Krymski węzeł

Od pewnego czasu i to głównie przez polskie media przewija się zmasowana nagonka „polaków” do kolejnego marszu na Moskwę. Ten akt dosyć niestandardowego narodowego samobójstwa jest uzasadniany tym, iż „Polacy mają moralny obowiązek umierać za swoich prześladowców” czyli ukraińską opozycję jaką stanowią 3 partie o finansowaniu zachodnim, korzeniach żydowskich i całkowicie nazistowskim programie jawnie nawołującym do kolejnych pogromów autochtonicznej ludności cywilnej Ukrainy to jest Rosjan, Polaków, Białorusinów, Słowaków, Węgrów …. Rzezi czynionych oczywiście w imię żydowskiej Misji Dziejowej, posłannictwa zleconego przez yahwe, Ziemi Obiecanej i tak dalej.

I w sumie wszystko by się im udało gdyby nie „wstrętne ruskie” jakie cichcem najechały Krym i teraz sytuacja polityczna na Ukrainie przypomina jako żywo przysłowie:

„złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma”

– bo niby „żydowskie, majdanowe komitety banderowskie” obwołały się „legalną władzą na Ukrainie ale ani jej Ukraińcy nie respektują, ani nie słuchają jej wezwań do „kolejnego zrywu ojczyźnianego” (wyrezania ruskich) ani tym bardziej za nowe nazistowskie władze, przy tym ludobójstwie, umierać nie mają zamiaru. Nowych władz nie słucha także cały demokratyczny świat poza ich zachodnimi, reżimowymi sponsorami. Dlatego też słowiańscy wielowiekowi oprawcy postanowili wykorzystać i przy okazji wymordować polskich gojów stąd nieustanne wezwania w „polskiej”, bo w Polsce wydawanej, prasie haseł do narodowego zrywu i uczynienia zbrojnie tego na co sami Ukraińcy i to nawet ci o żydowskich/ banderowskich korzeniach nie mają zamiaru uczynić czyli „pójścia na Moskala”.

– bo niby Rosjanie wkroczyli na Krym i okolicę. Bo niby zabezpieczyli militarnie teren przed „demokratycznymi” sotniami „UDARu” W. Kłyczko , „Batkiwszczyny” J. Tymoszenko czy „Swobody” O. Tiahnyboka grożącymi, publicznie, „wyrezaniem (okrutnym, bestialskim wymordowaniem) wszelkiego niesemickiego jakie znajdą na Ukrainie”. Bo niby zabezpieczyli swoją czarnomorską flotę przed niespodziewaną bombową awarią jaką im zachód przy okazji aktualnych ćwiczeń NATO na Ukrainie szykował to ani nie wykorzystują Janukowycza, jedynej legalnej ukraińskiej władzy jak i również zwierzchnika Ukraińskich Sił Zbrojnych do realokacji jednostek wiernych Ukraińskiej Konstytucji na wschód kraju, ani nie zajmują kolejnych miast by w ramach pełnionej w Radzie Bezpieczeństwa ONZ funkcji przejąć tymczasowo na terenie Ukrainy misję stabilizacji kraju po bandyckim żydowskim Zamachu Stanu dokonanym niedawno w Kijowie.

Pat, prężenie muskułów, wyliczanie wirtualnych strat w nieistniejącej światowej walucie i szczucie idiotów do podłożenia się globalistom by rozpętać długo oczekiwaną przez nich 3 Wojnę Światową jaka pozwoli uratować globalny „dobrobyt” poprzez wymordowanie wierzycieli żydowskich długów w atomowej apokalipsie.

Dlatego to co można w tej sytuacji zrobić to nie dawać się napuszczać, nie dawać się nakręcać zimnowojennej, nazistowskiej retoryce głoszonej przez „demokratyczne” media, stronić od armii i ogólnie mówiąc nie dać się okupantom naszej ziemi w tej antysłowiańskiej hucpie zabić wkręcając w bratobójczą wojnę o semicki nazizm bo taki jest rzeczywisty program partyjny tak zwanej „ukraińskiej”, „demokratycznej” opozycji.

A poniżej artykuł o co naprawdę chodzi w krymskim zamieszaniu i jak wiele Putin traci nie wykorzystując Janukowycza do wezwania, jako jedynego prawowitego zwierzchnika Ukraińskich Sił Zbrojnych”, do migrowania tychże na wschód kraju i walki z nazistowskim okupantem jaki do tej pory udawał „parlamentarną” opozycję, czy w ramach misji RB ONZ, jako jej stały członek, z uwagi na nawoływanie żydów (samozwańczych władz Ukrainy) do czystek etnicznych, wkroczenia tam całą armią jako Siły Stabilizujące ONZ do czasu zaprowadzenia porządku w państwie: wyłapaniu i osądzeniu (rozstrzelania) buntowników i osób nawoływujących do Zamachu Stanu czy dokonywania czystek etnicznych, pozbawieniu nielegalnych majątków osób nawołujących do tychże czynów czy na końcu rozpisania nowych wyborów.

A i jeszcze jedna rzecz jest warta uwagi, wszelkie tak zwane zachodnie obietnice zwłaszcza te izraelskie, amerykańskie czy angielskie i to jakie by nie były bajecznie wielkie są tyle warte co podtarty dupą papier. Ukraina przykładem.

A teraz rzeczony artykuł:

„O co tak naprawdę chodzi w ukraińskiej tragedii

Aby zrozumieć przyczyny konfliktu tuż za nasza wschodnią granicą, trzeba wyrzucić ten cały syf, jakim nam faszerują w głowy media głównego nurtu i cofnąć się kawałek w przeszłość. Przeanalizować wszystkie konflikty, jakie działy się w tym czasie i wyłoni się pewna prawidłowość, na pierwszy rzut oka niezauważalna. Ktoś kiedyś popełnił takie stwierdzenie, że ze środka lasu nie widać lasu bo go drzewa zasłaniają. Dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Docierają do nas pojedyncze informacje, które są pojedynczymi drzewami i dopiero spojrzenie na nie wszystkie razem, z odpowiedniego dystansu, spowoduje że zauważamy pewne prawidłowości i powiązania – zobaczymy LAS. Należy zatem wyjść spomiędzy drzew na odległą polanę i spojrzeć na to wszystko z pewnego dystansu. I wtedy puzzle tej układanki zaczną nam się pięknie układać w jeden wyrazisty obraz.”

(całość: O co tak naprawdę chodzi w ukraińskiej tragedii)

 

KTOŚ.

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

185 odpowiedzi na „Krymski węzeł

 1. Teresa Pulsatilla pisze:

  Na przekór wszystkiemu
  strachowi do naszego serca pukającemu
  bałaganowi wielkiemu
  zamieszaniu nieogarnionemu
  kłamstwu wszędobylskiemu
  draństwu niepojętemu
  oszukaństwu zdradą pachnącemu
  politykierstwu grozą ziejącemu

  MÓWIĘ STANOWCZE NIE
  JA W PRAWDZIE RADOŚCI I MIŁOŚCI ŻYĆ CHCĘ

  a wszystkie tego życia paskudy
  zamykam do wielkiej budy
  odsyłam do Stwórcy naszego
  niech rozpuszczą się w świetle jego.

 2. Ktoś pisze:

  „~Giaur :

  Naiwne polaczki, gdy USA zagarną Ukrainę , osłabią Rosję, wezmą się za was, bo już im nie będziecie potrzebni naiwniacy. Rzucą was niemcom , jak karmę dla świń. Tak przewiduje plan Adenauera. Słowianie to tylko wspomnienie historyczne będzie. A wy dajecie się wodzić polskim żydofolksdojczom , burakom za nos i sami się dobijacie, w ich interesie ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/forum/pelczynska-nalecz-ambasador-rosji-wezwany-do-msz,0,1102828,127466349,czytaj.html)

  • Ktoś pisze:

   Polacy wszystkim kościom w gardle bo:
   – Polska kiedyś rządziła światem (Król Prawa z Mahabharaty);
   – z Polski pochodzi cywilizacja -> Śhiva (jeden z 3 braci);
   – z Polski pochodzi Chrześcijaństwo – Buddyzm Mahajany vel Rodzimowierstwo (nim schamiało);
   – z Polski pochodzi Zbawiciel (Marduk to też Śhiva);
   – w Poslce ma się ODRODZIĆ CHRZEŚCIJAŃŚTWO;
   – Polska ma znowu w Nowej Erze RZĄDZIĆ ŚWIATEM, POLSKA I POLAK a to ostateczna lkość w gardle u wszystkich oszołomów.

   Dlatego nie dziwne iż chcą nam jako Nacja zasponsorować kolejny HOLOKAUST wmawiająć patriotyczną potrzebę umierania za zydowskich
   ciemiężycieli Narodu. Tylko szukają frajera do oddania „decydującego o wybuchu wojny strzału” by to nie był „bogobojny żydek” bo nie chcą łamać i tak łamanego szczuciem i skrytobójstwami nakazanego im do przestrzegania od Marduka Prawa.

   • Ktoś pisze:

    A najśmieszniejsze w tym wszystkim iż Marduk to oczekiwany przez nich Antychryst (Antechryst wedle Nostradamusa) który za łamanie jego nakazów i zakazów (Przykazania dane żydom do bezwarunkowego przestrzegania) ma, wedle urojeń rabich, nagrodzić żydki wzięciem do Nieba. ;p

    Także cały ruch masoński jest podobnej klasy paranoidalnym obłędem. ;D

    A to tylko czubek górki postmardukowych paranoików marzących o „dziewiczych grodzkich w raju”.

   • siola pisze:

    Widzisz Ktosiu Ojciec wiedzial wiecej odemnie o mordercach ,dlatego jak dostalem list od chmielowej w ktorym wyliczyla cala kartke moich grzechow o jakich nawet nie snilem a na koncu napisala ze Ojciec patrzy na nas z nieba to pomyslalem jak poczatek jest klamstwem to i koniec listu tez ,dlatego poszlem na cmentarz zdjalem buty przy grobie oparlem sie rekami o Lipe i powiedzialem ze wiem kto zamordowal Matke i dlaczego ze wiem ze go szantarzowali i ze wiem dlaczego mnie wyslal w1989 do Niemiec.W nocy sen kula swiatla oderwala sie od ziemi staralem sie ja zatrzymac ale nie dalem juz rady polaczyla sie z swiatlem przypominajacym cygaro.Mam nadzieje ze sie z tego wiezienia wyrwal.

  • Ktoś pisze:

   „~Ciekawy :

   Kim są „anty-Polacy”? Byliśmy świadkami zmagań w ostatnim czasie,zmagań wielu internautów ze stronniczością mediów i ich podejściem do tematu wydarzeń na Ukrainie, na tym tle obserwując forum , wiedząc już że 84% społeczeństwa nie popiera ruchów rządu RP w sprawie Majdanu i Ukrainy chciałem zapytać o te pozostałe 16 %. Kim są ci ludzie na wszelkie argumenty mający odpowiedzi w stylu „Moskiewskie pachołki” które teraz dość dziwnie wyglądają gdy okazuje się że 84 % Polaków jest przeciwnych i narodowcy i ludzie o mniej ostrych poglądach -Przecież 84 % Polaków nie może być „Agentami KGB ” Kim więc są ci należący do 16% popierających rząd biorący aktywny udział w aferze szytej grubymi nićmi ? Jaka to grupa społeczna te 16% ? Czy to na pewno obywatele Polski ? Żaden zdrowy na ciele i umyśle obywatel Polski nie pchałby swojego kraju z własnej woli w konflikt ? 16% Kim jesteście w Polsce ? ”

   (http://wiadomosci.onet.pl/forum/donald-tusk-zabral-glos-po-konferencji-wladimira-p,0,1103054,127493607,czytaj.html)

   • siola pisze:

    ZDRAJCAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Narodu,wysylajacymi go z motyka na ksiezyc.

    • Ktoś pisze:

     Grunt to wiedzieć za co ma ginąć ‚polski motłoch” tak upacie szczuty do wyginięcia w ukraińskim a przeprowadzonym przez nazistowskie bojówki puczu.

     „~~Jarek

     Jako „bluźnierstwo” określiło we wtorek MSZ Rosji oświadczenie ambasadora Ukrainy przy ONZ Jurija Serhejewa, że „przedstawione przez ZSRR podczas procesu norymberskiego oskarżenia pod adresem ukraińskich nacjonalistów zostały sfabrykowane”. „Wypowiedziami takimi oficjalny przedstawiciel Ukrainy obraża pamięć ofiar II wojny światowej, Rosjan, Ukraińców, Żydów, Polaków, obywateli innych narodowości, bestialsko zamordowanych przez popleczników faszystów z grona ukraińskich nacjonalistów” – oznajmił rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz ”

     (http://wiadomosci.onet.pl/forum/nie-mozna-budowac-demokracji-niedemokratycznymi-sr,0,1102711,0,czytaj.html)

    • Ktoś pisze:

     „~NEZAŁEŻNA…

     Ukrainiec ożenił się z Rosjanką. Przed nocą poślubną ojciec radzi synowi:
     – Złap mocno żonę i z całej siły pchnij na łóżko, niech wie, że Ukraina jest mocna! Potem pokaż jej swojego k(…), niech wie, że Ukraina jest wielka!
     Nagle wtrąca się dziadek i mówi:
     – A potem zwal se konia, niech wie, że Ukraina jest niezależna!

     PS: Majdanowcy też mogą sobie teraz już tylko zwalić, bo pokazali już Rosji, że są mocni i wielcy, więc pozostaje im tylko jeszcze pokazać, jacy są niezależni. ”

     (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/napiecie-na-krymie-relacja-na-zywo/ch79c)

     Żarcik ;F

   • Ktoś pisze:

    „~miro :

    Hipokryzja sięgnęła zenitu! Najpierw prowadzono za pomocą mediów zakrojoną na szeroką skalę manipulację, ludzi rzucających w milicję butelkami z benzyną nazywano „demonstrantami”, mówiono że milicja strzela do niewinnych i bezbronnych ludzi, choć ci „bezbronni” mieli broń palną, siekiery, pałki i kostkę brukową w dłoniach zamiast transparentów. Jak już sprawy poszły zgodnie z oczekiwaniami, „demonstranci” podpisali porozumienie, które natychmiast zerwali i wyszło na to, że „niebywały sukces polskiej dyplomacji” okazał się nic nie wartym świstkiem. Nikt złego słowa nie powiedział zrywającym to porozumienie, którzy natychmiast utworzyli rząd i wybrali prezydenta. Zrobili to wbrew wszelkim zasadom, łamiąc wszystkie reguły demokracji, nie za pomocą kart do głosowania, tylko zbrojną przemocą. Wszystko za akceptacją UE i USA. Rosjanie tradycyjnie stali się agresorami i zarzucono im złamanie wszystkich zasad! Co za metamorfoza! Niestety Putin kolejny raz nie spełnił oczekiwań zachodu. Nie doprowadził do wojny, choć wielu z tych „obrońców pokoju i demokracji” bardzo na tym zależało. Mało tego – jego żołnierze nie zabili ŻADNEGO Ukraińca! To chyba nie podlega dyskusji, bo gdyby było inaczej – „wolne media” już by nakręciły o tym serial! Zły Putin podniesie teraz ceny za gaz i ropę, albo co gorsza – przykręci kurek. Bo to zły człowiek jest. Sam nałoży na siebie sankcje, o które polski rząd tak zabiegał – nie będzie od nas nic kupować, a parę surowców przestanie sprzedawać w akcie pokuty. Nam pomoże UE i postawi jeszcze z 500 nowych banków i 1000 Tesco, Lidlów i Biedronek, więc martwić się nie ma czym! Watykan również nas wesprze – duchowo i zainwestuje w 1000 nowych kościołów, gdzie będziemy się mogli modlić o rozum dla rządzących i tych, którzy ich wybierają. Czasu na modlitwę będzie pod dostatkiem – bezrobotni czasu nie liczą bardziej niż szczęśliwi! Cała ta elita, która nas do tego doprowadziła, będzie nas wspierać – z Florydy lub Wysp Bahama. ”

    (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/aleksandr-gruszko-polska-zwieksza-napiecie-ws-ukrainy/yj8jy)

 3. siola pisze:

  Twoja kolerzanka Marysiu nie moze bez ciebie zyc, zastapilem Cie troche.Moze sie energetycznie podbuduje bo zle z nia.

  • siola pisze:

   Mysle ze po tym co napisalem bedzie zadowolona polata sobie troche po pokoju dla uspokojenia

  • siola pisze:

   Biedna nie moze wytrzymac bez nas ,

   • Ktoś pisze:

    Odbicie inaczej zwane rezonansem. Widząc ciebie widzi siebie i swoje niedoskonałości co wprowadza zawartość pokrowca we wściekłość.

   • Ktoś pisze:

    Mówiąc terminologią „wzniesieniową” osiągnęli limit wibracyjny i wyżej nawet z zaparciem nie wydadzą przez co zaczynają się rozpadać wydalając (uzewnętrzniając prawdziwą twarz) zawartość pokrowca.

    Ale wibracje jeszcze będą podciągnięte o ….. 😀

    Aż się cały szlam wygotuje z satanistów.

   • Ktoś pisze:

    To jest technika zwana „nieinwazyjnym egzorcyzmem” a pokrowiec po utracie zawartości z braku zasilania jak juz całkowicie zatracił swoją duszę szybko zgaśnie przeważnie na to co było cyrografem (na czym był spisany).

   • siola pisze:

    Ktos po moim snie miala pewna osoba sen ze poszla do pracy do KANNE po polsku dzban miala tam pracowac za mojego Ojca bo On ma urlop wtedy pomyslalem ze Ona ma cos przekazywac ,to wlasnie od niej ten sen o Dreznie.

  • Ktoś pisze:

   DEMONA w sensie starożytnych porównań to właśnie judeopedałownia stworzyła na Ukrainie sponsorując Zamach Stanu i dojście żydowskich nazistów z majdanu do władzy.

   Diabły w Piekle mimo straszliwego wyglądu są dużo lepiej wychowane. ;D

  • Ktoś pisze:

   Jej już tylko piekło domem.

   • Ktoś pisze:

    Tak się w ludziach opętanych objawia diabeł jaki już wie, w przeciwieństwie do nosiciela, iż przegrał walkę z Bogiem.

 4. Ktoś pisze:

  Dtategoż też ku zaskoczeniu i rozczarowaniu gapiów „ISON spotkał rekę BOGA na swej drodze” która go nieco „zmiędliła” pozbawiając prowokatorów spektaklu. 😀

 5. siola pisze:

  Marys tzeba miec czyste sumienie zeby to pilotowac inaczej juz by Adolf latal.

 6. siola pisze:

  KROKUSY JUZ KWITNA JABLONIE DOSTAJA PAKI WIDAC JUZ WIOSNA W PELNI. Chyba za duzo dogryzlem kolerzance bo znowu bey bey nie mam ochoty rozmawiac

  • siola pisze:

   Obroncy krzyza po palacem wiekszego braku kultury nie widzialem w rzyciu sluchaczka radia maryja wyzywajaca inna kobiete od najgorszych bo ma inne zdanie ,wychowanie wyniesione spod ambony.

 7. siola pisze:

  Co A58 zamkneli go czy co Trill pta mowa 6palcow u nogi

  • A58 pisze:

   E tam – nie zamknęli siolu.Obserwuję co się dzieje.Z polidaktylią to bardzo dobra wiadomość.

   • siola pisze:

    juz myslalem ze Cie mc Donald na front wschodni wyslal

   • siola pisze:

    Wiesz ze pochodzi z Ukrainy ale nazwisko wskazywalo na Austrie TRILL ptasia mowa spiew, mam w domu krzyz z rozami i maszyne do pisania i nie wiem skad to sie u mnie wzielo .Ostatnio ogladalem film o katarach i dziwne ze kobieta tam nazywala sie Alois

  • Ktoś pisze:

   One podobnież albo od września albo od października masowo płaczą a „wierni” jak małpy zamiast póść po rozum do głowy i zapytać się w swoim sumieniu DLACZEGO czy CO MOGĘ ZROBIC BY PRZESTAŁY podskakują wokolo nich jak małpy na widok skórki po bananie.

   Uuk, Uuk, Uuk, jesus nas zbawi, Uuk Uuk, Uuk , dalej napierdalajmy sie łpoatkami, to takie pobozne przecież Uuk, Uuk, Uuk.

 8. siola pisze:

  ostatni ptaka przekaz byl ze siedzial z inymi w czyms w rodzaju bunkra byla wspolna sala jadalna i osobne pokoje mial strach przed terorystami a dzis przyszedl list polecony z urzedu z sosnicowic ktory mial falszywy adres zamiast ulicy oskarzycielweg bexten listosz mie znal dlatego przyniosl ale odeslalem spowrotem adresat nieznany korupta banda chciala bym podpisal im ze brat mieszka w Polsce dal mu upowarznienie bo bedzie mial duzo do zalatwiania (ukrasc reszte pieniedzy z banku BPH na Jagielonskiej w Gliwicach byly to odszkodowania wyplacone przez niemcow za mienie skonfiskowane po wojnie przez rudych )Pan Urbanek sie pomylil mowiac o tym ze pieniedzy nie znajde ,znalazlem nawet mordercow dzieki niemu ,jak korupta banda chce cos niech sie zglosi do swojego urzednika ja nie mam zdrowia ani sily sie z durniami klucic o swoje wiem ze wyjdzie im to wszystko gardlem.Polski policjant radzil mi zebym ja zalatwil w urzedzie skarbowym mysla ze Maja durnia przed soba i beda mogli go o nadurzycia skarbowe oskarzyc.

 9. siola pisze:

  Marys mam imie po wojku zginal w 1945 Kolo Szczecina sprawdzalem w internecie nazwisko bylo Stolberg na saksoni jest zamek Nischwitz byl wlasnoscia ksieznej Holenderskiej zreszta rodzina ta zwiazana jest z Holandia jest tez miasto Stolberg i gora Brocken do dzis obchodza tam swieto zwiazane z czarownicami moze A58 ma racje z tym holendrem wiem ze Ojciec cos mowil o labiryncie i skradzionym sztylecie wtedy nie zdawalem sobie z tego sprawy dlaczego mowi jak A58 zagadkami chyba mam to po mim .I jeszcze jedno Lisowczycy i gwardia schwajcarska i zabronienie mi odpowiedziec ciotce na pytanie dlaczego nie poszedlem na ksiedza.Dopiero od niedawna zaczalem szukac odpowiedzie na te pytania spowodu dziwnych snow. Ach Twoja kolezanka wygonila mnie z ich Forum.

  • Ktoś pisze:

   Patrząc po scenariuszach wielu filmów to sztylet, jak ozdobny, miał pewnie wyryty herb a wraz z nim prawa do „tronu” czy „skarbu”.

   PS. Pisz ignorując ją, to ją „uanieli”.

   • siola pisze:

    Srebra pochodzily z zamku w Tworkowie tam sa w herbie lew i orzel wlasnosc Sauerma Jetsch Jelcz Matki nazwisko Sauer;sprawdzalem w internecie Sauerma Maja wpisane w rodowodach Königreich Polen chociarz mieszkaja w Austri pradziadek mowil niemieckim ale byl to raczej Austriacki.Ja mysle ze chyba chodzi tu o zakrzywiony sztylet polski nie na darmo jako 9 latek mialem ksiazke tartaria w rekach ale nie doczytalem do konca za duzo intryg i polityki jak i dzisiejszych czasach.

 10. Ktoś pisze:

  ” siola pisze:
  Marzec 4, 2014 o 15:18
  .Proceder z kradzeniem dusz zapoczatkowal KLAUDIUSZ w Brytani i myslisz ze Rzymska polityka od tego czasu sie zmienila .”

  ten Klaudiusz?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Klaudiusz_(cesarz)

  O co chodzi z tym „procederem”?

  • siola pisze:

   Imieniny 6.6 3razy6 wieniec laurowy kradzenie dusz kupowanie wladzcow za pieniadze albo robienie ich za dziecka glupkami do sterowania tak jak zrobili z bratem podasz bakterie coli one niszcze uklad nerwowy przerwiesz chorobe ale uklad nerwowy sie nie naprawi masz maszyne ktora mozesz kierowac i jeszcze przypiszesz matce wine za to .
   Widzisz on ma bardzo krutka pamiec w jednym dniu muwi ci klamstwo a na drugi dzien w tej samej sprawie ale calkiem inne dlugo szukalem tej zagadki dlatego nie wszczalem sprawy spadkowej przeciw bratu on jest po prostu sterowany:etruski musial miec w sobie 2 jezyki niemiecki klau kradzierz diusz przypomina polskie dusz pamietaj Klaudiusz byl ostanim ktury znal etruski on tez wprowadzil litere z rebusa dziecinnego ka pusta do alfabetu glowa bez duszy.moze to te imiona u JANA (LAURENTY WAWRZYNIEC KLAUDIUSZ)nie wiem ale ktos opowiadal ze widzial smiejacego sie rzymianina we snie pamietaj Klaudiusz byk chory i mogl byc zlosliwy,po drugie zaczal otaczac sie wyzwolencami nie ufal pretorianom opieral wladze na przekupstwie.

   • A58 pisze:

    Imieniny jak data urodzin Marysi.Brak tylko jednej szóstki.Trzecia kratka pusta.

   • siola pisze:

    Widzisz przypadkowo jestem w miescie gdzie w poblirzu heruskowie wyrzneli 3 Rzymskie legiony HERMANN tlumaczac na polski to wojewoda moze nie bylo to immie tylko funkcja jaka pelnil byl zreszta synem ksiecia heruskow wychowanym w Rzymie zasada wprowadzona za Klaudiusza prawdziwe imie Arminiusz myslisz ze Rzymianie sie nie zemscili ostatnio znaleziono slady bitwy stoczonej z rzymianami Kolo Stolbergu .Moze to heruskowie uciekli przed rzymianami bardziej na wschod.Piszac dzisiaj w niemieckim her ruskow pomyslal bym ze oznacza her armia ruskow ale to tylko moje przemyslenia W poblizu znajduje sie stare grodzisko gdzie wedlug legendy miala mieszkac matka Arminiusza a wioska Kolo tego miejsca nosi nazwe Eschenbruch wiesz ze tlumaczylem to slowo jako zlamane przymierze.Arminiusz byl dowodca pomocniczych oddzialow kawaleri rzymskiej.

    • Ktoś pisze:

     cheruskowie -> (ch)eruskowie -> eTruskowie

     ciekawe czy to prawda, takie dopisanie czy obcięcie niemego CH.

     Większość plemion europejskich wynika z błedów pisowni czy translacji do „niemych” (rzymskich) alfabetów.

    • siola pisze:

     moze legenda o 3 braciach brzmi trzech z nad rzeki lech etruskow

    • Ktoś pisze:

     3 etrusków z lechi

     tak sądze to było

     bo się zgadza z innymi legendami jak ta o 3 Polanach Polakach) założycielach Kijowa.

    • Ktoś pisze:

     Lechia czy Kraj Lecha to inne nazwy Kaganatu Słowian nim po zdradzie Popiela rozpadło się na poszczgólne ksiestwa

     Szydłowski się kłania.

 11. siola pisze:

  znasz Bozka Pana Borute Rokite cos takiego zmienil mi sie w rekach w niebieskiego ptaka dlatego do A58 powiedzialem zimorodek.Wiem ze zrobilem wtedy cos takiego jak w jakims filmie o indianach wypuscilem go z rekami uniesionymi w gore.Drugi raz wiem ze spalem ale zlalem cos co przypominalo lemura z madagaskaru przy prubie wejscia do domu od tego czasu jakos mam spokoj z atakami w nocy.

 12. siola pisze:

  panem gor ilasow ale nie jestem pewien pradziadek mial nazwisko Rzepka dziwna legenda o Liczyrzepie Karkonoszu

 13. siola pisze:

  POSLANCEM STWORCY?

 14. siola pisze:

  milej i spokojnej nocy

 15. Ktoś pisze:


  1. ~Emigrantka:

  Cuda to beda mieli Ukraincy, jak cudem z tego burdelu wyjda, co narobili. Obiecanki, cacanki. A glupiemu. Radosc. Obiecac gruszki na wierzbie. To rzady potrafia. Bez interesu nikt im nic nie da. Ci na Majdanie tez im obiecali i co teraz? Pomozcie. Gierek

  2. ~co na tym zyskamy? (odp)

  Cudem będzie też, jeśli Polska zbyt mocno „rykoszetem” nie oberwie w tej kolejnej zabawie pana Sorosa w „uzdrawianie” Świata, tym razem na Ukrainie! Warto się zastanowić, kiedy wreszcie ta grupa amerykańskich staruszków i finansistów, dopuszczonych do polityki, przestanie mieszać , podburzać i judzić różne Narody w różnych częściach Świata!? Całe swoje życie poświęcili na walkę z ZSRR, a później z Rosją, chociaż przecież nikt ich nie atakował! Zapomnieli nawet, że to ich przywódcy, którym przecież doradzali, tak właśnie ten Świat podzielili po II Wojnie! Na głowach stawali, aby, nie licząc się z nikim i z niczym, otaczać swoimi bazami, szkodzić w sferze gospodarki, finansów i nauki, wzniecać zamieszki i kryzysy, zadłużać i hamować rozwój, a nawet wpływać na „demografię”, nie tylko ZSRR i Rosji, ale także wszystkich krajów tzw. „bloku wschodniego”, a w tym oczywiście także Polski!

  Teraz, gdy są już „u kresu” swego życia, pewnie uświadomili sobie, że zrobili więcej „złego” niż „dobrego”, a zakładanych celów nie osiągnęli! Pewnie „w ostatnim zrywie”, w pośpiechu i bezmyślnie, postanowili jednak ten cel : „zniszczenie Rosji”, osiągnąć, bo przecież ich czas już się kończy!
  Widocznie uznali, że wykorzystanie banderowskich nacjonalistów do wykonania „przewrotu” na Ukrainie, to doskonały pomysł, dający możliwość otoczenia Rosji bazami wojskowymi od południa i zachodu, a Krym byłby do tego szczególnie dogodną lokalizacją! Sądzili pewnie, że wszystko przejdzie równie „gładko” jak niegdyś w Polsce! Po „zdobyciu” władzy na Ukrainie zaczęli już nawet „dzielić łupy” (ta komisja „doradców” z ambasady amerykańskiej) , i wszystko wyglądało na to (przynajmniej w telewizyjnej propagandzie), że sczęśliwy Naród ukraiński cieszy się z tak krwawo wywalczonej swobody i nawet „demokratycznie” zatwierdzonego przez Parlament (podyktowanego przez „kogoś” składu) nowego Rządu kontynuatorów wrogiej Polsce ideologii UPA!

  Organizatorzy tej, tak pięknie zaplanowanej i sowicie opłaconej „sielanki”, okupionej śmiercią kilkudziesięciu Ukraińców, przeoczyli jednak „drobny” fakt, że tym razem na czele Rosji stoi stosunkowo młody, dynamiczny, i zdecydowany Prezydent Putin, który potrafi nie tylko gadać, ale i działać , a nie, jak kiedyś – półprzytomny Breżniew!

  No, i ten „podły” Putin psuje im tak pięknie „nagrany” interes, więc oczywiście teraz będą podburzali cały Świat w celu przywołania Putina „do porządku”, nawet, gdyby mieli doprowadzić do zagłady Świata w III Wojnie! Im może być to obojętne, bo mają już „swoje lata”, ale na Ziemi żyją i młodsi od nich!

  No, bo jakże to, przez tyle lat nikt i nigdy nie ośmielił im się przeciwstawić w tym „krzewieniu demokracji”, aż tu nagle jakiś Putin, i to „komuch”, nagle „stawia się” i nie daje swojemu krajowi zaciskać na szyi tak „elegancko”, choć podstępnie zakładanej przez nich pętli! W takich „przypadkach” zazwyczaj lubili się kimś (kogo uznali za głupszego, lub uzależnionego od siebie) posłużyć,, a nawet wystawić go na „kozła ofiarnego” w razie porażki , i wygląda na to, że tym razem „padło” na Polskę! Czy jednak Polska musi uczestniczyć w tej „rozgrywce”? Jaki mamy w tym interes? Co możemy zyskać ? Co z całą pewnością stracimy? Czy któryś z naszych polityków i dziennikarzy zrobił chociaż przybliżony bilans naszych strat i zysków, zanim zaczął bezmyślnie „coś” wykrzykiwać pod flagami UPA i opluwać Rosję i Putina!?

  A w jaki to sposób twórcy tego „demokratycznego” przewrotu na Ukrainie chcą nam „podziękować” za tak żarliwe wsparcie ?

  Ano, chcą, przy użyciu wojsk NATO, stworzyć na naszej wschodniej granicy „pole bitewne” z Rosją, czyli zamienić Polskę w pustynię ruin i zgliszcz , nie nadającą się do zamieszkania przez setki tysięcy lat! Oczywiście, będzie to już nam obojętne, bo żaden Polak tego nie przeżyje! Czy więc warto?
  Czy lokowanie „na siłę” i siłą, ekipy banderowskich nacjonalistów u „władzy” na Ukrainie, okupione tyloma krwawymi ofiarami i realnym zagrożeniem wybuchu III Wojny Światowej, ma jakiś sens i wartość? ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/forum/ikony-placza-w-rosji-i-na-ukrainie-to-zwiastun-nie,0,1103333,127559233,czytaj.html)

 16. Ktoś pisze:

  „Wszystko to być może tym bardziej, że te 35 miliardów dolarów potrzebne jest Ukrainie między innymi na pokrycie kosztów realizacji umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską!”

  – tyle mniej więcej niedawno tusk ukradł z OFE na „ratowanie budźetu” i jak powiadają wróbelki ukradnie i resztę na „wspieranie polskiej (w przyszłosci okupującej Moskwę) armii”.

  Jak to teraz teraz wszystkich „smoleńsk piecze” zmuszając ich do uleganiom szantażom wspózamachowców tego „drzewnego wypadku”.

 17. Ktoś pisze:

  Jest dobrze, sojusznicy nam „pomogą”, przy wymordowywaniu włąasnych braci:

  „~mm :

  Rozmawiałem kiedyś z oficerami USA. Oni pomoc dla Polski przeciw atakom ze wschodu widzą w trzech aspektach:
  – udostępnienie danych wywiadowczych (jak wiadomo znają ruskich lepiej niż my);
  – udostępnienie danych z satelitów;
  – totalny atak lotnictwa i rakiet pomiędzy Wisłą i naszą wschodnią granicą, tak żeby kamień na kamieniu nie został.

  Zapytałem czy wiedzą, że tu żyją grube miliony Polaków. Odpowiedzieli, że to nie oni tylko politycy ustalają i jest im przykro Myślałem, że to żarty..

  Jak widać szef Pentagonu Chuck Hagel tak nam będzie pomagał (wspólne ćwiczenia lotnicze prowadzone z Polską oraz zwiększą swój udział w ochronie przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich).
  Taka doktryna, a naiwniaki niech się cieszą. ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/forum/pentagon-zwiekszymy-pomoc-wojskowa-dla-polski-i-kr,0,1103698,127574092,czytaj.html)

  Nic się od czasów zimnej wojny nie zmieniło, a ty polski goju obszczywaj galoty za „zachodem” i mawszeruj w onucach na „ruska” bo tak ci nazistowski dygnitarz z Rasy Panów każe.

 18. Ktoś pisze:

  A po co, przecież jest dobrze. Jeszcze 3 miesiące temu polactwo (polskie goje) nie potrzebowały armii bo się rząd bał obalenia przez nią. A teraz w obliczu zagrożenia nazistowskich interesów na Ukrainie zaraz się okaże iż nam przyznano kolejne wielećset miliardowe pożyczki byleby tylko
  polski katodebil zechciał umierać za SYJON na podmoskiewskich polach.

  A jak nie bedzie chciał to sie go zmusi wpierając mu iż „mordowanie ruskich to misja od samego boga”.
  Bycie „PRZYGŁUPIEM satanizmu” przecież ZOBOWIĄZUJE.

 19. Ktoś pisze:

  „zydowski oned :

  Jak pięknie Polacy walczą w imię imperializmu kapitału i zydów w sprawie przejęcia przez bandytów i złodziei nie tylko Ukrainy bo ona tylko jest małą przeszkodą na drodze do OPANOWANIA WIELKIEGO SKARBCA ŚWIATA – ROSJI. o ROSJĘ KAPITAŁOWI CHODZI A NIE GRUPKĘ BANDEROWSKICH BANDYTÓW KTÓRZY Z ZIMNĄ KRWIĄ Z KAŁACHA ZABILI 23 BERKUTOWCÓW BY SPROWOKOWAĆ ZAMIESZKI.Krwi naiwniaków na Ukrainie dosyć ci. ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/forum/grupa-osob-probowala-blokowac-przedstawicielke-obw,0,1103720,127577774,czytaj.html)

  • Ktoś pisze:

   Neonaziści w RFN są sponsorowani przez PAŃSTWO bo są potrzebni im (Państwu) do prowadzenia polityki historycznej zwanej pieszczotliwie DRANG NACH SLAVE (plan Adenauera) w której Polska to jeszcze autonomiczny LAND 4 Rzeszy.

   Jak by nie było takiego „ukradkowego” sponsoringu nazizm to on jako doktryna już dawno by wymarł ale komuś, jakiemuś judaszowi zależy, by dziś w Europie było to co przez te wszystkie lata opłacał. I te tłumy, wymachujących wyprostowaną dłonią, pożytecznych idiotów (są zdjęcia liderów maidanu z takimi gęstami – w oficjalnej rezimowej prasie ich nie uwidzisz bo to przecież „ruskie fałszywki”).

 20. hana pisze:

  Merkel –
  usuwam jedną samogłoskę
  poprzestawiam literki troszkę
  mam Kreml w Berlinie
  symboliczne
  to takie symboliczne

 21. siola pisze:

  Wziasc tych wszystkich obroncow zaladowac na ich rakiety i wyslac w al pozbylo by sie troche tego zlomu i wichszycieli

 22. Ktoś pisze:

  U was też na wschodzie jest niebo dziwnie rozświetlone spod chmur?

 23. siola pisze:

  Magda Alheyd Pustekoke splonela na stosie Augustyna klasztor

  • siola pisze:

   Magda -turm alhed? puste coce pusty kwadrat tempelariusze augustyni sleza wroclaw luk -polnoc ryby poludnie alfa wschod Omega zachod a po srodku baranek

 24. siola pisze:

  wierza marcina sw Marcin zmarl chyba na Krymie Marcin-Mars

 25. siola pisze:

  gdziesz ten a58 Marys jak tam z labiryntem Fauna?

  • siola pisze:

   widzisz wolala sama umrzec ale obiecala pomoc bratu i ten stylet kwadrat narysowany kreda jest tam prawie wszystko o czym mowimy nawet zaby twojej kolerzanki.

   • siola pisze:

    Ojciec mowil cos o mieszaniu krwi moze chodzi o polaczenie wszystkich rodow w jednej osobie moze wtedy przestana sie klocic wtedy wyjdzie baranek pusta strona nowa era.Ten dziwny sen 3 ludzi z wygladu powiedzial bym cyganow przyszlo do mnie z jakas ksiega pokazywali mi cos wpisane o zlocie od Matki ale Matka mowila ze wiedza jest wazniejsza potem dodali ze jedyne miejsce jakie jest bezpieczne na ziemi to pustynia Gobi jedyne co mi przyszlo do glowy to Szambala.

 26. A58 pisze:

  Jestem Siolu – daj czas na rozebranie zagadek.

 27. siola pisze:

  podstaw odpowiednie runy do tych znakow

  • siola pisze:

   laro jezeli pomylilem i zamiast r ma byc d to wyjdzie lado czytajac od tylu odal dla baranka jest kwadrat laro- oral ziemie Odra Oder REDO KOLO

 28. A58 pisze:

  Wieża Magdali płonie..Celtowie na górce Sobótce..Celesta na niebie.Mars trzecim – martwy.

  • siola pisze:

   die chimlisze tlumaczac na polski niebieska matka Instrument dajacy piekne tony

   • A58 pisze:

    Niebieskie niebo gdzie słychać fletnię Pana .Matka rodzicielka wraz z Cyganami nam zagra.

    • siola pisze:

     dlatego tak plakalem ze szczescia jak ja zobaczylem nasze dusze wiedza ,nie smuc sie Marysiu mowilem sumienie najwazniejsze i wartosc slowa Matka nie zdradza swoje dzieci!!!!!!!!!!!!!!!

    • siola pisze:

     Ach to dlatego moja druga polowa miala kiedys sen ze byla gdzies jakby z cyganami i gotowala strawe i przyszedl do niej moj brat proszac o jedzenie ,mowil ze nie dla siebie ale kogos innego czyzby mial zostac z najmlodszym synem a reszty czarownikow mialo by nie byc ,majac artefakty mysleli ze sa bogami na ziemi.

    • A58 pisze:

     Wiedzę o artefaktach czarownicy zatrzymali dla siebie.Wilczek po gromowładnym.

    • siola pisze:

     wilkowice kepczowice Kolo zbroslawic Sauer von Kosiach Koschucki herbu LUK zona tez miala babcie KOSZUCKI a jej matka z Trillow.Sauer von Kosiach po polsku by bylo KWASNIEWSKI Z KOSZYC. A palac w Samborze jak mowil tesciu zabral Jakis rzyd

    • siola pisze:

     Dlatego zaczalem glupiec jak zaczalem szukac korzemi bo Ukraina i Slask Slowacja Czechy Austria Saksonia Holandia wszedzie jakies wiezy i pytanie czego sie tak na mnie uwzieli.

    • siola pisze:

     Marysiu Kwietnia znasz przslowie

    • siola pisze:

     polacz orla i lwa mieli utrzymac tajemnice

  • siola pisze:

   lada -labedzica

 29. hana pisze:

  niebo u mnie jest mglista noc bez gwiazd, bez wiatru i mam kopułę z dwoma ciemnymi granatowymi łukami na północy i na wschodzie… jedno co zaobserwowałam to bardzo duży ruch tirów jeden za drugim dosłownie…takiego ruchu nawet w okresie świąt nie było, drugie to….na wojnę poszła większość krów …wczoraj mleko kupowałam za 2.50 dzisiaj za 3.50 … to się za kulisami dzieje…

  • hana pisze:

   Maria u mnie w powietrzu, w przestrzeni jest cisza aż nazbyt cicha, nie zawsze tak było…ruch samolotów duży był w okresie olimpiady wtedy latały we wszystkich kierunkach bez przerw …trzy lata temu wiosną sen miałam o wojnie, tego typu sen chyba był jedyny … była we śnie wiosna również, czarne pola, zaorane, drzewa miały liście szłam drogą lub polem sama gdy nagle zaczął się ruch transportery wojskowe, czołgi, żołnierze, strzelanina i ludzie gdzieś drogą ciągnący z całym dobytkiem a ja szłam dalej przez pola krzyczeli do mnie abym się schowała byłam jak głucha szłam wśród tej strzelaniny bezbronna i pojawił się mężczyzna, który ciałem jak tarczą mnie osłonił i przewrócił na ziemię….krajobraz śniłam którego nie znam w rzeczywistości, mężczyznę, który mnie uratował znam….odbierałam ten sen raczej osobiście ale dzisiaj, dzisiaj nie wiem jak na to patrzeć….nie miałam więcej powtórki snu wojennego….

   • siola pisze:

    ja wojny nie widzialem ale puste miasta i fabryki

   • Ozyrys pisze:

    Marysiu ,bodajże 4 dni temu otrzymałam takiego maila od Krzysia :
    „…Wczoraj widziałem jak ktoś trzyma dłoń na źródle mocy tak to odebrałem. Była to jakaś kula która pulsowała światłem…. Następnie widziałem jakiś Hełm, tutaj przyszła mi myśl że to Wikingów. Na koniec zobaczyłem jakąś wyspę a na niej połamane drzewa i unoszący się dym…”
    a 2 dni temu:
    „..Ostatnio jak medytowałem i widziałem pentagram który też Ci opisałem, na sam koniec widziałem na całym polu widzenia pełno czaszek….”

    Również Muki ostatnio pisał o dosyć dramatycznych wizjach,co w jego wydaniu.
    Jednak …większość z nas doskonale posługuje się pracami energetycznymi.
    I w tym upatruję zmianę.
    Wczoraj dosyć długo rozmawiałam z przyjaciółką.
    Mówiłam jej o tym co wyczytuję, na to Ona zdziwiona odpowiedziała:
    „dlaczego wszyscy ,którym się coś śni ,mają wizje ,nie zrobią czegoś z tym?
    tylko każdy takimi relacjami naciąga spiralę tej olbrzymiej energii?
    Przecież należy to wszystko od razu, bez zastanowienia przeprowadzać do Światła Stwórcy.
    Rozpuszczać te energie, by jak najmniej ich po prostu było ,nie dawać im pozwolenia na rozprzestrzenianie się .””
    I… miała rację .
    Bo na cóż nam te wszystkie wspaniałe możliwości ,kiedy zamiast je wykorzystać ….opowiadamy i…opowiadamy…a przez to nakręcamy ta spiralę …

    • Ktoś pisze:

     Muki wymiękł i zwiał, no no no. A to ci nowina.

     Co do jego pytania to „w każdej chwili” więc niech i on ma naciągniętego pampersa ma zadek bo być może będą wizualne efekty użyte (ale nie BEAM) w szatańskim celu.

     To nie BYK a TUR.

     Co do wizji Krzysia, 1 – wsio normalno, 2 – pytanie pentagram pojedyńczy czy powielony, czaszki w czy wokoło?

     Widziałeś postać lub napis w środku?

 30. siola pisze:

  dzis dzwonili znowu z telekomu chcieli zalorzyc jakies nowe lacza powiedzialem im ze nie potrzebuje bo i tak rezygnuje z internetu i telefonu a ta po drugiej stronie sarkastycznie pyta czy bede posylal wiadomosci golebiami powiedzial ze tak bo bezpieczniej .

 31. hana pisze:

  mnie zaniepokoiło bardzo co innego…mój syn właśnie skończył 18 lat i dowód osobisty dostał w niecały tydzień od złożeniu dokumentów…błyskawicznie wprost…po imprezie urodzinowej miał sen, że zabraliśmy go ze szkoły do której teraz chodzi i zawieźliśmy do szkoły w …Berlinie…

 32. zuzka pisze:

  Kiedy Putin wyciągnie z szafy kwity na Smoleńsk? –
  Ostatnia konfrontacja zachodu z putinowskim Kremlem spowodowała serię niespotykanych wcześniej przecieków. A to wiceminister SZ USA Victoria Nuland zdradza finansowe i logistyczne zaangażowanie w krzewienie demokracji w niewybrednych słowach „pieprzyć Unię” [i ma rację, ale hadko brzmi], a to minister SZ Estonii po wizycie z kolegami w Kijowie melduje, że snajperów mordujących z oddali i protestujących i milicjantów wynajął ktoś z nowej rebelianckiej koalicji, a nie „zbrodniarz przeciwko ludzkości” Janukowicz. Krótko mówiąc, wygląda jakby pułkownikowi KGB Putinowi otworzyła się szafa z nagraniami – i co najważniejsze, prawdziwymi – które rzucają ostry snop światła na najnowsze, historyczne wydarzenia w naszym zakątku świata i nie wygląda to bynajmniej na zachód słońca, prowokujący do drzemki.Krótko mówiąc, wygląda jakby pułkownikowi KGB Putinowi otworzyła się szafa z nagraniami – i co najważniejsze, prawdziwymi – które rzucają ostry snop światła na najnowsze, historyczne wydarzenia w naszym zakątku świata i nie wygląda to bynajmniej na zachód słońca, prowokujący do drzemki. Ciąg dalszy tu…
  http://zezorro.blogspot.de/2014/03/kiedy-putin-wyciagnie-z-szafy-kwity-na.ht

  • siola pisze:

   strona nie istnieje napisali mi na tego linka

  • zuzka pisze:

   Faktycznie taka informacja się pokazuje więc wkleję resztę.
   http://zezorro.blogspot.de/2014/03/kiedy-putin-wyciagnie-z-szafy-kwity-na.html Przeciwnie – odkryte fakty wybudzają z letargu lemingi, a posłusznie maszerujące dotychczas owce zaczynają się rozglądać na boki i z uwagą patrzeć na przyczepione do wilczych karków „pasterzy” baranie futra.

   Czy z szafy Putina wysypią się teraz kwity na Smoleńsk? Logika kazałaby tego oczekiwać, bo że kremlowski czekista je ma, nie może ulegać wątpliwości. Czekam na ten ruch, gdyż pani Makrela właśnie niedwuznacznie wbiła Władimirowi scyzoryk w plecy. To ona została wyznaczona na rozprowadzającego eurorewolucji Majdanu, choć główne aktywa zaangażowali tam jankesi. Jednocześnie jest w konfrontacji z ich interesami strategicznymi w Europie, wspierając a to Rosję, a to Turcję itd. Gra zatem jest wielowymiarowa: gospodarcza, wojskowa i nawet religijna, bo występuje ewidenta konfrontacja chrześcijaństwa z judaizmem i islamem. Putin w tej rozgrywce gra o wielką stawkę, gdyż – jak tu wskazywałem – utrata bezpośredniej kontroli nad Ukrainą, a zwłaszcza wybrzeżem Morza Czarnego z jego głównym portem wojennym, oznaczać będzie koniec jego imperium, a może nawet w dalszej kolejności uwiąd samej Rosji, jako organizmu zdolnego utrzymać swe ogromne terytorium w jednym kawałku.

   Na lokalnej scenie „nasz człowiek w Warszawie” Bigosław Komoruski jest obecnie w defensywie, rudy mu – korzystając z okazji – wyciął wszystkie aktywa, na czele z tajniakiem wojskowym Szpetyną. Agenta Oskara wspiera za to promotorka z Berlina, ale także – pośrednio – Ameryka, bo posłuszny sojusznik posłał swoich dzielnych wojskowych instruktorów na Majdan, żeby zarobili parę dolców z kolegami z Niemiec, Izraela i USA na kierowaniu aktywistami. Zatem rudy olsen, znany jako matoł, stał się właśnie osobistym wrogiem cara Władimira, co tłumaczy ten nagły stadny i zgodny chór wujów. Wczorajszy przyjaciel z molo nagle grozi palcem czekiście. To bardzo niegrzecznie, bo czekista ma pamięć jak słoń i w dodatku jest po azjatycku mściwy, czego dał wielokrotnie dowody. Sorry – taki mają klimat na tych stepach, że się wyrażę słowami bliskiej przyjaciółki rudego. Nie zdradza się przyjaciół bezkarnie, bo inaczej stado przestaje słuchać. A posłuch na stepie jest sprawą życia i śmierci, a nie głosowania.

   Po rozpierdusze krymskiej umowy lojalnościowe z przedstawienia pt. Zamach kwietniowy przestały zatem obowiązywać i car Włodzimierz może wyciągnąć kwity, tylko pytanie brzmi – kiedy. Trudno będzie mu ukryć swoje współuczestnictwo, ale to dla myślących. Dla tłumu na pewno ma kompromitujące dowody na zamach w Warszawie – i przyparty do ściany je użyje, jak pokazał już na Krymie. Sponsorzy wojny syryjskiej bowiem są tak zdeterminowani, że podpalają mu płot zagrody – dosłownie. Ukraina w oczach Kremla jest ogrodzeniem ich wewnętrznego podwórka. Zatem istnieje spora szansa, że wyrzuci on teraz wszystkie atuty, które posiada – po kolei. Nie zawahał się przecież otwarcie grozić wojną nuklearną i wprost z zarządu Gazpromu zagrozić wstrzymaniem dostaw gazu do Europy w ogóle. To oznacza skrajną determinację i dlatego z szafy wysypują się kompromitujące nagrania.

   Jeśli dojdzie do użycia smoleńskich kwitów, to z całą pewnością operacja będzie przygotowana starannie przez ich propagandę, więc zauważymy wyraźną zmianę nastroju u ich lokalnych przekaźników. Na razie jest jednolity front: Putin oszalał, zaraz będzie nas atakować. Jest zatem mocne przykazanie z Berlina i nikt nie śmie się wychylić poza szereg wytyczony przez niego. Moim zdaniem ujawnienie kulisów zamachu przez Putina może być związane wyłącznie z próbą kolejnego przewrotu pałacowego, na który jest on dziś wyraźnie za słaby, a ponadto spaliłby dużą liczbę swojej agentury przy okazji. Oczywiście ma służących na pęczki, ale taka Szpetyna na przykład, nawet niby nie na świeczniku, będzie pomocna przez całe dekady, dopóki nie zostanie zdemaskowana przy jakimś zamachu właśnie.

   Jeśli Putin ma kompromitujące dowody na to, że został ZMUSZONY do udziału w spisku kwietniowym [pod innym kierownictwem, dajmy na to eskimoskim], albo był podstępem zwabiony w pułapkę zamachu [pod groźbą np. wojny światowej – całkiem realny scenariusz, ginie głowa państwa sojusznika NATO], TO OBECNIE TEJ BRONI UŻYJE, bo przeciwnik zatakował go przy płocie, ciosem w plecy. Każdy argument jest dobry do pokazania światu, że nie jest agresorem, a przeciwnie – został zaatakowany.

   Otwarte pozostaje pytanie, czy Putin ma takie dowody, nieważne czy niepodważalne, prawnie wiążące itd. Ważne, że medialnie nośne i zrozumiałe. Tego nie wiadomo. Owszem, wiadomo na 100% że Putin ma tomy kwitów prawnych, bo od samego początku był świadomy działania z szulerami, tylko że kreatury pokroju zdradka i rudego mają to do siebie, że nigdy nic nie mówią wprost, bo tak naprawdę NIGDY NIC NIE MÓWIĄ. Taki już urok szulera – trudno go przyłapać. Z drugiej strony jedna rozmowa głupiej Victorii F*** the EU Nuland zrobiła więcej, niż kilka bestsellerów.

   Jedno jest pewne: w przypadku ujawnienia kulisów należy trzymać się prostej narracji: nie było brzozy, nie było beczki, nie było bumbumów. Nic nie było. Była inscenizacja i zamach w Warszawie. Nie wchodzić w polemiki, czyja racja jest najmojsza.

   Gdzie są kwity z Okęcia? Gdzie są zdjęcia Kurtyki? Gdzie są świadkowie rodzin? Gdzie są ekshumacje? Gdzie są w ogóle jakiekolwiek dowody? Seremeta i innych mądrali profilaktycznie do paki, 24h na okazanie całości dowodów, pod karą główną zdrady stanu i udziału w zamachu stanu. Koniec zabaw.

   Prawdopodobnie może cię irytować stanowczy ton przypuszczeń, że kremlowski satrapa ma jakieś kompromitujące dowody na kwietniowy zamach. Większość jest przecie święcie przekonana, że zamachu dokonał sam czekista, ma już taką naturę. A skoro tak, to próżne oczekiwania, nie skompromituje przecież siebie. Ano właśnie. To jest najlepszy powód, jak na razie, bo jeśliby to rzeczywiście on zmontował, to byśmy już mieli przecieki od sponsorów pani Nuland, która jako żywo pieprzy wszystko.

   Jeśliby zamach zmontował wyłącznie zły czekista, jak tutejszym wbija do baranich łbów gazeta gojska, tobyśmy już wszystko obejrzeli dawno na youtube, co nam właśnie czekista zaprezentował. Nastał bowiem nawyraźniej czas zwierzeń, po amerykańsku Fu** the EU, fu** everybody. No to dlaczego ich nie widać? Bo ich nie ma po tamtej stronie watsonie, inaczej musiałyby wypłynąć. A skoro nie wypłynęły z tamtej, to niech wypłyną z drugiej, bo przecie ktoś zamach zmontował, a gazeta gojska nie może tak całkiem się mylić, w końcu niegłupi ludzie tym całym cyrkiem kierują.

 33. Ktoś pisze:

  „Goscioo :

  W Polsce Rosja będzie interweniować aby obronić Polaków przed ukraińskim i banderowcami;

  Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży

  Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA. Pierwszy z nich to Arsenij Jaceniuk, premier. Jako prezes Fundacji Open Ukraine realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA. Drugi z nich to Ołeksander Sycz, wicepremier, rodem z Wołynia. Jako historyk zajmuje się badaniami nad życiem Stepana Łenkawskiego, głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki „banderowską krainą”, a radnych samorządów regionu wzywał do stania się „duchowymi i urzędowymi banderowcami.

  Trzeci z nich, to Borys Tarasiuk , wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy.

  Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość. Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk „Swobody”. W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią? Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.

  Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk.

  Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

  ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/john-mccain-ostrzega-przed-interwencja-rosji-w-polsce-i-rumunii/vb9zg)

  • Ktoś pisze:

   „~TOK FM :

   – Snajperzy, którzy strzelali do demonstrantów i policji w Kijowie, zostali rzekomo wynajęci przez przywódców Majdanu – twierdzi portal „Russia Today”. Informacje te opiera na przecieku rozmowy telefonicznej, którą 26 lutego odbyła z estońskim ministrem spraw zagranicznych Urmasem Paetem Catherine Ashton. Paet zastrzega jednak, że z tej rozmowy nie można wyciągać żadnych wniosków.
   – Oni zaczynają coraz mocniej wierzyć, że za działaniami snajperów nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji – mówił Paet. – Myślę, że chcemy to zbadać. To interesujące, Boże – odpowiedziała Ashton. Prorosyjski portal „Russia Today” poinformował o rozmowie dzisiaj, po tym jak w sieci pojawiło się nagranie rozmowy.

   – Estoński minister spraw zagranicznych Urmas Paet bardzo ubolewa, że rozmowa z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyciekła, ale potwierdzamy jej autentyczność – oświadczyła rzeczniczka resortu Minna-Liina Lind. Zdecydowanie zaprzeczyła „twierdzeniom, według których Paet oceniał udział opozycji w aktach przemocy”.

   Według estońskiego ministra celem rozmowy z Ashton było „przekazanie emocji, nastroju i wydarzeń, z którymi zetknął się w czasie wizyty w Kijowie”. Podkreślił on, że doniesienia o snajperach w Kijowie muszą być zweryfikowane w toku rzetelnego i niezależnego śledztwa. Rozmowę przeprowadzono z telefonu należącego do estońskiego resortu dyplomacji. Paet używał tego samego aparatu dzień wcześniej, w czasie pobytu na Ukrainie – podała bałtycka agencja BNS.

   Na konferencji prasowej Paet wyraził ubolewanie, że nagranie „dotarło do nieupoważnionych ludzi”. – Fakt, że nagranie ujawniono teraz, nie jest przypadkiem – powiedział. Dodał, że zniekształcone wersje tego nagrania służą do dyskredytowania obecnych ukraińskich władz.

   „Ci sami snajperzy strzelali do ludzi z obu stron konfliktu”

   Paet w rozmowie powołuje się na opinie lekarza, który zajmował się rannymi i zabitymi na Majdanie. Jego zdaniem zarówno demonstranci, jak i milicja zostali zastrzeleni przez te same osoby. – A po drugie, to dość niepokojące, ta sama Olga Bogomolets [szef służby medycznej Majdanu] powiedziała, że wszystkie dowody wskazują, że ludzie z obu stron, którzy zostali zabici przez snajperów, wśród nich policjanci i ludzie z ulicy, oni zostali zabici przez tych samych snajperów, strzelających do ludzi z obu stron – mówił Paet.

   – Ona pokazała mi też kilka zdjęć – powiedziała, że jako lekarz może powiedzieć, że to jest ten sam charakter pisma, ten sam rodzaj pocisków. To jest naprawdę niepokojące, że teraz nowa koalicja, że oni nie chcą zbadać, co się tak naprawdę stało – dodał.

   Plik z rozmową polityków miał zostać wysłany do sieci przez wiernych Wiktorowi Janukowyczowi funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy – mieli oni z pomocą hakerów nagrać rozmowę.

   „Russia Today” nie jest jednak telewizją, która przedstawia wydarzenia na Ukrainie w obiektywny sposób. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski napisał o niej ostatnio, że „wyznacza nowe standardy obrzydliwej propagandy”.

   RToday setting new standards in disgusting propaganda. Politicians make their biggest mistakes when they start believing in their own lies.
   — Radosław Sikorski (@sikorskiradek) marzec 2, 2014″

   (http://wiadomosci.onet.pl/forum/john-mccain-ostrzega-przed-interwencja-rosji-w-pol,2,1103840,0,czytaj-najnowsze.html)

 34. Ktoś pisze:

  „~Wraca Propaganda :

  Właśnie się dowiedziałem z Telewizyjnych Programów Informacyjnych Polskich że komentarze które są nie po myśli zachodniej , amerykańskie, ukraińskiej , przeciw interwencji zbrojnej , podważające w jakikolwiek sposób to co się dzieje to takie komentarze wrzucają hakerzy rosyjscy na polskie strony internetowe. Czyli sięgnęliśmy już dna. Napisałem dzisiaj 4 komentarze żaden nie przeszedł na strony internetu , nie wiem czy sens jest pisać ten w każdym razie to i tak mój ostatni , jest i będzie teraz cenzura , brak wolnych myśli i wolności słowa a większość komentarzy i tak nie przejdzie do sieci.Nie sądziłem że w tych czasach będą siać propagandę jak za komuny i wpierać ludziom takie bzdury , strach że jeszcze posądzą o szpiegostwo dla Rosji. Co się porobiło żeby tak manipulować społeczeństwem , żeby za wszelką cenę starać się by wypowiedzi były jednostronne , żeby wmawiać że niekorzystne komentarze dają hakerzy z Rosji.Kiedyś rządziła nami Rosja teraz rządzi Ameryka , zawsze byliśmy czyimiś sługusami tyle że Państwa się zmieniły , jeszcze miesiąc temu polscy politycy obściskiwali Putina teraz w sposób żałosny i aż nie wypadający pokazują jego karykatury bo teraz na fali jest się z niego naśmiewać. Na Krymie gdyby zrobiono dobrowolnie ankietę czy społeczeństwo woli być w Rosji czy też w nowej zachodniej Ukrainie to bez oszustw manipulacji marzeniem tych ludzi była by Rosja ponieważ od 1954 roku tego chcieli, wiem że tak nie wolno wejść i przesuwać granic , tylko z jednej strony na Majdanie pokazywano jak ludzie się biją i giną za ustrój zachodni , a z drugiej strony na Krymie ludzie byli by gotowi zginąć za ustrój wschodni . To marzenia i to marzenia , to Ukraina i to Ukraina , sama w sobie podzielona , tyle że nie wolno już teraz mówić o tym głośno. Proszę Onet by udostępnił ten komentarz i dziękuję niech ludzie wiedzą że już teraz należy pisać tylko tak jak myślą nasi politycy i nie inaczej bo będziemy w większości hakerami rosyjskimi jak nie kimś gorszym , ja za więcej komentarzy w czasach cenzury dziękuję i w życiu nie pomyślał bym że w tych czasach jeszcze wróci to wszystko propaganda , cenzura , brak wolności wypowiedzi .
  pozdrawiam. ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/john-mccain-ostrzega-przed-interwencja-rosji-w-polsce-i-rumunii/vb9zg)

 35. Ktoś pisze:

  „GregS3 marca 2014 14:40

  Polska TV naprawdę robi wodę z mózgów. Mieszkam na Krymie średnio kilka miesięcy co roku. od 14 lat. Jak już pisałem, jest to Autonomiczna Republika w chodząca w skład Ukrainy. Ale od zawsze mocno związana z Rosją i ponad 60% mieszkańców mówi o sobie, że są Rosjanami. Teraz w wyniku zbrojnego przejęcia władzy w Kijowie, kiedy panuje bezprawie, Krym na podstawie własnej konstytucji może decydować sam coi do własnej przyszłości i przynależności. Przez ostatnie lata następowala usilna ukrainizacja(w banderowskim wariancie,) autonomi pólwyspu, co bardzo nie podobało się jego mieszkańcom. I po puczu, kiedy uzbrojone bojówki rzuciły się na Krym, by przejąć władzę parlament postanowił działać, by zachować autonomię. Po pierwsze; nowy premier podporządkował sobie(legalnie wg litery prawa) wszystkie służby wewnętrzne; milicję, Berkut, ochronę pogranicza i nawet służbę wewnętrzną, coś jak nasz UOP. Ponad to w piątek zwrócił się do Putina z prośbą o pomoc w razie inwazji. Putin uzyskał zgodę od Rady Federacji, ale wojska nie wysłał. To co pokazują w Polsce jest zmanipulkowane. Tam są jednopstki rosyjskie od zawsze. Około 21 tyś żołnierzy, samoloty, czołgi, statki itp. I ich dyslokacje służyły wzmiecnieniu admiraliucji administracji, baz i arsenałów armii. Dlatego i żołnierze i wozy bojowe jeździły tam i z powrotem. Od dwóch dni składają przysięgę na wiernośąć Krymowi i rozlokowane tam ukraińskie wojska. i marynarka. Na dziś ponad 5 tyś żołnierzy o oficerów tworzy niezależną armie Krymu. A oddziały samoobrony patrolują i pilnują i lotniska i dworcce i drogi prowadzącxe na Krym. Ludzie manifestują przywiązanie do Rosji. Prowadzi się powszechną mobilizację. I Rosja nie musi nic demonstrować, jak to pokazują u nas, bo sam Krym mówi kijowskiej bandzie nie! To samo się dzieje na wschodzie Ukrainy. Setki tysięcy mieszkańców Doniecka, Charkowa, Luganska wychodzą na ulice z flagami Rosyjskimi i krzyczą, że chcą do Rosji. Proszą Putina o pomoc. A I Putin nic nie demonstruje. Nic nikomu nie musi pokazywać. On i tak się nie boi, a tym bardziej Polaczkow, ktore jak bezzębne psy warczą i szczekają. A jak się tupnie nogą to wpadają w panikę. I Rosja nie będzie walczyć z Ukrainą. Jeśli dojdzie do konfliktu to tylko dlatego, że wejdzie i to będzie już agresja NATO. I Ameryce chyba o to chodzi. W wypadku takiej wojny jako pierwsi dostaniemy po łbie bo mamy u siebie tarczę. I znów będziemy biadolić jacy to Ruscy są źli. Mam nadzieję, że i tępy Burack weźmie pod uwagę ponad 15 milionów Ruskich ze wschodniej Ukrainy, którzy zastraszeni i zbojkotowani przez lwowskich radykałow po prostu chcą ochronić swoje życie, kulturę i ziemie, przed faszystowską zarazą. A u nas nagonka i zastraszanie Putinem, sianie paniki i manipulowanie faktami. Ale kto sieje wiatr, ten zbiera burzę I szkoda, że my Polacy zapomnieliśmy kim jesteśmy i ciągle pomimo tylu kopniaków liżemy zachodowi dupę.”

  (http://moje-riese.blogspot.com/2014/03/no-i-zaczeo-sie.html#comment-form)

 36. Ktoś pisze:

  „~Antoni – Wczoraj (23:12)

  amerykanie pchają Polaków do wojny… sami chcą opanować Krym i budować tam swoje bazy wojenne a nas chcą wykorzystać jako mięso armatnie i sprowokować „przypadek NATO” aby móc oficjalnie prowadzić działania bojowe. Polskę i Polaków to oni mają w dupie !!! Krym jest dla nich idealny…. kontrola nad Rosją, szybko można byś w Iranie, Iraku czy Afganistanie…. a co dla nich najważniejsze będą mogli kontrolowć przepływ gazu i ropy także do Polski. Jak przyjdzie co do czego to nas wydyamją i po dyskusji. I obudzimy się znowu z ręką w nocniku…….jak w 39……

  ( http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-turczynow-wstrzymuje-przeprowadzenie-referendum-na-k,nId,1353417)

  • Ktoś pisze:

   „~Jan Szczydopicki, profesor :

   Ukrainie pomagaja Stany Zjednoczone of Izrael, Polska, Niemcy, Francja, Anglia i potajemnie pomaga Izrael natomiast Rosja „naruszajac prawo miedzynarodowe wtraca sie” w sprawy wewnetrzne Ukrainy ! Marzeniem Zionist Jews z UE i USA of Izrael, dla podtrzymania chylacej sie ku upadkowi Zion piramidki, jest obrabowanie Ukrainy. Glownie ryje slinia, ryj w ryj, na mysl o bogactwach naturalnych i gotowce z prywatyzacji przemyslu Ukrainy Wschodniej. Stad ten apel Zionist Jews aby „Rosję powstrzymywać przed emocjonalnymi i nieprzemyślanymi reakcjami poniewaz Rosja jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa”. Rosja powie ostatnie slowo Zion Banksterom. Tego wszyscy sa pewni. Tymczasem tzw. „polscy politycy” musza robic to co Zionist Jews im nakaza. Im nie chodzi o sprawy Polski ani tez dobro narodu ukrainskiego ale tylko o interes Zion Imperium Israhella i Jewnited States of Israhell, do ktorego Polska zostala anektowana w 89 roku. Interesem zbrodniczego Zion Imperium Israhella i Jewnited States of Israhell jest osaczenie Rosji, ktora Zionist Jews beda tez probowac wyzwalac ale dopiero po aneksji Ukrainy do JWO (Jew World Order) w operacji Russia Freedom, przylaczeniu Ukrainy do NATO (Nazi Allied Terrorist Organization – zbrojne ramie Zion’u), wybudowaniu baz USArmy i popularnej tzw. Antyiranskiej Tarczy Rakietowej na granicy z Rosja.

   Modlmy sie do boga chinskiego aby Zionist Jews nie sprowokowali Rosji z polskich terytoriow. Rosjanie nie pozwola aby poraz kolejny mordowali ich obywatele Wolnych Krajow Zachodnich. ”

   (http://wiadomosci.onet.pl/forum/europejscy-przywodcy-ostrzegaja-rosje,0,1104600,127703920,czytaj.html)

 37. Ktoś pisze:

  „~wolna polska – 43 min temu

  ! Wojna praktycznie nieunikniona! Na Ukrainę przybyło tysiące amerykańskich najemników!

  Drodzy rodacy, według wiarygodnych danych uzyskanych przez nas z Borispolia, już ponad tydzień na to lotnisko, z USA i innych krajów, przybywa codziennie (!) do 30 (!) samolotów z najemnikami. Są oni wyładowywani jako cywile. Nie ulega wątpliwości, że przybywają profesjonalni bojownicy nie tylko na to lotnisko ale i na inne. Dlatego ich liczba idzie już nawet nie w setki i tysiące ale w dziesiątki tysięcy. WOJNA JEST JUŻ PRAKTYCZNIE NIEUNIKNIONA! Rosyjskie media dopiero teraz zaczęły o tym mówić ale nie mają one wiarygodnych informacji o liczbie JUŻ PRZYBYŁYCH na Ukrainę najemników. Ich nie są setki ale setki razy więcej. Rosyjskie przywództwo i osobiście Władimir Putin powinni wziąć to pod uwagę Krymczan trzeba będzie bronić nie przed tysiącami „amatorskich” bojówkarzy „Prawego Sektora” ale przed profesjonalnymi, najemnymi mordercami z USA. Jeżeli natychmiast nie wzmocni się Krymu bronią i rosyjskimi siłami specjalnymi to zginą dziesiątki tysięcy rosyjskich obywateli, w tym kobiety i dzieci. Władimirze Putin, jeżeli pan powiedział A to trzeba powiedzieć B. Rosja poparła Krymczan i Sewastopolan w ich prawie do samookreślenia, tak, że teraz obroń ich przed bezlitosną armią morderców gotujących się do napaści na Krym i Sewastopol. W przeciwnym wypadku, prezydencie Putin, krew wszystkich rosyjskich ofiar spadnie na twoje sumienie!”

  (http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-wsj-usa-powinny-wrocic-do-projektu-tarczy-antyrakietowej,nId,1354439)

  • Ktoś pisze:

   Hmm, aż nie wiem jak to skomentować, w kadżym razie tak się ratuje USA przed niewypłacalnością, bańkami spekulacyjnymi na cudzych giełdach bo to wszystko to jedno wielkie KASYNO gdzie niektórzy gracze mają dojście do krupiera. A naganiacze? Dziś naganiają frajerów na FOREX bo tam są przeliczniki „wtopa na giełdzie” -> „wtopa z konta” po kilka tysięcy razy.

   Polaku, zarabiaj na ukraińskiej zadymie

   http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/polaku-zarabiaj-na-ukrainskiej-zadymie,66973

  • Ktoś pisze:

   „z internetu

   Chciałbym podzielić się z Państwem kilkoma oczywistymi faktami związanymi z tym nieszczęsnym konfliktem na Ukrainie.

   FAKT 1. W całym konflikcie nie chodzi o nic innego jak tylko o utrzymanie (Rosja) lub pozyskanie (UE, USA) strefy wpływów.

   FAKT 2. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy przewrotu jaki miał miejsce na Ukrainie nie uznają jedynie oficjalnie oczywistych argumentów strony przeciwnej.

   FAKT 3. Na Ukrainie dokonał się zbrojne obalanie władzy które z całą pewnością dalekie było od tzw. cywilizowanych standardów nowoczesnej Europy.

   FAKT 4. Panu Władimirowi Putinowi nie chodzi o los obywateli Krymu (patrz pkt.1).

   FAKT 5. Krym został przyłączony niemal przez przypadek 60 lat temu do Ukrainy z Rosji.

   FAKT 6. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że w razie konfliktu zbrojnego na linii: Polska vs Rosja NIKT nie ruszy nam z pomocą.

   FAKT 7. Kraje członkowskie NATO w razie zaatakowania jednego z ich członków przez armię z poza NATO nie mają obowiązku ruszyć z zbrojną pomocą. Są jedynie zobowiązane do rozpatrzenia takiej możliwości. W związku z powyższym patrz pkt 6.

   FAKT 8. Wszystkie ostre wypowiedzi polskich przedstawicieli przeciwko Federacji Rosyjskiej świadczą o: graniczeniu umysłowym prelegentów lub są świadomym działaniem mającym na celu stworzenie zagrożenia dla Polski. (czytaj świadomym wplątaniu w konflikt NATO poprzez udział w nim Polski – dop)

   FAKT 9. Polska armia nie ma najmniejszych szans w starciu wojskami Federacji Rosyjskiej.

   (http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-radio-i-tv-na-krymie-juz-rosyjskie-ukrainskie-stacje-wylaczo,nId,1354460)

   • siola pisze:

    NIECH SIE STANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Free pisze:

    Trzecia wojna zaczęła się po skończeniu 2 wś, wojna informacyjna która trwa nadal, to co mamy w mediach to zabijanie ludzi informacja, zabijanie ich prawdziwego ja i robienie z nas idiotów. Kiedyś Pietrow powiedział, że Rosja niemal przegrała wojnę informacyjna ale po dojściu do władzy Putina szala zaczęła się przechylać w drugą stronę. Po 15 latach rządów Putina Rosja jest w innej sytuacji niż USA. Putin ma poparcie 90 % rosjan, natomiast w us sytuacja nie wygląda ciekawie , obozy fema i wypowiedzi niektórych „zacnych” polityków zmusiły amerykanów do myślenia i coraz rzadziej chcą być mięsem armatnim, także bajka o niesieniu demokracji poprzez wojnę straciła na wartości . Oczywiście że Rosja nie da sobie w kaszę dmuchać i całe szczęście bo mam wrażenie że gdyby nie to mielibyśmy na ziemi obóz koncentracyjny z jeszcze bardziej zaostrzonymi warunkami niż obecnie. U nas tez niestety widać przyspieszenie , i to nie w stronę której byśmy się spodziewali jako społeczeństwo.
    Uważam, że wojny światowej nie będzie tak jak niektórzy oczekują, natomiast czekają nas wydarzenia które zmienią świat. Zmienią go na lepsze, mam wrażenie że to już tuż tuż ….

 38. A58 pisze:

  Kobieto Kobieto !!! Co byłby wart bez Ciebie ten Świat.
  Życzę WaM dziewczyny wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta .

  • siola pisze:

   A58 MOZESZ ZNALEZC DATE ZIELONYCH SWIAT ROKU 1460? Dla KTOSIA Hiazynt
   Bychawa Nasiedle

   • siola pisze:

    Augustyni CHORMENNER-MERZCZYZNI ROCHA-FAUNA PTASIA MUZYKA ODROWAZ JAGIELO

    • A58 pisze:

     Szem su Chor.Ludzie króla stworzenia- a HOR.

    • siola pisze:

     W czasie pracy w fabryce mebli Schieder chcial mnie schef poslac do Slupska by dopilnowac prawidlowego zaladunku mebli ale ktos bardzo sie postaral bym tam nie pojechal

    • siola pisze:

     Oni starali sie zebym sie czegos nie dowiedzial

    • siola pisze:

     GRYF Orzel+LEW KOSZALIN SLUPSK GRYF Z WODY KIETRZ LEW Z MURU przeznaczenie mial Dawid racje ze nie uciekniesz ;ale bedziesz zawsze w tym miejscu w kturym powinien zes sie znalesc PRZEZNACZENIE.

    • siola pisze:

     Wieczorem przed spaniem rozmyslalem sumieniu ,doszedlem do wniosku ze zabijajac wroga i tak przegrales bedziesz ta Scene widziec co noc ,i pomyslalem ze wedlug mnie do tej pory ludzie walczyli w imie Boga ale ja nie bede pozwole by on walczyl w moim imieniu poprosilem o opieke nad zona dziecmi i wnukami i zasnalem .Sen rozpoczal sie od tego ze lecialem nad polami j malem miastem spotkalem corki cos im radzilem i zaraz polecialem dalej z lotu ptaka widzialem puste miasta i fabryki dolecialem do pewnego miejsca ,gdzie byla jaby farma ludzie pracowali tam w polu byli wszyscy jednakowo ubrani pare osob nie pracowalo podeszlem do nich i zaczelismy rozmowe probowali mnie namowic bym tam zostal ale sie nie zgodzilem ,nie podobalo mi sie to ze jedni pracuja a drudzy jaby ich pilnowali.Porzegnalem sie i wychodzilem stamtad przy wyjsciu podszedl chlopiec proszac bym go ze soba zabral,odmowilem powiedzialem mu ze on juz dokonal wyboru .Wiem ze mowil ze jest wegrem.Po odmowie zmienil sie nagle w jakiegos potwora i cieszko sie z nim meczylem w pewnym momencie zobaczylem bialego chyba Labedzia ale tylko przez krutka chwile zaraz zmienil sie w cos jak jajo z przegrodami w ktorych byly niemowleta .Wiem ze plakalem ze szczescia jak male dziecko i powtarzalem „o Niebieska ´Matko „:W pewnym momencie zobaczylem rece kture wyciagly jedno niemowle z jaja i podaly mi je,w tym momencie sie przebudzilem.

    • siola pisze:

     trill treilowac na sloska treiluja jak wroble na oknie tril ptasia mowa ti ti ta ka alfabet morsa jak ptasi spiew tylko ja gluchy na muzyke moze dlatego potrzebowalem Prazanke do pomocy.

    • siola pisze:

     sam kidys myslalem jak szukalem korzeni ze zwariowalem a moze jednak Ktos ma racje 29.09.imieniny Michala moze to 1 imie jakie wie tylko Matka

   • A58 pisze:

    Co za internet.Poginęły kalkulatory astronomiczne.Liczyłem według metody Gaussa i wyszło mi ,że w 1460 roku Wielkanoc była 15 kwietnia .Dodając 50 dni wychodzi ,że Zielone świątki były wtedy 3 czerwca.
    Hiacynt (ale tylko sam – bez kolorów ).
    Bychawa z krzyżem równoramiennym w podkowie w pozycji przynoszącej szczęście.
    Nasiedle ,to Kietrz..

    • siola pisze:

     To by wyjasnialo ten sen w Kietrzu pod obrazem Magdaleny u tesciowej odslonic 4 plyty i wyciagnac pudelko albo ksiazke teraz juz dokladnie nie pamietam,wyjasnilo by tez dlaczego poslali mnie do straznicy WOP W Kietrzu Gaschyn na zamku w Kietrzu byl ten sam herb jak w Tworkowie .Jak sie nie myle to Gaszyn fundowal cos na Annaberg.Toszek ,Krowiarki legendy o kaczkach i Boboluszki zapadly zamek od czasu sluzby tam mialem ten adres od Przemyslidow.A Ona miala wtedy tylko 2 lata i ten dziwny sen o slubie w Czechach

    • siola pisze:

     Blisko urodzin Matki Luzie Mari Sauer 01.06.dzien dziecka

    • siola pisze:

     dzien przed zielonymi swiatkami splonela Pustekoke na stosie dziwne ale puste koke kojarzy mi sie z z runa jaka opisywalas juz Marys

 39. Ozyrys pisze:

  Siola – baaardzo dziękujemy…za pamięć …za serce 🙂

 40. Ktoś pisze:

  „ETYK

  Dosyć tej zabawy! Przykro to stwierdzić, ale wszystkie fora Internetu przestały być narzędziem dyskusji i stały się instrumentem, obustronnej, ordynarnej gebelsowskiej propagandy. W polityce nie ma sentymentów. Nikt nie robi niczego ze złości, ani sympatii. Historia nie zna tez żadnej rewolucji, która wybuchłaby samorzutnie i nie była sterowana. Każde rozumne działanie polityka suwerennego państwa powinno się opierać na prostym rachunku ewentualnych zysków i strat, a przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa swemu państwu i narodowi. Zróbmy, więc prosty rachunek zysków i strat:

  A)Wariant bezwarunkowego poparcia Ukrainy w sporze z Rosją. (Opcja USmanów i europatów).

  Pytanie 1) – Co dostaniemy od Ukraińców w zamian za ich poparcie? Odpowiedź: W razie trwałego uwolnienia Ukrainy od niebezpieczeństwa rosyjskiego – nacjonalizm, ukraiński musi się zwrócić przeciw zachodnim sąsiadom: Polsce, Węgrom, Mołdawii i Rumunii. W efekcie możemy otrzymać „w nagrodę” nową granicę na Popradzie, Pogórzu Ciężkowickim, Wisłoku i Sanie i Wiśle. Zaś resztka naszej mniejszości na Ukrainie zostaie zrutynizowana, lub dotkną ją represje.

  Pytanie 2) – Co dostaniemy od Zachodu w zamian za poparcie Ukrainy w jej dążeniach Europekjskich? Odpowiedź: Po upadku Rosji – obecnie dominujący na Zachodzie system bankowy stanie się rzeczywiście globalnym i absolutnym władcą świata. Oznacza to wieczne życie na kredyt, nieskończone zadłużanie, nieograniczona grabież mienia narodowego i prywatnego w imię prawa uchwalanego w interesie banksterów, a dalszej konsekwencji całkowite zniewolenie: ekonomiczne, psychiczne i mentalne.

  B) Wariant poparcia Rosji w sporze z Zachodem (wariant panslawistów i rusofilów):

  Pytanie, 1) – Co dostaniemy od Rosji w zamian za ich poparcie w sporze z Ukrainą i Zachodem? Odpowiedź: W razie ponownego wchłonięcia Ukrainy przez Rosję Lwów zostanie ostatecznie stracony, a polska mniejszość na Ukrainie ulegnie całkowitej rusyfikacji. Polska straci suwerenność na rzecz. Rosji i stanie się jej protektoratem w ramach „Wspólnoty Słowiańskiej” sterowanej z Kremla. W efekcie przestaniemy być podmiotem prawa międzynarodowego bez nadziei na odmianę. Skończymy w najlepszym razie jako moskiewski protektorat – pokorny sługa wielkiego wschodniego brata. W dziedzinie gospodarczej – staniemy się kolonią Rosji związaną z nią nie równoprawnymi umowami handlowymi, które wyniszczą nasze zasoby. Naród polski ulegnie na skutek narzuconej służalczości skarleniu i upodleniu.

  Pytanie 2) – Co dostaniemy w takim wypadku od Zachodu? Odpowiedź: Wieczyste sankcje gospodarcze, blokadę technologii, ogólną biedę. Niezależny polityk rozważający na zimno korzyści i straty, jakie niesie ze sobą przyjęcie którejkolwiek z opcji musi dojść do jednego wniosku: Zarówno bezwarunkowe poparcie Ukrainy, jak w staniecie w tym konflikcie po stronie Rosji NIE POLEPSZĄ w niczym obecnej sytuacji Polski, a każda z nich wystawia nas naród na oczywiste straty i ogromne ryzyko utraty niepodległości, lub podmiotowości w stosunkach międzynarodowych. Obojętnie, która z dwóch opcji wybierzemy i kto zwycięży w konflikcie – nic nie zyskamy, a nasz sytuacja będzie obiektywnie gorsza niż w momencie wyjściowym. A zatem należy odrzucić obydwie opcje.

  Pytanie zasadnicze:, Co robić w razie odrzucenia obydwu opcji? Odpowiedź: Nie angażować (zwłaszcza bez zobowiązań ze strony naszych ewentualnych sojuszników) się po żadnej stronie konfliktu, nie handlować losem naszej mniejszości na Ukrainie wzmocnić wewnętrznie i pilnować swoich interesów. Tak właśnie robią nasi odwieczni sojusznicy – Węgrzy, którzy nie po to włożyli wiele pracy i wyrzeczeń w proces odzyskiwania suwerenności politycznej i gospodarczej, aby ją lekkomyślnie narażać. Oni zrobili już analizę zysków i strat i dobrze wiedzą, ze zaangażowanie się po którejkolwiek ze stron konfliktu jest niekorzystne, a może okazać się katastrofalne. Jest tylko jeden rozsądny wybór – niezaangażowanie i wewnętrzne umacnianie się.”

  ( http://fakty.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-ambasada-rosji-prostest-nszz-solidarnosc-przeciwko-inwazji-n,nId,1354608,s,1,strona,3,pst,72185575)

 41. siola pisze:

  Powoli byl by czas by obudzic spiacych i oczyscic ten swiat z tych co nie przywiazuja wartosci do wypowiedzianego SLOWA-GOD-GODKA -MOWA GOD ULLA

 42. hana pisze:

  na szczęść Boże istnieje tylko jedna odpowiedź szczęść Boże,,,,śpiew ptaka

  • mineralek pisze:

   Kochani wybaczcie,ze nie na temat, malenka prosba o dodatkowa ochrone dla mnie, jesli mozecie, z gory dziekuje. za godzine wylatuje z Singapuru do UK, to 12 godzin lotu a teren wiadomo jaki,blisko Malezja.Pozdrawiam wszystkich Mineralek.
   Ps. W Tajlandii, pozegnala mnie dzisiaj ,,moj,, orzelek, przelecial 10m.nad moja glowa, zrobil kolo ..aureolke,, i odlecial na skalki.

 43. Ktoś pisze:

  Żydowski przewrót na Ukrainie to dar niebios

  Zaryzykuję nawet twierdzenie, że to początek końca żydowskich reżimów Zachodu i początek wiosny narodów Europy. Być może podobna szansa stoi przed społeczeństwem USA. Znajduje się jednak ono w znacznie trudniejszym położeniu niż ukształtowane przez tysiąclecia narody Europy. Budowa narodu USA została, bowiem brutalnie przerwana w 1963r. zabójstwem prezydenta JFK, który podjął śmiałą decyzję pozbawienia żydowskiej finansjery faktycznej władzy nad USA.

  (całość
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/03/07/zydowski-przewrot-na-ukrainie-to-dar-niebios/)

 44. Ktoś pisze:

  „zakaz rozwijania Sił Powietrznych przez Piłsudskiego odegrał ogromną rolę”

  – piłsudczycy to polscy syjoniści czy inaczej polscy banderowcy. Dziś ich tradycję zdrady kultywuje pis otwarcie bratający się z nazistami, z mordercami Polaków na Wołyniu.

  Zakaz czy ogólniej demontaż zdolnosci militarnych armii przez ciągłe „poprawki” nowego uzbrojenia to metoda stosowana i dziś tyle iż dzis rozbroili armie doszczętnie nadal wydająć środki MON na krzykliwe, drogie i zupełnie nam niepotrzebne projekty. A wystarczy armie wyposarzyć w mnóstwo ręcznych środków ppanc czy pplo, wyposarzyć w karabiny i wojna partyzacka będzie dla okupantów horrorem. Ale gigantomania i celowy sabotaz powoduje iż kupujemu „okazałe rzeczy” by potem sprzedawczyck czy zwyczajny judendeuth mógł się w telewizji chwalić „reformami w armii”. Reformami przy jej ROZWALANIU.

 45. Ktoś pisze:

  „Pierwsze ostrzeżenie jest priorytetowe bo kolejnego już nie będzie. Moim skromnym zdaniem cały incydent ukraiński ma drugie głębsze dno. Prowokacja zachodnia organizująca majdan i przewrót, oraz ruch Putina który wykazał się wolą utrzymania w posiadaniu Krymu jako militarnego punktu strategicznego, to tylko dokładnie druga połowa układanki.

  Pierwsza połowa nastąpiła dużo wcześniej i to ona była powodem nastąpienia drugiej. Mianowicie pierwsza połowa układanki polega na prostym i bardzo pomijanym, aczkolwiek arcyważnym znaczeniu wydarzeniu. Londyn ciągnie wszystkie sznurki gospodarki USA a Obama jest ich marionetką która tańczy do ich muzyki. Ale konkretnie chodzi dokładnie o to, że gospodarka USA jest nieoficjalnym bankrutem i jedzie już tylko na bateriach awaryjnych.

  A arcyważny fakt który uprzednio nastąpił rozłożyłby tą gospodarkę na łopatki, fakt ten TO: Rosja i Chiny uznały iż odejdą od dolara jako waluty światowej, gdyż dolar jest dodrukowywany bez opamiętania bez pokrycia i waluta ta staje się powoli bezwartościowa jak papier z gazet. To był ten powód dla którego Londyn podjął już dawno temu decyzję o prowokacji Rosji poprzez Ukrainę, a w momencie gdy sytuacja będzie względnie spokojna, to w ciągu jednej godziny może rozpętać się piekło na ziemii.

  Już w lutym bardzo ważna i nielubiana w USA osoba były wojskowy oznajmił, iż mająca nastąpić prowokacja ma tylko jeden cel, ratowanie USA poprzez wojnę czyli użycie przycisków i kodów aktywujących głowice. Resztkami sił wzywał on do obalenia Obamy przez Kongres, co mogłoby uchronić świat od wojny. Jednak jego prośby i argumentacja niestety do nikogo nie dotarły.”

  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/silne-trzesienie-ziemi-o-magnitudzie-69-stopni-w-polnocnej-kalifornii#comment-184587)

  • Ktoś pisze:

   „Ragnarok” 22 luty -prowokacja (zamach bombowy) nukiem w Soczi – nie wypalił (wizja Krzysia) to zrobili strzelanine na Majdanie. 100 osób aktywiści żydonazizmu zastrzelili by ich „pan z pałka” (usa) mógł nadal dbać o „prosemickie prawo”.

   Ale niedługo wszystko padnie a wtedy zacznie się prawdziwe polowanie. Biedaków za bogaczami.

 46. Ktoś pisze:

  Nie wiem, nie znam się, nie mam wizji. Wklejam bo może być ważne.

  „kontrolowane przetrzebienie populacji ludzkiej to kwestia tygodni,myśliwi robią tak samo jak jest za dużo zwierzyny w lasach,rosja i putin to tylko czubek układanki wojennej.

  w tak zwanym konflikcie zbrojnym ma być zgaszonych 100 000 000 do 200 000 000 ml istnień ludzkich.

  KTO MA DZIECI NIECH MIĘDZY 17.03.2014 A 23.03.2014 NIECH NIE POSYŁA DZIECI DO SZKÓŁ PRZEDSZKOLI ZATRZYMA DZIECI W DOMU.

  oni zrobią wszystko żeby tylko pozostać u władzy pieniędzy,posuną się nawet do wymordowania setek milionów ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (http://miziaforum.wordpress.com/2014/03/11/byly-doradca-putina-ostrzega-przed-trzecia-wojna-swiatowa-a-sloneczko-szykuje-sie-do-mega-bum/#comment-109905)

  Niekoniecznie to dotyczny Ukrainy, może to być tylko przygrywka do odcięcia Rosji (komunikacji z Syrią) i zaatakowania Syrii i/lub Iranu. Nazistowskie wojska są w Odessie podobno by chronić żydowska mniejszość. Tę samą „mniejszość” jaka była szczęśliwa z Zamachu Satnu i dojścia banderowskiego majdanu do władzy na Ukrainie. Te sama „mniejszość” jaka się już podzieliła między sobą ukraińskimi przedsiębiorstwami.

  • Ktoś pisze:

   16 marca na Krymie jest referendum za przyłączeniem do Rosji.

   a 21 marca :

   „Rosja: 21 marca Duma rozpatrzy projekt ustawy o przyłączeniu Krymu”

   a ja tylko ANALIZUJE FAKTY. Zaraz ma zresztą Janukowycz przemawiać, wiele się wyjaśni co dalej.

   • Ktoś pisze:

    Nie będzie widowni – nie będzie wojen.

    Nie będzie żołnierzy nie będzie wojen.

    Nie będzie odjudaistycznych ideologi nazistowskich – nie będzie wojen.

    Wszystko leży w głowie – w zamianie wyznawanego światopoglądu z MUSZĘ na MOGĘ, w zamianie NIE MOGĘ ODMUWIĆ na MOŻE MOGĘ CHCIEĆ.

 47. mineraly2013 pisze:

  Dziękuje Wszystkim, ktorzy mnie dodatkowo wsparli ochroną.Jestem juz w Londynie, było bardzo duzo turbulencji, ale udało się.Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

 48. Ktoś pisze:

  „~polski

  Cała sprawa zmiany orientacji i indoktrynacji mieszkańców Podola i Wołynia wywodzi się od planów Bismarcka z 1871 r., stworzenia terenów rolniczych dla wielkich Niemiec. Za pieniądze otrzymane z kontrybucji francuskiej, powstały między innymi konsulaty niemieckie w Kijowie i Odessie. Odessa jeszcze w latach 1905- 1910 w niemal 80% mówiła po polsku. Długoletnia i konsekwentna praca niemiecka doprowadziła do zmiany orientacji części ludności zamieszkującej te tereny. Jak wiadomo, pieniądz robi swoje. Widać to także obecnie. Niemieckie plany, realizowane częściowo przez Piłsudskiego, prowadziły do próby stworzenia buforowego państwa zwanego Ukrainą, którego szefem miał być książę Skorobogacki. Plany te pokrzyżowała nawała bolszewicka, idąca w kierunku Morza Czarnego i na Wiedeń „ku chwale Rewolucji Światowej”. Stąd uderzenie wyprzedzające gen. Sikorskiego na Kijów w roku 1920. Obrońcą Kijowa był znany i doświadczony niemiecki gen Keller, a nie żaden sowiecki komisarz. Po pokoju brzeskim Niemcy zostawili na tych terenach ok. miliona żołnierzy. O zaciętości walk świadczy śmierć tego generała na polu bitwy. Generałowie na ogól rzadko giną na polu bitwy, szczególnie w XX wieku. Wypada przypomnieć, że jeden z pierwszych dekretów Lenina, nadawał każdemu niemieckiemu żołnierzowi, który chce pozostać w Sowietach, stopień wyżej i rentę. To kolejny, niemiecki element ludności na kresach. To także wyjaśnia szybkość mobilizacji Armii Czerwonej. Niemcy po traktacie w Rappalo w1922 roku, nadal prowadzili poligony na terenach, obecnie nazywanych Ukrainą, aż do 1939 roku. Stąd kontakty z miejscową ludnością. Bandera był szkolony przez Gestapo w Gdańsku, a Mielnik przez Abhwerę w Wiedniu. To żaden „ukraiński” patriota, tylko najemnik. Gestapo i NKWD współpracowały już od 1935 roku. Znane są spotkania pułkownika NKWD, w Polsce zwanego Bierutem alias B.Bielak alias Birkowski alias Iwaniuk alias Wagner, z gaulajterem Forsteterem, w 1935 roku w Oliwie, w posiadłości przy ul. Piastowskiej 32. Nie można zapomnieć, że Niemcy w 1942 roku użyli armii kozackiej do walki na Bałkanach w Jugosławii. Jak wiadomo, chociażby z opisów Józefa Mickiewicza, oddziały kozackie wędrowały z kobietami i dziećmi. A wymordowane zostały przez aliantów, głownie Anglików, na terenach Austrii w 1945 roku.

  Całość
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/ukraiskie_zamieszanie,p1658554933

 49. Ktoś pisze:

  „Ukraiński „prawy sektor” jest z Izraela!

  Tekst pochodzi ze strony Konwentu Narodowego Polskiego, ale jest tak szokujący, że postanowiłem go skopiować. Potwierdzało by to wszystko, o czym tu pisaliśmy – że za rewolucją” na Ukrainie stoi Wielki Syjon, który chce stworzyć w tej części Europy państwo żydowskie, jako kolejny punkt realizacji planu podboju świata przez syjonistyczną ośmiornicę. Stosują dokładnie te same metody – terroryzm, dzięki którym powstał Izrael. Nie można się też dziwić, że wszystkie media w Polsce śpiewają jak chór – jednym głosem, realizują wszak te same wytyczne. Nic im nie przeszkadza, że w skład nowych władz wchodzą potomkowie bandziorów z UPA, wiedzą, że ci będą systematycznie usuwani. Nie dziwi też stosunek do konfliktu Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, które są przecież w rękach banksterów Wielkiego Syjonu.
  I już niemal z pewnością można stwierdzić, że na Ukrainie się nie skończy, Wielki Syjon chce przejąć Rosję. Putin i rosyjskie dowódzwtwo armii zdają sobie z tego sprawę i wiedzą, że może dojść do śmiertelnej wojny. ”

  (http://www.monitor-polski.pl/ukrainski-prawy-sektor-jest-z-izralea/)

  Dlategoż też w Odessie wylądował żydowskie wojsko, z czołgami i całą resztą. Oficjalnie by ochraniac zydów od majdanowcó ale to przecież tylko fortel by móc tam władować się z całą armią skoro sam naczelny rabin ukrainy poparł niedawny zamach stanu. I oniż też strzelali do bierkutu by zabijać wiec polski ślad o szkoleniach majdanowych bandytów w Polsce czy na Litwie z uwagi na rezim u władzy jest prawdopodobne.

  • Ktoś pisze:

   Chazarowie to popłuczyny po Królestwie Izraela a nie jakieś wydmuszki z Syberii jak się dziatwie wmawia.

 50. siola pisze:

  I tak dal optymistyczna opinie zalezy gdzie wyszlo by uderzenie biorac pod uwage szybkosc jaka Maja dzisiejsze jednostki zmotoryzowane i stosunek sil nie zdziwil bym sie jak by potrzebowali tych 3 dni na dojscie do Odry.Stoleczkami i biorkami sie nie obronia chyba ze stoleczki obiecane i z drugiej strony.Dzisiejsza armia to najemnicy walczacy za pieniadze ,normalny mieszkaniec kraju ktury w urzedach jest traktowany jak niepotrzebne scierwo za kogo ma ginac .Panowie i Panie na urzedach zapomnieli ze sa utrzymywani przez narod i tak wlasciwie karzdemu kto zjawi sie w biurze nalezy sie szacunek jako pracodawcy.Co robi sie z pracownikiem ktury nie wykonuje swoich obowiazkow i w dodatku okrada i obrarza pracodawce?

 51. Ozyrys pisze:

  Taka jest prawda..od kilku dni słyszę to co teraz przeczytałam..

  • Free pisze:

   ‚Coś nas może jeszcze uratować?

   – Tak tylko miłość.

   To znaczy?

   – Jeśli zrozumiesz czym jest miłość i zaczniesz się do niej stosować to rzucisz Facebook’a, Internet, a wtedy skupisz się w swoim życiu na zupełnie innych działaniach niż do tej pory, gdy zrobi to więcej ludzi to miłość uratuje świat.’

   Wszystko jest możliwe, nie takie plany padały, Będzie dobrze, musi być!!!

   • Free pisze:

    Mario, mnie najbardziej zastanawiają ciągłe czarne scenariusze, przepowiednie, proroctwa, przypuszczenia etc etc wzbudza to we mnie opór tak jakby non stop ktoś próbował nam wmówić że może być tylko gorzej …. a ja i tak swoje że wszystko się dobrze ułoży bo tak ma być i koniec. 🙂

 52. Ktoś pisze:

  W 3 dni tojuż tu będą mieli własny rząd. Dlatego taka popelina u korytowców. Bo jak ruskie postanowiąwejśc to oni nie zdążą spierdolić do izraelskiego Vatherlandu.

 53. Ktoś pisze:

  „Na razie nie widzę ich następców w Europie. Może bankierzy jeszcze ich nie wyhodowali, a może jeszcze tylko nie uruchomili, bo w hodowli są na pewno – to pewne jak w banku.”

  – żyd Arszenik Jaceniuk (noostradamusowy PIOŁUN) i „polskie pisowe” przygłupy miały być Hitlerem jaki wplącze NATO w konflikt z Rosją. Teraz zdradzieckie jełopy nie dość iż ciągną z armią na „wspólne ćwiczenia” to zamierzają jakiś „batalion” utworzyć. Prawdą zaś jest to iz planowano akcję przeciwko Rosji zrobić za kilka lat jak „obkupią” polskie wojska w sprzęt potrzebny do agresji (zamówienia mon na ponad 100 mld zł z dupy potrzeby). Rosja była cwańsza, nie dała się sprowokować i spaliła przygotowania stąd ten żydowski jazgot na nią i zakłamywanie przawdziwego celu.

  Na razie chceli zablokować integrację z Rosją Janukowycza i pobudowac tam rakietowe bazy USA. Ale nie wyszło. Wyszło za to że NAZIZM to JUDAIZM bo się z tym sami wygadali dziś maskowane propagandową papką.

  „A co będzie jeśli ruskie wejdą?”

  – ruskie jak „wejdą” to zatrzymają się w paryżu po wcześniejszym odparowaniu nukami i angli i usa i izraela i innych światowych żydolandii jak patagonia. Tu jest problem, bo Rosja mimo iz osaczona ma ICMB jakimi może razić żydowskie szczekaczki zaoceaniczne i nim nie pobudują teraz kolejnych „tarcz” to będzie walka pozycyjna ze szczuciem polskich rezimowych przygłupów do dalszych antyrosyjckich harców.

  „Do czego to może doprowadzić?”

  – tylko ten strach przed zdechnięciem jeszcze powstrzymuje żydowskich nazioli prze militarnym zaangarzowaniem w ukraińską prowokację (zamach stanu). Rosjanie mają o kilka tysięcy więcej głowic jak i mają głowice jakie sa zdolne wyprofilować Polskę na 1 strzał a Anglie na 2. I to jest podstawowy problem, żyd się ślini do bogactw Syberii ale wie, że jak wyciągnie łapy to mu łeb przetrącą. Ostatecznie. Dlatego będzie nadal szczucie Chin na Rosję by „wojnę załatwić cudzymi rekami” jak i podjazdowe akcje, jak w Wenezueli, Syrii, …. Na wykrwawienie.

  Kto pierwszy zbankrutuje z dolarem.

  A świat się zmienił bo już wie iż ŻYDOM NIE NALEŻY UFAĆ NAWET JAK GADAJĄ O DOZGONNEJ PRZYJAŹNI CZY STRATEGICZNYCH SOJUSZACH. Opadła z nich maska jak i się wielu podemaskowało antyputinowymi wrzaskami. I to jest problem bo wyszło iż NAZIM to JUDAIZM i to wyszło (dotarło) nie do polityków ale zwykłych prostych, terroryzowanych antysemickimi wrzaskami, ludzi.

  Bo kolejnym krokiem są znane ze średniowiecza masowe ruchy ludnościowe. A pasożyd bez żywiciela zdechnie z głodu.

  • Ktoś pisze:

   Jest jeszcze jeden bonus jaki nazistowscy puczyści z brukselii czy ny nie wzięli pod uwagę. Iż to nie czasy Rewolucji Październikowej i gojowski motłoch już tak nie słucha i nie spija żydowskiej propagandy. Na Ukrainie armia po mobilizacji powinna liczyć około 1 miliona ludzi (tak ją szacują). Żydowski nazistowski rezim Jaceniuka wielokrotnie wzywał do MOBILIZACJI na jaką się zgłosiło całych 10 tysięcy ludzi.

   Na Ukrainie Rosjanie zajmują kolejne jednostki BEZ WALKI co nie było brane pod uwagę przy organizowaniu tego żydowskiego, nazistowskeigo zamachu stanu. W Polsce odsetek osób nie mających ochoty „umierać za Zion (4 rzesze semicka)” sięga 90% poborowych. W Polsce jawne są deklaracje iż jak będzie pobór to armia ruszy na Warszawe obalić tuskorezim. Tu też jest strach i zgryz bo jak to pójdzie na zachód dalej to trza będzie przedwcześnie użyć „muzułmanów” (terrorystów) po coś tam na siłę sprowadzanych i osiedlanych. A wtedy wszelkie posły, europosły czy inne sprzedawczyki mogą nie zdążyć „na ostatni prom do Patagonii („Madagaskar bis)” i zostać rozszarpanymi wraz z rodzinami przez tłum za „budowanianie europejskiego obozu koncentrycznego dla gojów”.

   Tu tez jest myk i obłaskawianie ruskich tekstami „weźcie sobie Polskę do Wisły”. Bo dalej są już tereny z niemieckimi inwestycjami o czym „w mendiach cisza”. A Rosji sie nie opłaca brać pół Polski, nazisowskie nadbałtyckie bambustany etc bo to jej bezpieczeństwa nie zagwarantuje tylko odsunie wojnę na kilka czy kilkadziesiat lat. Jedynie oczyszczenie Europy z nazistów jej pomoże ale to będzie to „nostradamusowe wejście Rosjan do Paryża” i wielkie ajwajowanie przy spieprzaniu do Patagonii.

   Więc trwa teraz walka pozycyjna, szacowanie strat, prowokowanie Rosjan do „oddania pierwszych strzałów” i ma miejsce jeszcze bardziej nachalna antyputinowska propaganda by „głupia goja wreście chciała umierać za swoja Rasa Pana”. No i rychtowanie walizek i bukowanie biletów na „prom do Patagonii”.

   Dużo wypowiedzi trzeba brać przez pryzmac celó jakie mówiący chce „wywiadem” osiągnąć. Bo te „wywiady” to też (może być cicha) „propaganda”.

 54. Ktoś pisze:

  Złoto ma jeszcze jedną „wartość”, wynikającą z nauk „biblii”. ;p

  I jest gromadzone pod te znaczenie.

 55. Ktoś pisze:

  „~qra :

  cytat za „Wolne Media” : . . . Narodowa obrona Sewastopola w ciągu miesiąca zatrzymała i wydaliła na Ukrainę 30 domniemanych działaczy ultraprawicowych organizacji, którzy planowali prowokacje podczas ogólnokrymskiego referendum – donosi agencja informacyjna Kryminform. Według danych z przechwytu radiowego, w rejonie Sewastopola działało około 50 kanałów komunikacji z koordynatorem prowokatorów w mieście Bakczysaraj – informuje agencja. Aby nie dopuścić do prowokacji, siły obrony miasta utworzyły punkty kontroli, wprowadziły patrole dróg górskich i powołały specjalne jednostki wywiadowcze.

  Rząd Czech zamierza zorganizować przesiedlenie grupy wołyńskich Czechów z terytorium Ukrainy – poinformowała czeska agencja informacyjna CTK, powołując się na oświadczenie przewodniczącego parlamentu republiki Jana Hamáčeka. Według Jana Hamáčeka, projekt planu repatriacji ma zostać przygotowany w najbliższym czasie. Jak oświadczyła przewodnicząca Towarzystwa Wołyńskich Czechów w obwodzie żytomirskim Ukrainy Emma Snidewicz, około 40 rodzin wołyńskich Czechów już zwróciło się do czeskich władz z oficjalną prośbą o repatriację. Zgodnie ze słowami Snidewicz sytuacja na Ukrainie pogarsza się z dnia na dzień. ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tusk-do-czerwca-podpisanie-umowy-stowarzyszeniowej-z-moldawia/v0e14)

  Wot diemokraci przyjechali rezać tubylcó.

 56. Ktoś pisze:


  ~program Matrix :

  Program obalenia rządu wg USA/Izrael – CIA/Mossad:

  1. Wybierz cel.
  2. Zadbaj o środki finansowe – t.j. wydrukuj zawczasu odpowiednią ilość USD.
  3. Wyślij agenta do władz danego kraju z próbą przekupienia: zdrada kraju – oddanie władzy w zamian za profity finansowe dla obecnej ekipy rządzącej.
  4. Wstaw swoich ludzi na stanowiska rządowe.
  5. Zwiąż i sparaliżuj kraj umowami i niespłacalnymi kredytami z MFW, podwyższ ceny, ogranicz dochody obywateli, przejmij i zamknij stanowiska pracy.
  6. Odniosłeś sukces – watahy dorżnięte.
  7. Możesz zacząć wdrażać NWO.

  Jeśli pkt 3 się nie powiódł:

  4. Nastaw wybraną grupę obywateli przeciw rządowi (możesz tutaj użyć agentów wpływu, stworzonych celowo organizacji „społecznych”, pozarządowych, fundacji, itp.).
  5. Stwórz partyzantkę złożoną z najemników, bojówkarzy – opcjonalnie: użyj wojska – opłacanej armii.
  6. Gdy walki się rozpoczną oskarż lokalne władze o łamanie praw człowieka.
  7. Legalnie wybrane władze nazwij reżimem.
  8. Pokaż światu ofiary w ludności nawet gdy winna jest „partyzantka”.
  9. W przypadku braku dowodów spreparuj je – użyj w mediach socjotechnik, aby odpowiednio urobić opinię publiczną.
  10. Udawaj że zależy ci na cywilach i postaraj się o interwencję międzynarodową za zgodą ONZ – jeśli jej nie dostaniesz, olej to.
  11. Po obaleniu rządu wprowadź polityków z układu USA/Izrael.
  12. Zwiąż i sparaliżuj kraj umowami i niespłacalnymi kredytami z MFW, podwyższ ceny, ogranicz dochody obywateli, przejmij i zamknij stanowiska pracy.
  13. Odniosłeś sukces – watahy dorżnięte.
  14. Możesz zacząć wdrażać NWO. ”

  (http://wiadomosci.onet.pl/forum/rosja-chce-wypowiedziec-ukrainie-umowe-przewidujac,0,1113277,128793853,czytaj.html)

 57. Ktoś pisze:

  „A tak na powaznie.

  Problem jest calkiem inny, niz sie na pierwszy rzut oka wydaje.

  Chodzi o tendencje spoleczne, ktore jasno i dobitnie wskazuja ze Obywatele maja Unii i Bombowej Demokracji po dziurki w nosie. Przez ostatnie kilkanascie lat politycy rzadzili przeciwko swoim spoleczenstwom – ze wymienie tylko wprowadzanie nowej waluty lub niekonczace sie rozszerzanie unii.

  Ja wiem ze sa panstwa, ktore do Unii Gejropejskiej chca wejsc – problem w tym, ze sami mieszakncy unii tego nie chca. Wystarczy zapytac na ulicy pierwszego lepszego mieszkanca, czy zgadza sie na przylaczenie Ukrainy dom unii – zawsze bedzie odposiwedz na nie. Po prostu dlatego, ze w bombowej zachodniej demokracji za duzo lata juz turkow, rumunow, bulgarow, grekow itd, nie mowiac o polakach.

  Rozumiem ze w Polsce tego problemu nie ma, dlatego wiekszosc Polakow popiera Unie Gejropejska. Ale z chwila gdy do polski zaczna przybywac innowiercy, powstawac meczety, obcinac wam ku**sy, a zamiast pieknych dziewuch bedzie widziec tylko burki – sytuacja sie odwroci.

  Politycy przegapili ten moment, by na swoja podroz-przygode celem otwierania swiata zabrac takze mieszkancow Unii. Te proby oderwania sie od tej podrozy nastepuja popezez referendum – nie tylko w Ukrainie. Zachod jest zaszokowany nie referendum, ale przede wszystkim tym, ze znalazl sie jakis narod, ktory do Unii Gejropejskiej nie chce nalezec. To jedno referendum nie jest ale wyjatkiem.

  Jak wiemy i Wenecja przeprowadza referendum, ktore bombowy zachod przemilczyl. Jednam z podpunktow jest rownierz wystapienie z NATO – tego nie powiedzial na zachodzie juz nikt. Wenecja to 6 000 000 mieszkancow, a wiec nie taka mala bagatelka. Wiecej niz ma Krym. Ponadto usamodzielnic chce sie Katalonia – referendum jesienia. W tym samym czasie Szkocja, a Anglia w 2016. Islandia juz przerwala rozmowy o przystapieniu do Unii Gejropejskiej. To referendum na Krymie jest dlatego dla bombowego zachodu niebezpieczne.

  ALE NAJLEPSZE JESZCZE PRZED NAMI.

  Ukrainy lezy na lopatkach. Aby postawic ja na nogi, Unia padnie na kolana. Mieszkancy Ukrainy wogole nie popieraja przewrotowcow a Kijowie.

  Majdan byl mniejszoscia Ukrainy, a nie wiekszoscia.

  Dzis podnosza sie glosy przeciwko klice faszystow, i te glosy beda coraz glosniejsze. Do kliki samozwancow w Kijowie naplywaja takze ostrzezenia z Unii Gejropejskiej i USraela – bombowy zachod widzi, ze rozwoj sytacji na Ukrainie wylamuje sie spod kontroli.

  To NARODY decyduja o kierunku rozwoju, a nie rzady. Ten proces zaczyna sie rozszerzac, a Ukraina bedzie tego przykladem.

  Jarcynuk blagalnym juz glosem przemawial wczoraj do mieszkancow wschodniej ukrainy – w zabronionym przez niego jezyku rosyjskim – i prosil o cierpliwosc, zaufanie, spokoj spoleczny, itd.

  Moim zdaniem, nie tylko moim, widzilismy tylko pierwszy akt ruchu wyzwolenczego. Nastepne czekaja nas juz niedlugo.

  Bombowy zachod moze sobie trabic gdzie chce i jak chce – jak wszyscy powszana, bedzie niewesolo. Nieustepliwa postawa Rosji wywolala fale zadowolenia, ktora przelala sie przez caly glob. Od swiatow Arabskich, ktore wymeczone sa ciaglym demokratycznym i humatinarnym bombardowaniem „wolnego zachodu”, az po Chiny. Ten legalny sposob na legalne stanowienie kazdego narodu swojej niezaleznosci, bombowy zachod stara sie zakwalifikowac do sposobu „nielegalnego”. Bo jak to na zachodzie bywa, nie zawsze to co biale, jest zawsze biale. Niekiedy biale moze byc czarne. Taka polityke prowadzi teraz zdrajca Praw Czlowieka niejaki Obama, i bombowa Unia Gejropejska.

  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/strefa-gazy-rowniez-moze-sie-znalezc-w-skladzie-rosji#comment-187526)

  • Ktoś pisze:

   „Ameryką ządzą zydzi,farbują papier bez pokrycia na ZIELONO.Chinczycy w 50% mają USA w kieszeni.Jak te zielone papiery wymienią na EURO Zydzi zostaną GOLODUPCAMI.Pali sie Im grunt pod nogami.Wiedzą doskonale ze tym razem zostaną,do cna „WYPALENI” na calej kuli ziemskiej.W Polsce jest ich ok.6 milionów.dosc sprytnie zamaskowanych.USA zezwoli na wizy wyjazdowe,aby w pospiechu mogli uciekac z Polski,/wszystko juz zostalo,OGOLOCONE.Mieli zamiar wprowadzic tz.KAPITALIZ na UKRAINIE,ale PUTIN stary WYGA zapobiegł skutecznie tym zamiarą.Rosja-Chiny- Korea mają podpisany uklad strategiczny na wypadek 3 wojny swiatowej.Moja BABKA ur.1895 powiedziała mi gdy mialem 10 lat w 1954 r Ze Polska kiedys bedzie miala granice z Chnczykami.Oby sie sprawdzilo…..

   (http://zmianynaziemi.pl/wideo/rozblysk-m17-sloncu-naukowcy-nie-wykluczaja-flar-skierowanych-w-ziemie#comment-187422)

   Ciekawe czy to jest drugim dnem tej obecnej inicjatywy zniesienia wiz do USA.

 58. Pingback: Kompendium wiedzy – witamina D | Gawronski Rafzen's Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s