkie wykroczenia rodziców są odpowiednikiem naszych własnych wykroczeń. Dlatego osobiste ukierunkowanie danego człowieka, jego zachowanie i postrzeganie świata decyduje o wszystkim.

Jestem przede wszystkim badaczem, nie należy mnie mylić z działaczem religijnym. Zarzuca mi się często: „Oto mówi pan w kontekście Biblii, potem zahacza pan o karmę, później o coś jeszcze – zbyt dużo wszystkiego pan namieszał”. Nie robię żadnego zamieszania, prowadzę badania i po prostu przekazuję ich rezultaty.

Na ile są one zgodne z jakimś systemem religijnym, o tyle je potwierdzam w ramach tego systemu, oto i wszystko. W mojej drugiej książce opisałem dowody świadczące o tym, że jedną z głównych przyczyn choroby jest osądzanie kogoś.

Jest to także jedna z najważniejszych przyczyn zachorowań na raka. Dlatego umiejętność przyjęcia wszystkiego, jako pochodzącego od Boga – to umiejętność bycia zdrowym. Jak wyjaśniam to swoim pacjentom? Mówię: „Każda komórka organizmu jest przez niego kierowana w 90%, a więc najpierw tą komórką się pracuje, posługuje, a potem ona pracuje na siebie samą”.

Każdy człowiek również prowadzony jest przez karmę Wszechświata i przez Boga w takich samych proporcjach – w 90%. To znaczy, że każdy z nas jest najpierw „narzędziem”. Kiedy więc osądzam innego człowieka – osądzam Boga, który go prowadzi. Świadczy to o tym, że wzrasta we mnie pycha, która jest zablokowywana poważnymi chorobami.

Wniosek jest taki – możemy walczyć ze złem, ale nie możemy osądzać zła. Ponieważ przy pomocy „ziemskiego błota” oczyszczana jest nasza dusza. Dusza może „ubłocić się” wtedy, gdy przylgnie do ziemskich dóbr. Umiejętność wewnętrznego przyjęcia zła, jako danego przez Boga, przy równoczesnej umiejętności sprzeciwienia się mu na zewnątrz – to umiejętność bycia zdrowym.

W stosunku do dzieci można odnosić się surowo i karać je, jednak nie wolno obrażać się na nie i nie wolno ich osądzać. Wielu robi jednak odwrotnie. Dzieci niekiedy powinny mieć stworzone twarde warunki – to działa jak szczepionka – uodparnia.

Dlatego, gdy widzę przywiązanie dziecka np. do pychy czy relacji, mówię rodzicom: możecie karać surowo, ale po 5 minutach trzeba dziecko pogłaskać po głowie, żeby nie „zepchnęło” ono poczucia krzywdy do swego wnętrza. Dziecko będzie się uczyło wówczas przyjmować poniżenie i obrazę od bliskiej osoby, i będzie to oczyszczało jego duszę.

Dlatego powiedziano: „Czcij ojca swego i matkę swoją”, tj. kiedy rodzice dają mi karę, a ja mimo wszystko szanuję ich, to dzięki temu pozbywam się pierwotnego „przylgnięcia” do ziemskości – do matki i ojca. To jest bardzo ważne.

Czy można likwidować (zabijać) karaluchy i komary? [śmiech na sali]

S. N. Łazariew: Można, tylko nie wolno się na nie obrażać. [Znowu salwa śmiechu]. Przypominam sobie pewną kobietę, która kiedyś przyszła do mnie i powiedziała: „Mój kot ma pchły, czy może go pan wyleczyć?” Odpowiedziałem: „Oczywiście!”. „A cóż trzeba zrobić?” – zapytała. Mówię jej: „Ma pani myśli samobójcze i niechęć do życia, dlatego spada odporność organizmu. Kot bierze to na siebie, jego odporność spada i rozmnażają się pchły”.

Jaki jest pana stosunek do medytacji?

S. N. Łazariew: Człowiek Wschodu, dla niego „ziemskość” nie ma znaczenia, podczas medytacji po prostu likwiduje „ziemię” i idzie wzwyż.

Natomiast człowiek Zachodu ma z „ziemskim” związki i żeby „wyjść do góry” – musi zablokować wszystko, co związane jest z „ziemią”. Odbywa się to poprzez skruchę – pokajanie. W związku z tym, jeśli człowiek Zachodu zaczyna medytować, narusza prawa i może mieć problemy.

Żeby medytować, trzeba siebie najpierw odłączyć od ziemi. W jaki sposób? Powinienem pozbyć się wszystkich namiętności. Czym są namiętności? To nienawiść, obraza, osądzanie, ubolewanie, pragnienia, trwoga, krzywda, żal itd. Stanowią one „klej”, który moją duszę przytwierdza do ziemi. Tylko po wyzbyciu się tego wszystkiego mogę medytować. Ale gdy tego wszystkiego się pozbędę, to i bez medytacji „pójdę w górę”.

Mój mąż nie rozumie mojej potrzeby doskonalenia się, mego zainteresowania problemami rozwoju. Reaguje negatywnie. Jak mam żyć z takim człowiekiem? Może lepiej się rozejść?

S. N. Łazariew: Sprawa polega na tym, że jeśli istnieje jakaś niedoskonałość, to jej leczenie następuje poprzez ból fizyczny lub duchowy – psychiczny. Im bardziej gotów jest człowiek na przyjęcie bólu duchowego, tym mniej będzie fizycznego. Jednak człowiek obcy nie jest w stanie przyprawić o ból duchowy.

Męki duchowe przyjmujemy od najbliższych nam ludzi – od rodziców lub ukochanego człowieka. Te męki duchowe doskonalą naszą duszę, o ile potrafimy wewnętrznie je przyjąć, zaakceptować. Dlatego bardzo ważne jest też zrozumienie, że osądzenie rodziców i osób bliskich leży u źródeł wszystkich problemów.

Kobieta bezustannie osądza męża. Narasta w niej podświadoma agresja, która zaczyna go zabijać. Taki program jest blokowany programem przeciwstawnym. Jej podświadoma agresja powinna się spotkać ze świadomą agresją męża.

Ten proces kończy się chorobą albo rozwodem. Jeśli są pretensje do męża, proszę najpierw prosić Boga o wybaczenie za wszystkie momenty osądzania go. Jakiekolwiek negatywne oddziaływanie na panią, stanowi zawsze rezultat pani wewnętrznej podświadomej agresji.

Zawsze obchodzą się ze mną odpowiednio do kodu, zawartego w strukturach mojego pola! Jeśli mnie potrącono – przyczyna jest w głębi, we mnie. Przepraszam za to, że jestem autorem agresji, skierowanej przeciwko mnie. To ja sprowokowałem człowieka do agresji przeciwko sobie. Dlatego umiejętność oczyszczenia siebie jest także umiejętnością pomocy bliskiej osobie.

Problem alkoholizmu. Oto czyjś syn upija się, „rozwala sobie” wątrobę. Mówię matce: „Jest pani przywiązana do… absolutyzuje pani zdolności, gardziła pani każdym, kto nie był zdolny, nieprawidłowo się pani odnosiła do takich ludzi. Osądzała pani także siebie, kiedy coś się pani nie udawało. Nienawidziła swego przełożonego, który poniżał panią i nie pozwalał pani realizować swoich zdolności. U syna zaś absolutyzacja zdolności i odpowiednio do tego – pycha, przekraczają poziom śmiertelny. Aby przeżyć – musi on poniżać siebie. Poniża siebie alkoholem”. Tak więc alkoholizm, narkomania, nowotwory, astma, cukrzyca – to przejawy tego samego problemu. Są to objawy zablokowywania potężnego przylgnięcia do „ziemskości” i podświadomej agresji. Czyli dochodzi u niego do wewnętrznego przeciążenia, a jest ono związane właśnie z agresją i z nieakceptowaniem sytuacji, okoliczności. Jeżeli człowiek wewnętrznie kieruje się „w górę” i jeśli w jego duszy nie ma agresji – to potrzebuje minimum alkoholu. System zmiany postrzegania świata pomaga człowiekowi w równoważeniu się.

Tak więc problem nie polega na tym, czy ktoś pije alkohol, czy nie, lecz na tym, jak ustosunkowuje się do np. niepowodzeń w pracy. Oto jakiś człowiek ma niepowodzenia zawodowe, przeżywa to, pojawia się przygnębienie, przekształcające się w depresję. Jest w nim nasilony proces „lgnięcia” do pomyślności w życiu i w pracy.

Dlatego jeszcze bardziej będzie mu się „rozwalała” praca i los, żeby oczyścić jego duszę. Jeżeli ten człowiek to przyjmie – dobrze, jeśli nie zaakceptuje – będzie pogorszenie wewnętrznego stanu. Picie alkoholu jak gdyby odrywa nieco od ziemi, lecz rzecz nie w alkoholu, ale w niewłaściwym postrzeganiu sytuacji.

Była u mnie na wizycie pewna kobieta, której umierali kochankowie, zmarło 20 mężczyzn. Patrzę, o co chodzi? Otóż ukochanego człowieka i jego wiedzę, gotowa jest ona postawić ponad Boga. Ta kobieta zabijała ukochanych swoją miłością, „uziemiała” do takiego stopnia, że stawali się niezdolni do życia. Zapytała – czy można to w ogóle zmienić?

Powiedziałem, że po pierwsze codziennie rano powinna zwracać się do Boga, mówiąc, że kocha go bardziej niż jakiegokolwiek człowieka, jego mądrość i zdolności oraz bardziej od wszystkiego, co jest na Ziemi. Po drugie, musi zdjąć z siebie ten „klej”, którym przyklejała siebie do mężczyzn, do ich wiedzy, mądrości. „Proszę zrobić przegląd całego życia, proszę zdjąć ten „klej”, zaprzestać pogardzania głupimi i niedoskonałymi, zaprzestać osądzania ich, obrażania się na tych, którzy oszukiwali czy głupio się zachowywali. Wtedy nie będzie pani „zabijać miłością”. Jeśli nie umie pani zatrzymać wewnętrznej agresji – niech pani ją zamienia na zewnętrzną”.

Kiedyś opowiadałem już o pewnym przypadku. Jeden z moich znajomych od trzech miesięcy był bardzo ciężko chory na bronchit. Lekarze nie mogli pomóc. Zadzwonił do mnie. Powiedziałem: „Masz gruźlicę, pozbądź się urazy do żony, bo będzie za późno, nawet lekarze nie pomogą”. On mówi: „Jak mam pozbyć się urazy, przecież ona mi takie rzeczy robi…” Poradziłem mu, żeby zrobił cokolwiek, chociażby talerz rozbił, a żeby tylko nie trzymał we wnętrzu tej obrazy.

Po tygodniu telefonuje żona i pyta, co mu powiedziałem, ponieważ po naszej rozmowie chwycił za młotek i pokruszył kafelki w łazience, zaczął szafę… Powiedziałem: „Proszę wybrać co jest pani potrzebne – albo mąż zdrowy, albo dobra szafa”. Po tygodniu jego płuca były zdrowe. Dlatego umiejętność „niewpychania” urazy, krzywdy czy osądzenia – do wnętrza – to umiejętność bycia zdrowym. Dlatego kobietom, które płaczą – jest lżej.

Czy pańska rodzina podziela pana poglądy, czy podąża za nimi?

S. N. Łazariew: No cóż, jeśli po trzy godziny dziennie przysłuchują się moim telefonicznym biesiadom, to chcąc nie chcąc – zaczną podzielać… No, ale mówiąc poważnie, mieliśmy dość duże problemy zdrowotne u naszych dzieci, kiedy były małe. Był to okres, kiedy leczyłem, oddziałując rękami. Obiegłem wszystkich lekarzy, chcąc, by przynajmniej określili przyczyny zachorowań dzieci. Wówczas zrozumiałem, że to pragnienie jest bezsensowne i zacząłem szukać przyczyn samodzielnie. I później nastąpiła znaczna poprawa.

Dlatego z dziećmi postępuję tak: gdy córkę boli głowa – mówię jej: „Sama musisz zrozumieć – dlaczego?” Odpowiada: „Tak, obraziłam się, osądzałam”. „Cóż, poleż i żadnych tabletek nie popijaj”- mówię. Jeżeli dziecko zrozumie, że jeśli kogoś znienawidziło – to może rozboleć je głowa, jeżeli obraziło się – rozbolał je brzuch, wówczas w przyszłości potrafi równoważyć się bez pomocy tabletek.

Nie jestem przeciwny tabletkom ani medycynie, przecież jeżeli będę miał złamaną rękę, to pobiegnę do lekarza. Powinienem jednak pamiętać, że złamanie – to skutek. Dlatego nauczenie dziecka, że choruje, ponieważ „zabrudziła się” jego dusza, że choruje – bo nienawidzi, obraża się i osądza – to umiejętność zaoszczędzenia także na tabletkach.

Jeżeli wszystkie choroby są karą, wychodzi na to, że nie ma sensu chodzić do lekarzy i zawód lekarza nie jest potrzebny?

S. N. Łazariew: Oczywiste, że to nieprawda. Wiedza jest nieskończona i zawsze będą takie sytuacje, gdy wskutek mego niezrozumienia pojawi się we mnie choroba – jako zablokowanie. Przecież poprzez choroby odbywa się rozwój. Zawsze będą lekarze i zawsze oni będą leczyć. To oczywiste. Jednak w tym zawodzie będzie coraz więcej elementów oddziaływania lekarza na duszę chorego. To wszystko. ”

Maria_st

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii mistyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Siergiej Łazariew i Jego przemyslenia

 1. Mezamir pisze:

  E.Fajdysz – Karma a urazy psychiczne

 2. Mezamir pisze:

  Jest osobą niezwykle kontrowersyjną”-Dlaczego?Ktoś odkrył że ściemnia?

 3. hana pisze:

  jak dla mnie to Łazariew tłumaczy wiedzę zawartą w pismach, z „ptasiego języka” na język bardziej zrozumiały dla ludzki…kontrowersje budzi u tych, którzy wciąż twardym snem śpią czekając aż się rozlegnie ryk trąb….

 4. siola pisze:

  Ja tam nie uczony nie szkolony ale na prosty rozum to sie tych oswieconych w Polsce narodzilo jak grzybow po deszczu Owsianko oswiecony Nowicki oswiecony Wojtek to juz Mesjasz itd ,a moze by te oswiecone i nawiedzone poprostu wziely sie za ryla i poszly pokopac ogrodek zamiast z naiwnych ciagnac forse Ja bym to nazwal poprostu pasorzydnictwem na innych.Karzdy z nich jakby sie przez pare dni zabral za ryla i widly i popracowal troche i powachal troche gnoju , moze by mu sie troche lepiej poukladalo kapuscie,Najgorsze ze jeden pasorzyd na drugiego takiego samego belkocze i w sumie trzeba by bylo ich wsadzic razem do kosza i spuscic do wody .Dalej by sie klucili kto bardziej oswiecony zamiast pomyslec jak z tego kosza wyjsc. .Niech se jeden z drugim obejrzy „Daleko od szosy” i ten urywek jak Leszek mowi o KULTURZE.

  • siola pisze:

   Co trzyma Piast w rekach na zdjeciu u Bialczynskiego.

   • siola pisze:

    wpisz Bialczynski w wyszukiwarce art o Choscisko jest zaraz po wejsciu na str .glowna.

    • siola pisze:

     jo

    • Ktoś pisze:

     To kij, zwykły drewniany kij taki jak ekonom miał. To jest emblemat władzy administracyjnej potem zamieniony w berło (po połączeniu z militarną).

     W późniejszych czasach zamieniony szpicrutą – symbolem niewolniczego wyzysku poddanych przez „pana”.

    • Ktoś pisze:

     „Imię “Chościsko” może pochodzić od morfemu słowotwórczego ‘cho/ho/ha’ oznaczającego w licznych wyrazach słowiańskich go zawierających; oddech, powiew, życie, ducha, duszę. Słowianie wierzyli że we włosach znajduje się mądrość i nieśmiertelność – dusza, przez co na Rusi nie ścinali bród a postrzyżyny pierwszych włosów były ważnym obrządkiem. Na naczyniach symbolizowali dusze w postaci koni z wyraźnym ogonem.

     Stąd rzeczywiście słowo CHOST/chwost , oznaczając “ogon”, moglo nawiązywać do tych wierzeń. Czeskie słowo oznaczające węża, jako ‘chasićska’, nie jest tu zaprzeczeniem a zgodne z ta etymologią, jeśli przyjmiemy że wyraz ten oznaczał ‘cha – sićs – ka’ czyli ‘dusza – sycząca – ta’. Tak więc polskie ‘Chościsko’ może podobnie oznaczać; morfem ‘cho’ oraz rdzeń ‘ścisk – o’, co daje ‘życie/ducha – ściska/gniecie/ciemięży’. Prastare wyrazy słowiańskie, należy odczytywać z prawej strony na lewo, jak u Etrusków, a więc byłby to “uciskający zycie”. Jakiś bardzo trudny do zniesienia władca.”

     (z tej samej strony)

     Orlicki w większości też bredzi ale związek Chrościcka z wężem jest ważny ale z CAŁKOWICIE INNEGO POWODU.

     Ale tak już mają duchowi żydłacy udający Słowian po jakich kup nie są nawet godni zjadać.

    • Ktoś pisze:

     „Może wyjaśnienie słowa “chościsko” znajduje się w innych językach słowiańskich…

     w. j. słoweńskim, bośniackim, serbskim, chorwackim, słowo “choš” – znaczy po polsku – “wybrano” ( ‘choś’ jak wskazuje gloska ‘ś’ czytana jako ‘si’, wskazuje na znaczenia prasensualne; ‘cho’ / życie/duch/włosy – ‘si’/światlo/jasnośc, czyli; ‘jasne zycie’ a więc pierwotnie zapewne wybrane do życia, konkretne, oczywiste.)

     w j. slowackim; “hostitel” znaczy “gospodarz” (słusznie, bo ‘ho’/życie/duch – ‘sti’/stanąć,odpocząć, stad ‘stanica’ – ‘it’ / tu – ‘el’/miejsce, te. Czyli; ‘żywym odpoczynek’, stąd ‘hostit’ a u nas ‘gościć’, gdzie/ ‘h’ przeszlo w ‘g’)

     w j. angielskim: “host” z ang. znaczy też “gospodarz” (podobnie jak w słowackim, gdyż mowa Brytów pochodzi od Celtów i Germanów a pierwsi przeszli przez ziemie Słowian-Wenedów w centrum Europy, zaś drudzy powstali na ziemi Słowian z nich właśnie, oraz Celtów i Staroeuropejczyków hp ‘I’)

     w j. angielskim; Ghost-duch (słuszne wskazanie, jak najbardziej podobna etymologia od Arjo-Wenedo-Slowiańska)

     ale jak chce to by potrafił się nawrócić na pretendującego.

     Przydomek „Chościcko” potwierdza tylko celowość narysowania go z KIJEM a nie mieczem, tarczą, krzyżem czy innymi znakami.

     :F

    • siola pisze:

     chwost to tez Mucha do wedkowania jak sie nie myle sznur pleciony w warkocz ozdoba dla koni ozdoba na chelmnie.

    • Ktoś pisze:

     Sprawna ADMINISTRACJA to SZKIELET PAŃSTWA.

     I to była jego domena.

    • Ktoś pisze:

     si.

    • siola pisze:

     kos-tur

    • siola pisze:

     post-tura

    • Ktoś pisze:

     Kos-tur to ? kom-tur?

     Ciekawe jaką rolę mieli komturzy.

    • siola pisze:

     w slaskim kostur to grubszy kij do podpierania

    • Ktoś pisze:

     czyli kij kijów -> starosta, wojewoda?

    • siola pisze:

     chyba tak ale mysle ze to ma bardziej cos wspolnego z wiedza nie z wojowaniem

  • siola pisze:

   Posluchaj sobie w NTV U Zagorskiego ostatnie oblicza duchowosci Owsianke mozesz sobie darowac ale przy frugim to sie mozna posmiac wyklad Nowickiego.Zeby im w marcu na Slezy dup nie przypalilo.

  • siola pisze:

   W herbie po Ojcu mam troche wiekszego kotka z grzywa.

   • Ktoś pisze:

    Bez działalności kotów (nie dotyczy skundlonego mieszańca zwanego lwem) ten świat już dawno przestał by istnieć.

    W kotach terminują dusze jakie później robią za świętych czy anioły.

    • siola pisze:

     A co myslisz o rysiu

    • Ktoś pisze:

     Są ok.

     Jeden (mieszaniec dachowca z rysiem) mnie od pierwszego wejrzenia pokochał dając się tarmosić przez kilka godzin ku zdziwieniu właścicieli których zaledwie tolerował i mimo karmienia obchodził z daleka (ich siostrzenicy pozwalał się tylko pogłaskać). A tak to minimum 5 metrów dystansu i to nawet jak szli z jego pełną miską.

    • siola pisze:

     mnie siedzial nad glowa przy wedkowaniu czulem ze mi sie ktos przyglada ale nikogo nie widzialem dopiero jak spojrzalem w gorw nade nma to go zobatrzylem a wtedy myslalem ze ich juz nie ma nad Opawa tam nie ma prawie lasow ,ale bylem zdziwiony.

    • Ktoś pisze:

     Kot wie co dobre. 🙂

    • siola pisze:

     popatrzylismy sobie z 5 min w oczy i po drzewach przeszedl na czeska strone

   • siola pisze:

    Kot -ast -galaz kij

    • Ktoś pisze:

     KIJ to też atrybut WŁÓCZYKIJA a on to …..

     odpowiedź w kolejnym arcie ;p

    • siola pisze:

     Widze w ich oczach wszystko zlosc chytrosc i ich strach .

    • siola pisze:

     Tych z ktorymi mam problemy nie slucham czasami co mowia a patrze na twarz idzie prawde wyczytac haha

 5. Ozyrys pisze:

  coś o psychotronice i regresji :

  • Ozyrys pisze:

   „Tajemnica otaczającego i przenikającego nas inteligentnego, informacyjnego pola – tzw. kosmicznego eteru z którego zbudowany jest cały wszechświat jest tak ważna, że celowo pominięto ją całkowicie w nauce w tym w największych dotychczasowych jej definicjach i tzw. przełomowych odkryciach, medycynie, życiu i religii.
   Spowodowało to sytuację w której nieliczna grupa potomków starożytnych magicznych, haldejskich szkół nadal za niewidzialnej kurtyny rządzi tym światem.

   Jednak prawda ta powoli wychodzi na światło dzienne i uchyla rąbek tajemnicy jak skonstruowane jest nasze życie, czym właściwie jest to życie w tym ludzkie życie i jakie nieograniczone możliwości wpływu na tą boską energię mają właśnie ludzie, którzy posiedli tę tajemną wiedzę.

   Wspólnie medytując i generując na zewnątrz wyłącznie pozytywną energię miłości i wzajemnej troskliwości ludzie mają ogromny wpływ na kształtowanie otaczającej nas rzeczywistości.
   Mogą przezwyciężać ogromne kataklizmy naturalne i inne przeciw nam zamierzone. Jest to ogromna moc bliska boskiej do tej pory absolutnie przez ludzi niewykorzystywana. Natomiast siły zła przy pomocy szeroko wykorzystanej mentalnej hipnozy oraz środków chemicznych dodawanych do wody , żywności, szczepionek, rozpylanych w powietrzu, ale również przy pomocy telewizji i innych mediów kontrolują zdecydowaną większość liczących się polityków i zwykłych obywateli czyniąc z planety swój własny orwellowski, swoisty Jurassic Park.”
   http://www.youtube.com/profile_redirector/109814599889595014259

   A pisałam…że możemy sami sobie wszystko pozmieniać … 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s